Najr├Żchlej┼í├ş sp├┤sob odin┼ítalovania aplik├íci├ş v syst├ęme Android

Ste zberate─ż?

Mo┼żno nie v tradi─Źnom zmysle, ako napr├şklad to, ako niektor├ş ─żudia zbieraj├║ zn├ímky alebo star├ę mince, ale sk├┤r ako zberate─ż aplik├íci├ş pre Android. Tieto aplik├ície bohu┼żia─ż zaberaj├║ ├║lo┼żn├Ż priestor a de┼ł z├║─Źtovania nie je v┼żdy vhodn├Ż.

Zd├í sa, ┼że v├ím v┼żdy doch├ídza miesto, ke─Ć ste na dovolenke a potrebujete fotografova┼ą, ale v├í┼í telef├│n sa s┼ąa┼żuje na nedostatok miesta. V takom pr├şpade potrebujete r├Żchle rie┼íenie, preto┼że ┼żivot nezost├íva st├í┼ą, aby ste pre┼íli ├║navn├Żm procesom odin┼ítalovania ka┼żdej nepotrebnej aplik├ície, ktor├║ ste z├şskali.

To je miesto, kde tieto rie┼íenia prich├ídzaj├║. Je ir├│niou, ┼że drviv├í v├Ą─Ź┼íina t├Żchto rie┼íen├ş s├║ aplik├ície, aj ke─Ć existuje nieko─żko sp├┤sobov, ako tento proces u─żah─Źi┼ą, ktor├ę nezah┼Ľ┼łaj├║ s┼ąahovanie ─Ćal┼íej aplik├ície. Ale ak ste nez├ív├Ązn├Ż typ, ktor├Ż r├íd vysk├║┼íate ve─ża nov├Żch aplik├íci├ş, ale potom ich milujete a opust├şte ich, nemus├ş by┼ą na ┼íkodu ma┼ą jednu aplik├íciu, ktor├í to u─żah─Źuje. A na┼í┼ąastie sa aplik├ície nezobrazuj├║ pred va┼íimi dverami a vy┼żaduj├║ vysvetlenie.

1. Jednoduchá odinštalácia aplikácie

Toto je popul├írna aplik├ícia, ktor├í umo┼ż┼łuje hromadn├ę odin┼ítalovanie vy┼żadova┼ą ove─ża menej kliknut├ş. Pom├┤┼że v├ím to r├Żchlo uvo─żni┼ą viac ├║lo┼żn├ęho priestoru. Ke─Ć aplik├íciu otvor├şte, zobraz├ş sa v┼íetky va┼íe nain┼ítalovan├ę aplik├ície v abecednom porad├ş. Za─Źiarknut├şm pol├ş─Źka vyberte ka┼żd├║ aplik├íciu, ktor├║ chcete odin┼ítalova┼ą.

M├┤┼żete tie┼ż vyh─żad├íva┼ą konkr├ętne aplik├ície alebo ich triedi┼ą pod─ża svojich preferenci├ş. V┼íimnite si ikonu vyh─żad├ívania lupy v hornej ─Źasti a tla─Źidlo ponuky reprezentovan├ę tromi zvisl├Żmi bodkami vpravo hore.

Ke─Ć ste s v├Żberom hotov├ş, klepnite na Odin┼ítalova┼ą v spodnej ─Źasti obrazovky. Easy Uninstaller v├ís po┼żiada o potvrdenie odin┼ítalovania ka┼żdej aplik├ície a tie┼ż v┼íetk├Żch ─Ćal┼í├şch s├║borov spojen├Żch s touto aplik├íciou.Jednoduch├í odin┼ítal├ícia aplik├ície

Easy Uninstaller tie┼ż poskytuje anal├Żzu aplik├íci├ş, ktor├ę najviac a najmenej pou┼ż├şvate a ktor├ę najviac vyb├şjaj├║ bat├ęriu. Uchov├íva hist├│riu va┼íich odin┼ítalovan├ş, ak by ste si to nesk├┤r rozmysleli, a bude v├ím pravidelne pripom├şna┼ą vymazanie v┼íetk├Żch nepou┼ż├şvan├Żch aplik├íci├ş. M├┤┼żete ur─Źi┼ą, ─Źi chcete t├║to pripomienku pou┼ż├şva┼ą t├Ż┼żdenne alebo mesa─Źne. Dod├íva sa s antiv├şrusovou funkciou, ─Źi chcete alebo nie.

