Najr├Żchlej┼í├ş hosting WordPress: 7 porovnan├ş hostitelia (2020)

H─żad├íte najr├Żchlej┼í├ş hosting WordPress, ktor├Ż bude sl├║┼żi┼ą va┼íim str├ínkam WordPress?

Pravdepodobne ste u┼ż po─Źuli o d├┤le┼żitosti r├Żchleho na─Ź├ştania webov├Żch str├ínok. Rob├ş to pre va┼íich n├ív┼ítevn├şkov ┼í┼ąastnej┼í├şm, pom├íha s SEO … je to v┼íeobecne.

A ├íno, existuje cel├Ż rad tipov na zv├Ż┼íenie v├Żkonnosti WordPress, ktor├ę m├┤┼żete implementova┼ą, aby sa va┼íe str├ínky r├Żchlo na─Ź├ştali.erHosting v├í┼ího webu bude v┼żdy hra┼ą jednu z najd├┤le┼żitej┼í├şch ├║loh pri r├Żchlosti na─Ź├ştania v├í┼ího webu ().

Aby sme v├ím pomohli n├íjs┼ą najr├Żchlej┼íieho hostite─ża WordPress, ┼íli sme ruky s sedem popul├írnych hostite─żov WordPress a be┼żal testy skuto─Źnej r├Żchlosti, Kone─Źn├Żm cie─żom tohto pr├şspevku je pom├┤c┼ą v├ím n├íjs┼ą hostite─ża, ktor├Ż m├┤┼że poskytn├║┼ą po┼żadovan├Ż v├Żkon za po┼żadovan├║ cenu.

Pravdepodobne ste tu kv├┤li tvrd├Żm ├║dajom, tak┼że za─Źneme zdie─żan├şm v┼íetk├Żch ├║dajov v ─żahko porovnate─żnom form├íte tabu─żky.

Potom sa podrobnej┼íie venujeme ka┼żd├ęmu hostite─żovi a zdie─żame aj nieko─żko tipov, ako r├Żchlej┼íie n├íjs┼ą webhosting WordPress.

Najr├Żchlej┼í├ş hosting WordPress: ─Źo hovoria ├║daje

Ak chcete na z├íklade na┼íich testov najr├Żchlej┼í├şch hostite─żov syst├ęmu WordPress, tu s├║ na┼íe tri odpor├║─Źania zalo┼żen├ę na ich r├Żchlosti, cene a funkci├ích ():

hostite─ż

Vyvolávacia cena

Rozsah r├Żchlosti

V├Ąznica ­čĹł

24,90 dol├írov mesa─Źne

1. ­čĆć

Kinsta ­čĹł

30 dol├írov mesa─Źne

2.

SiteGround ­čĹł

$ 30,95 za mesiac

~ 5. () ­čĺ░

Teraz po─Ćme kopa┼ą!

Aby sme na┼íli najr├Żchlej┼í├ş hosting WordPress, zriadili sme skuto─Źn├ę testovacie str├ínky na ka┼żdom z hostite─żov v tomto zozname. Potom spust├şme na┼íe testovacie str├ínky pomocou trojice n├ístrojov na testovanie r├Żchlosti:

Vysvetlenie metr├şk v├Żkonnosti

Na zhroma┼ż─Ćovanie ├║dajov WebPageTest sme pou┼żili jednoduch├Ż Dulles, Virginia desktopov├Ż test s k├íblov├Żm pripojen├şm od 5 Mbps a latencia 28 ms. Zhroma┼ż─Ćujeme dve metriky:

 • ─îas nab├şjania – to je to, ─Źo v├Ą─Ź┼íina ─żud├ş pova┼żuje za ÔÇ×plne na─Ź├ştan├║ÔÇť webov├║ str├ínku. Tu je defin├şcia: ÔÇ×─Źas od okamihu, ke─Ć pou┼ż├şvate─ż za─Źal navigova┼ą na str├ínku, a┼ż do udalosti Full Document (zvy─Źajne po na─Ź├ştan├ş cel├ęho obsahu str├ínky)ÔÇť.
 • ─îas na prv├Ż bajt – toto je doba, ktor├║ potrebuje prv├Ż bit servera. Zobrazuje odozvu servera hostite─ża.

WebPageTest automaticky sp├║┼í┼ąa tri samostatn├ę testy a poskytuje priemern├║ hodnotu, ktor├í by mala odstr├íni┼ą odch├Żlku od jedn├ęho testu.

