Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Najnov┼íia auk─Źn├í sie┼ą 5G spektra FCC $40,47 mili├írd

─îo sa pr├íve stalo? Feder├ílna komunika─Źn├í komisia ned├ívno zabalila najv├Ą─Ź┼íiu aukciu spektra v hist├│rii USA, v ktorej 3Bolo spr├şstupnen├Żch 400 megahertzov milimetrov├Żch v─║n v horn├Żch p├ísmach 37GHz, 39GHz a 47GHz.

Pod─ża FCC uch├ídza─Źi nahrali 99.9 percento dostupn├Żch licenci├ş, ktor├ę generuj├║ $7,6 mili├írd v ─Źist├Żch ponuk├ích a $40,47 miliardy po stimula─Źn├Żch platb├ích. Spolu 28 uch├ídza─Źov vybralo 14 142 zo 14 144 licenci├ş.

Z dokument├ície vypl├Żva, ┼że spolo─Źnos┼ą Straight Path Spectrum, LLC, ktor├║ vlastn├ş Verizon, bola najvy┼í┼íou stranou v aukcii a vyhadzovala $3,4 mili├írd 4940 licenci├ş. ─Äal┼í├şm najv├Ą─Ź┼í├şm sponzorom bola spolo─Źnos┼ą FiberTower Spectrum Holdings LLC (AT&T), ktor├í odniesla domov 3, 267 licenci├ş na takmer $2,4 mili├írd pon├║k. T-Mobile odi┼íiel s 2, 384 licenci├ş na 932 mili├│nov dol├írov alebo 873 mili├│nov dol├írov po stimula─Źn├Żch platb├ích vypl├Żvaj├║cich z vzdania sa pr├ív na vyu┼ż├şvanie spektra.

Predseda FCC Ajit Pai uviedol, ┼że Aukcia 103 bola obrovsk├Żm ├║spechom a dodala, ┼że sa Komisia te┼í├ş 3Za─Źiatok aukcie s frekvenciou 5 GHz by sa mal za─Źa┼ą 25. j├║na a aukcia v p├ísme C v decembri 8,

Najnov┼íia auk─Źn├í sie┼ą 5G spektra FCC $40,47 mili├írd 1

Ke─Ć stoj├şme na pokraji 5G, nie je prekvapuj├║ce, ┼że najv├Ą─Ź┼í├ş poskytovatelia bezdr├┤tov├Żch slu┼żieb v krajine posil┼łuj├║ svoje vojnov├ę truhlice. Je samozrejm├ę, ┼że poskytovatelia s ve─żk├Żm spektrom stopy maj├║ automatick├║ konkurenciu.

O─Źak├íva sa, ┼że technol├│gia 5G bude ma┼ą revol├║ciu v bezdr├┤tovej komunik├ícii a umo┼żn├ş prenos ├║dajov, ktor├Ż je mnohokr├ít r├Żchlej┼í├ş, ne┼ż dok├í┼że s├║─Źasn├í infra┼ítrukt├║ra. V├Ą─Ź┼íina z nich ver├ş, ┼że tieto vylep┼íen├ę r├Żchlosti umo┼żnia najr├┤znej┼íie nov├ę prepojen├ę z├í┼żitky, ktor├ę dnes jednoducho nie s├║ mo┼żn├ę, z ktor├Żch niektor├ę e┼íte neboli vytvoren├ę.

Masthead kredit: Ponuka od Tetiana Yurchenko. 5G ve┼ża pomocou TPROduction.