Najpoužívanejšie služby VPN 2020

Ak sa spýtate priemerného človeka, či sa sleduje pri prehliadaní Internetu, povedal by som, že nie. Koneckonců, koľko z nás si myslí, že nás hackeri sledujú? Zdá sa, že hackeri a zločinci by sa zaujímali iba o bohatých ľudí alebo jednotlivcov, ktorí sú na vrchole spoločnosti, kde hackeri môžu ukradnúť obchodné tajomstvá. Pravda je však taká, že sme všetci sledovaní.

Po prvé, váš internet prichádza prostredníctvom poskytovateľa. Tento poskytovateľ je všeobecne známy ako poskytovateľ internetových služieb. Tieto spoločnosti môžu ľahko vidieť, čo robíte, a tiež viesť záznamy o vašej činnosti. To sa nemusí zdať ako veľký problém. Koniec koncov, väčšina ľudí sa riadi pravidlami a tlačou.

V tomto myslení sú však určité nedostatky. Údaje, ktoré poskytujete v návykoch prehliadania, sú cenné. Spoločnosti urobia všetko, aby zachytili svoje nákupné zvyklosti.

Koľko z nich používa VPN po celom svete?

Čísla nie sú presné vzhľadom na povahu štúdie, ale ako je to, takmer štvrtina ľudí na internete používa formu VPN. To veľa ukazuje, že ľudia chcú zachovať svoje online správanie v súkromí.

Očakáva sa, že tento počet v nasledujúcich rokoch porastie. Zákony boli prijaté a vyhlasujú, že je prijateľné, aby dodávatelia predávali informácie, ktoré získali od používateľov svojich výrobkov. To bol facka tvárou v tvár každému občanovi, ktorý si cení svoje súkromie a cíti sa silne v súvislosti s právami na údaje. Ako sa môžete brániť? Aké najpoužívanejšie služby VPN môžete používať?

ZenMate

1, ZenMate

Kliknite na odkaz vyššie pre ZenMate a uvidíte, že majú svoju presnú polohu. Ako sa to môže stať? Ako vie webová stránka, že sa nachádzam v Atlante v Gruzínsku a nie v jednom z mnohých ďalších miest v Amerike? Odpoveď je vaša IP adresa.

Keď sa znova pozriete na domovskú stránku ZenMate, uvidíte, že môžu vidieť vašu IP adresu. Je to ako exkluzívny odtlačok prsta len pre vás. Skript tak môže určiť, kde sa na svete nachádzate, a vystaviť vás riziku. Čo s tým môžete urobiť?

ZenMate je vynikajúca služba, ktorá má servery vo viac ako 70 krajinách. Vďaka neobmedzenému pripojeniu môžete byť chránení pred hackermi a počítačovými zločincami. Ak je mesačná cena iba cenou malej kávy, ľahko pochopíte, prečo sa táto sieť VPN používa viac.

HideMyAss

2, HideMyAss

Ďalšou rozšírenou službou VPN je HideMyAss alebo HMA. Mám používať HMA, ak ste pripojení k verejnej sieti Wi-Fi? Rozhodne! Wi-Fi je vždy nebezpečenstvo, keď ho nemáte pod kontrolou. Riskujete nasledujúce.

 • Vonné heslá
 • keyloggery
 • Muž útoky v strede
 • Nemusíte byť počítačový expert, aby ste vedeli, že nič z toho nebude dobré pre vašu osobnú bezpečnosť. Ak je hacker v rovnakej sieti ako vy, môže byť pre nich ľahké vidieť vaše údaje a spustiť ich v programe, aby zistili, čo vidíte a aké webové stránky navštevujete.

  V budúcnosti vaše miestne siete Starbucks nemusia mať ani najnovšie aktualizácie smerovača, ktorý používate. To znamená, že ak často pracujete vo verejných priestoroch, potrebujete VPN ako HMA.

  ExpressVPN zadarmo

  3, ExpressVPN

  Kedy potrebujete ExpressVPN používať? Pri cestovaní za prácou je ideálny čas využiť službu VPN. Predstavme si scenár, kam pôjdete do Číny. V inej krajine to môže byť za národným firewallom. Tento firewall obmedzí to, čo môžete urobiť, a tiež obmedzí vašu slobodu prejavu. Okrem toho, keď používate prístupový bod v cudzej krajine, mali by ste pri použití vášho pripojenia premýšľať o tom, či kradnú duševné vlastníctvo.

  Ak veľa cestujete za prácou, VPN je nevyhnutnosťou. Prečo nepoužiť ExpressVPN? Náklady na začatie konania sú veľmi nízke až do tej miery, že si ani nevšimnete mesačnú platbu. Ak si myslíte, že vaša práca môže byť v prípade odhalenia tajomstva ohrozená, rozhodnutie je jednoduché. Vyberte si VPN s dlhoročnými skúsenosťami a 24-hodinovou podporou. Chcete ExpressVPN, ktorý používa veľká zákaznícka základňa na celom svete.

