Najpoužívanejšie služby VPN 2020

Ak sa spýtate priemerného človeka, či sú sledovaní, keď surfujú na internete, povedal by som, že nie. Koneckonců, koľko z nás si myslí, že nás hackeri sledujú? Zdá sa, že hackeri a zločinci by sa zaujímali iba o bohatých ľudí alebo jednotlivcov, ktorí sú na vrchole spoločnosti, kde hackeri môžu ukradnúť obchodné tajomstvá. Pravda je však taká, že sme všetci sledovaní.

Po prvé, váš internet prichádza prostredníctvom poskytovateľa. Tento poskytovateľ sa zvyčajne nazýva ISP. Tieto spoločnosti môžu ľahko vidieť, čo robíte, a tiež viesť záznamy o vašej činnosti. To sa nemusí zdať ako veľký problém. Koniec koncov, väčšina ľudí sa riadi pravidlami a tlačou.

S týmto myslením však existujú určité nedostatky. Údaje, ktoré poskytujete v návykoch prehliadania, sú cenné. Podniky urobia všetko pre to, aby zachytili svoje nákupné zvyklosti.

Koľko z nich používa VPN po celom svete?

Čísla nie sú presné vzhľadom na povahu štúdie, ale v súčasnom stave takmer štvrtina ľudí na internete používa formu VPN. To je veľa, čo ukazuje, že ľudia chcú zachovať svoje online správanie v súkromí.

Očakáva sa, že tento počet v nasledujúcich rokoch porastie. Zákony sa schválili a uvádzali, že je v poriadku, aby dodávatelia predávali informácie, ktoré získali od používateľov svojho produktu. Bol to facka tvárou v tvár každému občanovi, ktorý si cení svoje súkromie a je pevne presvedčený o právach na údaje. Ako sa môžete brániť? Aké najpoužívanejšie služby VPN môžete používať?

1, ZenMate

Kliknite na odkaz vyššie pre ZenMate a uvidíte, že majú svoju presnú polohu. Ako sa to môže stať? Ako vie webová stránka, že sa nachádzam v Atlante v Gruzínsku a nie v jednom z mnohých ďalších miest v Amerike? Odpoveď je vaša IP adresa.

Keď sa znova pozriete na domovskú stránku ZenMate, uvidíte, že môžu vidieť vašu IP adresu. Je to ako odtlačok prsta, ktorý je výlučne pre vás. Skript tak môže určiť, kde sa na svete nachádzate, a vystaviť vás riziku. Čo s tým môžete urobiť?

ZenMate je vynikajúca služba, ktorá má servery vo viac ako 70 krajinách. Vďaka neobmedzenému pripojeniu môžete byť v bezpečí pred hackermi a počítačovými zločincami. Ak je mesačná cena iba cenou malej kávy, ľahko sa dá zistiť, prečo sa táto VPN používa viac.

HideMyAss

2, HideMyAss

Ďalšou rozšírenou službou VPN je HideMyAss alebo HMA. Mám používať HMA, ak ste pripojení k verejnej sieti Wi-Fi? Rozhodne! Wi-Fi je vždy nebezpečenstvo, keď ho nemáte pod kontrolou. Riskujete nasledujúce.

  • Vôňa hesiel
  • keyloggery
  • Muž útoky v strede

Nemusíte byť počítačový expert, aby ste vedeli, že nič z toho nebude pre vašu osobnú bezpečnosť dobré. Ak je hacker v rovnakej sieti ako vy, môže byť pre nich ľahké vidieť vaše údaje a potom ich spustiť prostredníctvom programu, aby zistili, na čo sa pozeráte a aké webové stránky navštevujete.

Vaše miestne Starbucks v budúcnosti nemusia mať ani najnovšie aktualizácie smerovača, ktorý používajú. To znamená, že ak často pracujete z verejných oblastí, potrebujete VPN ako HMA.

Zdarma ExpressVPN

3, ExpressVPN

Kedy potrebujete ExpressVPN používať? Pri podnikaní je ideálny čas využiť službu VPN. Predstavme si scenár, kam pôjdete do Číny. V inej krajine to môže byť za národným firewallom. Tento firewall obmedzí to, čo môžete urobiť, a tiež obmedzí vašu slobodu prejavu. Ak používate prístupový bod v cudzej krajine, mali by ste tiež premýšľať o tom, či pri používaní vášho pripojenia ukradnú duševné vlastníctvo.

Ak veľa cestujete za prácou, VPN je nevyhnutnosťou. Prečo nejsť s ExpressVPN? Náklady na začiatok sú veľmi nízke do tej miery, že si ani nevšimnete mesačnú platbu. Ak si myslíte, že vaša práca by mohla byť ohrozená, ak by sa objavili tajomstvá, rozhodnutie je jednoduché. Vyberte si sieť VPN, ktorá má dlhoročné skúsenosti a 24-hodinovú podporu. Chcete ExpressVPN, ktorý používa veľká zákaznícka základňa na celom svete.

