Najlepšie miesto na blogu: 7 zarobia peniaze (ľahko)

Uvažujete o spustení blogu, ale nie ste si istí, ktoré témy alebo výklenok si vybrať?

Výber správneho výklenku pre váš blog uľahčuje vytváranie pútavého obsahu a dokonca aj zarábanie peňazí online.

V tomto článku vám vysvetlíme, ako ľahko vybrať najlepší priestor pre blogovanie, ktorý vám nakoniec pomôže začať zarábať online.

Čo je to blog?

Blog je webová stránka, ktorá sa pravidelne aktualizuje o nové časti obsahu, ktoré sú zvyčajne písané články. Tieto publikácie sa nazývajú „publikácie“ a zobrazujú sa v opačnom chronologickom poradí, pričom posledné sa nachádza na začiatku zoznamu.

Viac informácií nájdete v našom sprievodcovi rozdielom medzi blogom a webom.

Keď sa začali blogy, boli to väčšinou osobné denníky, ktoré písali informácie o rôznych témach.

Takto dnes niektoré blogy fungujú, ale veľa blogov sa teraz zameriava na konkrétne miesta, ktoré zaujímajú bloggerov a ich cieľové publikum.

Napríklad WPBeginner je blog zameraný na pomoc netechnickým používateľom robiť viac s WordPress pomocou užitočných návodov, návodov a ďalších článkov.

Ako vytvoriť blog?

Na spustenie blogu potrebujete tri kľúčové veci:

 • Názov domény: adresa vášho webu (naša je wpbeginner.com)
 • Webhosting: online úložisko pre vaše stránky, aby k nemu mali návštevníci prístup
 • Platforma pre blogovanie: Špeciálny softvér, ktorý vám umožní ľahko vytvoriť blog bez kódovania

Meno domény zvyčajne stojí okolo 15 – 20 dolárov ročne a web hosting začína od $ 70,95 ročne.

To je významná investícia, najmä keď práve skúšate vodu.

Našťastie sa spoločnosť Bluehost zaviazala ponúknuť našim používateľom bezplatné doménové meno a veľkorysú zľavu pri hostovaní. V podstate môžete začať s $ 20,75 za mesiac.

→ Kliknite sem a uplatnite si túto exkluzívnu ponuku Bluehost ←

Potrebujete viac možností? Pozrite si nášho sprievodcu o výbere najlepšieho podrobného porovnania webhostingu od popredných poskytovateľov hostingu.

Pokiaľ ide o vašu platformu blogov, existuje veľa možností, vrátane mnohých skvelých bezplatných služieb. Podrobné porovnanie nájdete v našom zozname najlepších blogovacích platforiem.

Ak však chcete v blízkej budúcnosti zarobiť peniaze zo svojho blogu, potom je vaša najlepšia voľba WordPress.org (toto je to, čo používame na WPBeginner).

Ľahko sa používa a dodáva sa s tisíckami možností a doplnkov dizajnu. Najdôležitejšie je, že vám poskytuje slobodu speňažiť váš blog tak, ako chcete.

Ďalšie informácie nájdete v podrobnom sprievodcovi spustením blogu WordPress.

súvisiace: Prečo by ste mali používať WordPress

Naozaj môžete zarobiť peniaze blogovaním?

Spustenie blogu vás nebude zbohatnúť cez noc, ale určite môžete zarobiť peniaze blogovaním.

Mnoho populárnych blogov zarába peniaze online pomocou rôznych metód. Tento blog sa často nazýva „speňaženie“.

Menšie blogy so špecifickým cieľovým publikom môžu ľahko generovať dobrý ďalší príjem. Mnoho populárnych blogov generuje šesť až sedemmiestny príjem (pozri: Príjem WPBeginner: koľko peňazí zarobí WPBeginner?).

Nasleduje niekoľko najpopulárnejších metód speňažovania používaných blogmi na celom svete.

Reklama: Uverejňujte reklamy, často prostredníctvom reklamnej siete, ako je Google AdSense. Niektorí blogeri namiesto toho predávajú reklamy priamo spoločnostiam.

sponzorstvo: Realizácia sponzorovaného obsahu (platba) od inzerenta. Toto je často vo forme sponzorovaných blogových príspevkov, ale mohlo by to zahŕňať aj príspevky v sociálnych médiách Instagram alebo iné sociálne siete.