Samotn├í aplik├ícia bohu┼żia─ż pou┼ż├şva zna─Źn├ę mno┼żstvo bat├ęrie pri sledovan├ş bat├ęrie a pou┼ż├şvania ostatn├Żch aplik├íci├ş. Poskytuje v├ím alternat├şvnu mo┼żnos┼ą presunu aplik├íci├ş na kartu SD namiesto ich ├║pln├ęho odstr├ínenia. Aplik├ícia Easy Uninstaller v├ím nem├┤┼że pom├┤c┼ą odstr├íni┼ą ┼żiadne aplik├ície na ├║rovni syst├ęmu. Odstr├ínenie predin┼ítalovan├Żch aplik├íci├ş vy┼żaduje rootovanie telef├│nu.

Stiahnutie: Odinštalovanie aplikácie Easy Uninstaller

Tla─Źidlo s┼ąahovania Google Play

2. Zálohovanie titánu *Root

T├íto mo┼żnos┼ą je pravdepodobne najlep┼íia, ale mus├şte ma┼ą root. Bezplatn├í verzia je vhodn├í na ├║─Źely hromadnej odin┼ítal├ície. Je pravdepodobn├ę, ┼że n├íjdete tit├ín ako pohodln├Ż, jednoduch├Ż a r├Żchly. M├┤┼żete tie┼ż pou┼żite z├ílohu Titanium prida┼ą alebo odstr├íni┼ą ak├║ko─żvek aplik├íciu na kartu SD alebo z nej.

Stoj├ş za zmienku, ┼że to, o ─Źom diskutujeme, rozhodne nie je v┼íetko, ─Źo dok├í┼że Titanium. M├┤┼że v├ím tie┼ż pom├┤c┼ą napl├ínova┼ą z├ílohy va┼íich nastaven├ş Wi-Fi a textov├Żch spr├ív a existuje obrovsk├Ż zoznam toho, ─Źo verzia PRO dok├í┼że.Superuser Titanium

Vr├í┼ąme sa v┼íak k veci – s Titanium Backup m├┤┼żete na rozdiel od programu Easy Uninstaller odin┼ítalova┼ą bloatware. A tie┼ż, na rozdiel od Easy Uninstaller, nemus├şte potvrdzova┼ą, ┼że chcete odin┼ítalova┼ą ka┼żd├║ jednu aplik├íciu. Proste to rob├ş.

Ak chcete za─Źa┼ą odin┼ítalova┼ą, klepnite na Z├ílohovanie/obnovenie a potom nastavenie. Budete musie┼ą aplik├ícii udeli┼ą pr├şstup SuperUser k svojmu rootovan├ęmu zariadeniu. Ke─Ć to urob├şte, n├íjdite s├║bor D├ívka klepnite na ┼łu a posu┼łte sa nadol na miesto, kde sa zobrazuje ikona Odin┼ítalova┼ą. Vyberte polo┼żku Utekaj tla─Źidlo ved─ża Odin┼ítalujte v┼íetky pou┼ż├şvate─żsk├ę aplik├ície, a na ─Ćal┼íej obrazovke si budete m├┤c┼ą vybra┼ą aplik├ície, ktor├ę chcete odin┼ítalova┼ą. Toto je ur─Źite jeden z najr├Żchlej┼í├şch sp├┤sobov odin┼ítalovania aplik├íci├ş.

Na stiahnutie: Zálohovanie titánu

Tla─Źidlo s┼ąahovania Google Play

Na stiahnutie: Titanium Backup PRO

Tla─Źidlo s┼ąahovania Google Play

3. Odinštalátor

Stru─Źn├Ż n├ízov tejto aplik├ície v├ím povie trochu o tom, ako vykon├íva svoje podnikanie. Udr┼żiava svoje rozhranie jednoduch├ę a ─Źist├ę a je tu na to, aby vykonal jednu pr├ícu – r├Żchlo a jednoducho odin┼ítaloval svoje aplik├ície. Samotn├í aplik├ícia nezaber├í ve─ża miesta, v├í┼żi na 0.5 MB. Aj ke─Ć ─żahko prip├║┼í┼ąa, ┼że v├ím nem├┤┼że pom├┤c┼ą odin┼ítalova┼ą predin┼ítalovan├Ż bloatware, pom├┤┼że v├ím ho odfiltrova┼ą a zmierni┼ą sklamanie.Odin┼ítal├ítor

Jednoducho klepnite na aplik├ície, ktor├ę chcete odin┼ítalova┼ą, a potom pou┼żite pr├şponu Odin┼ítalujte vybran├ę aplik├ície tla─Źidlo na dokon─Źenie ├║lohy. Neh─żadajte pr├şli┼í ve─ża doplnkov s touto aplik├íciou, ale ne─Źakajte, ┼że budete bombardovan├ş funkciami alebo ponukami, do ktor├Żch ste sa ani neprihl├ísili.