ProtonVPN

4, ProtonVPN

Zaujíma vás, kedy používať ProtonVPN? Odpoveď je jednoduchá. Keď streamujete obsah, musíte mať právo streamovať bez ohľadu na to, kde žijete. Mediálne spoločnosti často predávajú práva iným krajinám a je takmer nemožné sledovať vašu obľúbenú šou na cestách. Toto je hlavná nevýhoda globálneho streamovania. Odomknite všetky tieto programy pomocou ProtonVPN. Táto služba je rýchla a efektívna a umožňuje vám prehľadávať viac knižníc Netflix namiesto iba knižnice vo vašej krajine.

Atlas VPN

5, Atlas VPN

Nie je veľa lepších vecí, ako zadarmo. Atlas VPN má bezplatnú úroveň, ktorá je pre ľudí ideálna na vyskúšanie produktu. Aj preto je jednou z najpoužívanejších služieb VPN v tom čase. Kedy by som mal používať Atlas VPN? Ak chcete vidieť najnovšie športy, prihláste sa na Atlas. Povedzme, že ste mimo mesta a celý rok ste čakali na slávny basketbalový turnaj March Madness. Keď máte Atlas VPN, nemusíte nechať ujsť žiadnu z akcií NCAA! Odomknite obsah z celého sveta.

Surfshark VPN

6, SurfShark VPN

Kedy chcete používať SurfShark VPN? Odpoveď je práve teraz. Používatelia uviedli, že akonáhle aktivovali službu, jednoducho ju nechali aktivovanú. Pretože to bolo hodnotené s 4,5 hviezd na Trustpilote, môžete pochopiť, prečo je to služba, ktorú toľko využíva.

Funguje SurfShark YouTube? Absolútne. Neobmedzujte sa, ak chcete vidieť obsah z celého sveta. SurfShark odomkne videá a obsah YouTube ktoré ste normálne nevideli. Používatelia vo Veľkej Británii si všimli, že všetko, čo ich zaujímalo v Austrálii, bolo zablokované. Prečo odísť, pokiaľ ide o vaše obľúbené série alebo predstavenia?

Ďalšou veľkou výhodou je, že SurfShark vám môže ušetriť peniaze na letenky. Existuje veľa rôznych hackov, ktoré ľuďom pomôžu trochu šetriť pri ich ďalšom lete. Sieť VPN je skvelý spôsob, ako oklamať letecké spoločnosti, takže to vyzerá, že ste z inej krajiny. Využite skvelé ponuky, ktoré by sa obmedzili na iné regióny, keď používate skvelé služby, ako je SurfShark.

Potreba zostať v anonymite

Keď dostanete na YouTube reklamu, ktorá priamo súvisí s tým, čo ste hľadali, môžete povedať, že ho niekto sleduje. Veci sa však ešte divia, keď si ľudia začali uvedomovať, že im boli ponúkané veci prostredníctvom reklám na témy, ktoré nikdy nehľadali.

Aj keď si myslíte, že je váš telefón vypnutý, stále počúvate rozhovory a zhromažďujete informácie. Bolo hlásených veľa prípadov, keď používatelia hovorili na určitú tému, keď boli vo vzdialenosti od mikrofónu svojho telefónu. Zrazu dostanú reklamy súvisiace s týmto a nedokážu pochopiť prečo.

To vyvoláva otázku, či sú spoločnosti ochotné špionážne konverzovať, aby vám predali produkty, čo iného urobia so svojimi údajmi?

Nebezpečenstvo prehliadania bez VPN

Ak poskytovateľ internetových služieb sleduje, čo chcete vidieť a nakupovať na internete, v zákulisí, môžete svoje údaje predať. To môže mnohých prekvapiť, ale faktom je, že poskytovateľ internetových služieb urobí všetko, aby zarobil peniaze.

Po predaji vašich údajov inzerentom môžete teraz získať viac spamu, kontextových reklám a spamu. Inzerenti sa snažia získať výhodu vo svete marketingu a ponúknu vám produkty, o ktorých si myslia, že vás budú zaujímať.

Nárast služieb VPN

Ľudia si stále viac všimli, že sa zvyšuje počet inzerentov, ktorí sa snažia získať svoje údaje akýmkoľvek spôsobom. V takom prípade sa sieť VPN stala populárnejšou. V Spojených štátoch bol Equifax hacknutý. Toto zverejnilo číslo sociálneho zabezpečenia pre milióny ľudí a vystavilo sa tak riziku podvodu.

Equifax je iba špičkou ľadovca. Ak taká veľká spoločnosť môže byť napadnutá, keď je súčasťou chrbtice amerického kreditného systému, potom neexistuje žiadna spoločnosť, ktorá je bezpečná. Zatiaľ čo poskytovatelia internetu zhromažďujú informácie o tom, čo kupujú, môžu tiež maľovať obraz používateľov, ktorý by sa mal držať v súkromí. Akú banku používate? Aké máte zdravotné podmienky? Hovorili ste proti represívnej vláde, keď ste si mysleli, že ste anonymný?

Ak bol niektorý z týchto poskytovateľov internetu napadnutý hackermi, všetky tieto informácie by sa mohli okamžite odhaliť a ohroziť tak vašu identitu, slobodu a bezpečnosť.