Affiliate marketing: Odkaz na produkty alebo služby, ktoré ponúkajú provízie, keď niekto klikne na váš odkaz a uskutoční nákup. Je to skvelý spôsob, ako speňažiť svoj blog. Máme veľa tipov a nástrojov pre pridružený marketing, ktoré vám uľahčia prácu.

Digitálne produkty: Predajom digitálnych produktov, ako sú elektronické knihy, online kurzy, tlač, aplikácie, softvér, hudba a ďalšie. Digitálne výrobky majú zvyčajne nízku réžiu a môžu pracovať takmer pre každú výklenok.

služby: Ak ste spisovateľ, fotograf, tréner alebo podobne, môže to byť skvelý spôsob, ako speňažiť svoj blog. Mohli by ste dokonca začať blog, ktorý vám pomôže predať existujúcu existujúcu službu, ako je napríklad návrh loga alebo copywriting na voľnej nohe.

Fyzikálne produkty: Fyzické produkty môžu byť skvelým spôsobom, ako zarobiť peniaze, hoci majú vyššie náklady ako digitálne. Je ľahké pridať online obchod do blogu WordPress a začať predávať.

Čo by ste mali zvážiť pri výbere vášho blogového miesta

Mnoho nových blogov zomrie za pár týždňov a väčšina z nich netrvá ani pár mesiacov.

Nech sa rozhodnete pre ľubovoľný výklenok blogu, uistite sa, že sa o túto tému skutočne zaujímate. Uľahčí to držanie sa a motivácia.

Je tiež dôležité poznamenať:

Viete dosť o svojom výklenku, aby ste mohli písať s dôverou? Nemusíte byť odborníkom, ale je najlepšie začať blog na tému, o ktorej môžete písať, bez toho, aby ste museli robiť veľa výskumu.

Môžete ľahko zarobiť peniaze z vášho výklenku? Zatiaľ čo blogovanie na najrôznejšie témy vám môže a môže priniesť peniaze, niektoré výklenky sú oveľa ľahšie speňažiteľné ako iné. Blog na málo známu alebo nezaujímavú tému nemusí mať dosť čitateľov, aby zarobili veľa peňazí.

Vybrali ste si výklenok s peknou veľkosťou? Je lepšie ísť príliš široko. Ak zacieľujete na publikum „všetci“, pravdepodobne skončí „nikto“. Pokúste sa nájsť vedľajší slot, ktorý je pre vás ideálny.

Ste radi, že máte k svojmu výklenku priradené svoje meno? Hoci anonymný blog je v poriadku, ak sa rozhodnete, môže byť ťažké speňažiť ho.

Najlepšie blogové výklenky, ktoré zarobia peniaze

Možno už máte na mysli tému pre svoj blog alebo nemusíte mať žiadne nápady. Všetky výklenky nižšie sú skvelé vyskúšať, pokiaľ si vyberiete tému, ktorá vás skutočne zaujíma.

To všetko sú veľké a populárne miesta, ktoré už roky existujú a môžu zarobiť veľa peňazí.

1, Zdravie a fitnes

Zdravie a krása

Zdravie a fitnes sú dôležité témy a určite nájdete publikum, ak blogujete o niečom v tejto oblasti.

Zdravie a fitnes sú jednou z najpopulárnejších výklenkov blogu. Je to lukratívne miesto, čo znamená, že existuje veľa blogov, ktoré s vami môžu konkurovať.

Najjednoduchší spôsob, ako zostaviť svoj hlas, je zúžiť ho na svoj všeobecný záujem.

Existuje mnoho rôznych uhlov:

 • Konkrétna strava: paleo, bezlepkové, surové potraviny, 5: 2, keto …
 • Konkrétny typ cvičenia: beh, zdvíhanie závaží, CrossFit …
 • Konkrétne publikum: ženy, muži, mladí, starí, geek …
 • Osobitný prístup k zdraviu: homeopatia, akupunktúra, pohoda …
 • Podeľte sa o svoj pokrok – Ak ste na vlastnej ceste za zdravím, môžete o tom aktualizovať čitateľa a zdieľať svoje ponaučenia

odmena: Máme zoznam najlepších tém WordPress pre telocvične CrossFit. Mnohé z nich môžu dobre fungovať aj pre iné témy týkajúce sa zdravia alebo kondície, takže sa pozrite a zistite, či by pre blog nebol vhodný.

