Najlepšie spôsoby, ako zlepšiť kvalitu hovorov pre Android

V dnešnej dobe je ťažké si to všimnúť smartphones sú tiež telefóny, s ktorými je možné telefonovať. Našťastie výrobcovia smartfónov prinášajú do svojich telefónov svoju hru A, pokiaľ ide o hardvér na telefonovanie. Aj keď sa kvalita hovoru v porovnaní s telefónmi za posledné desaťročie výrazne zlepšila, stále existuje niekoľko spôsobov, ako zlepšiť kvalitu hovorov pre Android.

Väčšina smartphones v dnešnej dobe sú vybavené špičkovými počítačmi a viacerými mikrofónmi, vďaka ktorým budú vaše hovory výnimočné. Kvalita hovoru sa bohužiaľ neobmedzuje iba na hardvér vo vašom smartfóne, ale existujú aj ďalšie faktory, ktoré ho môžu negatívne ovplyvniť. Tento článok bude hovoriť o tom, ako je možné ďalej zlepšiť kvalitu hovorov pre Android odstránením externých prvkov, ktoré naň nepriaznivo vplývajú.

1. Kus ucha

Najlepšie spôsoby, ako zlepšiť kvalitu hovorov pre Android 2

Jedným z najdôležitejších aspektov prijatia hovoru je slúchadlo, za tie roky to výrobcovia smartfónov vylepšili použitím odolných materiálov a dokonca zavedením odolnosti voči vode. Niektorí smartphones zvolili dodatočné opatrenia na zlepšenie kvality hovorov pre Android. Xiaomi Mi Mix bol dodaný s vibračnou obrazovkou s tkanivovým vedením a dokonca nemal ani slúchadlo. HTC používa predný stereofónny reproduktor na to, aby kvalitu vašich hovorov trochu oomfoval.

Ak používate ten istý smartfón v priebehu rokov a zaznamenali ste postupný pokles jeho kvality, je veľká pravdepodobnosť, že sa v náušníku nahromadili nečistoty a špina. Odporúčam vám, aby ste ho pozorne sledovali a zistili, či v ňom nie sú nejaké zvyšky. Ak je to jednoduché, pokúste sa vyčistiť dutinu slúchadla malým špendlíkom. Ak je to o niečo ťažšie, budete musieť nechať ho vyčistiť odborníkom. Ak máte zapnutý chránič obrazovky a je na obrazovke nesprávne umiestnený, slúchadlo môže byť čiastočne zakryté. To znamená, že zo slúchadla budete počuť menej zvuku, pretože ho chráni kryt. Uistite sa teda, že používate iba chrániče prednej obrazovky, ktoré sú vyrobené pre váš model smartfónu. V opačnom prípade existuje vysoká pravdepodobnosť, že slúchadlo bude mať problém s jasným vysielaním zvuku. Niektoré pevné puzdrá majú taktiež tendenciu zakrývať predné časti smartfónu, aby lepšie chránili hardvér. Aj keď je to vynikajúci spôsob, ako sa vyhnúť poškodeniu smartfónu, zároveň sa zvýši priestor medzi uchom a slúchadlom. Ak máte problémy s počúvaním druhej osoby, odporúčam odstrániť prípad a zistiť, či problém nezmizne.

2. Mikrofón

Najlepšie spôsoby, ako zlepšiť kvalitu hovorov pre Android 3

Kvalita hovoru neznamená, že druhú osobu počujete jasne, znamená to tiež, že vás druhá osoba môže počuť aj nahlas a zreteľne. Konverzácia sa môže uskutočniť iba vtedy, ak sú obe strany jasne počuť. Mnoho výrobcov smartfónov vylepšuje mikrofóny, ktoré sú v nich zahrnuté smartphones a niektoré tiež obsahujú viac mikrofónov na zníženie hluku a zosilnenie hlasu.