Pre ─Ćal┼í├ş poh─żad prev├ídzame ka┼żd├║ str├ínku pomocou testu Pingdom pomocou servera Pingdom vo Washingtone, DC.

├Üdaje WebPageTest a Pingdom s├║ cenn├ę, ale poskytuj├║ iba ─Źasy na─Ź├ştania pre jedn├ęho ÔÇ×n├ív┼ítevn├şkaÔÇť. V skuto─Źnom svete v┼íak bude ma┼ą va┼ía str├ínka naraz viac ako jedn├ęho n├ív┼ítevn├şka.

Je preto d├┤le┼żit├ę, aby v├í┼í hostite─ż mohol na─Ź├şta┼ą va┼íe str├ínky rovnako r├Żchlo pre 50. n├ív┼ítevn├şka ako pre prv├ęho n├ív┼ítevn├şka.

Tu prich├ídzaj├║ ├║daje o vplyve za┼ąa┼żenia. Load Impact simuluje, ┼że 50 ─żud├ş nav┼ítevuje va┼íe str├ínky s├║─Źasne. T├Żmto sp├┤sobom m├┤┼żete vidie┼ą, ako ka┼żd├Ż hostite─ż funguje v mierke.

Tu s├║ podrobnosti o na┼íich testoch n├írazov├ęho za┼ąa┼żenia:

 • Miesto testu: Columbus, Ohio
 • n├ív┼ítevn├şkov: 50
 • trvanie: 5 min├║ty

Ni┼ż┼íie budeme zdie─ża┼ą graf vplyvu na za┼ąa┼żenie pre ka┼żd├ęho hostite─ża.

Ako bol vytvoren├Ż n├í┼í testovac├ş web

Na simul├íciu skuto─Źn├ęho webu a vytvorenie konzistentn├ęho testovacieho pr├şpadu importujeme na ka┼żd├║ webov├║ str├ínku rovnak├║ ┼íabl├│nu vstupnej str├ínky Elementor. Okrem produktu Elementor nein┼ítalujeme ┼żiadne ─Ćal┼íie doplnky ani nevylep┼íujeme v├Żkonnos┼ą ().

Preto┼że ┼íabl├│na domovskej str├ínky spolo─Źnosti Elementor obsahuje to─żko obr├ízkov, anim├íci├ş a ─Ćal┼í├şch efektov, mala by poskytn├║┼ą skuto─Źn├Ż z├íklad v skuto─Źnom svete.

Najr├Żchlej┼í├ş hosting WordPress: v porovnan├ş podrobnej┼íie

Teraz, ke─Ć m├íte dobr├║ predstavu o tom, ako si ka┼żd├Ż hostite─ż vedie v testoch objekt├şvnej r├Żchlosti, sa pozrime hlb┼íie na charakteristiky ka┼żd├ęho hostite─ża, ako aj na ├║daje o vplyve za┼ąa┼żenia pre ka┼żd├ęho hostite─ża, aby ste zistili, ako ka┼żd├Ż hostite─ż zostal n├şzky. mierka.

1, KINŠTA

 • Osved─Źen├Ż pl├ín: za─Źatia
 • ─îas nab├şjania: 2.11 s
 • ─îas na prv├Ż bajt: 00,287 s

Kinsta je popul├írny hostite─ż WordPress spravovan├Ż cloudom, ktor├Ż pou┼ż├şva platformu Google Cloud Platform, ktor├í v├ím pom├íha hos┼ąova┼ą va┼íe str├ínky WordPress.

Okrem pon├║kania hviezdneho v├Żkonu m├í Kinsta tie┼ż jeden z najatrakt├şvnej┼í├şch hostite─żsk├Żch panelov a mnoho u┼żito─Źn├Żch funkci├ş, ako napr├şklad:

 • Automatick├ę aktualiz├ície WordPress
 • Automatick├ę denn├ę z├ílohy
 • ─Żahk├ę pracovn├ę miesta
 • Zadarmo SSL certifik├ít a in┼ítal├ícia jedn├Żm kliknut├şm

Z├şskate tie┼ż nieko─żko dobr├Żch pridan├Żch hodn├┤t, napr├şklad pridanie slu┼żby CDN a pr├ęmiov├ę slu┼żby DNS.

