Najnov┼íia recenzia WordPress: je to najlep┼íia vo─żba pre va┼íe str├ínky?

Mo┼żno ste u┼ż po─Źuli, ┼że WordPress je najob─ż├║benej┼íia platforma na vytv├íranie webov├Żch str├ínok, ale mo┼żno si nie ste ist├ş, ─Źi je WordPress tou pravou vo─żbou pre v├ís. Na rozdiel od Wix, Weebly alebo Squarespace je WordPress v skuto─Źnosti 100% zadarmo. Ak h─żad├íte v├Żraz ÔÇ×WordPress ReviewÔÇť, nebude pre v├ís ni─Ź u┼żito─Źn├ę, preto┼że blogeri ─Źasto p├ş┼íu recenzie produktov, od ktor├Żch dost├ívaj├║ prov├şziu za sprostredkovanie. Aby sme v├ím pomohli urobi┼ą spr├ívne obchodn├ę rozhodnutie, vytvorili sme najnov┼íiu recenziu softv├ęru WordPress s v├Żhodami a nev├Żhodami pou┼ż├şvania WordPress, tak┼że sa m├┤┼żete rozhodn├║┼ą, ─Źi je WordPress tou pravou vo─żbou pre va┼íe webov├ę str├ínky.

Preto┼że n├í┼í test WordPress je ve─żmi podrobn├Ż, pridali sme obsah, aby ste mohli prep├şna┼ą medzi r├┤znymi sekciami.

 1. ─îo je to WordPress?
 2. Ak├ę webov├ę str├ínky m├┤┼żete s WordPress robi┼ą?
 3. Ako WordPress skuto─Źne funguje?
 4. Ak├ę s├║ v├Żhody a nev├Żhody syst├ęmu WordPress?
 5. Kto by mal pou┼ż├şva┼ą WordPress? Je WordPress pre v├ís ten prav├Ż?
 6. Tu je n├ívod, ako za─Źa┼ą s WordPress: spr├ívna cesta
 7. Majster WordPress zru─Źnosti

1─îo je to WordPress?

WordPress je najob─ż├║benej┼í├ş tvorca webov├Żch str├ínok na svete. Poskytuje viac ako 33% v┼íetk├Żch webov├Żch str├ínok na internete, to znamen├í mili├│nov webov├Żch str├ínok po celom svete.

Je d├┤le┼żit├ę, aby ste si nezamie┼łali syst├ęm spr├ívy obsahu WordPress.org s redak─Źnou slu┼żbou WordPress.com.

Na┼íe testy WordPress sa t├Żkaj├║ popul├írneho softv├ęru WordPress s vlastn├Żm hos┼ąovan├şm, ktor├Ż ka┼żd├Ż miluje a pou┼ż├şva (nie hostingov├║ slu┼żbu WordPress.com). Odpor├║─Źame v├ím WordPress.org, preto┼że v├ím poskytuje pln├Ż pr├şstup ku v┼íetk├Żm funkci├ím WordPress pripraven├Żm na pou┼żitie. Viac inform├íci├ş n├íjdete v na┼íom priamom porovnan├ş str├ínky WordPress.com s WordPress.org.

Ke─Ć odteraz hovor├şme WordPress, hovor├şme o slobodnom softv├ęri WordPress.org.

WordPress bol spusten├Ż v roku 2003 ako jednoduch├í platforma pre blogovanie. Odvtedy sa stal syst├ęmom na spr├ívu obsahu a r├ímcom pre v├Żvoj aplik├íci├ş. Jednoducho povedan├ę, pomocou WordPress m├┤┼żete ─żahko vytvori┼ą ─żubovo─żn├║ webov├║ str├ínku. Ak sa chcete dozvedie┼ą, ako sa WordPress v priebehu rokov zmenil, pre─Ź├ştajte si n├í┼í ─Źl├ínok o v├Żvoji pou┼ż├şvate─żsk├ęho rozhrania WordPress.

WordPress je softv├ęr s otvoren├Żm zdrojov├Żm k├│dom, ─Źo znamen├í, ┼że je zadarmo pre v┼íetk├Żch a m├┤┼że ho stiahnu┼ą a nain┼ítalova┼ą ktoko─żvek. Teraz si m├┤┼żete myslie┼ą, pre─Źo je WordPress zadarmo? Ak├Ż je trik?