Rovnako ako slúchadlo, aj mikrofón je fyzickým otvorom, preto sa uistite, že nie je úplne zaplnený zvyškami hodvábneho papiera, ktoré sa doň časom usadili. Čistenie otvoru pre mikrofón môže byť náročné, pretože otvory pre mikrofóny sú spravidla veľmi malé. Vezmite si baterku a zistite, či v nej niečo uviazlo, a pomocou malej ihly sa pokúste ju dostať von, ale nesnažte sa príliš namáhať. Ak môžete ľahko identifikovať, že je zablokovaný, odneste svoj smartphone profesionálovi a ten ho môže vyčistiť vo veľmi krátkom čase. Ak máte puzdro alebo kryt na smartfón, ktoré nie sú vyrobené presne pre váš konkrétny model, mikrofón by mohol byť tým zablokovaný. Obvykle sa to stane, keď si kúpite puzdro tretej strany pre svoj smartphone, ktoré nie je na úrovni štandardov. Po odstránení krytu zavolajte na niekoľko hovorov a zistite, či to má nejaký význam.

3. Rušenie

Najlepšie spôsoby, ako zlepšiť kvalitu hovorov pre Android 4

Keď telefonujete na svojom smartfóne, hovoríte do mikrofónu, mikrofón ho premení na elektrický signál, ktorý sa potom zmení na rádiové vlny a bude sa vysielať. Potom veža zachytí váš signál a vyšle ďalší signál na prijímací koniec. Je to neuveriteľne pôsobivý proces, ktorý sa stane v zlomku sekundy. Prirodzene existujú externé prvky, ktoré môžu ovplyvniť kvalitu hovorov systému Android ovplyvnením signálov.

Smartfóny majú zlý príjem, keď ste v suteréne. Rádiové vlny totiž ťažko prenikajú cez steny a stropy. Čím nižšia je frekvencia, tým lepšie budú pri prenikaní prekážok, ale do podzemia sa dostanú len ťažko. Uistite sa preto, že ste vonku pri telefonovaní alebo aspoň na prízemí. Silné elektrické zariadenie môže tiež zhoršiť kvalitu zvuku. To isté platí pre stroje, ktoré generujú magnetické pole. Je to veľmi neobvyklé, ak sa nachádzate na normálnom mieste, kde tieto stroje nie sú, nebudete mať problém prijať hovor.

4. Zlé pokrytie

Najlepšie spôsoby, ako zlepšiť kvalitu hovorov pre Android 5

Jedným z najčastejších dôvodov, prečo kvalita hovorov trpí, je pokrytie sieťou. Ak vaša sieť úplne nepokrýva oblasť alebo sú umiestnenia veží trochu mimo, budete mať k dispozícii pozemky, kde je príjem mobilného telefónu skutočne zlý. Uistite sa teda, že získate sieť, ktorá dokonale pokryje vašu oblasť. Napríklad v mojej krajine jedna sieť funguje veľmi dobre na diaľnici, zatiaľ čo iné nie sú na tom tak dobre. Predtým, ako sa k nej odhodláte, skontrolujte, či je vaša oblasť úplne pokrytá sieťou.

5. Používajte Hands free

Najlepšie spôsoby, ako zlepšiť kvalitu hovorov pre Android 6

Jedná sa o veľmi jednoduché riešenie na zlepšenie kvality hovorov pre Android bez toho, aby ste museli tráviť veľa času a zdrojov. Viete, že sa hovorí 2 hlavy sú lepšie ako jedna, ale tu 2 uši sú lepšie ako jedno. Každý smartfón je dodávaný s handsfree, takže sa v ňom aspoň budete cítiť dobre, ale ak chcete, k dispozícii je aj ďalšie skvelé handsfree pre Android za rozumné ceny. Použitie oboch uší na počúvanie hovoru bude mať pozitívny vplyv na zážitok z hovoru.

Záver:

Toto je niekoľko spôsobov, ako zlepšiť kvalitu hovorov pre Android, a osvedčilo ich mnoho ľudí v teréne. Aj keď nemusia drasticky zlepšiť kvalitu hovorov pre Android, zážitok však určite urobia oveľa lepším. Kedykoľvek mám pocit, že kvalita hovoru klesá, mám tendenciu zmeniť polohu v miestnosti alebo dokonca ísť von a problém zvyčajne zmizne. Osobne si však myslím, že kvalita hovorov pre Android je v dnešnej dobe takmer dokonalá a nemám výčitky, že sa to bude zlepšovať iba odtiaľto.

Podeľte sa s nami o svoje zážitky z telefonovania s Androidom a povedzte nám, ako sa cítite moderne smartphones sú lepšie ako telefóny z minulosti.

Kredity za obrázok