Najlepšie schopnosti Alexa 2020 – tipy a triky pre vás Amazon Echo reproduktor

AK dúfate, že sa vám dostane do rúk Amazon Echo na Vianoce, teraz je ideálny čas oprášiť všetky praktické funkcie a veľkonočné vajíčka vložené do reproduktorov.

Od časovača vajec, ktoré vám pomôže s varením, až po váš vlastný digitálny nákupný zoznam, nájdete niektoré z najlepších schopností Alexa.

Užitočné schopnosti Alexa

„Alexa, daj mi recept na čokoládové sušienky“ – Toto používa zručnosť Allrecipes na poskytnutie podrobných pokynov na varenie čokoládových sušienok. Recept môžete tiež odoslať na telefón, ak potrebujete ísť do obchodu so surovinami.

„Alexa, hraj hudbu na spanie“ – tvoj Amazon Echo bude pri unášaní hrať jemnú hudbu. Môžete dokonca povedať Alexe, aby do pol hodiny prestala prehrávať hudbu, a tak sa vypne, keď vstúpite do krajiny prikývnutia.

„Alexa, začni a 7-minútové cvičenie “ – Ak nemáte záujem o členstvo v telocvični, Alexa vám môže bezplatne poskytnúť rozprávané cvičenie. Len sa na ňu nehnevajte, ak vás na druhý deň bude bolieť.

„Alexa, čo je na BBC 1 dnes večer? “ – Ozvena môže odvíjať špičkový obsah, ktorý si dnes večer môžete pozrieť. Môžete sa tiež pýtať na konkrétne relácie, napríklad keď je spustená ďalšia epizóda Učeníka.

„Alexa, hod kockou“ – Šikovný nástroj pre každého, kto chce nechať svoje veľké rozhodnutia na náhodu. Alternatívne je to skvelá náhrada, ak ste stratili kocky zo stolnej hry.

„Alexa, aké indické reštaurácie sú v okolí?“ – Ak ste si v aplikácii Alexa nastavili svoju polohu, pomocou funkcie Echo môžete vyhľadávať odporúčania reštaurácií vo svojom okolí.

„Alexa, hraj hudbu kdekoľvek“ – Táto relatívne nová funkcia vám umožňuje prehrávať hudbu na všetkých zariadeniach Echo vo vašej domácnosti – skvelé na večierky.

„Alexa, prečítaj si Knihu džunglí od spoločnosti Audible“ – Klasická rozprávka pre deti Rudyarda Kiplinga je k dispozícii ako bezplatná audiokniha prostredníctvom Amazon Ozvena.

„Alexa, nastav opakujúci sa budík na utorok o 8:00“ – Nie je žiadnym tajomstvom, že Alexa dokáže nastaviť budíky. Ušetrite si však úsilie neustále vytvárať nové a namiesto toho použite tento šikovný príkaz na nastavenie budíkov opakovača.

„Alexa, pridaj mlieko do môjho nákupného zoznamu“ – Alexa môže mať spustený zoznam položiek, ktoré si musíte kúpiť a ktoré budú uložené vo vašej mobilnej aplikácii. To uľahčuje sledovanie, keď ste skutočne v supermarkete.

„Alexa, ako dlho trvá varenie vajíčka“ – Kulinárske otázky nemusia byť vyhľadávané Googlom. Alexa je komplexné miesto pre všetky vaše základné potreby ohľadom varenia.

„Alexa, nastav časovač na 15 minút“ – Varenie je hračkou.

„Alexa, ako dlho mi zostáva časovač?“ – Pred zazvonením si skontrolujte časovač.

„Alexa, zmeň tému“ – Alexa vám ponúkne tému konverzácie, o ktorej môžete diskutovať so svojimi kamarátmi. Skvelé na to, aby ste sa vyhli blížiacim sa hádkam o jedálenský stôl.

„Alexa, požiadaj Domina, aby mi urobil jednoduchú objednávku“ – Povoľte vo svojej aplikácii Alexa schopnosť Domino’s Pizza a vytvorte si obľúbenú „jednoduchú objednávku“. Potom si jednoducho môžete objednať dodávky Domina iba pomocou hlasu, kedykoľvek budete chcieť. “Aktuálne informácie o stave doručenia môžete získať dokonca aj tak, že poviete„ Alexa, požiadaj Domina, aby sledoval moju objednávku “.

Zábavné schopnosti Alexa

„Alexa, otvor Ditty“ – Vyslovte správu nahlas a zručnosť Ditty premení vaše slová na skutočnú pieseň. Môžete dokonca prepojiť svoje Twitter účet a podeľte sa o svoje výtvory s priateľmi.

„Alexa, bubon, prosím“ – Robí to, čo je uvedené na plechu.

„Alexa, rap pre mňa“ – Nie je to celkom Eminem, ale Alexa môže položiť pekné sladké riekanky, ak jej dáš šancu.

„Alexa, povedz mi môj horoskop“ – Echo môže ponúkať predpovede na základe vášho hviezdneho znamenia – ale neexistuje žiadna záruka, že sa skutočne splnia.

„Alexa, hraj rock, nožnice na papier, jaštericu Spock“ -Zábavný variant tradičnej hry na ručné písanie propagovanej úspešným televíznym seriálom Teória veľkého tresku.

„Alexa, aká je fáza mesiaca“ – Cool, ale nie zvlášť užitočné, pokiaľ nie ste druid alebo vlkodlak.

„Alexa, koľko gólov má [football player] skóroval v tejto sezóne? “ – Za hlupákov štatistík medzi vami.

„Alexa, urob mi urážku [football team]. ” – Aj roboti môžu urážať vašich divokých futbalových rivalov.

Veľkonočné vajíčka Alexa

„Alexa, mám prefíkaný plán“ – Pre fanúšikov Blackadder.

„Alexa, aký je zmysel života?“ – Ak ste si prečítali Stopárovho sprievodcu do Galaxy, toto sa ti bude páčiť

„Alexa, otvor dvere dverí šachty“ -Vynikajúci návrat k klasickému sci-fi filmu 2001: Vesmírna odysea.

„Alexa, poznáš Siriho?“ – Pokiaľ ide o virtuálnych asistentov, je to malý svet.

„Alexa, komu zavoláš?“ – GHOSTB … vlastne, toto necháme ako prekvapenie.

„Alexa, aké je prvé pravidlo Fight Club?“ – Keď to vieš, nikomu to nepovedz.

„Alexa, som tvoj otec.“ – Pre fanúšikov Star Wars medzi vami.

„Alexa, daj mi veľkonočné vajíčko“ – Požiadajte o to, aby ste získali nápady priamo z úst robota.

Deti môžu dostať osobnú správu od otca Vianoc chatovaním s Alexou

V ďalších novinkách, Amazon Ak ste ochotní počuť reklamy, hudba je teraz zadarmo pre každého.

Ešte nemáte gadget Echo? Nedávno sme odhalili, ktorý by ste si mali kúpiť.

Prečo Alexa bliká zelenou, žltou alebo červenou farbou? Aké sú vaše farby Amazon priemer zariadenia.

Máte nejaké dobré tipy a triky pre Alexa? Ak áno, dajte nám vedieť v komentároch!

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu