Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Najlep┼íie r├Żchle tipy a triky pre v├í┼í ├║plne nov├Ż Samsung Galaxy S20

Nadi┼íiel ─Źas: ├║plne nov├Ż Samsung Galaxy S├ęria S20 sa teraz pred├íva v r├┤znych krajin├ích. Dostali ste u┼ż svoju po┼ítu? Ak ├íno, m├┤┼żete si pre─Ź├şta┼ą nasleduj├║ce tipy a triky a dozvedie┼ą sa v┼íetko, ─Źo potrebujete vedie┼ą o prisp├┤soben├ş telef├│nu pod─ża va┼íich preferenci├ş.

Samsung Galaxy Tipy a triky pre S20

Ka┼żd├Ż m├í svoje vlastn├ę kroky, ktor├ę sleduj├║ pri ka┼żdom prepnut├ş na nov├Ż telef├│n. ─îi u┼ż nastav├şte ob─ż├║ben├║ tapetu alebo vytvor├şte skratky kontaktov a aplik├íci├ş, sp├┤sob, ak├Żm zariadenie pou┼ż├şvate, z├ívis├ş od va┼íich vlastn├Żch preferenci├ş. Nov├ę telef├│ny v┼íak st├íle zav├ídzaj├║ nov├ę funkcie a Galaxy S20, Galaxy S20 + a Galaxy S20 Ultra sa v tomto oh─żade nel├ş┼íi. Preto je v┼żdy dobr├ę vedie┼ą, do akej miery si m├┤┼żete prisp├┤sobi┼ą svoje zariadenie, a preto za─Ź├şname so zoznamom tipov a trikov jednou z najv├Ą─Ź┼í├şch, ale najjemnej┼í├şch inov├íci├ş, ktor├ę prin├í┼ía s├ęria S20.

Displej: Vysk├║┼íajte rozl├ş┼íenie 120 Hz alebo WQHD +

ka┼żd├Ż Galaxy Model S20 prich├ídza s mo┼żnos┼ąou nastavenia obnovovacej frekvencie 120 Hz pre obrazovku, ale nie je povolen├í po vybalen├ş z krabice. Ak ju chcete povoli┼ą, otvorte aplik├íciu Nastavenia a prejdite na zobrazi┼ą a vyberte mo┼żnos┼ą s n├ízvom Vysok├í obnovovacia frekvencia (120 Hz) pod Hladkos┼ą pohybu,

Najlep┼íie r├Żchle tipy a triky pre v├í┼í ├║plne nov├Ż Samsung Galaxy S20 1

pre Vysok├í obnovovacia frekvencia aby obrazovka fungovala, mus├ş by┼ą nastaven├í na rozl├ş┼íenie FHD + (2400 x 1080) a to je skuto─Źne predvolen├Ż po─Źet pixelov mimo po─ża. Alternat├şvne m├┤┼żete namiesto obnovovacej frekvencie 120 Hz zvoli┼ą vy┼í┼íie rozl├ş┼íenie. Vyberte WQHD + (3200 x 1440) v zobrazi┼ą menu pod Rozl├ş┼íenie obrazovky, Pre rozl├ş┼íenie displeja WQHD + nem├┤┼żete nastavi┼ą frekvenciu 120 Hz, ale st├íle sa m├┤┼żete pozera┼ą na mno┼żstvo pixelov a pok├║si┼ą sa ich rozl├ş┼íi┼ą jednotlivo. Ve─ża ┼ítastia!

Najlep┼íie r├Żchle tipy a triky pre v├í┼í ├║plne nov├Ż Samsung Galaxy S20 2

Alebo sa m├┤┼żete rozhodn├║┼ą pre dlh┼íiu v├Żdr┼ż bat├ęrie

Ak si mysl├şte, ┼że vy┼í┼íie uveden├ę body prech├ídzaj├║, uvedom├şte si, ┼że m├íte k dispoz├şcii zauj├şmav├║ mo┼żnos┼ą: namiesto plynulej┼íej / ostrej┼íej obrazovky m├┤┼żete zvoli┼ą dlh┼íiu v├Żdr┼ż bat├ęrie. Nechajte rozl├ş┼íenie na FHD + a frekvenciu 60 Hz a maxim├ílny ├║┼żitok z├şskate zo statnej bat├ęrie, ktor├í sa nach├ídza vo vn├║tri va┼íej Galaxy S20. Ka┼żd├Ż model S20 m├í pomerne ve─żk├║ bat├ęriu, ale maxim├ílny potenci├íl z├şskate, iba ak nepou┼ż├şvate re┼żim obrazovky 120 Hz.