  ProtonVPN

  4, ProtonVPN

  Chcete vedieť, kedy používať ProtonVPN? Odpoveď je jednoduchá. Pri vysielaní obsahu by ste mali mať právo na vysielanie bez ohľadu na to, kde žijete. Mediálne spoločnosti často predávajú práva iným krajinám a je takmer nemožné sledovať vašu obľúbenú šou kdekoľvek. Toto je hlavná nevýhoda globálneho streamovania. Odomknite všetky tieto programy pomocou ProtonVPN. Táto služba je rýchla a efektívna a umožňuje vám prehliadať niekoľko knižníc Netflix, nielen vo vašej krajine.

  Atlas VPN

  5, Atlas VPN

  Nie je veľa vecí lepších ako sloboda. Atlas VPN má pre ľudí dokonalý bezplatný rad na vyskúšanie produktu. Aj preto je v súčasnosti jednou z najpoužívanejších služieb VPN. Kedy by som mal používať Atlas VPN? Ak chcete vidieť najnovšie športy, prihláste sa na Atlas. Povedzme, že ste mimo mesta a celý rok ste čakali na slávny basketbalový turnaj March Madness. Keď máte Atlas VPN, nemusíte nechať ujsť žiadnu akciu NCAA! Odomknite obsah z celého sveta.

  Surfshark VPN

  6, SurfShark VPN

  Kedy chcete používať SurfShark VPN? Odpoveď je teraz. Používatelia uviedli, že akonáhle aktivovali službu, jednoducho ju nechali aktivovanú. Ako to bolo klasifikované 4,5 hviezd na Trustpilote, môžete pochopiť, prečo je to služba, ktorú mnohí používajú.

  SurfShark pracuje s YouTube? Absolútne. Neobmedzujte sa, ak chcete vidieť obsah z celého sveta. SurfShark odomkne videá a obsah YouTube ktoré ste normálne nevideli. Používatelia v Británii poznamenali, že všetko, čo ich zaujímalo v Austrálii, bolo zablokované. Prečo prestať, pokiaľ ide o vašu obľúbenú show alebo show?

  Ďalšou veľkou výhodou je, že SurfShark môže ušetriť peniaze za letenky. Existuje veľa rôznych hackov, ktoré ľuďom pomohli trochu šetriť pri nasledujúcom lete. Sieť VPN je skvelý spôsob, ako oklamať letecké spoločnosti, takže to vyzerá, že ste z inej krajiny. Využite skvelé ponuky, ktoré by sa obmedzili na iné regióny, keď používate skvelé služby, ako je SurfShark.

  Potreba zostať v anonymite

  Keď dostanete reklamu YouTube priamo súvisia s tým, čo ste hľadali, môžete povedať, že niekto sleduje. Keď sa však ľudia začnú dozvedieť, že sa im niečo ponúka prostredníctvom reklám na témy, ktoré nikdy nehľadali, veci sa ešte viac zviditeľnia.

  Aj keď si myslíte, že je telefón vypnutý, stále počúvate rozhovory a zhromažďujete informácie. Ohlásilo sa veľa prípadov, keď používatelia hovorili o určitej téme, keď boli mimo mikrofónu telefónu. Zrazu dostanú reklamy súvisiace s týmto a nedokážu pochopiť prečo.

  To vyvoláva otázku: ak sú spoločnosti ochotné odpočúvať konverzácie, aby vám predali produkty, čo iného urobia s vašimi údajmi?

  Nebezpečenstvo prehliadania bez VPN

  Keď váš poskytovateľ internetových služieb sleduje, čo chcete vidieť a nakupovať na internete, v zákulisí môžete svoje údaje predať. To môže mnohých prekvapiť, ale faktom je, že poskytovateľ internetových služieb urobí všetko, aby zarobil peniaze.

  Keď sa vaše údaje predajú inzerentom, môžete získať viac spamu, kontextových reklám a spamu. Inzerenti sa zúfalo snažia získať výhodu vo svete marketingu a ponúknu produkty, o ktorých si myslia, že ich budú zaujímať.

  Nárast služieb VPN

  Ľudia si stále viac uvedomujú, že sa zvyšuje počet inzerentov, ktorí sa snažia získať svoje údaje akýmkoľvek spôsobom. Vtedy sa sieť VPN stala populárnejšou. V Spojených štátoch bol Equifax hacknutý. Týmto sa uvoľnilo číslo sociálneho zabezpečenia miliónom ľudí a vystavilo sa tak riziku podvodu.

  Equifax je iba špičkou ľadovca. Ak je možné napadnúť takúto veľkú spoločnosť, keď je súčasťou chrbtice amerického úverového systému, potom neexistuje bezpečná spoločnosť. Aj keď poskytovatelia internetových služieb zhromažďujú informácie o tom, čo kupujú, môžu maľovať aj obraz používateľov, ktorí musia byť držaní v súkromí. Ktorú banku používate? Aké máte zdravotné podmienky? Hovorili ste proti represívnej vláde, keď ste si mysleli, že je anonymná?

  Ak sa niektorý z týchto poskytovateľov internetových služieb napadne, všetky tieto informácie sa môžu okamžite odhaliť a ohroziť tak vašu identitu, slobodu a bezpečnosť.