Najlepšie recepty a spôsoby varenia grilovanej zeleniny (a dezert s ovocím)

Jedzte a grilovajte zeleninu. To znamená, že to môže vyzerať nudne, ale nič viac. Pravdou je, že zelenina varí S takouto zdravou kuchyňou to môže byť chutný zážitokOkrem toho, že je to dobrý stravovací návyk.

Nie všetky potraviny, najmä zelenina, sa môžu (alebo by sa mali) variť na plný výkon. Elektrická doska Jata Excellence GR3000 s nepriľnavým povrchom 4 rôzne teploty: 75 °, 120 °, 160 ° a 230 °, ktoré nám to umožňujú Presný bod pre naše jedlo,

S cieľom demonštrovať, aké chutné a ľahké je pripraviť grilovanú zeleninu, navrhujeme dnes 6 Rastlinné recepty (a dezertné ovocie) najzdravších, pomocou minimálneho možného oleja, s ktorými môžeme využiť príchuť a textúru tejto zeleniny. Okrem toho je systém Super Diet tohto zariadenia ideálny na naklonenie povrchu a odstránenie zvyškov tuku a omáčky.

Cajun mrkva

Našou prvou ponukou sú chrumkavé mrkvy s korením Cajun. Od tej doby sme tento recept zvlášť milovali Ak cítime svrbenie medzi jedlami, môžeme veľa pripraviť a ušetriť ako zdravé desiatu,

zloženie:

Pol kilogramu čerstvej mäkkej mrkvy, 1 Čajová lyžička korenia a Cajunu 1 Lyžice EVOO (extra panenský olivový olej).

Potrebujeme pripraviť korenie Cajun 2 Chili lyžice, 1 Stolové lyžice práškového rasce, 1 Tabuľkové lyžice suchý tymián, 1 Lyžica práškovej cibuľovej polievky, 1 Stolové lyžice cesnakového prášku, 1 Stolové lyžice sušeného oregana, 1/2 Stolové lyžice mletého čierneho korenia 1/2 Stolové lyžice mletého bieleho korenia.

Príprava:

Ideálne je mať to Cajunské korenie pripravené vopred a uložené vo vzduchotesnej nádobe tak, aby sa spojili vône všetkých korení.

Príprava tohto receptu je veľmi jednoduchá. Najskôr zmiešame tieto korenie s olivovým olejom, potom polúpame mrkvu, nakrájame na polovicu a napustíme predchádzajúcou zmesou. Potom uvaríme elektrickú žehličku pre 5 Zápisnica z oboch strán pri 160 ° C,

Divoký špargľa s omáčkou Romesco

Romesco omáčka je ideálnym spoločníkom pre všetky druhy mäsa, rýb a predovšetkým zeleniny; takže nemôžeme odolať príprave niečoho zdravý divoký špargľa s romesco omáčkou,

Gril

prísady pre 2 ľudí:

1 Špargľová omáčka a 50 g omáčky Romesco.

Príprava:

Špargľu umyte a osušte; Okrem odstránenia poslednej tretiny stonky tejto zeleniny. Ak majú jemný obrys, umiestnime ich priamo na tanier. Ak majú hrubý obrys, rozdelíme ho na polovicu, aby sme sa uistili, že sú perfektní na tanieri.

Ľahko sme namaľovali naše železo Jata Excellence GR3000 nepriľnavou vrstvou s trochou extra panenského olivového oleja a špargľa 5 Varte niekoľko minút pri 160 ° C. Potom sa otočte a ešte viac 5 Nechajte vylúhovať niekoľko minút.

Zostáva len obslúžiť tento chutný špargľa so soľnými vločkami a omáčkou Romesco.

“Happy” kukuričné ​​klasy

Nemôžeme povedať, že sú korenené alebo že sú klasmi kukurice Diavolo, Korenie, ktoré chceme nosiť Tieto piesty dávajú šťastný a kyslý bodIdeálne pre príjemnú letnú večeru.

Gril

prísady pre 8 ľudí:

4 Predvarené kukuričné ​​klasy, maslo a tajine.

Príprava:

Zahrievame železo na 120 ° X. a dajte na povrch nejaké kúsky masla. Keď sa topí, položíme predvarené kukuričné ​​klasy, na ktoré posypeme tajínskym korením a necháme ich približne 5 Zápisnica z každej strany. Sú perfektné, ak majú krásnu hnedú farbu.

Cukety palacinky

Deti a dospelí milujú tieto cukety palacinky. A tí najmenší v dome, bez ohľadu na to, koľko nechcú vyskúšať zeleninu, nedokážu odolať tomuto receptu.

Vďaka rozmerom elektrického žehličky Jata Excellence GR3000 dokážeme súčasne vyrobiť dosť pre celú rodinu. Ako keby to nestačilo, váš odpor je vynikajúci zaisťuje optimálne rozloženie tepla po povrchu.

Gril

prísady pre 4 ľudí:

2 stredne veľké cukety s hmotnosťou približne 750 g, 2 M veľké vajcia, 50 g strúhaného alebo práškového parmezánu, 50 g múky a 1/2 Čajová lyžička chemických droždia.

Príprava:

Umyte cukinu, odstránime konce a trieť. Vložili sme cedník, dali sme soľ a Nechali sme odtok vody asi pol hodiny, Potom zo strúhanej cukety odstránime vlhkosť a podľa potreby ju pritlačíme dlaňami.

Ďalším krokom je položiť vajcia a pridať nastrúhanú zeleninu, parmezán, prášok do pečiva a múku. Zmiešame všetky ingrediencie.

Zahrievame železo na 120 ° C a farby s trochu extra panenský olivový olej. Pomocou lyžice ponecháme časti cesta na tanieri a palacinky sa vytvoria. Varíme 3-4 Zápisnica z každej strany.

Tieto palacinky sú veľmi bohaté, ale odporúčame vám, aby ste ich sprevádzali osviežujúcou gréckou omáčkou z tzatziki.

Grilované šalátové gombíky s chimichurri omáčkou

Už ste niekedy mysleli na grilovanie klíčkov hlávkového šalátu? V opačnom prípade vám odporúčame experimentovať, zostanú Chrumkavé a chutné, Určite budete prekvapení!

Gril

prísady pre 8 ľudí:

8 Šalátové gombíky a chimichurri omáčka.

Na chimichurri omáčku potrebujete 50 g čerstvej petržlenu, 2 Strúčiky cesnaku, 1 Lyžička papriky, 1 Lyžička mletého horúceho chilli papričky, 1/2 Lyžička soli, 1/2 Čajová lyžička mletého čierneho korenia, 1 Špetka balsamicoového octu a EVOO (extra panenský olivový olej).

Príprava:

Najprv pripravíme chimichurri omáčku. Na tento účel nasekáme čerstvú petržlenovú vňať spolu s klinčekmi cesnaku (z ktorých odstránime vnútorné klíčky, aby sa neopakovali) a zmiešame niekoľko polievkových lyžíc v miske so sladkou paprikou, mletým korením, soľou. a mletý čierny korenie. Pokrývame extra panenský olivový olej a pridávame pomlčku octu balsamico, Premiešajte a odložte stranou.

Umývame a rezáme gombíky na polovicu, Ak je to potrebné, odstráňte vonkajší film,

Zahrievame železo na 160 ° C a na povrch nalejeme trochu oleja. My varíme 5 Zápisnica z rovnej strany. Otočte sa, dajte lyžičku chimichurri omáčky a viac uvarte 5 Minút.

Lúpané zemiaky s cesnakom

Ak si pozorne prečítate predchádzajúci recept, zistíte, že nepoužívame všetky kocky cesnaku a petržlenu, ktoré pripravujeme na chimichurri omáčku. A vyhradzujeme si ho na tie chutné, ľahko nasekané zemiaky. Ideálne jedlo.

Gril

prísady pre 4 ľudí:

800 g detských zemiakov, 4 Polievkové lyžice (cesnak a petržlen) a slané vločky.

Príprava:

V miske 2 Zmiešajte polievkové lyžice nakrájaného cesnaku a petržlenu a zakryte extra panenským olivovým olejom. Rezervovali sme zvlášť.

Potom zemiaky umyte a osušte a nechajte ich 10 minút v mikrovlnnej rúre. Akonáhle skončia a trochu sa ochladia, zrazíme ich chrbtom lyžice.

Teraz je čas ohriať pekáč na teplotu 160 ° C. Pridáme malú kvapku oleja a pečíme zemiaky pribl. 5 Minút. Otočíme sa, posypeme posypané soľou a posypeme nasekaným cesnakom. Stále varíme 5 Minúty a budú perfektné k jedlu.

Grilované broskyne s medom a tvarohom

Náš posledný recept má ako hrdinu ovocie. Použili sme ovocnú stanicu na kosti a pripravili sme nejaké chutné Grilované broskyne s medom a tvarohom, Chceli by ste vidieť, aké ľahké je pripraviť tento recept?

Gril

prísady pre 8 ľudí:

4 Broskyne, 200 g tvarohu a 8 Lyžička medu.

Príprava:

Olúpte broskyne a odstráňte vnútornú kosť. Misku sme vložili pri teplote 120 ° C bez oleja, Pečieme ich 5 Na pár minút alebo kým neuvidíme broský cukor, ktorý začne karamelizovať.

Podávame rýchlo s kvarkom a medom. Dobrú chuť!

Nájdite pražiacu žehličku Jata Excellence GR3000 v El Corte Inglés a pripravte si svoje najlepšie recepty

Gril doska Jata Excellence GR3000 s nepriľnavým povrchom

Gril

Gril

Fotografie: Jata. Conlaszarpas.

Značky: varenie, varenie