Najtenší HD LCD smartphone na svete ožíva, displej LG

Najtenší displej smartfónu

Meranie neskutočných 5.2“A iba 2.2 mm hrubý, najtenší HD LCD displej ožíva na trhu Android. Vďaka tomuto druhu displeja je spoločnosť LG nepochybne na popredných priečkach v priekopníctve v tenších, ľahších a intuitívnejších mobilných zariadeniach.

LCD displej bude pravdepodobne dodaný s novým smartfónom G2, ktorého uvedenie na trh je naplánované na august v New Yorku 7.

HD LCD displej LG od spoločnosti LG využíva najnovšiu dotykovú technológiu, ktorá uľahčuje používanie dotykovej obrazovky. Medzi panel a dotykovú fóliu boli umiestnené dva flexibilné tlačené obvody, ktoré prevyšujú jeden obvod, čo znižuje počet riadkov na paneli až o 30 %. Pri takej úrovni technickej presnosti a pri použití systému priameho spájania umožní displej tiež vyšší jas.

Dnešné predstavenie najtenšieho Full HD LCD panelu na svete predstavuje vzrušujúci pokrok v segmente špičkových smartfónov a je možné vďaka našim špičkovým odborným znalostiam v oblasti IPS a dotykových technológií, “povedal viceprezident LG Display pre IT a mobilný rozvoj Dr. Byeong-Koo Kim v oficiálnom vyhlásení. „Spoločnosť LG Display bude pokračovať vo svojom úsilí vyvíjať produkty, ktoré maximalizujú hodnotu pre zákazníkov, a taktiež otvárať nové dvere pre priemysel mobilných a tabletových počítačov.. ”

V posledných rokoch spoločnosť LG zaujala svoje miesto ako hroziaca autorita v technológii zobrazovania smartfónov a tabletov. A vzhľadom na to, že spoločnosť pokračuje v sériovej výrobe flexibilných a nerozbitných panelov displeja pre smartfóny, môžeme od kórejského giganta v nasledujúcich mesiacoch určite očakávať viac.

Táto autorita však nie je bez problémov. Spoločnosť LG zaostáva za spoločnosťami Samsung a Apple z hľadiska celkového predaja zariadení. Podľa názoru bude pre LG udržanie sa na vrchole bitky o technológiu zobrazovania HD ťažké – obzvlášť zvažované Apple získal tento rok patent na zariadenie, ktoré malo zakrivenú obrazovku. Spoločnosť Samsung tiež predviedla skutočne skvelú a flexibilnú technológiu obrazovky.

Otázkou teda je, či sa LG dokáže vo vojnách so smartfónmi dostať na vrchol.

Budeme pozerať a uvidíme.