Najlepšie úložisko v cloude pre iOS: iCloud vs OneDrive

Najlepšie úložisko v cloude pre iOS: iCloud vs OneDrive 1

Keď sa množstvo a frekvencia údajov, ktoré ukladáme, zvyšuje, je potrebné mať viac miesta na ich uloženie. Preč sú dni, kedy by sme mohli začať svoj život iba s 32 MB pamäťová karta alebo dokonca CD / DVD. Kamery, vysoko kvalitný obsah atď. Vytvorili takú potrebu mať lepší, rýchly a spoľahlivý spôsob ukladania našich údajov. Ak ste jeden Apple vlastníka zariadenia bez ohľadu na to, či ide o iPhone, iPad, MacBook alebo niečo podobné Apple alebo ekosystém Mac, potom viete, aké dôležité má cloudové úložisko iCloud pre váš život. Existuje však mnoho ďalších možností, ako sú OneDrive, Disk Google, DropBox atď., Ale existuje mnoho dôvodov, prečo sa iCloud držať.

V tomto príspevku sa s vami podelíme o príspevok o najlepšom cloudovom úložisku pre iOS: iCloud vs OneDrive. V zásade vám vydáme niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, či je to iCloud, pre ktorý je potrebné ísť, alebo OneDrive. ICloud aj OneDrive majú niekoľko vynikajúcich funkcií a sú často aktualizované a stali sa pre seba akýmkoľvek dokonalým súperom. Budeme sa zaoberať rôznymi aspektmi oboch platforiem, ako sú rozhranie, cena, zdieľanie a vlastnosti. Ďalšie podobné príspevky nájdete aj v našej vyhradenej sekcii pre iPhone Apple Produkty. Takže, z žiadneho iného dôvodu, poďme priamo do samotného článku:

Najlepšie úložisko v cloude pre iOS: iCloud vs OneDrive

Toto porovnanie je len na vás, aby ste sa rozhodli, ktorá možnosť cloudového úložiska najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Takže poďme priamo do:

Používateľské rozhranie

Prvým bodom alebo aspektom, ktorý hľadám v akomkoľvek softvéri, je užívateľské rozhranie, tj. používateľské rozhranie. Dnešná generácia požaduje čisté a elegantné používateľské rozhranie a vy by ste mali mať tiež prístup k všetkým funkciám softvéru bez toho, aby ste sa počas toho museli stretávať s mnohými problémami. Vďaka novej aktualizácii onedrive bol potiahnutý čerstvým náterom, ktorý zmenil celkový vzhľad platformy cloudového ukladania. Okrem toho môžete bez problémov pristupovať ku všetkým funkciám aplikácie. Má klasickú bielu a modrú tému a tiež podporuje funkcie drag-and-drop.

onedrive ui

iCloud je služba, ktorú poskytuje Apple ktorý je integrovaný do aplikácie System, aplikácie Images a aplikácie File in Apple jednotkou. Poskytuje teda pohodlný spôsob správy súborov. Bude vám tiež ponúknutá biela a modrá téma, ktorú je možné zmeniť podľa tmavého režimu vášho zariadenia. V hornej časti sa nachádza vyhľadávacie pole, zatiaľ čo najnovšie súbory sú v spodnej časti. Nie je veľa správ, ktoré by udržali užívateľské rozhranie čisté a použiteľné.

icloud ui

Vlastnosti

Podľa môjho názoru je to najdôležitejší aspekt, ktorý vás núti rozhodnúť sa, do ktorého úložiska cloudu prejdete. Pokiaľ onedrive je znepokojený, nižšie sú uvedené niektoré zo zvýrazňujúcich prvkov:

K dispozícii je všetko od usporiadania súborov / priečinkov, automatického prenosu, inteligentnej organizácie podľa roku a mesiaca atď. Medzi ďalšie funkcie patrí automatické označovanie, výber, anotovanie a podpisovanie súborov PDF priamo v OneDrive. Spoločnosť Microsoft nielenže pridala funkciu s názvom „Osobný trezor“, ktorá poskytuje samostatný priestor so zvýšenou bezpečnosťou pre ukladanie citlivých údajov. Uprostred ste ikona fotoaparátu, ktorá sa po stlačení stane skenerom dokumentov, ktorý je možné zdieľať iba ako PDF a nie ako obrázky. Pomocou funkcie offline môžete tiež pristupovať k svojim dôležitým súborom offline. K dispozícii je zabudovaná čítačka PDF a prehliadač dokumentov. Z bezpečnostných dôvodov existuje ochrana heslom alebo identifikáciou tváre.