St├íle v├ím v┼íak poskytuje u┼żito─Źn├ę detaily, ako je ve─żkos┼ą aplik├ície a d├ítum in┼ítal├ície. Rovnako ako ka┼żd├í aplik├ícia, ktor├í nevy┼żaduje root, budete musie┼ą programu Uninstaller poveda┼ą, ┼że je mo┼żn├ę odin┼ítalova┼ą ka┼żd├║ jednotliv├║ aplik├íciu.

Na stiahnutie: Uninstaller

Tla─Źidlo s┼ąahovania Google Play

4. Odstra┼łova─Ź syst├ęmov├Żch aplik├íci├ş (ROOT)

To, ┼że v├ím odin┼ítala─Źn├Ż program umo┼żn├ş odstr├íni┼ą aplik├ície na ├║rovni syst├ęmu, neznamen├í, ┼że by ste to v┼żdy mali robi┼ą. T├íto aplik├ícia umo┼ż┼łuje odstr├ínenie predin┼ítalovan├Żch aplik├íci├ş, ale filtruje v┼íetky aplik├ície, ktor├ę dok├í┼że identifikova┼ą a ktor├ę v pr├şpade odstr├ínenia m├┤┼żu sp├┤sobi┼ą nestabilitu. Tie┼ż automaticky vytvor├ş z├ílohu v┼íetk├Żch aplik├íci├ş, ktor├ę odin┼ítalujete, pre pr├şpad, ┼że zist├şte, ┼że ich mus├şte znova nain┼ítalova┼ą. System App Remover poskytuje mo┼żnosti presunu aplik├íci├ş na kartu SD alebo do intern├ęho ├║lo┼żiska telef├│nu.Odstra┼łova─Ź syst├ęmov├Żch aplik├íci├ş

Rovnako ako niektor├ę z ─Ćal┼í├şch aplik├íci├ş, ktor├ę sme spomenuli, v├ím umo┼żn├ş triedi┼ą aplik├ície pod─ża ve─żkosti, n├ízvu, d├ítumu a ─Ćal┼í├şch. Odstr├ínite v┼íetky inform├ície s├║visiace s aplik├íciou. System App Remover v├ím uk├í┼że podrobnosti o aplik├ícii, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu pri rozhodovan├ş, ako s├║ ├║daje o in┼ítal├ícii, ve─żkosti at─Ć. Sta─Ź├ş otvori┼ą aplik├íciu, udeli┼ą opr├ívnenia programu SuperUser a vybra┼ą aplik├ície, ktor├ę chcete odstr├íni┼ą. Ke─Ć skon─Ź├şte, stla─Źte tla─Źidlo Odin┼ítalova┼ą tla─Źidlo. Toto je jeden z najbezpe─Źnej┼í├şch a najr├Żchlej┼í├şch sp├┤sobov odin┼ítalovania aplik├íci├ş.

Stiahnutie: System App Remover (ROOT)

Tla─Źidlo s┼ąahovania Google Play

5. Prieskumn├şk s├║borov ES

ES File Explorer je ve─żmi ob─ż├║ben├Ż spr├ívca s├║borov a je dokonca predvolene s├║─Źas┼ąou niektor├Żch telef├│nov s Androidom. Aplik├ícia v├ím umo┼żn├ş ─żahko zvl├ídnu┼ą viac aplik├íci├ş. A ak m├íte rootovan├ę zariadenie, m├┤┼żete ho pou┼żi┼ą na odstr├ínenie predin┼ítalovan├Żch syst├ęmov├Żch aplik├íci├ş. Ak chcete za─Źa┼ą, posu┼łte panel s n├ístrojmi z ─żavej ─Źasti obrazovky. Klepnite na Kni┼żnicapotom Aplik├ícia.Prieskumn├şk s├║borov ES

Vyber si U┼ż├şvate─żsk├ę aplik├ície. Vyberte ka┼żd├║ aplik├íciu, ktor├║ chcete odin┼ítalova┼ą, a klepnite na Odin┼ítalova┼ą mo┼żnos┼ą. Tie┼ż m├┤┼żete dlh├Żm stla─Źen├şm ─żubovo─żnej aplik├ície prejs┼ą do re┼żimu v├Żberu, kde sa v pravej dolnej ─Źasti ka┼żdej aplik├ície zobraz├ş za─Źiarkavacie pol├ş─Źko. M├┤┼żete skontrolova┼ą viacero aplik├íci├ş a klepn├║┼ą na Odin┼ítalova┼ą.