2, Osobné financie

Osobné financie

Všetci potrebujeme peniaze a mnohí z nás chcú zarobiť viac, minúť menej alebo viac ušetriť. Blogy o osobnom financovaní našli veľké publikum a opäť existuje mnoho rôznych uhlov a prístupov, ktoré môžete zaujať.

Môžete sa rozhodnúť písať o:

 • Frugality: tipy, ako ušetriť peniaze, použitie kupónov, anti-spotreba …
 • Investujte: trhové poradenstvo, najlepšie indexové fondy, anjelskí investori …
 • Dlh: splátky, hypotéky, študentské pôžičky …
 • Rozpočtovanie: softvér, motivácia, tipy na zníženie nákladov …
 • Podeľte sa o svoj pokrok: Toto je celkom bežné u blogov, ktoré sa zameriavajú na únik z dlhov

súvisiace: Najlepšie témy WordPress pre finančné blogy.

3, móda

Módny blog

Móda je ďalšie nesmierne populárne miesto na blogovanie, ktoré by mohlo byť skvelým zdrojom peňazí. Je zvlášť vhodné, ak chcete písať ďalej InstagramČo je miesto, kde sa niektorí módni blogeri stali obzvlášť vplyvnými.

Mnoho módnych blogov sa zameriava na bloggera a obsahuje veľa fotografií. Ak chcete zostať v anonymite alebo nenávidíte fotografovanie, potom tento typ módneho blogu pravdepodobne nie je pre vás. Namiesto toho môžete chcieť blogovať o konkrétnych trendoch v oblasti módy alebo zdieľať správy týkajúce sa módy.

Aj keď by ste mohli spojiť módne blogovanie s blogermi, táto medzera nie je len pre ženy.

Existuje tiež veľa pánskych módnych blogov (často nazývaných „pánsky štýl“). Majú tendenciu sa viac zameriavať na tipy a návrhy produktov ako na osobné fotografie.

Máme komplexného sprievodcu o tom, ako začať s módnym blogom a zarábať peniaze pomocou podrobných pokynov.

4, životný štýl

Stack téma pre WordPress

Čo je výklenok „životného štýlu“ v blogovaní? Ak ste v blogovaní nováčikom, môže to byť trochu mätúce, takže si to rozložte.

Životný štýl znamená písať o rôznych témach, ktoré sú spojené tým, že majú rovnaké publikum.

Môžete mať napríklad blog o životnom štýle, kde píšete o jedle, móde a materstve. Spojenie je v tom, že píšete pre ženy vo veku 30 a 40 rokov, ktoré sa chcú dobre najesť a vyzerať dobre a zároveň vychovávať malé deti.

Prípadne môžete mať blog o životnom štýle zameraný na slobodné ženy, ktorý sa zameriava na cestovanie, krásu a vlasy. Alebo môžete mať blog zameraný na mužov vo veku 20 a 40 rokov, ktorý sa týka štýlu, fitnes a hudby.

Kombinácia tém je len na vás, ale je dôležité uistiť sa, že váš blog má veľmi jasnú značku, ktorá mu dáva zameranie a smerovanie.

odmena: Mnoho módnych motívov WordPress alebo kondičných tém WordPress môže byť dobrou voľbou pre blogovanie životného štýlu. Rovnako ako v prípade módnych blogov, aj v tomto výklenku je dizajn skutočne dôležitý, takže ak je to možné, investujte do prémiovej témy.

5, Obchod a marketing

Firemný blog

Existuje mnoho blogov, ktoré sa týkajú obchodných a marketingových tém. Ak ste veľa čítali o blogovaní, môžete mať pocit, že každý populárny blog hovorí o niečom, čo súvisí s blogovaním, marketingom alebo budovaním firmy!

Ak máte obchodné alebo marketingové skúsenosti, začatie blogu v tomto výklenku by mohol byť skvelý nápad. Rovnako ako u ostatných miest na našom zozname, aj tu je obrovský, takže budete chcieť nájsť jasné zameranie a hlas pre svoj vlastný blog.

