Najpopul├írnej┼í├ş tvorcovia str├ínok WordPress v roku 2020

WordPress bol v popred├ş ako platforma ─Ź├şslo jedna, ke─Ć chcete r├Żchlo a ─żahko vytvori┼ą webov├║ str├ínku. Jedn├Żm z d├┤vodov, pre─Źo sa stala tak popul├írnou, bola r├Żchlos┼ą, s ktorou ste mohli veci nastavova┼ą, a r├Żchlos┼ą, s ktorou ste pochopili, ako v┼íetko fungovalo. Mnoho hostite─żov z Bluehostingu do Hostgatora pon├║ka jednoduch├║ slu┼żbu, kde sa zaregistrujete, aby ste s nimi mohli pracova┼ą a m├┤┼żete WordPress nain┼ítalova┼ą jedin├Żm kliknut├şm. Toto v├Żrazne u─żah─Źuje v├í┼í ├║vodn├Ż vp├íd do WordPressu, preto┼że v├í┼í hostite─ż u┼ż predpoklad├í, ┼że WordPress bude va┼íou vo─żbou pre gener├ítor drag and drop. Podpora pre Joomla a Drupal je omnoho men┼íia, a preto nemaj├║ v├Żhody hostite─żov, ktor├ş pon├║kaj├║ in┼ítal├íciu jedn├Żm kliknut├şm, ktor├║ by ste norm├ílne videli.

─Äal┼íie slu┼żby a webov├ę str├ínky si za─Źali uvedomova┼ą popularitu WordPressu a sna┼żili sa ich napodobni┼ą, aby ukradli ─Źas┼ą svojho podielu na trhu. Videli sme vznik Wix a Squarespace, ktor├Ż explodoval, ke─Ć si ─żudia za─Źali uvedomova┼ą, ak├ę ─żahk├ę bolo pou┼żitie slu┼żby. Wix ve─żmi u─żah─Źil v├Żber modelu, ktor├Ż by dobre fungoval s vybran├Żm odvetv├şm alebo firmou. Napr├şklad, ke─Ć som pou┼żil Wix na vytvorenie stre┼ínej krytiny.

Ak├ę s├║ najob─ż├║benej┼íie tvorcovia str├ínok, ktor├ę m├┤┼żete z├şska┼ą pre WordPress? ─îo m├┤┼żu robi┼ą a ako ─żahko sa pou┼ż├şvaj├║?

Elementor je najob─ż├║benej┼í├ş n├ístroj na tvorbu str├ínok WordPress

1, Elementor

Ak pozn├íte WordPress, pravdepodobne ste videli reklamu na spolo─Źnos┼ą Elementor. S bezplatnou verziou a 30 miniaplik├íciami so z├íkladn├Żmi funkciami m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą Elementor tak dlho, ako chcete, k├Żm sa nerozhodnete k├║pi┼ą profesion├ílnu verziu. Po z├şskan├ş profesion├ílnej verzie m├┤┼żete z├şska┼ą osobn├║ verziu, prechodn├║ verziu alebo dokonca verziu, ktor├í dobre funguje pre pr├ícu agent├║ry a pre t├şm, ktor├Ż stavia tis├şce str├ínok.

─îo sa d├í dosiahnu┼ą pomocou profesion├ílnej verzie? Po aktualiz├ícii sa v┼íetk├Żch 30 miniaplik├íci├ş prid├í k viac ako 50 profesion├ílnym miniaplik├íci├ím. To v├ím pon├║ka e┼íte viac funkci├ş na hranie na str├ínke a viac mo┼żnost├ş pre va┼íich z├íkazn├şkov. Spolu s ve─żk├Żm po─Źtom miniaplik├íci├ş dostanete aj viac ako 300 ┼íabl├│n. Ak m├íte m├ílo ─Źasu, pou┼żite iba model, ktor├Ż u┼ż bol vyvinut├Ż profesion├ílom a bude vyzera┼ą skvele na v┼íetk├Żch obrazovk├ích. Mo┼żno za─Ź├şnate s podnikan├şm, ktor├ę mus├ş prij├şma┼ą platby online. To je ─żahk├ę s Elementor, preto┼że maj├║ gener├ítor WooCommerce. Pri pr├íci s t├Żmto doplnkom m├┤┼żete r├Żchlo vytvori┼ą svoj obchod a za─Źa┼ą prij├şma┼ą v┼íetky hlavn├ę kreditn├ę karty.

Divi je druh├Ż najpopul├írnej┼í├ş gener├ítor str├ínok WordPress

2, divi

Tvorca tejto str├ínky je jedn├Żm z najlep┼í├şch a ve─żmi popul├írnych. Podobne ako v pr├şpade produktu Elementor m├í tento tvorca u┼ż ve─ża rozvrhnut├ş, tak┼że m├┤┼żete preh─żad├íva┼ą kni┼żnicu a n├íjs┼ą t├║, ktor├í v├ím vyhovuje. Neexistuje ┼żiadna vo─żn├í mo┼żnos┼ą, ale m├┤┼żete z├şska┼ą licenciu za 249,00 dol├írov, ktor├í bude trva┼ą cel├Ż ┼żivot. To je ve─ża, ak vezmeme do ├║vahy, ┼że len jedna polo┼żka m├┤┼że st├í┼ą stovky dol├írov. Pomocou stavite─ża m├┤┼żete vytvori┼ą ─żubovo─żn├Ż po─Źet n├ívrhov.