Teraz prichádza iCloud, čo je predvolené a prejdite do cloudového úložiska pre Apple alebo používateľov MacOS, nižšie sú uvedené niektoré funkcie výberu:

K ľubovoľnému priečinku alebo súboru môžete ľahko pristupovať tak, že ho označíte alebo presuniete medzi obľúbené v aplikácii pre súbor. K súborom môžete pristupovať aj na použitie offline. V skutočnosti môžete pristupovať ku všetkým súborom alebo drag and drop všetky súbory alebo priečinky ľahšie kopírovať, presúvať, premenovať alebo komprimovať súbor. Pretože je to vstavaná aplikácia Apple Na rozdiel od OneDrive môžete vyhľadávať ľubovoľný súbor z vyhľadávacieho panela v hornej časti a výsledok sa objaví v miniaplikácii súborov. Všetky vaše údaje sa aktualizujú automaticky a existuje možnosť vymazania, aby ste sa uistili, že vaše údaje sú bezpečné. Môžete tiež nastaviť rodičovské práva pri zdieľaní obsahu pomocou funkcie Zdieľanie rodiny.

zdieľanie

OneDrive ľahko vyhrá nad iCloud. OneDrive vám umožňuje zdieľať všetok váš obsah, tj súbory, priečinky atď. Pomocou zdieľateľného odkazu s tromi možnosťami, ktoré si len môžete prezerať, komentovať alebo upravovať. Nielen to, ale môžete tiež vytvoriť výstupný odkaz, ktorý bude odstránený po uplynutí dátumu vypršania platnosti. Do odkazu na zdieľanie môžete tiež pridať heslo.

Ale s iCloud musíte vybrať konkrétne súbory a dáta na zdieľanie, pretože nemôžete zdieľať celú zložku. Táto funkcia bude k dispozícii v novšej verzii systému iOS.

stanovenie ceny

Obidve služby cloudového úložiska poskytujú iba 5 GB skladovanie. Nižšie je uvedený cenník OneDrive:

Môžete si kúpiť ďalších 100 GB za $2/ mesiac. Zaplaťte 70 dolárov ročne na získanie predplatného Office 365 Personal / Home 1 TB Úložisko OneDrive. Nakoniec môžete zaplatiť 100 dolárov za Office 365 Home spolu s 1 000 USD GB úložisko každý pre 6 Užívateľ.

úložisko typu cloud

Pre iCloud nižšie sú možnosti mesačných cien:

Môžete získať 50 GB za $1, Uskutočnite platbu vo výške $3 Získať 200 GB, pre 2 TB úložný priestor musíte zaplatiť 10 dolárov GB a 2 TB Plány prichádzajú s možnosťou zdieľania rodiny, čo vám umožňuje zdieľať rovnaký plán až s 5 členovia rodiny.

icloud cloud storage

Takže tu to máte z mojej stránky v tomto príspevku. Vyššie sú uvedené niektoré aspekty cloudových platforiem iCloud aj OneDrive, ktoré vám umožňujú rozhodnúť sa, ktorú platformu vyberiete na ukladanie obsahu. Ak sa chcete riadiť našim úsudkom, záleží to na osobných preferenciách, pretože iCloud môže uľahčiť používateľovi, ktorý s ním pracuje. Apple alebo ekosystém macOS. Na druhej strane poskytuje OneDrive väčšiu flexibilitu pre používateľov, ktorí hľadajú ďalšie funkcie. Dajte nám vedieť v komentároch nižšie, ak sa vám tento príspevok páčil alebo nie. Do nasledujúceho príspevku … Na zdravie!