A bu─Ćme ├║primn├ş, obrazovka 120 Hz je pekn├í, ale ak na ┼łu nebudete zvyknut├ş, ur─Źite v├ím to nebude ch├Żba┼ą. Na druhej strane je v┼żdy v├ştan├í dlh┼íia ┼żivotnos┼ą bat├ęrie. Mo┼żnosti, vo─żby. Je dobr├ę, ┼że ich m├íme, tak┼że si vyberte svoje ob─ż├║ben├ę!

Mimochodom, v┼żdy m├┤┼żete prep├şna┼ą medzi r├┤znymi mo┼żnos┼ąami, tak┼że najlep┼í├şm tipom m├┤┼że by┼ą: ak viete, ┼że m├íte dlh├Ż de┼ł dopredu bez ─żahk├ęho pr├şstupu k sie┼ąovej z├ísuvke, vyberte 60 Hz na FHD +. T├Żmto sp├┤sobom ste okam┼żite pred─║┼żili v├Żdr┼ż bat├ęrie pribli┼żne o 20%. Takto m├┤┼że ma┼ą ve─żk├Ż dosah 120 Hz na auton├│miu v├í┼ího telef├│nu.

─Äal┼íie nastavenia obrazovky: Re┼żim obrazovky, Pribl├ş┼żenie obrazovky

Existuj├║ aj ─Ćal┼íie nastavenia displeja, ktor├ę sa v├ím nemusia p├í─Źi┼ą pri prvom pou┼żit├ş ├║plne novej vlajkovej lode. Ak sa v├ím nep├í─Źia jasn├ę AMOLED farby, ktor├ę s├║ predvolene nastaven├ę ako ┼żiv├ę (aspo┼ł na na┼íom zariaden├ş), m├┤┼żete prepn├║┼ą na prirodzen├ę farby v Re┼żim obrazovky Ponuka.

Najlep┼íie r├Żchle tipy a triky pre v├í┼í ├║plne nov├Ż Samsung Galaxy S20 3

Okrem toho – op├Ą┼ą v zobrazi┼ą menu – pod Ve─żkos┼ą a ┼ít├Żl p├şsma a Pribl├ş┼żenie obrazovky mo┼żnosti, m├┤┼żete si vybra┼ą, ako ve─żk├Ż chcete zobrazova┼ą text na obrazovke a in├Ż obsah. Ak m├íte obrovsk├║ obrazovku Galaxy S20 Ultra pred vami ho m├┤┼żete naplno vyu┼żi┼ą t├Żm, ┼że v┼íetko zmen├şte o nie─Źo men┼íie. Alebo namiesto toho m├┤┼żete vyu┼żi┼ą v├Żhody ve─żkej obrazovky zv├Ą─Ź┼íen├şm textu a t├Żm aj ─Źitate─żnosti.

Naviga─Źn├í li┼íta alebo gest├í?

─Äal┼íie nastavenie displeja, ktor├ę sa vz┼ąahuje iba na samotn├║ obrazovku, v├ím d├íva mo┼żnos┼ą zvoli┼ą si sp├┤sob interakcie s pou┼ż├şvate─żsk├Żm rozhran├şm: Bu─Ć prostredn├şctvom ┼ítandardnej naviga─Źnej li┼íty alebo pomocou gest na celej obrazovke. T├íto mo┼żnos┼ą sa nach├ídza v aplik├ícii Nastavenia v aplik├ícii zobrazi┼ą menu pod Naviga─Źn├í li┼íta,

Najlep┼íie r├Żchle tipy a triky pre v├í┼í ├║plne nov├Ż Samsung Galaxy S20 4

V predvolenom nastaven├ş je Galaxy S20 m├í povolen├║ ┼ítandardn├║ naviga─Źn├║ li┼ítu, ktor├í obsahuje obvykl├ę softv├ęrov├ę ÔÇőÔÇőtla─Źidl├í Posledn├Ż, Domov a Sp├Ą┼ą. Ale prepnut├şm na Gesta na cel├║ obrazovku, m├┤┼żete vykona┼ą tieto akcie pomocou prejdenia prstom. M├┤┼żete si vybra┼ą, ako bud├║ fungova┼ą prejden├ę gest├í Prejdite prstom zdola a Prejdite prstom zo str├ín a zdola mo┼żnosti. Druh├í mo┼żnos┼ą funguje takto:

 • Domovsk├í str├ínka: Prejdite prstom z doln├ęho okraja obrazovky nahor.
 • Posledn├ę: Posu┼łte prstom nahor od doln├ęho okraja a dr┼żte prst st├íle na obrazovke.
 • Sp├Ą┼ą: Prejdite prstom zo strany do stredu obrazovky.

Ur─Źite si overte, ktor├í z t├Żchto mo┼żnost├ş navig├ície v├ím najviac vyhovuje. Nezab├║dajte, ┼że navig├ícia gestami m├í ur─Źit├║ krivku u─Źenia. Pravdepodobne budete potrebova┼ą nieko─żko dn├ş, k├Żm sa ├║plne prisp├┤sob├şte. Jednou z v├Żhod pou┼ż├şvania gest je v┼íak to, ┼że naviga─Źn├í li┼íta zaber├í menej nehnute─żnost├ş na obrazovke.

Zobrazi┼ą viac aplik├íci├ş na ploche

Zatia─ż neop├║┼í┼ąajte ponuku Zobrazi┼ą. N├íjdete tu viac mo┼żnost├ş obrazovky, ako napr├şklad ─Źas┼ą Domovsk├í obrazovka, kde m├┤┼żete upravi┼ą po─Źet aplik├íci├ş, ktor├ę chcete vidie┼ą na ka┼żdej domovskej obrazovke. Prejdite na str├ínku Domovsk├í obrazovka v ponuke Zobrazi┼ą a vyberte a Mrie┼żka na dom├ícej obrazovke a Mrie┼żka obrazovky aplik├ície layout.

─Äalej, pod Rozlo┼żenie domovskej obrazovky, m├┤┼żete si vybra┼ą, ─Źi chcete zobrazi┼ą v┼íetky svoje aplik├ície na ploche a ├║plne odstr├íni┼ą z├ísuvku aplik├íci├ş.

Najlep┼íie r├Żchle tipy a triky pre v├í┼í ├║plne nov├Ż Samsung Galaxy S20 5

Zobrazi┼ą stav bat├ęrie v stavovom riadku

Rovnako ako v┼íetky telef├│ny Samsung, aj Galaxy S├ęria S20 v predvolenom nastaven├ş v stavovom riadku nezobrazuje presn├ę percento bat├ęrie. Pre─Źo je to tak? ┼Żiadny n├ípad. Vieme v┼íak, ako to m├┤┼żete povoli┼ą.

V ─Źasti Nastavenia prejdite na polo┼żku ozn├ímenia, klepnite na Stavov├Ż riadok a prepn├║┼ą Zobrazi┼ą percento bat├ęrie zapn├║┼ą.'

Najlep┼íie r├Żchle tipy a triky pre v├í┼í ├║plne nov├Ż Samsung Galaxy S20 6

Zaregistrujte viac odtla─Źkov prstov

Galaxy S├ęria S20 je vybaven├í skenerom odtla─Źkov prstov na displeji a ke─Ć prv├Żkr├ít nastav├şte svoje zariadenie, s najv├Ą─Ź┼íou pravdepodobnos┼ąou zaregistrujete svoj odtla─Źok prsta a pokra─Źujete ─Ćalej. Pam├Ątajte v┼íak: m├┤┼żete zaregistrova┼ą a┼ż ┼ítyri r├┤zne v├Żtla─Źky, ─Źo m├┤┼że by┼ą mimoriadne v├Żhodn├ę. Teraz je na v├ís sp├┤sob registr├ície va┼íich odtla─Źkov prstov, ale tu je nieko─żko tipov, ktor├ę by ste mali zv├í┼żi┼ą:

 • M├┤┼żete zaregistrova┼ą ┼ítyri r├┤zne odtla─Źky prstov na odomknutie Galaxy S20 ─Źo najviac sp├┤sobmi.
 • M├┤┼żete zaregistrova┼ą jeden odtla─Źok prstov viackr├ít, aby ste maximalizovali ┼íance na r├Żchle rozpoznanie odtla─Źku prsta senzorom.
 • Alebo m├┤┼żete urobi┼ą kombin├íciu oboch. Napr├şklad dvojit├Ż z├íber jedn├ęho palca a pou┼żitie ─Ćal┼í├şch dvoch vo─żn├Żch priestorov pre druh├ęho palca a ukazov├íka. T├Żmto sp├┤sobom zariadenie rozpozn├í naj─Źastej┼íie pou┼ż├şvan├Ż prst, ale v pr├şpade, ┼że potrebujete zariadenie odomkn├║┼ą druhou rukou, m├┤┼żete tak urobi┼ą.

Ak chcete prida┼ą ─Ćal┼íie odtla─Źky prstov po ├║vodnom nastaven├ş, prejdite na Biometria a bezpe─Źnos┼ą v aplik├ícii Nastavenia a potom pr├şstup odtla─Źky prstov a klepnite na Pridajte odtla─Źok prsta,

Najlep┼íie r├Żchle tipy a triky pre v├í┼í ├║plne nov├Ż Samsung Galaxy S20 7

Zaregistrujte alternat├şvny vzh─żad rozpoznania tv├íre

Ak na zaistenie telef├│nu pou┼ż├şvate aj rozpozn├ívanie tv├íre, spolo─Źnos┼ą Samsung zahrnula do syst├ęmu Android 10. Dodato─Źn├Ż pekn├Ż doplnok. V pr├şpade, ┼że niekedy nos├şte okuliare, m├┤┼żete zaznamena┼ą alternat├şvny vzh─żad, ktor├Ż vylep┼íuje rozpozn├ívanie.

Rovnak├║ mo┼żnos┼ą m├┤┼żete pou┼żi┼ą aj na pridanie tv├íre partnera, aby mohli odomkn├║┼ą aj v├í┼í telef├│n. M├íte ve─ża mo┼żnost├ş, ako s nimi pracova┼ą, tak┼że ich vyu┼żite ─Źo najlep┼íie.

Najlep┼íie r├Żchle tipy a triky pre v├í┼í ├║plne nov├Ż Samsung Galaxy S20 8

Povoli┼ą maxim├ílny v├Żkon

Spolo─Źnos┼ą Samsung vybavila Galaxy S├ęria S20 s najv├Żkonnej┼í├şm dostupn├Żm hardv├ęrom. V predvolenom nastaven├ş v┼íak telef├│ny funguj├║ v optimalizovanom re┼żime, aby sa dosiahla rovnov├íha medzi v├Żkonom a v├Żdr┼żou bat├ęrie, ─Źo je pekn├í funkcia. Ale niekedy m├┤┼żete chcie┼ą vyu┼żi┼ą v┼íetku t├║to energiu na svoj maxim├ílny potenci├íl bez oh─żadu na spotrebu energie.

Ak ├íno, m├┤┼żete otvori┼ą Nastavenia, prejdite na Starostlivos┼ą o zariadenie a vyberte si bat├ęrie, Potom klepnite na Re┼żim nap├íjaniaa tu si v┼íimnete, ┼że Galaxy S20 je predvolene nastaven├í na Optimalizovan├í. H─żad├íte v┼íak viac energie, tak┼że v├ím ni─Ź nebr├íni v prechode na Vysok├Ż v├Żkon, Vo vysokov├Żkonnom re┼żime s├║ zru┼íen├ę r├┤zne obmedzenia, ktor├ę umo┼ż┼łuj├║ procesoru pracova┼ą pri vy┼í┼í├şch r├Żchlostiach hod├şn, ─Ćalej zvy┼íuj├║ jas obrazovky a neobmedzuj├║ spotrebu energie. M├┤┼żete zv├í┼żi┼ą v├Żhody a nev├Żhody vysokov├Żkonn├ęho re┼żimu pre seba, ale je to tam, ak ho niekedy budete potrebova┼ą.

Najlep┼íie r├Żchle tipy a triky pre v├í┼í ├║plne nov├Ż Samsung Galaxy S20 9

Fotoapar├ít: Vypnite Optimaliz├ítor sc├ęny

R├┤zne konfigur├ície kamier, ktor├ę pou┼ż├şva Galaxy S├ęria S20 vy┼żaduje svoj samostatn├Ż pr├şbeh – pr├şbeh pre bud├║ci preh─żad vr├ítane tipov a trikov pre fotoapar├íty. Teraz je v┼íak potrebn├ę zd├┤razni┼ą nieko─żko bodov.