V závislosti od vašich skúseností a záujmov si môžete zvoliť blog o:

 • B2B marketing (business to business)
 • B2C Marketing (biznis to consumer)
 • Podnikanie: nové a rastúce spoločnosti
 • Malé podniky: Čoraz viac ľudí sa uberá smerom k samostatnej zárobkovej činnosti, a preto je táto oblasť ideálnou oblasťou
 • Konkrétny typ oblasti marketingu alebo marketingu: siete, marketing sociálnych médií, copywriting, marketing s priamou odozvou …

odmena: Takmer každá z týchto viacúčelových tém WordPress by mohla fungovať pre vaše obchodné alebo marketingové webové stránky. Divi je obzvlášť dobrá voľba, pretože je úplne pohotová a môžete ju prispôsobiť podľa svojich predstáv.

6, Technológia a hry

Technológia a hry

Accelerated Tech Niche je vynikajúci nástroj na zarábanie peňazí z pridružených príjmov, a to buď priamo od výrobcov a softvérových spoločností, alebo prostredníctvom webových stránok ako Amazon,

Vaše najlepšie spôsoby speňaženia sú pravdepodobne prostredníctvom reklamy a pridruženého marketingu. Aj keď nepíšete komplexné recenzie produktov, herný alebo technologický blog vám poskytne veľa príležitostí na prepojenie produktov alebo softvéru pomocou pridružených odkazov.

Možno nebudete môcť šíriť správy z odvetvia alebo zdieľať informácie zasvätené, ale v tomto výklenku je stále veľa vecí, o ktorých by ste mohli písať:

 • Špecifické vybavenie alebo zariadenia: telefóny, digitálne fotoaparáty, sledovače fitness, Chromebooky …
 • Hry: pre konzoly, PC, mobilné telefóny, Facebook …
 • Výukové programy: buď pre konkrétny softvér (napr. Photoshop) alebo širšie
 • Najnovšie správy: všeobecne o konkrétnej spoločnosti alebo type produktu
 • Technológia alebo hry pre konkrétnu demografickú skupinu, napríklad pre dospievajúcich alebo boomu

súvisiace: Pozrite si nášho podrobného sprievodcu krok za krokom, ktorý sa týka pridruženého marketingu pre začiatočníkov.

7, cestovné

Spustite cestovný blog

Posledným výklenkom na našom zozname je cestovanie. Opäť platí, že je to veľmi populárny výklenok, a to medzi blogermi aj čitateľmi, a existuje mnoho rôznych prístupov, pomocou ktorých by ste mohli vytvoriť úspešný blog.

Blogy o vašich vlastných cestách by sa mohli speňažovať prostredníctvom prepojení s pridruženými hotelmi, odporúčaných nákupov cestovného atď. Môže vám dokonca poskytnúť bezplatné príležitosti na dovolenku.

Vynikajúce fotografie sú, samozrejme, dôležitou súčasťou vášho cestovného blogu. Aj keď píšete len o miestnych atrakciách, ľudia budú chcieť vidieť fotografie.

Cestovný blog môžete zamerať tak, že píšete o:

 • Konkrétne krajiny alebo kontinenty: zaujímavosti, reštaurácie na návštevu, spôsoby, ako sa obísť …
 • Konkrétny typ cestujúcich: rodiny, samostatné ženy, digitálne kočovné …
 • Cestovné ponuky: na lety, hotely, balíky …
 • Vaše vlastné cesty: s kľúčovou témou alebo značkou môžete ľahšie speňažiť

Podrobné pokyny nájdete v našom sprievodcovi začatím cestovného blogu a zarábaním peňazí z neho.

Ostatné populárne blog výklenky, aby zvážila

Toto samozrejme nie sú jediní, s ktorými by ste mohli zarobiť veľa peňazí. Existujú blogeri s úspešnými blogmi na takmer akúkoľvek tému, na ktorú si dokážete myslieť.

Možno, že žiadny z nápadov, ktoré sme videli, vám neznie dobre. Neskúšajte začať blog na tému, ktorá vás nezaujíma.

Tu je niekoľko ďalších dobrých možností vyskúšať. Každý má potenciál zarobiť si veľa peňazí.

Remeselný blog

Ak chcete pliesť, maľovať, šiť, vyrábať šperky alebo sa podieľať na nejakom inom druhu remesiel, prečo nie blog o tom? Existuje veľa skvelých blogov a majú tendenciu pracovať veľmi dobre Pinterest,

Rovnako ako u iných vysoko vizuálnych výklenkov, ako je móda, životný štýl a cestovanie, by ste mali mať možnosť zahrnúť skvelé fotografie. Môžete speňažiť pomocou pridružených odkazov na akékoľvek remeselné nástroje a doplnky, ktoré chcete propagovať, alebo predajom svojich vytvorených položiek prostredníctvom trhu, ako je Etsy.