Pozrite si v├Żsledky testu WebPageTest a za┼ąa┼żenia:

V├Żsledky testov Kinsta WebPage

V├Żsledky dopadu za┼ąa┼żenia Kinsta

├Üdaje o vplyve za┼ąa┼żenia Kinsta

2, SiteGround

SiteGround

 • Osved─Źen├Ż pl├ín: GrowBig
 • ─îas nab├şjania: 2, 38 s
 • ─îas na prv├Ż bajt: 00,342 s

SiteGround je popul├írny hostite─ż WordPress, ktor├Ż dok├í┼że kombinova┼ą r├Żchle ─Źasy na─Ź├ştania str├ínky, niektor├ę spravovan├ę funkcie WordPress a ve─żk├║ podporu v jednom prekvapivo lacnom bal├şku.

Ak m├íte rozpo─Źet a chcete dosiahnu┼ą najlep┼íiu n├ívratnos┼ą svojej invest├şcie, pravdepodobne je pre v├ís v tomto zozname najlep┼íou vo─żbou SiteGround. Nie je to najr├Żchlej┼í├ş hosting WordPress, ale nebude to ove─ża lep┼íie.

Aj ke─Ć s├║ ceny relat├şvne n├şzke, st├íle m├íte pr├şstup k:

 • Najnov┼íie technol├│gie vr├ítane PHP 7,1+
 • Automatick├ę aktualiz├ície WordPress
 • Miesta pr├şpravy (na najvy┼í┼íej ├║rovni)
 • Ve─żk├í podpora

Pl├íny SiteGround za─Ź├şnaj├║ od $ 30,95 za mesiac.

Pozrite si v├Żsledky testu WebPageTest a za┼ąa┼żenia:

V├Żsledky testu WebPage na str├ínkach

SiteGround WebPageTest

V├Żsledky dopadu za┼ąa┼żenia lokalityGround

Dopad za┼ąa┼żenia lokality

3, WP motor

WP Engine

 • Preuk├ízan├Ż pl├ín: Uvedenie do prev├ídzky
 • ─îas nab├şjania: 20,22 s
 • ─îas na prv├Ż bajt: 0.138 s

WP Engine je jedn├Żm z najpopul├írnej┼í├şch hostite─żov spravovan├Żch WordPress. V┼íetky va┼íe pl├íny zah┼Ľ┼łaj├║ str├ínky pr├şpravy, automatick├ę aktualiz├ície, integrovan├ę CDN a mnoho ─Ćal┼í├şch u┼żito─Źn├Żch n├ístrojov.

Jednou zauj├şmavou vecou je, ┼że program WP Engine ned├ívno z├şskal Studio Genesis Framework a v┼íetky podriaden├ę t├ęmy Genesis od spolo─Źnosti StudioPress. Tieto t├ęmy s├║ teraz s├║─Źas┼ąou ka┼żd├ęho pl├ínu WP Engine.

Pl├íny spolo─Źnosti WP Engine za─Ź├şnaj├║ na 35 USD mesa─Źne a id├║ odtia─ż.

Pozrite si v├Żsledky testu WebPageTest a za┼ąa┼żenia:

V├Żsledky testov webov├Żch str├ínok WP Engine

Webov├Ż test WP Engine

V├Żsledky dopadu za┼ąa┼żenia motora WP

N├íraz za┼ąa┼żenia motora WP

4, Dreamhost

Dreamhost

 • Osved─Źen├Ż pl├ín: DreamPress
 • ─îas nab├şjania: 20,34 s
 • ─îas na prv├Ż bajt: 00,397 s

Dream je jedn├Żm z najstar┼í├şch webov├Żch serverov, ktor├Ż bol zalo┼żen├Ż v roku 1996. Dream, hostite─żsk├Ż pl├ín, ktor├Ż sme testovali, je ponuka WordPress, ktor├║ spravuje DreamHost.

Dod├íva sa s denn├Żmi automatick├Żmi z├ílohami, nemeranou ┼í├şrkou p├ísma a 24/24 podporou7, A na pl├ínoch vy┼í┼íej ├║rovne z├şskate tie┼ż zabudovan├║ CDN a pr├şstup k pl├ínu Jetpack Professional bez ─Ćal┼í├şch n├íkladov.