Mus├ş┼í si pre─Ź├şta┼ą: Prieskum ES File Explorer (Android), Be Indiana Jones

Na stiahnutie: ES File Explorer

Tla─Źidlo s┼ąahovania Google Play

6. Odinštalujte Perfect Uninstaller

Ur├Żchlite svoj telef├│n nov├Żm ├║lo┼żn├Żm priestorom pomocou programu Uninstall Perfect Uninstaller. M├í rovnak├ę funkcie ako mnoh├ę ─Ćal┼íie, ktor├ę sme spomenuli – mo┼żnosti vyh─żad├ívania a triedenia a, samozrejme, d├ívkov├ę odin┼ítalovanie -, ale svieti v oddelen├ş triedenia, tak┼że m├íte ┼íes┼ą mo┼żnost├ş.Odin┼ítalova┼ą Perfect

Dod├íva sa tie┼ż s v├Żberom zobrazovac├şch displejov a nieko─żk├Żch t├ęm. Vyberte polo┼żku Re┼żim mo┼żnos┼ą prepn├║┼ą z odin┼ítalovania jednej aplik├ície na viac aplik├íci├ş.

Stiahnu┼ą: Odin┼ítalova┼ą Perfect Uninstaller

Tla─Źidlo s┼ąahovania Google Play

7. Pri niektor├Żch telef├│noch Samsung – ┼żiadna aplik├ícia, ale menej vyh─żad├ívania

Ak ste odhodlan├ş nemuseli ste do telef├│nu prid├íva┼ą ─Ćal┼íiu jednu aplik├íciu (v prvom rade v├ís to dostalo do probl├ęmov), m├┤┼żete si to u─żah─Źi┼ą, ke─Ć pr├şde ─Źas na hromadn├║ odin┼ítal├íciu aplik├ície jeden po druhom .

V ponuke mo┼żnost├ş z├ísuvky na aplik├íciu vyberte polo┼żku Stiahnut├ę aplik├ície. T├Żmto sa va┼íe aplik├ície zoradia prinajmen┼íom v porad├ş, v akom boli stiahnut├ę. Od Zobrazi┼ą ako m├┤┼żete tie┼ż vybra┼ą Vlastn├ę, nie ako predvolen├ę Abecedn├ę poradie. Nov├ę aplik├ície sa automaticky ulo┼żia na posledn├║ obrazovku v├í┼ího prie─Źinka s aplik├íciami a ─Źakaj├║, k├Żm rozhodnete o ich osude.

Záver

Existuj├║ aj ─Ćal┼íie ─Źestn├ę uznania, ako napr App Master (odin┼ítalova┼ą/z├ílohova┼ą) alebo Ks Uninstaller tie┼ż, ale vy┼í┼íie uveden├Żch sedem je ob─ż├║ben├Żch (okrem Samsungu, ale nebr├ínim sa pou┼żitiu odin┼ítala─Źnej aplik├ície). ES File Explorer a Titanium Backup s├║ ├║┼żasn├ę, preto┼że toho, ─Źo e┼íte m├┤┼żete s aplik├íciami urobi┼ą okrem odin┼ítalovania, ale aplik├ície ako Uninstaller s├║ tie┼ż kr├ísne svojou jednoduchos┼ąou.

Na┼í┼ąastie sme v├ím pomohli, ale ak m├íte aplik├íciu alebo met├│du, o ktorej si mysl├şte, ┼że by sme o nej mali vedie┼ą, nev├íhajte. Nezabudnite, ┼że existuje e┼íte jedna mo┼żnos┼ą – nes┼ąahova┼ą aplik├ície, ktor├ę v skuto─Źnosti nepotrebujete. V tom ─Źase to v┼íak m├┤┼że vyzera┼ą ako dobr├Ż n├ípad.

Viete o ─Ćal┼í├şch sp├┤soboch, ako u┼íetri┼ą v├Żdr┼ż bat├ęrie Androidu? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch.

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku