Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Najnovšia recenzia WordPress: je to najlepšia voľba pre vaše stránky?

Možno ste už počuli, že WordPress je najobľúbenejšia platforma na vytváranie webových stránok, ale možno si nie ste istí, či je WordPress tou pravou voľbou pre vás. Na rozdiel od Wix, Weebly alebo Squarespace je WordPress v skutočnosti 100% zadarmo. Ak hľadáte výraz „WordPress Review“, nebude pre vás nič užitočné, pretože blogeri často píšu recenzie produktov, od ktorých dostávajú províziu za sprostredkovanie. Aby sme vám pomohli urobiť správne obchodné rozhodnutie, vytvorili sme najnovšiu recenziu softvéru WordPress s výhodami a nevýhodami používania WordPress, takže sa môžete rozhodnúť, či je WordPress tou pravou voľbou pre vaše webové stránky.

Pretože náš test WordPress je veľmi podrobný, pridali sme obsah, aby ste mohli prepínať medzi rôznymi sekciami.

  1. Čo je to WordPress?
  2. Aké webové stránky môžete s WordPress robiť?
  3. Ako WordPress skutočne funguje?
  4. Aké sú výhody a nevýhody systému WordPress?
  5. Kto by mal používať WordPress? Je WordPress pre vás ten pravý?
  6. Tu je návod, ako začať s WordPress: správna cesta
  7. Majster WordPress zručnosti

1Čo je to WordPress?

WordPress je najobľúbenejší tvorca webových stránok na svete. Poskytuje viac ako 33% všetkých webových stránok na internete, to znamená miliónov webových stránok po celom svete.

Je dôležité, aby ste si nezamieňali systém správy obsahu WordPress.org s redakčnou službou WordPress.com.

Naše testy WordPress sa týkajú populárneho softvéru WordPress s vlastným hosťovaním, ktorý každý miluje a používa (nie hostingovú službu WordPress.com). Odporúčame vám WordPress.org, pretože vám poskytuje plný prístup ku všetkým funkciám WordPress pripraveným na použitie. Viac informácií nájdete v našom priamom porovnaní stránky WordPress.com s WordPress.org.

Keď odteraz hovoríme WordPress, hovoríme o slobodnom softvéri WordPress.org.

WordPress bol spustený v roku 2003 ako jednoduchá platforma pre blogovanie. Odvtedy sa stal systémom na správu obsahu a rámcom pre vývoj aplikácií. Jednoducho povedané, pomocou WordPress môžete ľahko vytvoriť ľubovoľnú webovú stránku. Ak sa chcete dozvedieť, ako sa WordPress v priebehu rokov zmenil, prečítajte si náš článok o vývoji používateľského rozhrania WordPress.

WordPress je softvér s otvoreným zdrojovým kódom, čo znamená, že je zadarmo pre všetkých a môže ho stiahnuť a nainštalovať ktokoľvek. Teraz si môžete myslieť, prečo je WordPress zadarmo? Aký je trik?

Je zadarmo aj zadarmo. Môžete ho použiť na akýkoľvek účel a nikto nemôže blokovať vaše stránky z dôvodu cenzúry alebo porušenia podmienok používania. Máte tiež slobodu prispôsobiť si WordPress bez obmedzení.

Rovnako ako u všetkých webových stránok musíte zaregistrovať názov domény a webhosting.

V závislosti od vašich požiadaviek bude možno potrebné zakúpiť si prémiové témy alebo rozšírenia WordPress, ktoré spôsobujú ďalšie náklady. Úplný rozpis nákladov nájdete v našom článku o skutočných nákladoch na vytvorenie stránky WordPress.

Vďaka tomu sa pozrime, čo s WordPress môžete robiť a ako to naozaj funguje.

2Aké weby môžete robiť s WordPress?

WordPress je mimoriadne flexibilný, čo je hlavný dôvod, prečo je obľúbenou voľbou pre tvorbu webových stránok. Môžete použiť WordPress na vytvorenie takmer všetkých typov webových stránok, na ktoré si dokážete myslieť!

Môžete ho použiť na založenie blogu, vytvorenie webovej stránky pre malú firmu, vytvorenie internetového obchodu, vytvorenie členskej stránky, predaj online kurzov, správu trhu a ďalšie.

Bez ohľadu na to, aký typ stránok chcete vytvoriť, pravdepodobne existuje doplnok WordPress (rozšírenie). Ak nemôžete nájsť doplnok, môžete si ho jednoducho požičať tisíckam vývojárov, aby to urobil za vás.

Tu je zoznam najpopulárnejších typov webových stránok vytvorených pomocou programu WordPress.

3Ako WordPress skutočne funguje?

Na rozdiel od ostatných tvorcov webových stránok, WordPress udržuje dizajn, obsah a funkčnosť oddelene. To umožňuje prenosnosť údajov.

Inými slovami, môžete pridať obsah bez ohľadu na použité rozloženie, zmeniť rozloženie bez zmeny obsahu a pridať nové funkcie bez ovplyvnenia ostatných oblastí.

Pozrime sa na to

1, Pridajte obsah do WordPress

WordPress ukladá obsah do databázy a multimediálne súbory ako obrázky do samostatného priečinka. Hlavne pridajte obsah na svoj web pomocou editora príspevkov.

Editor pošty WordPress

Post Editor je jednoduchý editor WYSIWYG s niektorými základnými funkciami formátovania. Existujú dva spôsoby

Najprv máte vizuálny editor, ktorý je editorom štýlu WYSIWYG, a potom textový editor, jednoduchý textový editor, do ktorého môžete pridať formátovanie tak, že do svojho obsahu zapíšete HTML.

V predvolenom nastavení nemá editor obsahu WordPress inteligentné funkcie presúvania myšou, ktoré vám umožňujú prispôsobiť rozloženie obsahu pri písaní. V prípade potreby však môžete použiť jeden z populárnych tvorcov stránok drag and drop WordPress.

2, Správa dizajnu a vzhľadu vo WordPress

WordPress používa výkonný mechanizmus šablón na kontrolu vzhľadu webovej stránky. Tento modul šablón umožňuje vývojárom vytvoriť rad šablón s názvom „Témy“. Na trhu existujú tisíce prednastavených tém WordPress.

Témy WordPress

Každá téma WordPress sa dodáva so šablónou štýlov a základnými súbormi šablón, ktoré zobrazujú rôzne sekcie na typickom webe WordPress.

V závislosti od použitej témy máte vlastné nastavenia, pomocou ktorých môžete prispôsobiť vzhľad svojich stránok. Niektoré témy môžu ponúkať oveľa viac možností na prispôsobenie tém ako iné.

Customizer

Existujú tisíce bezplatných a platených tém WordPress, pomocou ktorých môžete vytvoriť webovú stránku. S týmito témami môžete používať svoje vlastné farby, kombinácie dizajnu a logá.

Môžete si tiež niekoho najať a vytvoriť si vlastnú tému WordPress od začiatku. To však bude stáť oveľa viac, ako používať bezplatnú alebo prémiovú tému WordPress.

Prípadne môžete na vytvorenie vlastnej témy použiť vývojár stránok typu drag and drop, napríklad BeaverBuilder alebo Divi, bez toho, aby ste si najali vývojára.

3, Rozšírte WordPress o pluginy

Vďaka svojej popularite sa WordPress stal vývojárom platformy písaním vlastných doplnkov. Tieto doplnky sa nazývajú pluginy.

Doplnky sú ako aplikácie pre váš web WordPress. Rovnako ako aplikácie v telefóne môžete nainštalovať doplnky WordPress a pridať na svoje stránky nové funkcie.

Knižnica doplnkov WordPress

Momentálne je v adresári doplnkov WordPress.org k dispozícii viac ako 55 000 doplnkov. To znamená, že ak si dokážete predstaviť funkciu pre svoje stránky, existuje veľká šanca, že pre ne už existuje doplnok.

Niektoré doplnky WordPress sú jednoduché a pridávajú iba jednu konkrétnu funkciu. Iné doplnky ponúkajú celý rad funkcií a charakteristík.

Existujú dokonca aj doplnky WordPress, napríklad WooCommerce, najobľúbenejšie riešenie elektronického obchodu, ktoré má svoj vlastný ekosystém doplnkov a tém WooCommerce. Tieto doplnky sú ako platforma založená na platforme WordPress.

Viac informácií nájdete v našom článku o doplnkoch WordPress a o tom, ako fungujú.

Niektoré z najlepších doplnkov WordPress, ktoré odporúčame pre všetky stránky, sú:

  • WPForms Lite – Pridajte kontaktné formuláre na svoj web WordPress

  • OptinMonster – najlepší spôsob, ako získať viac odberateľov e-mailov a predaj z vašich stránok.

