Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Najlepšie tipy a triky pre službu Google Hangouts, ktoré by mali vedieť všetci

Napriek mätúcej sérii možností miešania spoločnosti Google s ostatnými je klasická služba Google Hangouts populárnou možnosťou videokonferencií. Zatiaľ čo zákazníci z podnikovej sféry, ktorí sa spoliehajú na služby Google, pravdepodobne prechádzajú na službu Hangouts Meet a Hangouts Chat, klasická verzia služby Hangouts naďalej slúži ľuďom z domu, študentov a kohokoľvek bez práce. G sada Predplatné.

Všetko, čo potrebujete na začatie textového chatu alebo videohovoru v službe Hangouts, je e-mailový účet Google, vďaka ktorému je bariéra vstupu veľmi obmedzená. Či už ste sa už zúčastnili relácie okamžitých správ v službe Hangouts alebo ste sa so službou už predtým stretli, máme niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu vyťažiť maximum z vašich stretnutí pri práci, štúdiu a spolupráci na diaľku.

Ako používať službu Google Hangouts na každom zariadení

Jednou z najväčších výhod služby Google Hangouts je to, že má množstvo platforiem, čo uľahčuje prácu na diaľku. Či už ste vo svojej obývacej izbe pred notebookom alebo sa snažíte zistiť, čo sa deje v teréne z vášho telefónu, Google pravdepodobne obsahuje aplikáciu, ktorú ste zakryli.

Stolové počítače a notebooky: K službe Google Hangouts je možné pristupovať ako k rozšíreniu Chrome, čo používateľom počítačov PC a Mac poskytuje jednoduchý spôsob prístupu k službe. Ak nechcete používať prehliadač Google, môžete tiež napísať hangouts.google.com na Apple Safari, Microsoft Edge, Mozilla Firefox alebo Opera na prístup k službe.

Smartfóny a tablety: Aplikácia Hangouts je integrovanou aplikáciou pre používateľov iOS a Android, vďaka čomu je jednoduché zostať v kontakte. Nezabudnite si stiahnuť všetky potrebné aplikácie alebo rozšírenia do všetkých svojich zariadení, aby ste v prípade potreby mali rýchly prístup k službe Hangouts. Aplikácia Hangouts je tiež zabudovaná do služby Gmail, takže keď sa v prehliadači prihlásite do služby Gmail, mala by sa vám zobraziť časť webového rozhrania, v ktorej sa zobrazujú vlákna konverzácie služby Hangouts.

Odborné poradenstvo: Keď je služba Hangouts nainštalovaná ako rozšírenie pre prehliadač Chrome, naďalej sa spúšťa na pozadí. Zavretím okna prehliadača Chrome sa neukončí hangout, ktorý je súčasťou dizajnu spoločnosti Google, takže rozšírenie vás môže upozorniť na novú chatovú správu alebo žiadosť o videokonferenciu. Ak vo svojom prehliadači používate službu Hangouts, nezabudnite sa prihlásiť pri každom spustení počítača alebo počítača Mac a nechať okno prehliadača bežať na pozadí, aby vám nepremeškali žiadne dôležité konverzácie.

Ako zdieľať svoju obrazovku v službe Google Hangouts

Keďže služba Google Hangouts je navrhnutá pre priemerného človeka, väčšina dostupných nástrojov je trochu jednoduchá. Ale to, že služba Hangouts neprichádza s luxusnými hodinami a píšťalkami, neznamená, že nemôžete vykonať leštenú šou. Či už nahlásite školu alebo poskytnete svojmu tímu finančnú aktualizáciu, môžete pomocou funkcie zdieľania obrazovky Hangouts ukázať účastníkom prezentáciu pomocou aplikácie Microsoft PowerPoint alebo Prezentácie Google.

krok 1: Pred začatím procesu videorozhovoru alebo zdieľania obrazovky si svoju prezentáciu stiahnite. Udržujte aplikáciu – či už Microsoft PowerPoint alebo Google Slides v bežiacom novom okne prehliadača Chrome alebo v tabuľkách Microsoft Excel – minimalizovanú a bežiacu na pozadí.

krok 2: Spustite službu Google Hangouts pomocou prehliadača alebo rozšírenia prehliadača Chrome. Počas videohovoru musíte umiestniť kurzor myši na okno prehľadávača videokonferencií.

krok 3: V hornej časti sa objaví lišta s ponukami, ktorá vám umožňuje pridať ľudí, zmeniť nastavenia alebo získať prístup k ďalším funkciám. Musíte kliknúť na posledný vybraný v ponuke hamburgera – tri body zvisle naskladané – v pravom hornom rohu okna.

Štvrtý krok: Kliknite na „Zdieľanie obrazovky“ a vyskakovacie okno sa opýta, či chcete zdieľať celú obrazovku alebo len okno programu. Ak hovoríte s priateľom s odborníkmi z technickej oblasti a potrebujete pomoc pri diagnostike toho, čo sa deje na vašom počítači, musíte si vybrať Celá obrazovkaAle ak urobíte prezentáciu, ktorú si budete chcieť vybrať windows Application Tab.