S pl├ínmi za─Ź├şnaj├║cimi na iba 16,95 dol├írov je DreamPress dobrou vo─żbou. Ak v┼íak chcete Jetpack Professional a prilo┼żen├ę CDN, budete potrebova┼ą aspo┼ł program DreamPress Plus vo v├Ż┼íke 24,95 dol├írov.

Pozrite si v├Żsledky testu WebPageTest a za┼ąa┼żenia:

V├Żsledky testov webovej str├ínky DreamHost

DreamHost WebPageTest

V├Żsledky dopadu za┼ąa┼żenia DreamHost

Dopad za┼ąa┼żenia DreamHost

5, InMotion Hosting

Na cestách

 • Osved─Źen├Ż pl├ín: WP-1000S
 • ─îas nab├şjania: 20,91 s
 • ─îas na prv├Ż bajt: 00,811 s

InMotion Hosting je zn├ímy rozpo─Źtov├Ż server, ktor├Ż ned├ívno urobil krok so spravovan├Żm hostingom WordPress so sadou dostupn├Żch pl├ínov.

Ich pl├íny prich├ídzaj├║ s automatick├Żmi aktualiz├íciami WordPress, bezplatn├Żmi certifik├ítmi SSL a bezplatn├Żmi z├ílohami (). A pri pl├ínoch vy┼í┼íej ├║rovne m├┤┼żete z├şska┼ą pr├şstup k pr├ęmiov├Żm ├║rovniam Jetpack bez ─Ćal┼í├şch n├íkladov, rovnako ako ponuky DreamPress.

InMotion Hosting nevyst├║pil v na┼íich testoch najlep┼íie, ale jeho najlacnej┼íia ├║rove┼ł, pl├ín WP-1000S, ktor├Ż sme testovali, za─Ź├şna na $ 7.26 mesiac, ktor├Ż st├íle pon├║ka dobr├║ hodnotu, ak uva┼żujete o cene.

Pozrite si v├Żsledky testu WebPageTest a za┼ąa┼żenia:

V├Żsledky testov webov├Żch str├ínok InMotion Hosting

InMotion WPT

V├Żsledky dopadu za┼ąa┼żenia na hos┼ąovanie InMotion

N├íraz s pohybliv├Żm bremenom

6, zotrva─Źn├şk

Volant

 • Osved─Źen├Ż pl├ín: mali─Źk├Ż
 • ─îas nab├şjania: 2.13 s
 • ─îas na prv├Ż bajt: 00,151 s

Zotrva─Źn├şk je popul├írny hosten├Ż program WordPress, ktor├Ż sa prim├írne zameriava na kreat├şvy, ┼żivnostn├şkov a agent├║ry. V poslednom ─Źase sa v┼íak posunuli smerom k v├Ą─Ź┼íiemu publiku a hostite─żsk├ę slu┼żby spolo─Źnosti Flywheel m├┤┼żu vyu┼ż├şva┼ą v┼íetci ().

Rovnako ako Kinsta, Flywheel vyu┼ż├şva infra┼ítrukt├║ru platformy Google Cloud Platform na podporu svojich pl├ínov. Okrem toho maj├║ ve─ża u┼żito─Źn├Żch funkci├ş, ako s├║:

 • Testovacie str├ínky
 • Automatick├ę z├ílohovanie
 • Certifik├ít SSL zadarmo
 • Vstavan├Ż CDN ()
 • Podpora 24 /7

Pl├íny zotrva─Źn├şkov za─Ź├şnaj├║ u┼ż na 14 USD mesa─Źne, ─Źo je pl├ín, ktor├Ż sme testovali. V tomto pl├íne v┼íak ch├Żba ur─Źit├í funk─Źnos┼ą, najm├Ą pracovn├í stanica.

Ak chcete do─Źasn├Ż web, mus├şte si zvoli┼ą aspo┼ł osobn├Ż pl├ín vo v├Ż┼íke 28 dol├írov.

Pozrite si v├Żsledky testu WebPageTest a za┼ąa┼żenia:

V├Żsledky testov z webovej str├ínky let├íka

Volant WPT

V├Żsledky vplyvu za┼ąa┼żenia volantu

Vplyv na za┼ąa┼żenie volantu

7, Pressidio

Presidio

 • Preuk├ízan├Ż pl├ín: Osobn├ę
 • ─îas nab├şjania: 20,02 s
 • ─îas na prv├Ż bajt: 00,152 s

Pressidium je jedn├Żm z najdrah┼í├şch hostite─żov na tomto zozname, ale Pressidium bol tie┼ż najr├Żchlej┼í├şm hostite─żom WordPress na tomto zozname, tak┼że dostanete, za ─Źo plat├şte!