  • MonsterInsights (Free) – Pomáha vám sledovať štatistiky návštevníkov pomocou Google Analytics

  • Super vyrovnávacia pamäť WP: zvýšenie rýchlosti vášho webu pridaním vyrovnávacej pamäte

  • Váš SEO: vylepšite svoje SEO WordPress a získajte väčšiu návštevnosť od spoločnosti Google

  • – Zálohovací doplnok WordPress zdarma

Doplnky sa často uvádzajú ako hlavný dôvod, prečo si majitelia inteligentných firiem vyberajú WordPress pred tvorcami webových stránok, ako sú Wix a Weebly.

4Aké sú výhody a nevýhody systému WordPress?

Rovnako ako všetko ostatné na svete, aj WordPress má svoje výhody a nevýhody, ktoré by ste si mali uvedomiť pred vytvorením svojej stránky.

Výhody používania WordPress

Výhody použitia WordPress na vytvorenie vašej stránky si zaslúžia úplne nový článok (pozrite si, prečo by ste mali používať WordPress). Tu je prehľad výhod používania WordPress pre vaše stránky.

  • WordPress je zadarmo a poskytuje vám úplnú kontrolu nad vašimi stránkami. Vlastníte a kontrolujete všetky súbory a údaje na svojich stránkach. Nie ste prepojení s webhostingovou spoločnosťou a môžete svoje stránky presúvať kdekoľvek.
  • Získajte prístup k veľkej zbierke rozšírení, doplnkov a doplnkov na rozšírenie svojich stránok. Vďaka tomuto obrovskému prístupu k profesionálnym aplikáciám môžete robiť, čo chcete.
  • Zodpovedáte za svoje stránky, takže ich môžete zjednodušovať a pridávať nové funkcie iba s rastom vašej stránky. Svoje stránky môžete navrhnúť super rýchlo a pomocou všetkých postupov SEO prilákať nových používateľov.
  • Veľmi ľahko prispôsobiteľné pomocou tisícov návrhov a šablón webových stránok, z ktorých si môžete vybrať. Každá z nich má rôzne možnosti prispôsobenia, ktoré vám umožňujú vytvárať skutočne jedinečné webové stránky. Stručne povedané, uľahčte webové stránky.
  • Vďaka svojej popularite majú takmer všetky bežné nástroje tretích strán integráciu WordPress. Preto ich softvér na e-mailový marketing, ich nástroj na generovanie potenciálnych zákazníkov, ich nástroje SEO, softvér CRM a ich platobné brány spolupracujú s programom WordPress.

Nevýhody používania WordPress

WordPress nie je dokonalý. Pri výbere platformy je potrebné zvážiť niekoľko nedostatkov.

  • Ste zodpovední za svoje stránky. To znamená, že zodpovedáte aj za bezpečnosť, zálohovanie a inštaláciu aktualizácií. Všetky tieto úlohy môžete automatizovať, ale stále si vyžadujú vašu pozornosť, pokiaľ nepoužívate niektorú z týchto spravovaných hostingových spoločností WordPress.
  • WordPress nemá zabudovaný tvorca webov pre drag and drop. Väčšina začiatočníkov si musí zvyknúť a naučiť sa základy. Na tvorbu stránky WordPress však môžete použiť jeden z populárnych doplnkov drag and drop.
  • Na používanie programu WordPress sa nemusíte učiť kódovať. Niektoré základné znalosti HTML a CSS však značne uľahčia vašu prácu. Väčšina začiatočníkov získa tieto základné zručnosti pri používaní programu WordPress.

5Kto by mal používať WordPress? Je WordPress pre vás ten pravý?

Dobré na WordPress je, že sa prispôsobuje vašim potrebám. Môže to byť také jednoduché a priame, ako sa vám páči, alebo také zložité a sofistikované, ako potrebujete.

S plnou zodpovednosťou a vlastníctvom môžete zefektívniť veci, kontrolovať náklady a efektívne spravovať svoje webové stránky.

V priebehu rokov sme pomohli tisíckam začiatočníkov naučiť sa WordPress a videli sme, ako sa rýchlo pohybujú na stredne pokročilých až pokročilých úrovniach.

Tu je jednoduchý kontrolný zoznam, ktorý vám pomôže zistiť, či je pre vás WordPress pre vás najvhodnejší:

  • Chcete vytvoriť profesionálny obchodný web bez toho, aby ste minúť veľa peňazí
  • Základy sa môžete naučiť podľa jednoduchých návodov.
  • Chcete rozšíriť svoje podnikanie na internete s úplnou slobodou
  • Chcete si vytvoriť osobný blog, portfólio alebo webovú stránku a zarobiť z toho peniaze online.