Krok 5: Ak zdieľate iba jedno okno aplikácie po kliknutí windows Application Na karte sa zobrazuje sieť otvorených aplikácií spustených v počítači práve teraz. Kliknite na aplikáciu, s ktorou chcete zdieľať obrazovku, a potom klepnite na podiel Tlačidlo na začatie zdieľania. Upozorňujeme, že táto možnosť je vybraná z aplikácií, ktoré sú už spustené, čo znamená, že budete musieť spustiť nové okno prehľadávača so stiahnutím prezentácií zo služieb Google alebo Microsoft PowerPoint. pred Môžete začať zdieľať obrazovku.

Odborné poradenstvo: Upozornenia a oznámenia z vášho počítača môžu pri prezentácii rušiť. Nezabudnite povoliť režim zaostrenia Windows 10 Alebo zapnite funkciu Nerušiť v systéme Mac, aby ste stíšili všetky oznámenia alebo rytmy počas videokonferenčnej relácie, aby ste získali presnejší obrázok.

Ako pridať účastníkov na stretnutie

Videohovory a videorozhovory nie sú obmedzené na jednotlivca. V službe Hangouts môžete súčasne chatovať s viacerými ľuďmi alebo skupinami a môžete začať videokonferenciu až s 25 účastníkmi. Ak sa vaša škola, spoločnosť alebo organizácia prihlási na odber firemného účtu Google, známeho ako G Suite, môžete mať naraz až 250 účastníkov a 100 000 priamych divákov.

krok 1: Spustite službu Google Hangouts v prehliadači alebo s rozšírením Chrome. Zobrazí sa hlavná obrazovka služby Hangouts. lis Videohovor Tlačidlo v strede prehliadača.

krok 2: Na nasledujúcej obrazovke môžete začať písať e-mail alebo meno účastníka, ktorého chcete pridať. Ak zadáte meno, ich kontaktné informácie by už mali byť uložené v kontaktoch Google. Po každom účastníkovi, ktorého chcete pridať, stlačte kláves Enter. Ak chcete pridať ďalšie, zadajte nasledujúce meno alebo e-mailovú adresu.

krok 3: Ak máte zoznam pozvánok, môžete kliknúť na zelenú farbu volá Tlačidlo na pozvanie všetkých účastníkov hovoru. Nezabúdajte, že na klasické hangouty nemôžete naplánovať hovory, pretože táto funkcia je vyhradená pre platenú verziu stretnutí Stretnutie pre obchodných zákazníkov.

Namiesto zadávania všetkých mien môžete kliknúť aj na Skopírujte odkaz na zdieľanie Tlačidlo. Týmto sa automaticky skopíruje adresa URL na web, na ktorý sa má uskutočniť hovor. Po skopírovaní adresy URL ju môžete prilepiť do aktuálneho pracovného toku a informovať účastníkov stretnutia prostredníctvom textovej správy, správy Slack alebo e-mailom.

Ak ste nezúčastnili účastníka, môžete tiež pridať ďalších účastníkov na svoju schôdzu, keď prebieha konverzácia.

krok 1: Ak chcete presunúť ponuku ovládania hovorov, umiestnite kurzor myši na okno videohovoru.

krok 2: lis Pridajte účastníka Možnosti v ľavom hornom rohu okna z ponuky ovládania hovorov.

krok 3: Zadajte mená a e-mailové adresy ďalších účastníkov, ktorých chcete pozvať. Ak používate mobilné zariadenie, klepnutím kdekoľvek na obrazovke hovoru v telefóne zobrazíte ovládacie prvky hovorov. Kliknite na ponuku hamburgera v pravom hornom rohu obrazovky a vyberte položku volá, Budete môcť písať mená a e-mailové adresy všetkého, čo ste zmeškali.

Stretnutia Google Stretnúť používateľov s účtami balíka G Suite budú mať pokročilejšie možnosti vrátane možnosti vopred naplánovať hovory a získať prístup k kontaktnému číslu pre tých, ktorí sa chcú pripojiť prostredníctvom telefónu namiesto videa na webe.

Odborné poradenstvo: Ak používate pracovnú, školskú alebo pracovnú e-mailovú adresu spojenú s balíkom G Suite, môžu byť s vaším účtom spojené ďalšie funkcie, ktoré nie sú k dispozícii pre bezplatnú spotrebiteľskú verziu Hangouts. Aplikácia Hangouts Meet, platforma videokonferencií pre používateľov balíka G Suite, má prístup k živým titulkom, ktoré sú podobné skrytým titulkom pre vašu schôdzku a možnosť zaznamenať hovor. Prvý z nich je užitočný prvok, ktorý je potrebné dosiahnuť, zatiaľ čo druhý môže byť dôležitý, ak sa chcete odvolať na niečo, čo bolo povedané počas schôdzky neskôr.

