Najnov┼íie v dronoch: ─î├şna vyn├íra ┼żraloky a robotick├Żch ┼ípi├│nov

V├Żvoj robotov napodob┼łuj├║cich zvierat├í dosiahol ─Ćal┼íiu ├║rove┼ł s t├Żmito robotick├Żmi ┼żralokmi, ktor├ş s├║ tie┼ż nezisten├Żmi ┼ípi├│nmi.

Droni sa zbli┼żuj├║ a st├ívaj├║ sa hrozn├Żm zabij├íckym robotom, ktor├ęho sa Stephen Hawking ob├íva. T├íto technol├│gia bola tak├í vyspel├í, ┼że je teraz mo┼żn├ę vytv├íra┼ą maskovan├ę roboty, ktor├ę zostan├║ bez pov┼íimnutia. Uk├ízalo n├ím nov├ę ┼żralo─Źie (a ┼ípion├í┼żne) roboty vyroben├ę ─î├ş┼łanmi.

Prezentovan├ę po─Źas vojenskej v├Żstavy v Pekingu. Podmorsk├Ż robotick├Ż prieskumn├Ż ┼żralok sa m├┤┼że ponori┼ą do h─║bky 150 metrov.

Bude ├║plne nevidite─żn├Ż pre radar, pri─Źom bude s├║─Źas┼ąou novej gener├ície r├Żchlych bezpilotn├Żch lietadiel s ve─żk├Żmi u┼żito─Źn├Żmi mo┼żnos┼ąami a n├şzkou ├║rov┼łou hluku vo svojich ─Źinnostiach.

Ako sa dalo o─Źak├íva┼ą, jeho prezent├ícia vyvolala rozruch na ─Ź├şnskych soci├ílnych m├ędi├ích a zverejnilo sa nieko─żko fotografi├ş a vide├ş, kde ho mohli vidie┼ą v akcii.

Mus├şme pripusti┼ą, ┼że tento robot dok├í┼że ─żahko oklama┼ą ryby v hlbokom oce├íne:

Tieto roboty bud├║ navrhnut├ę pre vojensk├ę a ┼ípion├í┼żne ├║─Źely. Je ide├ílne vykon├íva┼ą prieskumn├ę, kontroln├ę a prieskumn├ę misie.

In├Żmi slovami, roboti ┼żralokov nie s├║ ozbrojen├ş. Ale t├Żch p├ír, ktor├ę ch├Żbaj├║, maj├║ nejak├ę smrtiace doplnky. A jeho vytvorenie sa zd├í by┼ą iba za─Źiatkom na dosiahnutie tohto nov├ęho extr├ęmu.

Zdroj: FayerWayer