Je zadarmo aj zadarmo. M├┤┼żete ho pou┼żi┼ą na ak├Żko─żvek ├║─Źel a nikto nem├┤┼że blokova┼ą va┼íe str├ínky z d├┤vodu cenz├║ry alebo poru┼íenia podmienok pou┼ż├şvania. M├íte tie┼ż slobodu prisp├┤sobi┼ą si WordPress bez obmedzen├ş.

Rovnako ako u v┼íetk├Żch webov├Żch str├ínok mus├şte zaregistrova┼ą n├ízov dom├ęny a webhosting.

V z├ívislosti od va┼íich po┼żiadaviek bude mo┼żno potrebn├ę zak├║pi┼ą si pr├ęmiov├ę t├ęmy alebo roz┼í├şrenia WordPress, ktor├ę sp├┤sobuj├║ ─Ćal┼íie n├íklady. ├Üpln├Ż rozpis n├íkladov n├íjdete v na┼íom ─Źl├ínku o skuto─Źn├Żch n├íkladoch na vytvorenie str├ínky WordPress.

V─Ćaka tomu sa pozrime, ─Źo s WordPress m├┤┼żete robi┼ą a ako to naozaj funguje.

2Ak├ę weby m├┤┼żete robi┼ą s WordPress?

WordPress je mimoriadne flexibiln├Ż, ─Źo je hlavn├Ż d├┤vod, pre─Źo je ob─ż├║benou vo─żbou pre tvorbu webov├Żch str├ínok. M├┤┼żete pou┼żi┼ą WordPress na vytvorenie takmer v┼íetk├Żch typov webov├Żch str├ínok, na ktor├ę si dok├í┼żete myslie┼ą!

M├┤┼żete ho pou┼żi┼ą na zalo┼żenie blogu, vytvorenie webovej str├ínky pre mal├║ firmu, vytvorenie internetov├ęho obchodu, vytvorenie ─Źlenskej str├ínky, predaj online kurzov, spr├ívu trhu a ─Ćal┼íie.

Bez oh─żadu na to, ak├Ż typ str├ínok chcete vytvori┼ą, pravdepodobne existuje doplnok WordPress (roz┼í├şrenie). Ak nem├┤┼żete n├íjs┼ą doplnok, m├┤┼żete si ho jednoducho po┼żi─Źa┼ą tis├şckam v├Żvoj├írov, aby to urobil za v├ís.

Tu je zoznam najpopul├írnej┼í├şch typov webov├Żch str├ínok vytvoren├Żch pomocou programu WordPress.

3Ako WordPress skuto─Źne funguje?

Na rozdiel od ostatn├Żch tvorcov webov├Żch str├ínok, WordPress udr┼żuje dizajn, obsah a funk─Źnos┼ą oddelene. To umo┼ż┼łuje prenosnos┼ą ├║dajov.

In├Żmi slovami, m├┤┼żete prida┼ą obsah bez oh─żadu na pou┼żit├ę rozlo┼żenie, zmeni┼ą rozlo┼żenie bez zmeny obsahu a prida┼ą nov├ę funkcie bez ovplyvnenia ostatn├Żch oblast├ş.

Pozrime sa na to

1, Pridajte obsah do WordPress

WordPress uklad├í obsah do datab├ízy a multimedi├ílne s├║bory ako obr├ízky do samostatn├ęho prie─Źinka. Hlavne pridajte obsah na svoj web pomocou editora pr├şspevkov.

Editor pošty WordPress

Post Editor je jednoduch├Ż editor WYSIWYG s niektor├Żmi z├íkladn├Żmi funkciami form├ítovania. Existuj├║ dva sp├┤soby

Najprv m├íte vizu├ílny editor, ktor├Ż je editorom ┼ít├Żlu WYSIWYG, a potom textov├Ż editor, jednoduch├Ż textov├Ż editor, do ktor├ęho m├┤┼żete prida┼ą form├ítovanie tak, ┼że do svojho obsahu zap├ş┼íete HTML.

V predvolenom nastaven├ş nem├í editor obsahu WordPress inteligentn├ę funkcie pres├║vania my┼íou, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuj├║ prisp├┤sobi┼ą rozlo┼żenie obsahu pri p├şsan├ş. V pr├şpade potreby v┼íak m├┤┼żete pou┼żi┼ą jeden z popul├írnych tvorcov str├ínok drag and drop WordPress.

