Najlepšie témy pre spustenie a barebone, ktoré sa majú rozvíjať …

Ak máte záujem o vývoj vlastných tém WordPress, môžete vytvoriť všetko od nuly. Aj keď ide o klasický výskum, môže byť aj celkom neúčinný. To platí najmä v prípade, že chcete v priebehu času vytvoriť viac tém. Opakovanie štruktúry témy znamená, že budete opakovane robiť veľa rovnakých vecí.

Našťastie existuje lepší spôsob, ako vytvoriť svoje vlastné témy. Pomocou témy „Štart“ sú pre vás vytvorené všetky základné pojmy. Modely a štruktúra kódu už existujú, ale zvyčajne jednoduchým spôsobom. Týmto spôsobom môžete vytvoriť webovú stránku s vlastnými špecifikáciami. Rez opakovanie, zatiaľ čo pôsobí ako prázdne plátno stavať.

Ak používate dobrú východiskovú tému, budete tráviť menej času skúmaním existujúcich štýlov a viac času na konkrétne potreby vášho projektu.

Môžete si tiež pozrieť naše zbierky dosiek WordPress alebo témy WordPress zadarmo.

Hľadáte rýchly štart

Ako uvidíte neskôr, pre WordPress je k dispozícii niekoľko úvodných tém. Mnoho z nich bude vyzerať veľmi podobne na povrchu. To sťažuje výber správnej dôvery. Ak sa však ponoríte hlbšie do detailov, zistíte, že v skutočnosti existujú nejaké významné rozdiely.

Pri hľadaní témy spustenia nezabudnite na nasledujúce:

Chceš nahý

Niektoré úvodné témy sú trochu komplexnejšie ako iné. Niektoré môžu napríklad obsahovať niekoľko knižníc kódov alebo štýlov, ktoré obsahujú pokročilé funkcie, vzory a špeciálne efekty. Ale nie každý tieto doplnky potrebuje alebo chce.

Na druhej strane mince sú prvky, ktoré sú o niečo viac ako niekoľko modelov v kombinácii s ultratenkými štýlmi. Sú ideálne pre dizajnérov, ktorí chcú podľa potreby pridať svoje vlastné skripty a štýly.

Zvolený smer sa týka osobných preferencií. Ale vo všeobecnosti platí, že čím viac kontroly nad objektom chcete, tým menej by malo byť.

Je integrovaný do „štýlu WordPress“?

WordPress má svoje vlastné tematické pokyny, ktoré je potrebné zvážiť, najmä ak chcete svoj konečný produkt predať alebo distribuovať.

Okrem toho je vhodné zaistiť, aby sa pri všetkých témach spúšťania používali osvedčené postupy. V opačnom prípade sa môžu vyskytnúť problémy s kompatibilitou alebo bezpečnosťou, ktoré môžu ovplyvniť váš deň. Potenciálne problémy môžete identifikovať nainštalovaním témy spustenia na testovacej stránke a povolením témy doplnku registra.

Je téma aktívne udržiavaná?

Hoci sa prvá téma nemusí nevyhnutne aktualizovať tak pravidelne ako plne vybavená téma, je dobré vedieť, či je projekt v aktívnom vývoji alebo nie. Ak sa ho nedotkne o niekoľko rokov, existuje riziko, že zastaraný kód bude vykonaný. Musíte zabezpečiť, aby bola verzia spustenej témy kompatibilná s najnovšími verziami programu WordPress.

Prvé otázky, ktoré treba zvážiť

Teraz, keď vieme, čo treba hľadať, pozrime sa na niektoré z najvýznamnejších tém pri spustení:

Menové body (_s)

Podčiarknutia sú nepochybne najznámejšou úvodnou témou a určite sú základnou položkou. Štýly a skripty sú veľmi minimálne (zahrnutý jednoduchý skript mobilnej navigácie), takže nie ste zaplavení nafúknutým kódom.

Ak aktivujete tému tak, ako je, dostanete doslova prázdnu stránku. Môžete si ho však prispôsobiť. Boli vytvorené tímom Automattic a môžete si byť istí, že táto téma bola vytvorená „spôsobom WordPress“. Hľadáte robustnejšie funkcie? Pozrite sa na vidlicu wd_s.

tonikum

Tonik je úvodnou témou pre skúsených vývojárov. Prekračuje rámec základných modelov a zahŕňa aj výber ďalších zdrojov na efektívnejší rozvoj témy.