Ak súhlasíte s niektorým z vyššie uvedených tvrdení, WordPress je ideálna platforma na vytvorenie webovej stránky.

Kto by nemal používať WordPress?

Sme presvedčení, že WordPress je najlepšou platformou pre každého, kto chce vytvoriť webovú stránku. Chápeme však, že niektorí používatelia nemusia WordPress potrebovať a ďalšie riešenie by bolo v poriadku.

Toto je jednoduchý kontrolný zoznam, ktorý vám pomôže rozhodnúť sa, či nepotrebujete WordPress:

  • Chcete iba spustiť blog a nemáte v pláne zarábať peniaze alebo využívať služby tretích strán.
  • Majú obmedzenú funkčnosť, pokiaľ už nikdy nebudete musieť písať kód, chrániť alebo sa starať o aktualizácie.
  • Chcete iba malú webovú stránku a nechcete rozširovať svoje podnikanie na internete alebo používať webové stránky na zvýšenie predaja.

Ak prijmete ktorékoľvek z týchto vyhlásení, môžete použiť inú platformu. Pozrite si náš zoznam najlepších blogovacích platforiem a tvorcov webových stránok a nájdite platformu, ktorá vyhovuje vašim potrebám.

Máme aj krátku porovnávaciu príručku WordPress pre ďalšie populárne platformy:

  • WordPress vs. Wix
  • WordPress vs Squarespace
  • WordPress vs Weebly
  • WordPress proti blogerom
  • WordPress.org vs. WordPress.com
  • WooCommerce (WordPress) vs. Shopify

6, Ako začať s WordPress: správna cesta

Ak chcete spustiť webovú lokalitu WordPress.org s vlastným hosťovaním, musíte zaregistrovať názov domény a kúpiť si hosting tejto stránky.

Odporúčame používať Bluehost. Ponúkajú našim čitateľom bezplatné doménové meno + bezplatné SSL + 60% zľavu na hosting WordPress. To znamená, že môžete používať iba svoje stránky 275 dolárov mesačne.

← Kliknite sem a získajte túto exkluzívnu ponuku Bluehost →

Bluehost je jednou z najväčších hostingových spoločností na svete a oficiálne odporúčaným poskytovateľom hostingu WordPress.

Ak ste nehnuteľnosť kúpili, prečítajte si nášho sprievodcu krokmi krok za krokom, ako vytvoriť web.

7Zvládnutie zručnosti WordPress

Aj keď sa WordPress ľahko používa, môžete sa občas opýtať alebo potrebujete pomoc. Dobrou správou je, že existuje veľa bezplatných zdrojov, ktoré vám s tým môžu pomôcť.

WPBeginner je najväčšia bezplatná webová stránka zdrojov WordPress pre začiatočníkov. Toto sú naše zdroje, ktoré vám pomôžu naučiť sa WordPress (všetky sú úplne zadarmo).

  • Blog WPBeginner: Tu pravidelne uverejňujeme nové príručky a pokyny pre WordPress.

  • Videá WPBeginner – tieto podrobné videá vás naučia WordPress RYCHLE.

  • Začiatočník WP v roku 2007 YouTube: Potrebujete ďalšie pokyny k videu? Prihláste sa na odber nášho kanála YouTube s viac ako 100 000 predplatiteľmi a viac ako 10 miliónmi návštev.

  • Slovník WPBeginner: Oboznámte sa so žargónom WordPress a zlepšite svoje znalosti WordPress.

  • Plán WPBeginner – pozrite si doplnky, nástroje a služby, ktoré používame vo WPBeginner.

  • WPBeginner ponúka: Exkluzívne zľavy na produkty a služby WordPress pre používateľov WPBeginner.

Ak máte konkrétnu otázku WordPress, môžete nás tiež kontaktovať pomocou nášho kontaktného formulára.

Dúfame, že vám táto skúšobná verzia WordPress pomohla pochopiť výhody a nevýhody používania WordPress. Môžete si tiež prečítať tieto užitočné tipy na prilákanie väčšieho počtu návštevníkov na svoje nové stránky.

Ak sa vám tento článok páčil, prihláste sa na odber nášho kanála YouTube pozerať videá s programami WordPress. Nájdete nás aj na Twitter a Facebook,