Webov├í str├ínka Elegant Themes obsahuje aj nieko─żko pr├şru─Źiek a ─Źl├ínkov, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu pou┼ż├şva┼ą va┼íe produkty. Mo┼żno ste vizu├ílnym ┼ítudentom a potrebujete videon├ívody. Toto nie je probl├ęm, preto┼że existuj├║ aj video n├ívody, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu pou┼ż├şva┼ą v┼íetky funkcie. Ak m├íte v├í┼żne probl├ęmy s vytv├íran├şm str├ínok, zak├║pte si do┼żivotn├║ licenciu a pripojte sa k mnoh├Żm ─Ćal┼í├şm pou┼ż├şvate─żom, ktor├ş Divi pou┼ż├şvaj├║ ka┼żd├Ż de┼ł na v├Żvoj.

Beaverbuilder je tret├ş najob─ż├║benej┼í├ş tvorca str├ínok WordPress

3, Beaver Builder

S Beaver Builder m├┤┼żete produkt otestova┼ą sk├┤r, ako sa rozhodnete pre platen├║ verziu. Na serveri WordPress.org skontrolujte lite verziu a zahrajte si s mo┼żnos┼ąami, ─Źi je to pre v├ís ten prav├Ż gener├ítor. S Beaver Builderom m├┤┼żete sledova┼ą aj ┼żiv├ę uk├í┼żky, ktor├ę v├ím poskytn├║ skvel├║ predstavu o type str├ínky, ktor├║ m├┤┼żete vytvori┼ą.

Beaver Builder je vynikaj├║ci, preto┼że pracuje takmer s ka┼żdou t├ęmou. Ak tento n├ístroj na tvorbu str├ínok nepracuje s va┼íou aktu├ílnou t├ęmou, zavolajte mu a obr├í┼ąte sa na z├íkazn├şcku podporu. Vezmite t├ęmu, ktor├║ pr├íve pou┼ż├şvate, a upravte hlavi─Źku, p├Ątu a ┼ít├Żl tak, aby veci vyzerali tak, ako chcete.

Ak dostanete ┼ítandardn├║ licenciu, predstavuje iba 99,00 dol├írov a zah┼Ľ┼ła to─żko str├ínok, ko─żko chcete. Budete ma┼ą tie┼ż pr├şstup k z├íkazn├şckej podpore po cel├Ż rok, ─Źo je skvel├ę, ke─Ć si na produkt a obmedzenia zvyknete.

Tvorcovia stránok WordPress presúvajte myšou

Najprv som skontroloval v┼íetky dostupn├ę modely nakonfigurovan├ę vo Wix. Bolo ─żahk├ę klasifikova┼ą r├┤zne typy podnikov, ako s├║ re┼ítaur├ície, stavebn├şctvo a strechy. Akon├íhle budete ma┼ą h─żadan├Ż model, web u┼ż pre v├ís bol vytvoren├Ż a vyzer├í profesion├ílne. Len s nieko─żk├Żmi kliknutiami my┼íi som menil farby a kombinoval dizajn s dizajnovou estetikou. Obr├ízky u┼ż boli s├║─Źas┼ąou ikon, tak┼że nebolo potrebn├ę naj├şma┼ą drah├ęho dizajn├ęra, ktor├Ż by musel ├şs┼ą von a vyfotografova┼ą ho.

Po v├Żbere farieb, ktor├ę bud├║ dobre vyzera┼ą so zvy┼íkom webu, sa log├í pre v├ís u┼ż vytvoria mnohokr├ít a m├┤┼żete zmeni┼ą n├ízov spolo─Źnosti tak, aby vyhovoval tomu, ─Źo ste nakonfigurovali pre v├ís alebo v├í┼ího klienta. Nakoniec bolo ve─żmi jednoduch├ę presun├║┼ą r├┤zne prvky na str├ínke, a┼ż k├Żm som nemal str├ínku, s ktorou som sa c├ştil dobre.

Log├í a textov├ę polia sa daj├║ ─żahko umiestni┼ą na po┼żadovan├ę miesto a k├│d na pozad├ş bol upraven├Ż tak, aby zodpovedal zmen├ím, ktor├ę ste na str├ínke urobili. Je to ve─żmi v├Żkonn├ę, ke─Ć si m├┤┼żete str├ínku vizu├ílne prezera┼ą, aby ste pochopili, ako bud├║ medzery a medzery vyzera┼ą automaticky.

Viac stavite─żov drag-and-drop sa za─Źalo pohybova┼ą vo vesm├şre, rovnako ako Weebly, aby pritiahlo aj ve─żk├ę publikum. Ke─Ć sa do priestoru zapojilo viac slu┼żieb, WordPress sa musel sna┼żi┼ą dr┼ża┼ą krok s to─żk├Żmi predajcami, ktor├ş sa stali konkurentmi.

