Najlepšie vlastné ROM pre Xiaomi Redmi 2

Xiaomi Redmi 2 môže mať niekoľko rokov, ale stále má svoju iskru, ktorá láka vývojárov, aby preň vyrobili ROM. Pre Xiaomi Redmi existuje niekoľko úžasných vlastných ROM 2 k dispozícii a aby som bol úprimný, je to ideálny čas na rootovanie zariadenia a získanie novej pamäte ROM.

Pre Xiaomi Redmi sú k dispozícii takmer všetky štandardné veľké pamäte ROM 2 a všetky sú veľmi rafinované. Vedel som, že Xiaomi Redmi 2 bol obľúbený smartphones, ale bol som skutočne prekvapený, keď som videl túto úroveň podpory na fórach XDA.

The 4.7 palcový smartfón s HD displejom a 2 GB RAM je malá malá sila. Prirodzene, nebol to najrýchlejší smartphone, keď bol vydaný, ale s vlastnou ROM pre Xiaomi Redmi 2, dá sa zapnúť aj dnes, 2 rokov po jeho vydaní. Ak ste vybrali niektoré z najstabilnejších vlastných ROM pre Xiaomi Redmi 2 a nie sú usporiadané v žiadnom konkrétnom poradí, takže si ich všetky pozrite, než si vyberiete ten, ktorý vyhovuje vášmu vkusu.

1. LineageOS 14.1

Najlepšie vlastné ROM pre Xiaomi Redmi 2 2

https://forum.xda-developers.com/redmi-2/development/rom-lineageos-14-1-t3529286

LineageOS existuje už nejaký čas a má veľa sledovateľov. Osobne som to použil na viacerých smartphones Ja sám som miloval, ako sa s tým zaobchádza s určitými vecami, najmä možnosti prispôsobenia, ktoré sú bohaté.

Lineage OS 14.1 pre Xiaomi Redmi 2 je vyrobený špeciálne pre smartfón a funguje na ňom skutočne dobre. ROM dokáže zaviesť váš smartphone, prijímať hovory, odosielať SMS, používať mobilné dáta a okrem iného používať Wi-Fi, fotoaparát a prehrávanie videa. Na tejto ROMke teda v podstate všetko funguje perfektne a je stabilné.

Existuje však malý problém, nebudete môcť použiť kombináciu tlačidiel na zvýšenie hlasitosti + zníženie hlasitosti + vypínač na vstup do režimu obnovenia. To môže byť trochu nepríjemné, najmä keď testujete iba ROM. Do ponuky obnovenia sa však dostanete výberom možnosti a stlačením a podržaním vypínača.

2. CyanogenMod 14.1

Najlepšie vlastné ROM pre Xiaomi Redmi 2 3

https://forum.xda-developers.com/redmi-2/development/rom-cyanogenmod-14-0-t3476873

CyanogenMod je jednou z najobľúbenejších ROM dostupných pre akýkoľvek smartphone so systémom Android a existuje za tým niekoľko veľkých dôvodov. ROM nielen prináša nové veci, ktoré je potrebné vykonať, ale tiež vylepšuje staré. Môžem ísť až tak ďaleko, že môžem tvrdiť, že Android sa tiež inšpiroval CyanogenModom.

Preto nie je prekvapením, že som bol veľmi nadšený, keď som uvidel CyanogenMod pre Xiaomi Redmi 2. Našťastie je to stabilná zostava, ktorá bude na vašom Xiaomi Redmi fungovať dobre 2 a nespôsobí žiadne vážne problémy. Jedna vec je istá, že táto pamäť ROM systému Android je zachovaná a v skutočnosti je na nej zmysluplne postavené.

ROM dokáže prijímať hovory, používať Wi-Fi, Bluetooth, fotoaparát, blesk a GPS. Na tejto ROMke funguje úplne všetko, od zvuku po senzory a od mobilných dát po prehrávanie videa. Samozrejme môžete nájsť nejaké chyby, ale nebudú prekážať potešeniu z používania vlastnej ROM.

