Najlepšie pluginy pre kompresiu obrázkov pre WordPress

Ak m├íte z├íujem o fotografiu, mo┼żno ste obozn├ímen├ş s kompresiou obr├ízkov. Pre n├ís ostatn├Żch m├┤┼że by┼ą kompresia obrazu m├Ąt├║ca a technick├í. Pre ka┼żd├ęho, kto m├í webov├║ str├ínku, je d├┤le┼żit├ę ┼ítudova┼ą kompresiu obrazu.

Predstavte si, ┼że existuje jednoduch├Ż trik, ktor├Ż by ste mohli pou┼żi┼ą na zr├Żchlenie va┼íich webov├Żch str├ínok. Chce┼í vedie┼ą, ─Źo to je hne─Ć. Ak m├íte r├Żchlej┼íie na─Ź├ştanie, budete ma┼ą lep┼íiu klasifik├íciu. Lep┼íie hodnotenie v oblasti SEO v├ím poskytne viac n├ív┼ítevn├şkov. Viac n├ív┼ítevn├şkov znamen├í zdrav├Ż v├Żsledok a viac pou┼ż├şvate─żov va┼íich produktov.

Najlepšia kompresia pre WordPress?

Nesk├┤r v tomto ─Źl├ínku si m├┤┼żete pre─Ź├şta┼ą viac o tom, ─Źo je kompresia obr├ízkov a pre─Źo je to d├┤le┼żit├ę pre va┼íe webov├ę str├ínky. Zauj├şma v├ís, ak├ę s├║ najlep┼íie doplnky na kompresiu obr├ízkov pre WordPress a ktor├Ż doplnok bude komprimova┼ą najlep┼íie? Presk├║mali sme pre v├ís, tu s├║ najlep┼íie dostupn├ę doplnky na kompresiu obr├ízkov. V┼íetci maj├║ bezplatn├║ a platen├║ verziu.

  1. EWWW
  2. ShortPixel
  3. ─îistenie akt├şv

Vytvorili sme zoznam najlep┼í├şch troch, ktor├ę m├┤┼żete vidie┼ą.

1, EWWW

T├║to optimaliz├íciu obrazu m├┤┼żeme najsk├┤r odporu─Źi┼ą. Maj├║ ve─ża vynikaj├║cich mo┼żnost├ş a syst├ęm je ─żahko zrozumite─żn├Ż. Pri poh─żade na ceny vid├şte, ak├ę je to efekt├şvne pre va┼íe podnikanie.

Na najni┼ż┼íej ├║rovni z├şskate automatick├║ kompresiu. To znamen├í, ┼że va┼íe obr├ízky sa automaticky aktualizuj├║ a s├║ pripraven├ę na zverejnenie na webe. Nemus├şte robi┼ą ni─Ź, aby ste vyu┼żili najlep┼íie r├Żchlosti na ka┼żdej str├ínke v├í┼ího webu.

Lazy Load je tie┼ż zahrnut├í v z├íkladnej ├║rovni. To znamen├í, ┼że obr├ízky sa na─Ź├ştaj├║ iba vtedy, ke─Ć ich potrebuj├║. Nem├í zmysel na─Ź├şta┼ą v┼íetok obsah na str├ínke, ak n├ív┼ítevn├şk prejde iba pomaly a potom prejde na in├║ ─Źas┼ą str├ínky. Lazy Load na─Ź├şta obsah iba pri pou┼żit├ş.

Pridajte k tomu, ┼że m├í tie┼ż automatick├║ mierku, tak┼że v┼íetky obr├ízky vyzeraj├║ hladko a m├íte ve─ża len 5 dol├írov mesa─Źne. S vedom├şm, ┼że po registr├ícii budete ma┼ą r├Żchlej┼í├ş web, je to jednoduch┼íie rozhodnutie, aspo┼ł na prvej ├║rovni.

Profesion├ílna a v├Żvojov├í ├║rove┼ł

S najvy┼í┼íou ├║rov┼łou s├║ tieto tie┼ż ve─żk├ę. Za pouh├Żch 15 dol├írov mesa─Źne z├şskate vlastn├║ dom├ęnu a audit r├Żchlosti. Mnoho ─żud├ş experimentovalo s kompresiou samostatne. Ak m├íte probl├ęmy, nechajte odborn├şci, aby v┼íetko preverili. Bud├║ schopn├ş ur─Źi┼ą, kde sa spoma─żuje, a r├Żchlo ho opravi┼ą pomocou funkci├ş API a automatick├ęho komprimovania.

ShortPixel

2, ShortPixel

Experti s ShortPixel maj├║ v├Żkonn├Ż algoritmus, ktor├Ż s─żubuje a┼ż 90% kompresiu. To sa sp├íja so skuto─Źnos┼ąou, ┼że m├┤┼żete tie┼ż nastavi┼ą d├ívky na ur├Żchlenie pracovn├ęho postupu a viete, ┼że uvid├şte vysok├ę r├Żchlosti. Nie ste si ist├ş, ─Źi je slu┼żba pre v├ís najvhodnej┼íia? Vykonajte r├Żchly audit.

Aplik├ícia ShortPixel u─żah─Źuje zistenie, ─Źi va┼íe str├ínky potrebuj├║ pomoc. Zadajte svoju adresu URL a po─Źkajte, k├Żm v├ím povedia, ako m├┤┼żete zlep┼íi┼ą ─Źasy na─Ź├ştania svojich str├ínok a hodnotenie SEO. Toto je ├║┼żasn├í ponuka a pr├íve teraz sa m├┤┼żete bezplatne prihl├ísi┼ą. Skontrolova┼ą to.

─îistenie akt├şv

3, ─îistenie akt├şv

Potrebujete bezplatn├║ mo┼żnos┼ą na zr├Żchlenie v├í┼ího webu? ─îistenie akt├şv je sp├┤sob, ako ├şs┼ą. Zamierte na ich webov├ę str├ínky a stiahnite si tento vynikaj├║ci doplnok. Autor tvrdo pracoval na pridan├ş ─Źo najviac funkci├ş do bezplatnej verzie, ako je to mo┼żn├ę, a m├┤┼żete vidie┼ą, ┼że neust├íle aktualizuj├║ probl├ęmy a prid├ívaj├║ nov├ę zru─Źnosti k tomu, ─Źo m├┤┼żete urobi┼ą.

To podporuje mnoho r├┤znych typov obrazov├Żch form├ítov. Zmen┼í├ş tie┼ż s├║bory CSS a JS, ktor├ę pou┼ż├şvate, ─Źo znamen├í, ┼że va┼íe skripty bud├║ tie┼ż be┼ża┼ą r├Żchlej┼íie. Dokonca aj v├í┼í k├│d HTML sa zmen┼í├ş, ─Źo prin├í┼ía ─Ćal┼íie v├Żhody, ak ste v├Żvoj├ír, ktor├Ż vo svojom k├│de h─żad├í nie─Źo konkr├ętne. Vysk├║┼íajte to e┼íte dnes, aby ste dosiahli skvel├ę v├Żsledky.

Čo je kompresia obrázkov?

Kompresia obr├ízka nemus├ş by┼ą komplikovan├í. Pokia─ż m├íte z├íkladn├ę vedomosti o doplnkoch, m├┤┼żete prin├║ti┼ą softv├ęr, aby vykonal v┼íetky ┼ąa┼żkosti.

Zjednodu┼íene povedan├ę, skomprimuje obr├ízok, ke─Ć ho zmen┼í├ş. Po zmen┼íen├ş ve─żkosti s├║boru m├┤┼żete obr├ízky na─Ź├şta┼ą ove─ża r├Żchlej┼íie. Ako v┼íak m├┤┼żeme zmen┼íi┼ą ve─żkos┼ą obr├ízka? Koniec koncov, Mona Lisa by vyzerala ove─ża hor┼íie, ak by nemala pozadie alebo or├ímovanie okolo obr├ízka.

Ke─Ć skomprimujete obr├ízok, zoskup├şte jeho ─Źasti. To by mohlo by┼ą zalo┼żen├ę napr├şklad na farbe. Algoritmus bude h─żada┼ą ─Źiernu farbu a skupinov├ę pixely na z├íklade ┼ítandardu, ktor├Ż je ekvivalentn├Ż ─Źiernej, ke─Ć ju uvid├şme. Ak teraz dok├í┼żete zoskupi┼ą ve─żk├║ ─Źas┼ą s├║boru, je ─żah┼íie a jednoduch┼íie ho nahra┼ą alebo stiahnu┼ą. Namiesto mnoh├Żch r├┤znych ─Źast├ş sn├şmok teraz mus├şte prem├Ż┼í─ża┼ą o men┼íom po─Źte kusov.

V├Żhody kompresie

Ak zoskupujete ─Źasti obr├ízka na z├íklade ur─Źit├Żch krit├ęri├ş, m├┤┼żete tie┼ż zisti┼ą, ┼że algoritmus odstr├íni ─Źasti obr├ízka aj zoskupenia. Nie je potrebn├í ┼żiadna ─Źas┼ą obr├ízka, ak je mo┼żn├ę dosiahnu┼ą tesn├║ aproxim├íciu. Podrobnosti m├┤┼żete zmen┼íi┼ą, je v┼íak prijate─żn├ę, ak ─żudsk├ę oko nedok├í┼że zisti┼ą rozdiel a str├ínka sa na─Ź├şta r├Żchlej┼íie. Pri poh─żade na v├Żhody kompresie m├íme nasleduj├║ce:

  • Ak nikdy nekomprimujete obr├ízky, m├┤┼żete ma┼ą vysok├║ mieru odchodov. Ak sa v├í┼í ┼ąa┼żk├Ż obr├ízok na─Ź├ştava pomaly, n├ív┼ítevn├şci ho opustia a str├ínky presko─Źia.
  • Pohybuj├║ce sa obr├ízky. Ak budete niekedy potrebova┼ą z├ílohova┼ą svoje obr├ízky a svoje str├ínky, pri nekomprimovan├Żch obr├ízkoch to bude trva┼ą ove─ża dlh┼íie.
  • Pres├║vanie prvkov na va┼íom webe je jednoduch┼íie. Mo┼żno si z├íkazn├şk ┼żel├í, aby sa na jeho webe zobrazilo video alebo v├Żber obr├ízkov. Presun vec├ş do jednotky bude ove─ża ┼ąa┼ż┼í├ş, ak sa ni─Ź nezn├ş┼żi.

Toto s├║ len niektor├ę z d├┤vodov, pre─Źo chcete zmen┼íi┼ą ve─żkos┼ą obr├ízkov, s ktor├Żmi pracujete. Zatia─ż ─Źo niektor├ę z t├Żchto vec├ş sa m├┤┼żu zda┼ą mal├ę, m├┤┼żu prida┼ą a┼ż tie ve─żk├ę. Ak z├íkazn├şk potrebuje r├Żchlo vytvoren├║ webov├║ str├ínku alebo ak je potrebn├ę video vykona┼ą v zhone, kompresia m├┤┼że by┼ą ich jedinou mo┼żnos┼ąou, ak chc├║ veci urobi┼ą pred term├şnom.

Druhy kompresie

S├║ v┼íetky kompresie rovnak├ę? Funguje to v┼żdy rovnako? Odpove─Ć znie nie. Kompresia sa m├┤┼że l├ş┼íi┼ą a meni┼ą. Pozrime sa na niektor├ę z najpopul├írnej┼í├şch typov.

┼Żiadna strata

Pri tomto type kompresie zmen┼í├şte ve─żkos┼ą obr├ízka, ale zachov├íte rovnak├║ kvalitu. Ak m├íte DSLR, mo┼żno ste u┼ż narazili na bezstratov├║ kompresiu a neuvedomili ste si ju. Nieko─żko fotoapar├ítov DSLR pou┼żije form├ít pre obr├ízky zn├íme ako RAW. Sleduje v┼íetky sveteln├ę ├║daje absorbovan├ę senzorom. Ve─żkos┼ą s├║boru RAW bude ve─żk├í, ale je to kompenz├ícia, ktor├║ zaplat├şte, ke─Ć m├íte bezstratov├ę obr├ízky.

Ak porovn├íte s├║bor RAW so s├║borom JPEG, rozdiel je obrovsk├Ż. S├║bory JPEG sa bud├║ s┼ąahova┼ą a na─Ź├ştava┼ą r├Żchlej┼íie a zmestia sa aj na disk kompaktnej┼í├şm sp├┤sobom, ale s├║bory RAW bud├║ ma┼ą lep┼íiu kvalitu. Ak sa chyst├íte na ve─żkoform├ítov├║ tla─Ź alebo profesion├ílny filmov├Ż plag├ít, ktor├Ż bude v├Żrazne zv├Ą─Ź┼íen├Ż, budete chcie┼ą n├íjs┼ą formu kompresie, ktor├í zn├ş┼żi ve─żkos┼ą s├║boru a z├írove┼ł ponech├í dostatok detailov, aby zodpovedala va┼íej po┼żiadavke.

V strate

─Äalej sa chceme pozrie┼ą na stratov├║ kompresiu. Ako u┼ż n├ízov napoved├í, niektor├ę obr├ízky sa stratia, ale z├şskate e┼íte men┼íiu ve─żkos┼ą. Zoskupen├şm ─Źast├ş fotografie pod─ża krit├ęri├ş, ako je napr├şklad farba, sa zn├ş┼żi kontrast a ostros┼ą obr├ízka. To d├íva zmysel. Ak zoskup├şte pixely na z├íklade ur─Źit├ęho odtie┼ła ─Źiernej a spoj├şte ich do jednej ─Źasti s├║boru, strat├şte tento gradient. Nebude to─żko jemn├Żch zmien farby a tvaru, ako sa algoritmus sna┼ż├ş zhomogenizova┼ą pixely, ktor├ę pova┼żuje za podobn├ę.

V├Żhody stratovej kompresie je v tom, ┼że bude ove─ża jednoduch┼íie spravova┼ą va┼íe obrazov├ę s├║bory. Nebudete u┼ż m├┤c┼ą vytv├íra┼ą obr├ízky v obrovskej ve─żkosti, preto┼że sa zist├ş zn├ş┼żen├í kvalita, ale m├┤┼żete vlo┼żi┼ą viac obr├ízkov na jednotku SSD alebo na ak├ęko─żvek in├ę ├║lo┼żn├ę zariadenie. Va┼íe str├ínky sa tie┼ż na─Ź├ştaj├║ r├Żchlej┼íie a pravdepodobne v├ím poskytn├║ v├Żhodu v porovnan├ş s konkurenciou.

Be┼żn├ę formy straty

M├┤┼żete predpoklada┼ą, ┼że po vytiahnut├ş ─Źast├ş obr├ízka si ─żudia v┼íimn├║ a bud├║ sa s┼ąa┼żova┼ą. Toto nie je presn├ę. Pri preh─żad├ívan├ş webov├Żch str├ínok je ve─ża obr├ízkov obr├ízkom JPEG, ─Źo je typ stratovej kompresie. Ak pou┼żijete ┼ítandardn├ę mno┼żstvo kompresie, rozdiel bude vedie┼ą len m├ílo ─żud├ş.

─Äal┼í├şm typom stratovej kompresie, ktor├Ż pravdepodobne pozn├íte, je GIF. V┼íetci sme ich poslali priate─żom a rodine s telef├│nom. Mal├í animovan├í slu─Źka m├┤┼że ve─ża poveda┼ą, sta─Ź├ş len na sekundu alebo dve. Ke─Ć sa znova pozriete na obr├ízok GIF, m├┤┼żete jasne vidie┼ą ├║rove┼ł detailov, ktor├í existuje. Pokia─ż nepou┼ż├şvate extr├ęmnu kompresiu, m├┤┼żete u┼íetri┼ą miesto na disku a st├íle dosiahnu┼ą po┼żadovan├Ż v├Żsledok.