Najlepšie VPN pre Torrenting

Najlepšie VPN pre Torrenting 1

Torrenting je met├│da zdie─żania s├║borov na internete prostredn├şctvom P2P alebo Peer-to-Peer. Torrenting nie je s├ím osebe nez├íkonn├Ż, ale v├Ą─Ź┼íina s├║borov n├íjden├Żch na torrent serveroch je pir├ítskym obsahom chr├ínen├Żm autorsk├Żmi pr├ívami. Sledovanie materi├ílu chr├ínen├ęho autorsk├Żmi pr├ívami je nez├íkonn├ę. Aj ke─Ć samozrejme odpor├║─Źame, aby ste neleg├ílny obsah neroztrie┼ítili, pre slu┼żby torrentu existuj├║ legit├şmne pou┼żitia.

Pou┼ż├şvanie siete VPN skryje va┼íu internetov├║ aktivitu vr├ítane torrentingu od v├í┼ího poskytovate─ża internetov├Żch slu┼żieb. Aj ke─Ć je mo┼żn├ę pou┼żi┼ą na pripojenie k sieti VPN zadarmo, neodpor├║─Źa sa, preto┼że bezplatn├í sie┼ą VPN m├í v┼żdy nejak├Ż druh ├║lovku. Napr├şklad bezplatn├ę siete VPN pravidelne pou┼ż├şvaj├║ z├ímky na stiahnutie, ┼íkrtiace klapky na stiahnutie alebo dokonca sleduj├║ a pred├ívaj├║ va┼íe ├║daje o pou┼ż├şvan├ş. V tomto ─Źl├ínku sa odporu─Źia niektor├ę platen├ę slu┼żby VPN, ktor├ę dobre funguj├║ pri torrentingu.

NordVPN

NordVPN je v┼íestrann├í VPN najvy┼í┼íej kvality. Takmer v┼íetky krajiny, v ktor├Żch maj├║ servery NordVPN VPN, pon├║kaj├║ ┼ípeci├ílne ur─Źen├ę servery typu peer-to-peer, ktor├ę boli optimalizovan├ę na zdie─żanie s├║borov a streamovanie. Medzi ─Ćal┼íie funkcie, ktor├ę s├║ u┼żito─Źn├ę pre pou┼ż├şvate─żov, ktor├ş chc├║ pou┼ż├şva┼ą torrent, patr├ş neobmedzen├ę s┼ąahovanie, neregulovan├ę pripojenie, prep├şna─Ź zab├şjania VPN, politika bez protokolovania a ┼ípi─Źkov├ę ┼íifrovacie ─Ź├şslice.

Neobmedzen├ę a nespracovan├ę stiahnutia znamenaj├║, ┼że neexistuj├║ ┼żiadne r├Żchlosti ani celkov├ę limity na mno┼żstvo ├║dajov, ktor├ę m├┤┼żete torrentova┼ą. Prep├şna─Ź smrti VPN je navrhnut├Ż tak, aby blokoval v┼íetku sie┼ąov├║ komunik├íciu, ak va┼íe pripojenie VPN poklesne, a chr├íni v├ís pred odhalen├şm va┼íej ─Źinnosti torrentingu poskytovate─żovi internetov├Żch slu┼żieb.

Nez├ívisle revidovan├í politika spolo─Źnosti NordVPN bez protokolovania a ┼ípi─Źkov├ę 256-bitov├ę ┼íifrovanie AES v├ím m├┤┼żu da┼ą istotu, ┼że nikto nem├┤┼że sledova┼ą to, ─Źo rob├şte online, a va┼ía surfovacia aktivita je skuto─Źne s├║kromn├í.

Ceny NordVPN za─Ź├şnaj├║ u┼ż od $3.49 mesa─Źne pre trojro─Źn├Ż pl├ín.

S├║kromn├ę ÔÇőÔÇőpripojenie k internetu

PIA alebo s├║kromn├Ż pr├şstup na internet pon├║ka servery VPN typu peer-to-peer ┼ípeci├ílne navrhnut├ę na pou┼żitie v re┼żime torrent, aj ke─Ć v┼íetky jeho servery s├║ vhodn├ę na pou┼żitie v re┼żime torrent. PIA tie┼ż pon├║ka prep├şna─Ź smrti VPN, ktor├Ż zaist├ş, ┼że v pr├şpade odpojenia siete VPN nebud├║ vyte─Źen├ę ┼żiadne ┼żiadosti.

PIA nem├┤┼że pou┼żi┼ą 128-bitov├ę ┼íifrovanie AES na ochranu v├í┼ího zabezpe─Źen├ęho pripojenia, neposkytuje v┼íak tak├║ ochranu ako mo┼żnos┼ą 256-bitov├ęho AES, ktor├║ je mo┼żn├ę vybra┼ą manu├ílne. Politika spolo─Źnosti PIA, ktor├í sa nezaznamen├ívala, sa preuk├ízala v roku 2016, ke─Ć nemohli poskytn├║┼ą inform├ície z denn├şka FBI pri objedn├ívke s├║dneho konania.