Doplnky na tvorbu stránok pre WordPress

V├Żvoj├íri WordPress pou┼ż├şvali PHP na v├Żvoj doplnkov, ktor├ę by mohli oslovi┼ą pou┼ż├şvate─żov programu Squarespace a Weebly. Pou┼ż├şvatelia programu WordPress maj├║ teraz pr├şstup k drag and drop a vy m├┤┼żete vytvori┼ą rozlo┼żenie str├ínky len v malom mno┼żstve ─Źasu.

Netechnick├ş pou┼ż├şvatelia boli spokojn├ş s t├Żmto nov├Żm v├Żvojom dizajnu a s t├Żm, ako mohol WordPress pril├íka┼ą koncov├Żch pou┼ż├şvate─żov, ktor├ş nemali mo┼żnos┼ą pou┼ż├şva┼ą CSS, HTML alebo Javascript. Keby v├Żvoj├íri nekonali tak r├Żchlo, bolo by mo┼żn├ę tvrdi┼ą, ┼że WordPress nikdy nemohol dosiahnu┼ą rovnak├║ popularitu.

Mnoh├ş pou┼ż├şvatelia, ktor├ş nie s├║ obozn├ímen├ş s vytvoren├şm str├ínok, by zostali so stavite─żmi pracuj├║cimi priamo v prehliada─Źi, preto┼że boli jednoduch├ş a mali ve─żk├ę marketingov├ę rozpo─Źty, aby ─żud├ş informovali o tom, ┼że s├║ k dispoz├şcii.

Doplnky generátora stránky

Pre─Źo boli tvorcovia str├ínok vytvoren├Ż? Aj ke─Ć pou┼ż├şvate vopred vyroben├Ż model alebo dizajn, existuje nieko─żko vec├ş, ktor├ę v├ís zastavia. ─îo by ste urobili, keby ste chceli vytvori┼ą nov├Ż model? Ako by ste pridali miniaplik├íciu do oblasti str├ínky, ak e┼íte nebola pre miniaplik├íciu rezervovan├í? Niekedy ste sa pok├║sili vlo┼żi┼ą miniaplik├íciu, na ktorej rozlo┼żenie nebolo navrhnut├ę a pre v├í┼í priestor sa udiali divn├ę veci. Veci za─Ź├şnaj├║ vych├ídza┼ą z obrazu a ─Ćal┼íie prvky sa rozkladaj├║.

Namiesto pou┼żitia podradenej t├ęmy ako vetvy, ktor├í preber├í prvky z p├┤vodnej t├ęmy a sna┼ż├ş sa vykona┼ą potrebn├ę zmeny, m├┤┼żete pou┼żi┼ą n├ístroj na tvorbu str├ínok. To bolo skvel├ę pre be┼żn├Żch ─żud├ş, preto┼że v├Ą─Ź┼íina ─żud├ş nem├í sk├║senosti s detsk├Żmi t├ęmami a nech├ípe, ─Źo by sa zdedilo a ─Źo by nevy┼ílo z p├┤vodnej t├ęmy.

S doplnkami vytvoren├Żmi pomocou PHP v├ím tvorcovia str├ínok umo┼ż┼łuj├║ vytvori┼ą dizajn, ktor├Ż vyhovuje va┼íim potreb├ím. Ka┼żd├í vytvoren├í str├ínka m├┤┼że by┼ą jedine─Źn├í, preto┼że u┼ż nie ste prepojen├ş s n├ívrhmi, ktor├ę ste vytvorili sk├┤r. Nie je potrebn├ę p├şsa┼ą k├│d a v┼íetko je rozdelen├ę do mrie┼żkov├ęho syst├ęmu ve─żmi ─żahko zrozumite─żn├ę. So syst├ęmom mrie┼żky sa nemus├şte b├í┼ą umiestnenia a priestoru, aby boli polo┼żky nerovnomern├ę. S mnoh├Żmi ┼íkolami dizajnu sa v z├ívislosti od displeja v┼íetko del├ş na n├ísobky ┼ítyri, osem alebo dvan├ís┼ą.

syst├ęm triedy pom├íha udr┼żiava┼ą hladk├Ż vzh─żad, tak┼że va┼íe odseky, tituly a obr├ízky spolupracuj├║. Va┼íe stavebn├ę bloky sa spoja a umo┼żnia v├ím by┼ą viac kreat├şvni v gal├ęri├ích a pou┼ż├şvan├ş widgetov, preto┼że tvorca sa nemus├ş stara┼ą o ve─żkos┼ą. Ber├║c do ├║vahy v┼íetky mo┼żnosti, ktor├ę z├şskate s programami WordPress, s├║ drag and drop builders ako nie─Źo, ─Źo by ste dostali s Squarespace, ale ove─ża lep┼íie.

Ak ste nov├Żm pou┼ż├şvate─żom programu WordPress a chyst├íte sa nain┼ítalova┼ą n├ístroj na tvorbu prvej str├ínky, pre─Ź├ştajte si na┼íu pr├şru─Źku o procese in┼ítal├ície!