2, Spr├íva dizajnu a vzh─żadu vo WordPress

WordPress pou┼ż├şva v├Żkonn├Ż mechanizmus ┼íabl├│n na kontrolu vzh─żadu webovej str├ínky. Tento modul ┼íabl├│n umo┼ż┼łuje v├Żvoj├írom vytvori┼ą rad ┼íabl├│n s n├ízvom ÔÇ×T├ęmyÔÇť. Na trhu existuj├║ tis├şce prednastaven├Żch t├ęm WordPress.

T├ęmy WordPress

Ka┼żd├í t├ęma WordPress sa dod├íva so ┼íabl├│nou ┼ít├Żlov a z├íkladn├Żmi s├║bormi ┼íabl├│n, ktor├ę zobrazuj├║ r├┤zne sekcie na typickom webe WordPress.

V z├ívislosti od pou┼żitej t├ęmy m├íte vlastn├ę nastavenia, pomocou ktor├Żch m├┤┼żete prisp├┤sobi┼ą vzh─żad svojich str├ínok. Niektor├ę t├ęmy m├┤┼żu pon├║ka┼ą ove─ża viac mo┼żnost├ş na prisp├┤sobenie t├ęm ako in├ę.

Customizer

Existuj├║ tis├şce bezplatn├Żch a platen├Żch t├ęm WordPress, pomocou ktor├Żch m├┤┼żete vytvori┼ą webov├║ str├ínku. S t├Żmito t├ęmami m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą svoje vlastn├ę farby, kombin├ície dizajnu a log├í.

M├┤┼żete si tie┼ż niekoho naja┼ą a vytvori┼ą si vlastn├║ t├ęmu WordPress od za─Źiatku. To v┼íak bude st├í┼ą ove─ża viac, ako pou┼ż├şva┼ą bezplatn├║ alebo pr├ęmiov├║ t├ęmu WordPress.

Pr├şpadne m├┤┼żete na vytvorenie vlastnej t├ęmy pou┼żi┼ą v├Żvoj├ír str├ínok typu drag and drop, napr├şklad BeaverBuilder alebo Divi, bez toho, aby ste si najali v├Żvoj├íra.

3, Roz┼í├şrte WordPress o pluginy

V─Ćaka svojej popularite sa WordPress stal v├Żvoj├írom platformy p├şsan├şm vlastn├Żch doplnkov. Tieto doplnky sa naz├Żvaj├║ pluginy.

Doplnky s├║ ako aplik├ície pre v├í┼í web WordPress. Rovnako ako aplik├ície v telef├│ne m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą doplnky WordPress a prida┼ą na svoje str├ínky nov├ę funkcie.

Kni┼żnica doplnkov WordPress

Moment├ílne je v adres├íri doplnkov WordPress.org k dispoz├şcii viac ako 55 000 doplnkov. To znamen├í, ┼że ak si dok├í┼żete predstavi┼ą funkciu pre svoje str├ínky, existuje ve─żk├í ┼íanca, ┼że pre ne u┼ż existuje doplnok.

Niektor├ę doplnky WordPress s├║ jednoduch├ę a prid├ívaj├║ iba jednu konkr├ętnu funkciu. In├ę doplnky pon├║kaj├║ cel├Ż rad funkci├ş a charakterist├şk.

Existuj├║ dokonca aj doplnky WordPress, napr├şklad WooCommerce, najob─ż├║benej┼íie rie┼íenie elektronick├ęho obchodu, ktor├ę m├í svoj vlastn├Ż ekosyst├ęm doplnkov a t├ęm WooCommerce. Tieto doplnky s├║ ako platforma zalo┼żen├í na platforme WordPress.

Viac inform├íci├ş n├íjdete v na┼íom ─Źl├ínku o doplnkoch WordPress a o tom, ako funguj├║.

Niektor├ę z najlep┼í├şch doplnkov WordPress, ktor├ę odpor├║─Źame pre v┼íetky str├ínky, s├║:

 • WPForms Lite – Pridajte kontaktn├ę formul├íre na svoj web WordPress

 • OptinMonster – najlep┼í├ş sp├┤sob, ako z├şska┼ą viac odberate─żov e-mailov a predaj z va┼íich str├ínok.

