Najlepšie tipy na výrobu toho najlepšieho Cappuccina

Najlepšie tipy na výrobu toho najlepšieho Cappuccina 1

Vyrobiť najlepšie cappuccino doma je niečo, o čo sa všetci chceme usilovať. Vystrekovanie každé ráno pre vaše obľúbené karamely s dvojitým záberom, extra veľké, extra penové cappuccino môže byť bledé na zmysloch, ale nie na peňaženke. Našťastie si teraz môžeme kúpiť kávovary, ktoré sú kompaktné a výkonné a ideálne pre túto rannú výrobu.

Ak chcete začať, musíte urobiť prieskum a nájsť ideálny kávovar. Potom zábava začína! Teraz sa musíte rozhodnúť o svojom obľúbenom kávovom zrne – taká ťažká práca, ktorá sa snaží vyskúšať všetky tieto kávy! V žiadnom momente nebudete porovnávať percento arabiky v bôboch so robusou. Pre tých, ktorí začínajú, je to spôsob, ako ukázať, v akej nadmorskej výške sa kávové zrná pestovali. Fazuľa Arabica pestovaná vo vyšších nadmorských výškach vám pravdepodobne prinesie kyslejšiu chuť. Fazuľa robusta sa nachádza v nižšej nadmorskej výške a má horkejšiu chuť.

Fazuľa Arabica sa tradične považuje za lepšiu fazuľu. Tento predpoklad vychádza z dodatočnej práce potrebnej na zber úrody bôbov, a teda z vyššej cenovej hladiny. V dnešnej dobe môžu byť aj niektoré instantné kávové zmesi vyrobené zo 100% arabickej zmesi. To znamená, že pri výbere ďalšieho vreca kávových zŕn budete musieť zapojiť všetky zmysly.

kávové zrná Vo vnútri každej fazule je toľko arómy, ktorú môžete objaviť

Výber samostatného brúsneho nástroja na brúsenie, ako je jeden z nich, je obrovským krokom na vašej najvyššej ceste cappuccina. Chcete brúsku s rôznymi nastaveniami, ktorá vám umožní zvoliť jemnejšiu alebo hrubšiu brúsku. To dramaticky zmení chuť neskôr.

Najlepšie tipy na výrobu toho najlepšieho Cappuccina 2 Vyberte si správnu brúsku, aby sa vaše ráno nezastavilo

Po rozomletí naplňte filtračný kôš (ak používate porta-filtre) správnym množstvom kávy. Príliš veľa a káva bude príliš hustá na to, aby ju voda ľahko vyliala. Nie je dosť naplnená a okolo a okolo šálky kávy budete mať vodnatú neporiadok. V závislosti od vášho kávovaru sa táto časť môže vykonať automaticky. Voda pretekajte mletou kávou, až kým nemáte cup šálky naplnenú kávou.

Najlepšie tipy na výrobu toho najlepšieho Cappuccina 3 Naplňte kôš filtra správnym množstvom kávy

Ďalšou zastávkou na vašej ceste cappuccina je mlieko. Každý barista má svoj tajný spôsob prípravy mlieka, od prudkého vírenia džbánu s horúcim mliekom okolo kruhov až po údery s mliekom takou silou, že mlieko vyskočí z džbánu a cez rameno. Mnoho moderných kávovarov vás zbaví ťažkostí a automaticky pre vás pripraví mlieko a zakaždým vytvorí dokonalé mlieko.

Tí, ktorí sa skutočne chcú zapojiť do procesu výroby mlieka, budú potrebovať kávovar s parnou prútikom. Nezabudnite pred každým použitím a po ňom uvoľniť pár, aby ste zabránili vniknutiu mlieka do prútika a zhoršeniu stavu. Ak chcete začať napeniť, uchopte konvicu so studenou parou. Pridajte malé množstvo studeného mlieka do džbánu a vložte prútik pod 45 ° uhlom do ľavého horného rohu džbánu. Počas naparovania by ste mali byť schopní vidieť všetko okrem špičky prútika.

Počas varenia v pare neustále znižujte nádobu na mlieko a špičku prútika udržiavajte vždy v mlieku. Tento neustály pomalý pohyb smerom nadol mlieko napína a krásne napení pre vaše cappuccino. Počas varenia v pare držte jednu ruku na džbane a keď je horúca na dotyk, džbán vypnite. Ak ste pripravili príliš veľa mlieka, zostávajúce mlieko v spodnej časti džbánu bude ideálne pre latte!

To je miesto, kde veľa ľudí pokazí a cez pary mlieko. Mlieko horí veľmi rýchlo a ak ho budete prehrievať, bude mať nepríjemný zápach. Perfektné mlieko bude vyzerať krémovo, prevzdušnené a nebude cítiť!

Zostáva už len naliať mlieko na vaše espresso. Snažte sa naplniť pohár ⅓ cesty penou a ⅓ teplým mliekom (nachádzajúce sa pod penou v kanvici). Vyrobíte nádherné umenie kávy za chvíľu!

Najlepšie tipy na výrobu toho najlepšieho Cappuccina 4

Et voila, praskajúce kapučíno, vyrobené na objednávku a podľa vašej chuti. Ideálny spôsob, ako začať deň.