Ako získať najlepšiu kvalitu pripojenia pre vašu šírku pásma

Stretnutia nemusia prichádzať so skvelými filtrami alebo pozadiami, ktoré vám pomôžu vyniknúť. Pri dôležitom videohovore však môžete vidieť a vidieť to najlepšie. Nezabúdajte, že používanie videa vyžaduje väčšiu šírku pásma ako textový chat, takže ak je vaše pripojenie na internet pomalšie, je potrebné niektoré nastavenia znížiť, aby sa zachovala vaša cenná šírka pásma.

krok 1: Podržte ukazovateľ myši nad oknom hovoru, kým sa ovládacie prvky hovoru nezačnú objavovať navrchu.

krok 2: Kliknite na ikonu ozubeného kolieska alebo nastavenie Zvoliť.

krok 3: Zobrazí sa vyskakovacie okno. Kliknite hore Šírka pásma Tab.

Štvrtý krok: V závislosti od nastavení fotoaparátu a internetu budete musieť zvoliť nižšie rozlíšenie pre odchádzajúce video – tok videa nasnímaný službou Hangouts – a prichádzajúce video – alebo tok videa pre ostatných účastníkov konverzácie. Výber vyššej šírky pásma, napríklad výber kvality HD namiesto štandardného rozlíšenia (SD), povedie k čistejšiemu obrazu, ale ak je pripojenie pomalšie, môžete získať trhané alebo trhané snímky alebo dokonca trhaný zvuk.

Aj keď zvolíte nižšie rozlíšenie videa, váš tok sa môže zdať jasnejší, môže to pomôcť udržiavať hladší zvuk. Ak je vaše pripojenie slabé alebo pomalé, účastníci videokonferencie vás budú môcť stále počuť, aj keď je váš tok videa trochu zrnitý.

Ako používať emojis na zlepšenie konverzácie

V službe Hangouts sa používajú aj niektoré tajné ikony emodži, ktoré vám do četu pridajú nejaké šialenstvo. Napríklad písať / Cyklistická dielňa Zmení farbu pozadia okna rozhovoru a tento príkaz môžete kedykoľvek zadať, aby sa počas rozhovoru striedali medzi preddefinovanými farbami Google. Tu je niekoľko ďalších príkazov, ktoré môžete použiť.

šťastný: typ / Happy Ukázať šťastnú tvár.

Ignoroval som: typ / provokácia Ak chcete ukázať emodži štíhly.

Odraz tabuľky: Ak ste plný hnevu, napíšte Tabuľka Aby ste ukázali svoj hnev.

facepalms: Ak neveríte, napíšte / Facepalm Četovať.

úspech: Píšte na oslavu ziskov vášho tímu Úspech Preukázať vašu podporu a povzbudenie.

Ak potrebujete viac emodži na Hangouty, nezabudnite navštíviť Svet odkazov.

Ako posunúť svoju najlepšiu tvár vpred

Pri videokonferencii by ste sa mali vždy riadiť osvedčenými postupmi. Medzi ne patria malé veci, ako napríklad zabezpečenie toho, aby vaša izba vyzerala elegantne – najmä priestor za vami – pretože to je to, čo môžu volajúci vidieť na videu. Medzi ďalšie dôvody patrí vypnutie mikrofónu, ak aktívne nehovoríte o postupnom znižovaní a opakovaní ostatných účastníkov a vypínaní fotoaparátu, ak sa chcete na súkromí alebo nechcete na videu cítiť pohodlne.

Ak sa rozhodnete byť pred kamerou, uistite sa, že vyzeráte čo najlepšie, keď sa pozriete na používanie osvetlenia. To znamená, že by ste mali čeliť jasnému oknu, aby ste získali čo najlepšie prirodzené svetlo. Keď sedíte chrbtom k oknu, fotoaparát pravdepodobne zachytí temnú siluetu vašej tváre, čo nebude dokonalé. Zohľadnite aj uhly kamery.

Ostatné webové kamery na prenosných počítačoch a obrazovkách zachytávajú prirodzenejšiu perspektívu. Aj keď je kamera FaceID nainštalovaná na stránke iPad Pro, aj keď je užitočná na poskytovanie vysoko kvalitných videí, môže vás prinútiť, aby ste vyzerali, akoby ste hľadali ďalej od stránky, než aby ste venovali pozornosť hovoru.

A čo je horšie, fotoaparáty nainštalované v spodnej časti niektorých starších prenosných počítačov Dell XPS 13 a Huawei MateBook X Pro poskytujú skvelé tlačidlo na krk. Ak máte laptop s nainštalovaným fotoaparátom v spodnej časti, namiesto nákupu samostatného externého fotoaparátu ho môžete zdvihnúť pomocou statívu alebo ho umiestniť na hromadu kníh. Tým sa kamera zvýši tak, aby bola hladšia s tvárou.

Table of Contents