 • MonsterInsights (Free) – Pom├íha v├ím sledova┼ą ┼ítatistiky n├ív┼ítevn├şkov pomocou Google Analytics

 • Super vyrovn├ívacia pam├Ą┼ą WP: zv├Ż┼íenie r├Żchlosti v├í┼ího webu pridan├şm vyrovn├ívacej pam├Ąte

 • V├í┼í SEO: vylep┼íite svoje SEO WordPress a z├şskajte v├Ą─Ź┼íiu n├ív┼ítevnos┼ą od spolo─Źnosti Google

 • – Z├ílohovac├ş doplnok WordPress zdarma

Doplnky sa ─Źasto uv├ídzaj├║ ako hlavn├Ż d├┤vod, pre─Źo si majitelia inteligentn├Żch firiem vyberaj├║ WordPress pred tvorcami webov├Żch str├ínok, ako s├║ Wix a Weebly.

4Ak├ę s├║ v├Żhody a nev├Żhody syst├ęmu WordPress?

Rovnako ako v┼íetko ostatn├ę na svete, aj WordPress m├í svoje v├Żhody a nev├Żhody, ktor├ę by ste si mali uvedomi┼ą pred vytvoren├şm svojej str├ínky.

V├Żhody pou┼ż├şvania WordPress

V├Żhody pou┼żitia WordPress na vytvorenie va┼íej str├ínky si zasl├║┼żia ├║plne nov├Ż ─Źl├ínok (pozrite si, pre─Źo by ste mali pou┼ż├şva┼ą WordPress). Tu je preh─żad v├Żhod pou┼ż├şvania WordPress pre va┼íe str├ínky.

 • WordPress je zadarmo a poskytuje v├ím ├║pln├║ kontrolu nad va┼íimi str├ínkami. Vlastn├şte a kontrolujete v┼íetky s├║bory a ├║daje na svojich str├ínkach. Nie ste prepojen├ş s webhostingovou spolo─Źnos┼ąou a m├┤┼żete svoje str├ínky pres├║va┼ą kdeko─żvek.
 • Z├şskajte pr├şstup k ve─żkej zbierke roz┼í├şren├ş, doplnkov a doplnkov na roz┼í├şrenie svojich str├ínok. V─Ćaka tomuto obrovsk├ęmu pr├şstupu k profesion├ílnym aplik├íci├ím m├┤┼żete robi┼ą, ─Źo chcete.
 • Zodpoved├íte za svoje str├ínky, tak┼że ich m├┤┼żete zjednodu┼íova┼ą a prid├íva┼ą nov├ę funkcie iba s rastom va┼íej str├ínky. Svoje str├ínky m├┤┼żete navrhn├║┼ą super r├Żchlo a pomocou v┼íetk├Żch postupov SEO pril├íka┼ą nov├Żch pou┼ż├şvate─żov.
 • Ve─żmi ─żahko prisp├┤sobite─żn├ę pomocou tis├şcov n├ívrhov a ┼íabl├│n webov├Żch str├ínok, z ktor├Żch si m├┤┼żete vybra┼ą. Ka┼żd├í z nich m├í r├┤zne mo┼żnosti prisp├┤sobenia, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuj├║ vytv├íra┼ą skuto─Źne jedine─Źn├ę webov├ę str├ínky. Stru─Źne povedan├ę, u─żah─Źte webov├ę str├ínky.
 • V─Ćaka svojej popularite maj├║ takmer v┼íetky be┼żn├ę n├ístroje tret├şch str├ín integr├íciu WordPress. Preto ich softv├ęr na e-mailov├Ż marketing, ich n├ístroj na generovanie potenci├ílnych z├íkazn├şkov, ich n├ístroje SEO, softv├ęr CRM a ich platobn├ę br├íny spolupracuj├║ s programom WordPress.

Nev├Żhody pou┼ż├şvania WordPress

WordPress nie je dokonal├Ż. Pri v├Żbere platformy je potrebn├ę zv├í┼żi┼ą nieko─żko nedostatkov.