Zahrnuté je aj voliteľné rozhranie príkazového riadka (CLI). Celkovo je Tonik vynikajúcou príležitosťou pre tých, ktorí chcú organizovanejší spôsob, ako vytvoriť tému, a nevadí vám učiť sa nové triky.

tonikum

rozumný

Sage sa tiež snaží zlepšiť efektívnosť vo vzťahu k tradičným témam WordPress. Napríklad. Testovanie funkcie nastavenia témy vážne znižuje množstvo opakujúcich sa kódov, ktoré bežne potrebujeme. Umožňuje podmienený výber základného súboru obsahujúceho prvky ako get_header (), get_footer () a get_sidebar () pre viac stránok alebo typov príspevkov.

Zahŕňa aj najnovšiu verziu Bootstrapu, ktorá ponúka solídny výber štýlov. Dobrá voľba pre tých, ktorí chcú trochu viac funkcií v téme startup.

rozumný

Téma Visual Composer Starter

Áno, toto je program Visual Composer. Doplnok všadeprítomného vytvorenia stránky má v skutočnosti svoju vlastnú tému spúšťania. Ale dáva to zmysel. S toľkými komerčnými témami, ktoré obsahujú tento doplnok, chcú vývojári začať s plne kompatibilnou témou.

Upozorňujeme, že na prácu na tejto téme nemusíte nevyhnutne používať doplnok VC. Má dostatok vlastných zdrojov, napríklad mobilnú navigáciu, nastavenie stránky, obrázky hrdinov a rôzne rozloženia, ku ktorým máte prístup bez tvorcu webových stránok.

Téma Visual Composer Starter

kosť

Kosti existujú už nejaký čas a je hrdý na to, že je prvý a minimálne mobilný. Ponúka dobre komentované štýly Sass, podporu pre vlastné typy záznamov a spôsoby prispôsobenia dashboardu WP.

Téma bola vyvinutá jednoduchým spôsobom, eliminovala veľa „odpadu“ a optimalizovala používanie mobilných zariadení. Kosti sú vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí dávajú prednosť minimálnemu zápalu.

kosť

ovzdušia

Na základe podčiarknutia vzduch dodáva úvodným témam trochu iskry, ako napríklad krásny mobilný navigačný systém na celej obrazovke, lepkavá navigácia na pracovnej ploche a posúvač.

Okrem toho sú widgety / pruhy Bočné a post formáty sú vypnuté. Tieto položky sa už nepoužívajú tak často, ako bývali; preto má tento pohyb zmysel (a môže sa kedykoľvek znovu aktivovať). Môžete si tiež zakúpiť ďalší doplnok na aktiváciu podpory WooCommerce a ďalších výhod.

ar

Začnite pravou nohou

Vo všeobecnosti je rozhodnutie o počiatočnej téme dobré. Namiesto načítania plne vybavenej témy môžete s úvodnou témou priamo pracovať na dôležitých veciach.

Výber vyššie uvedených tém je dobrým východiskovým bodom pre vytvorenie novej webovej stránky, z ktorých každá má svoje vlastné charakteristiky. Dobrou správou však je, že sa nemusíte uspokojiť so štandardným balíkom pre žiadnu z týchto položiek. Napríklad, ak viete, že chcete použiť konkrétny skript pre každú novú webovú stránku, ktorú vytvoríte, môžete ju pridať do svojej vlastnej prispôsobenej verzie.

Osobne mám vlastnú prispôsobenú podčiarknutú verziu, ktorú používam pre každý nový projekt. Zahŕňa ďalšie skripty mobilnej navigácie, skripty symbolov a formáty odpovedí, okrem ďalších vecí, ktoré som zahrnul. Začatie nového projektu je oveľa jednoduchšie.

Preskúmajte širokú škálu spúšťacích tém programu WordPress a nájdite také, ktoré môžete použiť na vylepšenie vášho vývojového pracovného postupu.

Related Articles

Back to top button