Pre za─Źiatok, Galaxy Fotoapar├ít S20 m├í Samsung Optimaliz├ítor sc├ęny funkcia je v predvolenom nastaven├ş povolen├í. Fotografovanie so zapnutou touto funkciou v┼íak m├┤┼że veci spomali┼ą a nie je v┼żdy z├írukou, ┼że optimaliz├ítor sc├ęny poskytne vynikaj├║ce v├Żsledky. S oh─żadom na to m├┤┼żete vypn├║┼ą t├║to funkciu, aby ste ur├Żchlili aplik├íciu fotoapar├ítu.

M├┤┼żete r├Żchlo vypn├║┼ą alebo zapn├║┼ą Optimaliz├ítor sc├ęny klepnut├şm na modr├║ ikonu, ktor├í sa zobrazuje v h─żad├í─Źiku nad tla─Źidlom sp├║┼íte. Ak chcete t├║to funkciu ├║plne zak├íza┼ą, klepnut├şm na ikonu ÔÇ×ozuben├ęho kolieskaÔÇť v h─żad├í─Źiku fotoapar├ítu otvorte nastavenia fotoapar├ítu a klepnite na ikonu Optimaliz├ítor sc├ęny prepn├║┼ą na ÔÇ×Vypnut├ęÔÇť.

Najlep┼íie r├Żchle tipy a triky pre v├í┼í ├║plne nov├Ż Samsung Galaxy S20 10

Ale ─Źo Skenovanie dokumentov?

V s├║vislosti so zdravotn├Żm postihnut├şm by sme chceli spomen├║┼ą jednu v├Żzvu Optimaliz├ítor sc├ęny, Zak├ízan├şm tejto funkcie automaticky deaktivujete aj jednu ve─żmi u┼żito─Źn├║ funkciu Skenovanie dokumentov, Ak je t├íto funkcia povolen├í, fotoapar├ít vyu┼ż├şva AI na rozpozn├ívanie textu a dokumentov, ke─Ć na ne nasmerujete fotoapar├ít. Ke─Ć sa okolo dokumentu zobraz├ş ┼żlt├Ż r├ím─Źek, m├┤┼żete ho namiesto skenovania ÔÇ×skenova┼ąÔÇť. Zariadenie automaticky ore┼że v┼íetko mimo dokumentu a automaticky ho ÔÇ×narovn├íÔÇť.

Jednoducho povedan├ę, m├┤┼że to by┼ą ve─żmi u┼żito─Źn├í funkcia, preto sa op├Żtajte sami seba: fotografujete dokumenty zriedka (alebo nikdy)? Potom by ste mohli chcie┼ą od├şs┼ą Optimaliz├ítor sc├ęny vypnut├Ż. Fotografujete dokumenty pravidelne? Potom zv├í┼żte ponechanie funkcie. Toto pohodlie m├┤┼że vyv├í┼żi┼ą o nie─Źo pomal┼í├ş fotoapar├ít (najm├Ą pri sn├şmkach pri slabom osvetlen├ş).

povolenie Inteligentn├Ż uhol selfie

V nastaveniach fotoapar├ítu je ─Ćal┼íia funkcia, ktor├í, pokia─ż vieme, je v predvolenom nastaven├ş niekedy, ale nie v┼żdy, aktivovan├í. Je to nov├Ż pr├şrastok do Galaxy S├ęria S20 a naz├Żva sa Inteligentn├Ż uhol selfie,

Ak je povolen├í, Inteligentn├Ż uhol selfie automaticky prep├şna medzi dvoma ÔÇ×re┼żimami objekt├şvuÔÇť, ktor├ę s├║ k dispoz├şcii pre v├í┼í fotoapar├ít s fotoapar├ítom, t. s Inteligentn├Ż uhol selfie na, v┼íimnete si, ┼że va┼íe Galaxy S20 sa automaticky prepne na ┼íirokouhl├Ż objekt├şv v┼żdy, ke─Ć v r├ímiku zist├ş viac ako dve osoby.

S Galaxy S20, u┼ż nemus├şte manu├ílne zvoli┼ą tento re┼żim v situ├íci├ích, ke─Ć chcete urobi┼ą skupinov├Ż selfie. Toto nie je pr├şpad in├Żch vlajkov├Żch lod├ş spolo─Źnosti Samsung, ale Galaxy S20 rozpozn├íva probl├ęm a rie┼íi ho pridan├şm Inteligentn├Ż uhol selfie, D├║fajme, ┼że to pr├şde k in├Żm Galaxy vlajkov├ę lode aj prostredn├şctvom aktualiz├ície softv├ęru.

Umo┼żni┼ą Inteligentn├Ż uhol selfie, otvorte aplik├íciu Fotoapar├ít a klepnut├şm na ikonu ozuben├ęho kolieska otvorte nastavenia fotoapar├ítu a prepnite ikonu Inteligentn├Ż uhol selfie zapn├║┼ą.

Najlep┼íie r├Żchle tipy a triky pre v├í┼í ├║plne nov├Ż Samsung Galaxy S20 11

8K nahr├ívanie videa? Mus├şte to povoli┼ą manu├ílne

Galaxy S├ęria S20 m├┤┼że by┼ą schopn├í zaznamen├íva┼ą vide├í s neuverite─żn├Żm rozl├ş┼íen├şm 8 kB, ale rovnako ako v┼íetky ostatn├ę Galaxy smartf├│ny, S20, S20 + a S20 Ultra s├║ nastaven├ę tak, aby zachyt├ívali vide├í vo vysokom rozl├ş┼íen├ş Full HD hne─Ć po vybalen├ş. Ak teda chcete nahr├íva┼ą vide├í s rozl├ş┼íen├şm 8 000, budete musie┼ą toto rozl├ş┼íenie manu├ílne nastavi┼ą v nastaveniach fotoapar├ítu.

Ak to chcete urobi┼ą, otvorte nastavenia aplik├ície Fotoapar├ít a pod ikonou vide├í v sekcii klepnite na Ve─żkos┼ą zadn├ęho videa a vyberte 16:9 (8K), ─Źo je mo┼żnos┼ą na za─Źiatku zoznamu. V┼íetky va┼íe vide├í sa teraz zaznamenaj├║ v rozl├ş┼íen├ş 8 kB. Mali by ste v┼íak pam├Ąta┼ą na to, ┼że vide├í s ve─żkos┼ąou 8 000 zaberaj├║ ve─ża ├║lo┼żn├ęho priestoru a m├┤┼żu tie┼ż zna─Źne zahria┼ą telef├│n, tak┼że namiesto toho by ste sa mali rad┼íej uchyti┼ą k z├íznamu 4 000 vide├ş s r├Żchlos┼ąou 4 sn├şmky za sekundu, aby ste dosiahli dobr├Ż kompromis medzi kvalitou videa a po┼żadovan├Żm ├║lo┼żiskom.

Ak chcete nastavi┼ą, aby telef├│n nahr├íval 4K vide├í, jednoducho prejdite na Ve─żkos┼ą zadn├ęho videa v ponuke Nastavenia fotoapar├ítu znova klepnite na 16:9, potom vyberte UHD (60 fps) 3840 x 2160 z Rozhodnutie rozba─żovacej ponuky.

Najlep┼íie r├Żchle tipy a triky pre v├í┼í ├║plne nov├Ż Samsung Galaxy S20 12

Prisp├┤sobenie bo─Źn├ęho tla─Źidla

Tla─Źidlo bo─Źn├ęho tla─Źidla (On / Off) na Galaxy S20 m├í nieko─żko r├┤znych funkci├ş, z ktor├Żch si m├┤┼żete vybra┼ą pre dvojit├ę stla─Źenie alebo stla─Źenie a podr┼żanie tla─Źidla.

Ak chcete nastavi┼ą in├║ funkciu, otvorte Nastavenia, prejdite na Pokro─Źil├ę vlastnosti a klepnite na Bo─Źn├Ż k─ż├║─Ź, Teraz si m├┤┼żete vybra┼ą, ─Źo sa stane, ke─Ć dvakr├ít stla─Ź├şte bo─Źn├ę tla─Źidlo, napr├şklad r├Żchle spustenie fotoapar├ítu, spustenie aplik├ície Bixby alebo e┼íte lep┼íie: vyberte aplik├íciu pod─ża vlastn├ęho v├Żberu, ktor├í sa m├í spusti┼ą pri vykon├ívan├ş tohto pr├şkazu. Chcete ma┼ą v┼żdy poruke WhatsApp? To je jeden jednoduch├Ż sp├┤sob, ako to urobi┼ą.

Najlep┼íie r├Żchle tipy a triky pre v├í┼í ├║plne nov├Ż Samsung Galaxy S20 13

M├┤┼żete tie┼ż ur─Źi┼ą, ─Źo sa stane, ke─Ć dlh┼íie stla─Ź├şte a podr┼ż├şte bo─Źn├ę tla─Źidlo. Wake Bixby je v predvolenom nastaven├ş aktivovan├Ż, ale to znamen├í, ┼że nem├┤┼żete vypn├║┼ą v├í┼í Galaxy S20 pomocou fyzick├ęho tla─Źidla. Ak by ste rad┼íej mali t├║to mo┼żnos┼ą namiesto Wake Bixby, povo─żte Menu vypnutia namiesto toho mo┼żnos┼ą.

Nakoniec je tu nieko─żko r├Żchlych krokov Galaxy Tipy pre S20:

 • Nain┼ítalujte prv├Ż Galaxy Aktualiz├ícia S20, ktor├í je u┼ż k dispoz├şcii. V ─Źasti Nastavenia prejdite na polo┼żku Aktualiz├ícia softv├ęru a klepnite na Stiahnite a nain┼ítalujte,
 • Ne├║myseln├í ochrana proti dotyku: r├ímy Galaxy S20 s├║ tak├ę tenk├ę, ┼że by ste mohli t├║to funkciu ochrany dotyku spusti┼ą pr├şli┼í ─Źasto. Ak v├ís to ob┼ąa┼żuje, otvorte Nastavenia, prejdite na zobrazi┼ą a deaktivova┼ą Ochrana pred n├íhodn├Żm dotykom,
 • Ak ste nezmenili funkciu bo─Źn├ęho tla─Źidla, ako je uveden├ę vy┼í┼íie, m├┤┼żete vypn├║┼ą kl├ívesnicu Galaxy S20 ┼ąuknut├şm na tla─Źidlo virtu├ílneho nap├íjania umiestnen├ę v oblasti r├Żchleho prep├şnania (v paneli upozornen├ş) ved─ża zariadenia Nastavenia.
 • Tmav├Ż re┼żim: T├║to funkciu teraz podporuje mnoho aplik├íci├ş a vy ju m├┤┼żete ─żahko povoli┼ą v oblasti r├Żchleho prep├şnania. M├┤┼żete dokonca nastavi┼ą pl├ín tmav├ęho re┼żimu alebo ho nastavi┼ą tak, aby sa zap├şnal automaticky pod─ża miestneho ─Źasu.
 • A v neposlednom rade: nezabudnite si pre─Ź├şta┼ą tipy a triky poskytovan├ę spolo─Źnos┼ąou Samsung na va┼íom vlastnom zariaden├ş. Otvorte Nastavenia, posu┼łte sa ├║plne nadol a klepnite na Tipy a pou┼ż├şvate─żsk├í pr├şru─Źka,

Zosta┼łte naladen├ş na viac Galaxy Tipy a triky pre S20

N├í┼í predbe┼żn├Ż zoznam tipov a trikov pre Galaxy Tu sa uzatv├íra s├ęria S20, ale ─Źoskoro v├ís bude ─Źaka┼ą viac z nich. D├║fajme, ┼że teraz m├íte dostatok inform├íci├ş na to, aby ste mohli za─Źa┼ą s prisp├┤sobovan├şm va┼íej novej vlajkovej lode a u┼ż├şvate─żsk├ęho prostredia. Existuj├║ samozrejme aj ─Ćal┼íie tipy a triky, ktor├ę tu neboli spomenut├ę, tak┼że osta┼łte naladen├ş na ─Ćal┼íie.

Dovtedy sa k n├ím pripojte v sekcii koment├írov a dajte n├ím vedie┼ą, ak├ę s├║ va┼íe ob─ż├║ben├ę mo┼żnosti prisp├┤sobenia pre Galaxy S├ęria S20. Vlastn├şte – alebo pl├ínujete – k├║pi┼ą Galaxy S20, S20 + alebo S20 Ultra?