 • Ste zodpovedn├ş za svoje str├ínky. To znamen├í, ┼że zodpoved├íte aj za bezpe─Źnos┼ą, z├ílohovanie a in┼ítal├íciu aktualiz├íci├ş. V┼íetky tieto ├║lohy m├┤┼żete automatizova┼ą, ale st├íle si vy┼żaduj├║ va┼íu pozornos┼ą, pokia─ż nepou┼ż├şvate niektor├║ z t├Żchto spravovan├Żch hostingov├Żch spolo─Źnost├ş WordPress.
 • WordPress nem├í zabudovan├Ż tvorca webov pre drag and drop. V├Ą─Ź┼íina za─Źiato─Źn├şkov si mus├ş zvykn├║┼ą a nau─Źi┼ą sa z├íklady. Na tvorbu str├ínky WordPress v┼íak m├┤┼żete pou┼żi┼ą jeden z popul├írnych doplnkov drag and drop.
 • Na pou┼ż├şvanie programu WordPress sa nemus├şte u─Źi┼ą k├│dova┼ą. Niektor├ę z├íkladn├ę znalosti HTML a CSS v┼íak zna─Źne u─żah─Źia va┼íu pr├ícu. V├Ą─Ź┼íina za─Źiato─Źn├şkov z├şska tieto z├íkladn├ę zru─Źnosti pri pou┼ż├şvan├ş programu WordPress.

5Kto by mal pou┼ż├şva┼ą WordPress? Je WordPress pre v├ís ten prav├Ż?

Dobr├ę na WordPress je, ┼że sa prisp├┤sobuje va┼íim potreb├ím. M├┤┼że to by┼ą tak├ę jednoduch├ę a priame, ako sa v├ím p├í─Źi, alebo tak├ę zlo┼żit├ę a sofistikovan├ę, ako potrebujete.

S plnou zodpovednos┼ąou a vlastn├şctvom m├┤┼żete zefekt├şvni┼ą veci, kontrolova┼ą n├íklady a efekt├şvne spravova┼ą svoje webov├ę str├ínky.

V priebehu rokov sme pomohli tis├şckam za─Źiato─Źn├şkov nau─Źi┼ą sa WordPress a videli sme, ako sa r├Żchlo pohybuj├║ na stredne pokro─Źil├Żch a┼ż pokro─Źil├Żch ├║rovniach.

Tu je jednoduch├Ż kontroln├Ż zoznam, ktor├Ż v├ím pom├┤┼że zisti┼ą, ─Źi je pre v├ís WordPress pre v├ís najvhodnej┼í├ş:

 • Chcete vytvori┼ą profesion├ílny obchodn├Ż web bez toho, aby ste min├║┼ą ve─ża pe┼łaz├ş
 • Z├íklady sa m├┤┼żete nau─Źi┼ą pod─ża jednoduch├Żch n├ívodov.
 • Chcete roz┼í├şri┼ą svoje podnikanie na internete s ├║plnou slobodou
 • Chcete si vytvori┼ą osobn├Ż blog, portf├│lio alebo webov├║ str├ínku a zarobi┼ą z toho peniaze online.

Ak s├║hlas├şte s niektor├Żm z vy┼í┼íie uveden├Żch tvrden├ş, WordPress je ide├ílna platforma na vytvorenie webovej str├ínky.

Kto by nemal pou┼ż├şva┼ą WordPress?

Sme presved─Źen├ş, ┼że WordPress je najlep┼íou platformou pre ka┼żd├ęho, kto chce vytvori┼ą webov├║ str├ínku. Ch├ípeme v┼íak, ┼że niektor├ş pou┼ż├şvatelia nemusia WordPress potrebova┼ą a ─Ćal┼íie rie┼íenie by bolo v poriadku.

Toto je jednoduch├Ż kontroln├Ż zoznam, ktor├Ż v├ím pom├┤┼że rozhodn├║┼ą sa, ─Źi nepotrebujete WordPress:

 • Chcete iba spusti┼ą blog a nem├íte v pl├íne zar├íba┼ą peniaze alebo vyu┼ż├şva┼ą slu┼żby tret├şch str├ín.
 • Maj├║ obmedzen├║ funk─Źnos┼ą, pokia─ż u┼ż nikdy nebudete musie┼ą p├şsa┼ą k├│d, chr├íni┼ą alebo sa stara┼ą o aktualiz├ície.
 • Chcete iba mal├║ webov├║ str├ínku a nechcete roz┼íirova┼ą svoje podnikanie na internete alebo pou┼ż├şva┼ą webov├ę str├ínky na zv├Ż┼íenie predaja.

Ak prijmete ktor├ęko─żvek z t├Żchto vyhl├ísen├ş, m├┤┼żete pou┼żi┼ą in├║ platformu. Pozrite si n├í┼í zoznam najlep┼í├şch blogovac├şch platforiem a tvorcov webov├Żch str├ínok a n├íjdite platformu, ktor├í vyhovuje va┼íim potreb├ím.

