Najlepšie pluginy pre kompresiu obrázkov pre WordPress

Ak máte záujem o fotografiu, možno ste oboznámení s kompresiou obrázkov. Pre nás ostatných môže byť kompresia obrazu mätúca a technická. Pre každého, kto má webovú stránku, je dôležité študovať kompresiu obrazu.

Predstavte si, že existuje jednoduchý trik, ktorý by ste mohli použiť na zrýchlenie vašich webových stránok. Chceš vedieť, čo to je hneď. Ak máte rýchlejšie načítanie, budete mať lepšiu klasifikáciu. Lepšie hodnotenie v oblasti SEO vám poskytne viac návštevníkov. Viac návštevníkov znamená zdravý výsledok a viac používateľov vašich produktov.

Najlepšia kompresia pre WordPress?

Neskôr v tomto článku si môžete prečítať viac o tom, čo je kompresia obrázkov a prečo je to dôležité pre vaše webové stránky. Zaujíma vás, aké sú najlepšie doplnky na kompresiu obrázkov pre WordPress a ktorý doplnok bude komprimovať najlepšie? Preskúmali sme pre vás, tu sú najlepšie dostupné doplnky na kompresiu obrázkov. Všetci majú bezplatnú a platenú verziu.

  1. EWWW
  2. ShortPixel
  3. Čistenie aktív

Vytvorili sme zoznam najlepších troch, ktoré môžete vidieť.

1, EWWW

Túto optimalizáciu obrazu môžeme najskôr odporučiť. Majú veľa vynikajúcich možností a systém je ľahko zrozumiteľný. Pri pohľade na ceny vidíte, aké je to efektívne pre vaše podnikanie.

Na najnižšej úrovni získate automatickú kompresiu. To znamená, že vaše obrázky sa automaticky aktualizujú a sú pripravené na zverejnenie na webe. Nemusíte robiť nič, aby ste využili najlepšie rýchlosti na každej stránke vášho webu.

Lazy Load je tiež zahrnutá v základnej úrovni. To znamená, že obrázky sa načítajú iba vtedy, keď ich potrebujú. Nemá zmysel načítať všetok obsah na stránke, ak návštevník prejde iba pomaly a potom prejde na inú časť stránky. Lazy Load načíta obsah iba pri použití.

Pridajte k tomu, že má tiež automatickú mierku, takže všetky obrázky vyzerajú hladko a máte veľa len 5 dolárov mesačne. S vedomím, že po registrácii budete mať rýchlejší web, je to jednoduchšie rozhodnutie, aspoň na prvej úrovni.

Profesionálna a vývojová úroveň

S najvyššou úrovňou sú tieto tiež veľké. Za pouhých 15 dolárov mesačne získate vlastnú doménu a audit rýchlosti. Mnoho ľudí experimentovalo s kompresiou samostatne. Ak máte problémy, nechajte odborníci, aby všetko preverili. Budú schopní určiť, kde sa spomaľuje, a rýchlo ho opraviť pomocou funkcií API a automatického komprimovania.

ShortPixel

2, ShortPixel

Experti s ShortPixel majú výkonný algoritmus, ktorý sľubuje až 90% kompresiu. To sa spája so skutočnosťou, že môžete tiež nastaviť dávky na urýchlenie pracovného postupu a viete, že uvidíte vysoké rýchlosti. Nie ste si istí, či je služba pre vás najvhodnejšia? Vykonajte rýchly audit.

Aplikácia ShortPixel uľahčuje zistenie, či vaše stránky potrebujú pomoc. Zadajte svoju adresu URL a počkajte, kým vám povedia, ako môžete zlepšiť časy načítania svojich stránok a hodnotenie SEO. Toto je úžasná ponuka a práve teraz sa môžete bezplatne prihlásiť. Skontrolovať to.

Čistenie aktív

3, Čistenie aktív

Potrebujete bezplatnú možnosť na zrýchlenie vášho webu? Čistenie aktív je spôsob, ako ísť. Zamierte na ich webové stránky a stiahnite si tento vynikajúci doplnok. Autor tvrdo pracoval na pridaní čo najviac funkcií do bezplatnej verzie, ako je to možné, a môžete vidieť, že neustále aktualizujú problémy a pridávajú nové zručnosti k tomu, čo môžete urobiť.

To podporuje mnoho rôznych typov obrazových formátov. Zmenší tiež súbory CSS a JS, ktoré používate, čo znamená, že vaše skripty budú tiež bežať rýchlejšie. Dokonca aj váš kód HTML sa zmenší, čo prináša ďalšie výhody, ak ste vývojár, ktorý vo svojom kóde hľadá niečo konkrétne. Vyskúšajte to ešte dnes, aby ste dosiahli skvelé výsledky.

Čo je kompresia obrázkov?

Kompresia obrázka nemusí byť komplikovaná. Pokiaľ máte základné vedomosti o doplnkoch, môžete prinútiť softvér, aby vykonal všetky ťažkosti.

Zjednodušene povedané, skomprimuje obrázok, keď ho zmenší. Po zmenšení veľkosti súboru môžete obrázky načítať oveľa rýchlejšie. Ako však môžeme zmenšiť veľkosť obrázka? Koniec koncov, Mona Lisa by vyzerala oveľa horšie, ak by nemala pozadie alebo orámovanie okolo obrázka.

Keď skomprimujete obrázok, zoskupíte jeho časti. To by mohlo byť založené napríklad na farbe. Algoritmus bude hľadať čiernu farbu a skupinové pixely na základe štandardu, ktorý je ekvivalentný čiernej, keď ju uvidíme. Ak teraz dokážete zoskupiť veľkú časť súboru, je ľahšie a jednoduchšie ho nahrať alebo stiahnuť. Namiesto mnohých rôznych častí snímok teraz musíte premýšľať o menšom počte kusov.

Výhody kompresie

Ak zoskupujete časti obrázka na základe určitých kritérií, môžete tiež zistiť, že algoritmus odstráni časti obrázka aj zoskupenia. Nie je potrebná žiadna časť obrázka, ak je možné dosiahnuť tesnú aproximáciu. Podrobnosti môžete zmenšiť, je však prijateľné, ak ľudské oko nedokáže zistiť rozdiel a stránka sa načíta rýchlejšie. Pri pohľade na výhody kompresie máme nasledujúce:

  • Ak nikdy nekomprimujete obrázky, môžete mať vysokú mieru odchodov. Ak sa váš ťažký obrázok načítava pomaly, návštevníci ho opustia a stránky preskočia.
  • Pohybujúce sa obrázky. Ak budete niekedy potrebovať zálohovať svoje obrázky a svoje stránky, pri nekomprimovaných obrázkoch to bude trvať oveľa dlhšie.
  • Presúvanie prvkov na vašom webe je jednoduchšie. Možno si zákazník želá, aby sa na jeho webe zobrazilo video alebo výber obrázkov. Presun vecí do jednotky bude oveľa ťažší, ak sa nič nezníži.

Toto sú len niektoré z dôvodov, prečo chcete zmenšiť veľkosť obrázkov, s ktorými pracujete. Zatiaľ čo niektoré z týchto vecí sa môžu zdať malé, môžu pridať až tie veľké. Ak zákazník potrebuje rýchlo vytvorenú webovú stránku alebo ak je potrebné video vykonať v zhone, kompresia môže byť ich jedinou možnosťou, ak chcú veci urobiť pred termínom.

Druhy kompresie

Sú všetky kompresie rovnaké? Funguje to vždy rovnako? Odpoveď znie nie. Kompresia sa môže líšiť a meniť. Pozrime sa na niektoré z najpopulárnejších typov.

Žiadna strata

Pri tomto type kompresie zmenšíte veľkosť obrázka, ale zachováte rovnakú kvalitu. Ak máte DSLR, možno ste už narazili na bezstratovú kompresiu a neuvedomili ste si ju. Niekoľko fotoaparátov DSLR použije formát pre obrázky známe ako RAW. Sleduje všetky svetelné údaje absorbované senzorom. Veľkosť súboru RAW bude veľká, ale je to kompenzácia, ktorú zaplatíte, keď máte bezstratové obrázky.

Ak porovnáte súbor RAW so súborom JPEG, rozdiel je obrovský. Súbory JPEG sa budú sťahovať a načítavať rýchlejšie a zmestia sa aj na disk kompaktnejším spôsobom, ale súbory RAW budú mať lepšiu kvalitu. Ak sa chystáte na veľkoformátovú tlač alebo profesionálny filmový plagát, ktorý bude výrazne zväčšený, budete chcieť nájsť formu kompresie, ktorá zníži veľkosť súboru a zároveň ponechá dostatok detailov, aby zodpovedala vašej požiadavke.

V strate

Ďalej sa chceme pozrieť na stratovú kompresiu. Ako už názov napovedá, niektoré obrázky sa stratia, ale získate ešte menšiu veľkosť. Zoskupením častí fotografie podľa kritérií, ako je napríklad farba, sa zníži kontrast a ostrosť obrázka. To dáva zmysel. Ak zoskupíte pixely na základe určitého odtieňa čiernej a spojíte ich do jednej časti súboru, stratíte tento gradient. Nebude toľko jemných zmien farby a tvaru, ako sa algoritmus snaží zhomogenizovať pixely, ktoré považuje za podobné.

Výhody stratovej kompresie je v tom, že bude oveľa jednoduchšie spravovať vaše obrazové súbory. Nebudete už môcť vytvárať obrázky v obrovskej veľkosti, pretože sa zistí znížená kvalita, ale môžete vložiť viac obrázkov na jednotku SSD alebo na akékoľvek iné úložné zariadenie. Vaše stránky sa tiež načítajú rýchlejšie a pravdepodobne vám poskytnú výhodu v porovnaní s konkurenciou.

Bežné formy straty

Môžete predpokladať, že po vytiahnutí častí obrázka si ľudia všimnú a budú sa sťažovať. Toto nie je presné. Pri prehľadávaní webových stránok je veľa obrázkov obrázkom JPEG, čo je typ stratovej kompresie. Ak použijete štandardné množstvo kompresie, rozdiel bude vedieť len málo ľudí.

Ďalším typom stratovej kompresie, ktorý pravdepodobne poznáte, je GIF. Všetci sme ich poslali priateľom a rodine s telefónom. Malá animovaná slučka môže veľa povedať, stačí len na sekundu alebo dve. Keď sa znova pozriete na obrázok GIF, môžete jasne vidieť úroveň detailov, ktorá existuje. Pokiaľ nepoužívate extrémnu kompresiu, môžete ušetriť miesto na disku a stále dosiahnuť požadovaný výsledok.