Ako spravovan├Ż hostite─ż WordPress v├ím Pressidium poskytuje u┼żito─Źn├ę funkcie, ako s├║ spravovan├ę aktualiz├ície, monitorovanie ┼íkodliv├ęho softv├ęru a bezplatn├ę certifik├íty SSL. A ak ste v├Żvoj├ír, budete radi ─Ź├şta┼ą o architekt├║re N-tier spolo─Źnosti Pressidium, ktor├í poh├í┼ła jej p├┤sobiv├ę ─Źasy na─Ź├ştania str├ínky.

Pl├íny Pressidium za─Ź├şnaj├║ na 24,90 dol├írov mesa─Źne a mesa─Źne (). Tento pl├ín je v┼íak vhodn├Ż iba pre 10 000 n├ív┼ítev, preto hovor├şm, ┼że je to jeden z najdrah┼í├şch hostite─żov ().

Pozrite si v├Żsledky testu WebPageTest a za┼ąa┼żenia:

V├Żsledky testov na webe spolo─Źnosti Testidium

Pressidium bol najr├Żchlej┼í├ş hosting WordPressu

V├Żsledky dopadu trestu od┼łatia slobody

Dopad na poplatky za prezidio

Tipy na v├Żber najr├Żchlej┼íieho hostenia WordPress pre va┼íe str├ínky

Pri v├Żbere najlep┼íieho ubytovania pre va┼íe konkr├ętne potreby je potrebn├ę pam├Ąta┼ą na tieto veci:

 • Umiestnenie d├ítov├ęho centra – Aj ke─Ć CDN m├┤┼że tento probl├ęm zmierni┼ą, st├íle chcete n├íjs┼ą hostite─ża, ktor├Ż pon├║ka d├ítov├ę centr├í v bl├şzkosti va┼íich cie─żov├Żch ─Źitate─żov.
 • Prem├Ż┼í─żajte o svojej prem├ívke – Ak m├í v├í┼í web relat├şvne n├şzku n├ív┼ítevnos┼ą, m├┤┼że v├ím by┼ą dobr├í alternat├şva rozpo─Źtu. V pr├şpade str├ínok s vysokou n├ív┼ítevnos┼ąou sa v┼íak mus├şte uisti┼ą, ┼że v├í┼í vybran├Ż hostite─ż v teste vplyvu na za┼ąa┼żenie dosiahol ve─żmi dobr├ę v├Żsledky. Uvid├şte, ┼że hostitelia s vy┼í┼í├şmi cenami sa zvy─Źajne l├ş┼íia, ke─Ć sa vykonaj├║ v malej mierke.
 • cena – duh! N├íjdenie najr├Żchlej┼íej hostingovej spolo─Źnosti WordPress v┼íak nie je len celkov├Ż v├ş┼ąaz. Ide o n├íjdenie najlep┼íej mo┼żnosti. Platba ─Ćal┼í├şch 30 dol├írov mesa─Źne za to, ┼że u┼íetr├şte p├ír zlomkov sekundy, nemus├ş st├í┼ą za to, najm├Ą ak va┼íe str├ínky nezaznamen├ívaj├║ ve─ża n├ív┼ítevnosti.

Ktor├ęho hostite─ża by ste si mali zvoli┼ą?

Op├Ą┼ą tu niet ┼żiadneho v├ş┼ąaza, z├íle┼ż├ş to na va┼íich potreb├ích.

Ako sme v┼íak uviedli na za─Źiatku, Kinsta a Pressidium mali najlep┼í├ş celkov├Ż v├Żkon. A ak chcete najlep┼íiu kombin├íciu s n├şzkymi n├íkladmi a v├Żkonom, SiteGround je skvelou vo─żbou na z├íkladnej ├║rovni, ktor├í v├ím st├íle poskytne dos┼ą dobr├Ż v├Żkon bez poru┼íenia banky.

M├íte nejak├ę ot├ízky t├Żkaj├║ce sa n├íjdenia vhodn├ęho ubytovania pre va┼íe potreby? Sp├Żtajte sa v koment├íroch!