M├íme aj kr├ítku porovn├ívaciu pr├şru─Źku WordPress pre ─Ćal┼íie popul├írne platformy:

 • WordPress vs. Wix
 • WordPress vs Squarespace
 • WordPress vs Weebly
 • WordPress proti blogerom
 • WordPress.org vs. WordPress.com
 • WooCommerce (WordPress) vs. Shopify

6, Ako za─Źa┼ą s WordPress: spr├ívna cesta

Ak chcete spusti┼ą webov├║ lokalitu WordPress.org s vlastn├Żm hos┼ąovan├şm, mus├şte zaregistrova┼ą n├ízov dom├ęny a k├║pi┼ą si hosting tejto str├ínky.

Odpor├║─Źame pou┼ż├şva┼ą Bluehost. Pon├║kaj├║ na┼íim ─Źitate─żom bezplatn├ę dom├ęnov├ę meno + bezplatn├ę SSL + 60% z─żavu na hosting WordPress. To znamen├í, ┼że m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą iba svoje str├ínky 275 dol├írov mesa─Źne.

ÔćÉ Kliknite sem a z├şskajte t├║to exkluz├şvnu ponuku Bluehost Ôćĺ

Bluehost je jednou z najv├Ą─Ź┼í├şch hostingov├Żch spolo─Źnost├ş na svete a ofici├ílne odpor├║─Źan├Żm poskytovate─żom hostingu WordPress.

Ak ste nehnute─żnos┼ą k├║pili, pre─Ź├ştajte si n├í┼ího sprievodcu krokmi krok za krokom, ako vytvori┼ą web.

7Zvl├ídnutie zru─Źnosti WordPress

Aj ke─Ć sa WordPress ─żahko pou┼ż├şva, m├┤┼żete sa ob─Źas op├Żta┼ą alebo potrebujete pomoc. Dobrou spr├ívou je, ┼że existuje ve─ża bezplatn├Żch zdrojov, ktor├ę v├ím s t├Żm m├┤┼żu pom├┤c┼ą.

WPBeginner je najv├Ą─Ź┼íia bezplatn├í webov├í str├ínka zdrojov WordPress pre za─Źiato─Źn├şkov. Toto s├║ na┼íe zdroje, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu nau─Źi┼ą sa WordPress (v┼íetky s├║ ├║plne zadarmo).

 • Blog WPBeginner: Tu pravidelne uverej┼łujeme nov├ę pr├şru─Źky a pokyny pre WordPress.

 • Vide├í WPBeginner – tieto podrobn├ę vide├í v├ís nau─Źia WordPress RYCHLE.

 • Za─Źiato─Źn├şk WP v roku 2007 YouTube: Potrebujete ─Ćal┼íie pokyny k videu? Prihl├íste sa na odber n├í┼ího kan├íla YouTube s viac ako 100 000 predplatite─żmi a viac ako 10 mili├│nmi n├ív┼ítev.

 • Slovn├şk WPBeginner: Obozn├ímte sa so ┼żarg├│nom WordPress a zlep┼íite svoje znalosti WordPress.

 • Pl├ín WPBeginner – pozrite si doplnky, n├ístroje a slu┼żby, ktor├ę pou┼ż├şvame vo WPBeginner.

 • WPBeginner pon├║ka: Exkluz├şvne z─żavy na produkty a slu┼żby WordPress pre pou┼ż├şvate─żov WPBeginner.

Ak m├íte konkr├ętnu ot├ízku WordPress, m├┤┼żete n├ís tie┼ż kontaktova┼ą pomocou n├í┼ího kontaktn├ęho formul├íra.

D├║fame, ┼że v├ím t├íto sk├║┼íobn├í verzia WordPress pomohla pochopi┼ą v├Żhody a nev├Żhody pou┼ż├şvania WordPress. M├┤┼żete si tie┼ż pre─Ź├şta┼ą tieto u┼żito─Źn├ę tipy na pril├íkanie v├Ą─Ź┼íieho po─Źtu n├ív┼ítevn├şkov na svoje nov├ę str├ínky.

Ak sa v├ím tento ─Źl├ínok p├í─Źil, prihl├íste sa na odber n├í┼ího kan├íla YouTube pozera┼ą vide├í s programami WordPress. N├íjdete n├ís aj na Twitter a Facebook,