Tip: ┼Żaloba je s├║dny dokument, ktor├Ż mus├ş pr├şjemca dodr┼ża┼ą. Nedodr┼żanie s├║dneho konania m├í pr├şsne pr├ívne n├ísledky. Pri objedn├ívke teda PIA nem├┤┼że odovzd├íva┼ą protokoly, ─Źo dokazuje, ┼że si nezachov├ívaj├║ ┼żiadne protokoly na odoslanie.

Ceny PIA za─Ź├şnaj├║ od $30,33 mesa─Źn├ęho pl├ínu na rok.

Windscribe

Servery VPN Windscribe zvy─Źajne podporuj├║ torrenting, servery, ktor├ę ho nepodporuj├║, maj├║ ikonu P2P s pre─Źiarknut├şm, ktor├ę to ozna─Źuje. Windscribe pou┼ż├şva ┼ípi─Źkov├ę 256-bitov├ę ┼íifrovanie AES na zabezpe─Źenie v├í┼ího d├ítov├ęho pripojenia k svojim serverom a pon├║ka prep├şna─Ź smrti VPN (neu┼żito─Źn├Ż firewall), ktor├Ż zaist├ş, ┼że ak sa odpoj├şte od v┼íetk├Żch ├║dajov, nebude mo┼żn├ę vyteka┼ą ┼żiadne ├║daje. VPN.

Windscribe pon├║ka in┼ítala─Źn├ęho sprievodcu pre r├┤znych z├íkazn├şkov, ktor├ş na nich prich├ídzaj├║ str├ínka sprievodcu, Tieto pr├şru─Źky v├ís preved├║ procesom konfigur├ície klientov typu torrenting tak, aby spr├ívne fungovali prostredn├şctvom VPN.

Pl├íny platen├ę programom Windscribes pon├║kaj├║ neobmedzen├ę s┼ąahovanie a nespracovan├ę spojenia, ale pon├║kaj├║ aj ve─żkorys├ę 10 GB ├║daje za mesiac bezplatn├Żm pou┼ż├şvate─żom, ktor├ş overili svoju e-mailov├║ adresu.

V ─żahko zrozumite─żnej politike ochrany ├║dajov spolo─Źnosti Windscribe sa uv├ídza, ┼że ├║daje prehliadania nie s├║ zaznamen├ívan├ę. Jedin├ę inform├ície, ktor├ę zaznamen├ívaj├║, s├║ va┼íe pou┼ż├şvate─żsk├ę meno, ─Źas pripojenia a mno┼żstvo prenesen├Żch ├║dajov. Vysvet─żuje sa, ┼że tieto inform├ície sa pou┼ż├şvaj├║ na udr┼żiavanie obmedzen├ş na vo─żnej ├║rovni a na pravideln├ę odstra┼łovanie neakt├şvnych ├║─Źtov.

Pl├íny VPN Windscribe za─Ź├şnaj├║ od 40,08 dol├írov mesa─Źne na celoro─Źn├Ż pl├ín. M├┤┼żete si v┼íak vytvori┼ą vlastn├Ż pl├ín pre konkr├ętny regi├│n vr├ítane neobmedzen├Żch ├║dajov za pouh├Żch $2 jeden mesiac.

CyberGhost

CyberGhost m├í vyhraden├Ż zoznam torrent serverov vo svojom zozname serverov VPN, ktor├Ż zah┼Ľ┼ła servery na celom svete. K├Żm 256-bitov├ę ┼íifrovanie AES je predvolen├í mo┼żnos┼ą, CyberGhost m├┤┼że ┼ítandardne pou┼ż├şva┼ą protokol IKEv2 VPN, ktor├Ż je slab┼í├ş a menej udr┼żiavan├Ż, ako pon├║ka protokol OpenVPN.

V ich pr├şsnych z├ísad├ích neprihl├ísenia sa uv├ídza, ┼że server CyberGhost nezaznamen├íva ┼żiadne inform├ície o prehliadan├ş vr├ítane hist├│rie, ─Źasov pr├şstupu, adresy IP alebo probl├ęmov s DNS. Prep├şna─Ź smrti VPN je v predvolenom nastaven├ş povolen├Ż, ale m├┤┼że blokova┼ą iba v┼íetku sie┼ąov├║ komunik├íciu, nem├┤┼że by┼ą nakonfigurovan├Ż tak, aby obmedzoval komunik├íciu iba pre niektor├ę aplik├ície, ktor├ę niektor├ş poskytovatelia pon├║kaj├║.

Pl├íny zo sp├║┼í┼ąacieho formul├íra CyberGhost 20,75 mesa─Źne pre trojro─Źn├Ż pl├ín. Pl├íny, ktor├ę trvaj├║ rok alebo dlh┼íie, zah┼Ľ┼łaj├║ z├íruku vr├ítenia 45 dn├ş, tak┼że ak nie ste spokojn├ş s produktom, m├┤┼żete n├íkup vr├íti┼ą bez ak├Żchko─żvek ot├ízok.