3. Remix o vzkriesení

Najlepšie vlastné ROM pre Xiaomi Redmi 2 4

https://forum.xda-developers.com/redmi-2/development/redmi-2-resurrection-remix-5-8-0-t3530566

Je úžasné vidieť, akú veľkú podporu má Xiaomi Redmi 2 získal z vývojárskej komunity, pre smartfón sú k dispozícii takmer všetky hlavné ROM. To nie je všetko, väčšina z nich je veľmi stabilná a na hardvéri funguje naozaj dobre.

Ďalšia populárna ROM; Resurrection Remix je k dispozícii aj pre Xiaomi Redmi 2. Je to skvelá kombinácia medzi CyanogenMod, Omni ROM a Slim ROM. To v podstate znamená, že si z týchto ROM požičiava skvelé funkcie a skombinuje ich do kompletného balíka.

ROM funguje na Xiaomi Redmi skutočne dobre 2 a nie sú na ňom žiadne závažné chyby. Pri inštalácii tejto pamäte ROM do smartfónu môžete očakávať plynulý zážitok. ROM ponúka veľkú úroveň prispôsobenia, pokiaľ ide o vaše skúsenosti, takmer všetko na ňom budete môcť zmeniť pomocou prepracovanej ponuky nastavení.

4. CAF AOSP 7.1.2

Najlepšie vlastné ROM pre Xiaomi Redmi 2 5

https://forum.xda-developers.com/redmi-2/development/wip-cafaosp7-xx-redmi2-wt88047-t3569726

Ak hľadáte štandardný zážitok z Androidu pre Xiaomi Redmi 2 smartphone, potom je to ROM vytvorená práve pre vás. Aj keď to nie je najnovšia verzia systému Android, je stále oveľa lepšia ako starý Android Xiaomi Redmi 2 dodávané s.

Po inštalácii tejto pamäte ROM získate štandardný Android 7.1.2 nugátový zážitok. Rozhranie je tak čisté, ako len môže byť, a môžete očakávať, že všetky funkcie budú vo vašom smartfóne správne fungovať. Jedna z najlepších vecí na tejto ROM je, že vývojár na nej chvíľu pracoval a zaistil bezproblémový chod všetkých funkcií.

O tejto ROM nemôžeme veľa povedať, pretože je to v zásade akciový Android, ktorý bol práve portovaný do vášho Xiaomi Redmi 2. A aby som bol úprimný, je to jeden z najlepších zážitkov, ktoré môžete na akomkoľvek smartfóne zažiť. Niektorí komentátori na fórach tiež tvrdia, že tam je Xiaomi Redmi 2 po inštalácii tejto ROM zaznamenali lepšiu výdrž batérie.

5. Tesla ROM

Najlepšie vlastné ROM pre Xiaomi Redmi 2 6

https://forum.xda-developers.com/redmi-2/development/rom-tesla-rom-t3330248

Tesla ROM je založená na systéme Android 6 a zo SLIM ROM si berie veľa inšpirácie a funkcií. V zásade ide o prispôsobenú SLIM ROM pre Xiaomi Redmi 2 a funguje to úžasne dobre. Oficiálne vychádza zo zdrojov Xiaomi Lollipop a ponúka množstvo možností prispôsobenia.

Máte veľkú kontrolu nad ponukou napájania, navigačným panelom, hardvérovými klávesmi, animáciami, bočným panelom, uzamknutou obrazovkou a mnohými ďalšími funkciami. ROM obsahuje aj rekordér obrazovky, čo je príjemná funkcia. ROM má aj rýchle nabíjanie, ktoré príde vhod.

Je to aktívne vyvíjaná ROM a zaznamenala veľkú podporu od vývojára. Funguje hladko a počas používania nebudete čeliť žiadnym veľkým chybám. Celkovo je to skvelá funkcia nabitá ROM pre Xiaomi Redmi 2.

Záver

Xiaomi Redmi 2 je šikovné malé zariadenie, ktoré obsahuje veľa úderov a tieto pamäte ROM vám pomôžu aktualizovať všetko o ňom. Od pridania nových funkcií až po používanie iného rozhrania, najlepších vlastných ROM pre Xiaomi Redmi 2 ponúkajú veľa možností, s ktorými sa môžete hrať.

Ako je na tom Xiaomi Redmi 2 liečiš ťa v týchto dňoch? Máte problémy s hardvérom? Povedzte nám svoje osobné skúsenosti v komentároch, vždy vás radi počujeme.

Kredity za obrázok