DIY blog

Páči sa vám dekorácia a prestavba vášho domu? Alebo možno ste šli ďalej a prepracovali alebo dokonca prestavali svoj domov. Existuje veľa blogov pre domácich majstrov, a to môže byť skvelý typ blogu, ktorý si môžete vyskúšať, ak chcete písať príručky a články s návodom.

Rodičovský blog

Máte deti Existujú tisíce rodičovských blogov pokrývajúcich najrôznejšie uhly. Aj keď si môžete myslieť, že výklenok je už plný mamičiek blogerov, publikum pre rodičovské blogy je také veľké, že to rozhodne stojí za zváženie.

Ak chcete svojmu rodičovskému blogu pomôcť vyniknúť, budete chcieť mať jasný uhol. Mohli by ste písať o štádiu rodičovstva (ako je výchova malých detí), alebo by ste mohli písať pre určitú skupinu rodičov (ako sú starší rodičia alebo dospievajúci rodičia).

Vzdelávací blog

Existuje téma, o ktorej viete dobre a o ktorej môžete učiť ostatných? To by sa pre vás mohlo stať veľkým výklenkom.

Napríklad, možno ste veľkým fanúšikom fotografie a mohli by ste napísať podrobné návody pre začiatočníkov. Alebo je to skúsený vývojár a mohol by ponúknuť poradenstvo ľuďom, ktorí sa učia kódovať.

Stránky, ktoré ľudí učia, ako niečo robiť, sa dajú takmer vždy speňažiť predajom elektronických kníh, kurzov online alebo iných informačných produktov.

odmena: Môžete tiež vytvárať a predávať on-line kurzy spolu s vašimi blogovými príspevkami, aby ste si vytvorili vážny objem.

Potravinový blog

Všetci musíme jesť! Potravinové blogy môžu byť veľmi populárne. V tomto výklenku určite zdieľate recepty, takže budete chcieť fotografovať, aby vaše jedlo vyzeralo skvelo.

Opäť je užitočné mať konkrétny uhol alebo oblasť, na ktorú sa váš blog zameriava v širšom výklenku. Možno píšete o rýchlych a ľahkých jedlách, ktoré chutia skvele alebo o bezlepkových alebo mliečnych receptoch.

Reklama, pridružené odkazy alebo vaša kuchárka môžu byť skvelým spôsobom speňaženia vášho blogu o potravinách.

Ďalšie tipy a podrobnosti nájdete v našom úplnom sprievodcovi spustením potravinového blogu a zarábaní peňazí.

Záverečné myšlienky o tom, ako vybrať najlepší priestor pre blogovanie

Mohli by ste stráviť večnosť skúmaním najlepšej výklenky pre blogovanie. Alebo by ste mohli začať svoj blog a do šiestich mesiacov alebo jedného roka by ste z toho mohli zarobiť dobré peniaze.

Najprv si vyberte miesto, ktoré vás zaujíma, a uistite sa, že máte jasnú predstavu o tom, ako ho môžete speňažiť.

Potom vyberte názov domény, ktorý dobre funguje pre váš motív blogu.

Nakoniec si zaregistrujte hostingový účet a zaregistrujte svoje doménové meno. Odporúčame Bluehost, ktorý vás bude stáť iba $ 20,75 / mesiac, vrátane bezplatného názvu domény (jedná sa o špeciálnu ponuku pre čitateľov WPBeginner).

To je všetko, čo musíte urobiť, aby ste mohli začať na svojom blogu.

Dúfame, že vám tento článok pomohol vybrať najlepší priestor na blogovanie, pomocou ktorého môžete zarobiť peniaze zo svojho blogu. Môžete si tiež pozrieť náš zoznam online podnikateľských nápadov, ako zarobiť peniaze, a náš článok o tom, ako zvýšiť návštevnosť vašich blogov.

Ak sa vám tento článok páčil, prihláste sa na odber nášho kanála YouTube pozerať videá s programami WordPress. Nájdete nás aj na Twitter a Facebook,