Najlepšie lacné herné monitory 2019: najlepšie herné monitory …

Je nainštalovaná herná súprava, periférie sú starostlivo vybrané, dokonca je nainštalovaná aj herná stolička, ale jedna vec chýba – potrebujete správny herný monitor. V tomto článku vám vysvetlíme všetko, čo potrebujete vedieť predtým, ako si kúpite a odhalíte náš obľúbený monitor rozpočtu. S cenami od 80 GBP dostaneme niečo pre najmenší rozpočet.

Ak nie ste usilovný hráč, ale napriek tomu chcete lacnú obrazovku, kliknite na odkaz nižšie a prečítajte si nášho sprievodcu najlepším monitorom rozpočtu na každodenné použitie.

ČÍTAJTE VIAC: Sledujte naše obľúbené hry za všetkých okolností

Ako zvoliť najlepší monitor rozpočtu

Prečo je obnovovacia frekvencia dôležitá?

Ak je obnovovacia frekvencia obrazovky zobrazená v hertzoch (Hz), predstavuje maximálny počet sekvenčných obrázkov alebo snímok, ktoré je možné zobraziť za sekundu. Čím vyššie je toto číslo, tým rovnomernejšie sa budú pohybovať obrázky; Ak máte vyššiu obnovovaciu frekvenciu, hra bude samozrejme vyzerať plynule. Odporúčame 144 Hz alebo vyššiu, ale vzhľadom na cenu sa niektoré monitory s rozpočtom môžu zobrazovať iba do 75 Hz.

Je grafická karta dôležitá?

Stručne povedané, áno; Výkonnejšia grafická karta poskytuje lepšie výsledky. Mať monitor, ktorý dokáže dosiahnuť až 144 Hz, je dobré, ale ak vaša grafická karta nedokáže trvalo produkovať rovnaké množstvo snímok za sekundu, pokiaľ možno jeden rámec pre každú aktualizáciu, potom 144 snímok / s alebo viac, je to bezcenná investícia do herných monitorov.

V prípade hier s vysokým rozlíšením Full HD odporúčame diskrétne grafické karty, napríklad GTX 1050 od Nvidia alebo RX 570 od Radeon.

Čo roztrhať obrazovku a prečo by ma to malo zaujímať?

Fragmenty sa vyskytujú, keď grafická karta odosiela viac snímok za sekundu, ako môže zobraziť obrazovka. Napríklad, ak máte Nvidia RTX 2060, ktorý spracováva 200 fps v Counter-Strike: Global Offensive a máte 144Hz monitor, medzi kartou a monitorom chýba 56 obrázkov. To vytvára vizuálny zlom v obraze, ktorý môže znížiť celkový zážitok.

Mám investovať do programov AMD FreeSync alebo Nvidia G-Sync?

Aby sa zabránilo roztrhnutiu obrazovky, AMD a Nvidia sa spojili s výrobcami displejov, aby ponúkli technológie FreeSync (AMD) a G-Sync (Nvidia). Obe spadajú pod dáždnik Adaptive Sync, technológie, ktorá synchronizuje obnovovaciu frekvenciu grafickej karty s displejom. Výsledok? Máte skúsenosti s hraním hry bez sĺz.

Aby ste toho mohli využiť, potrebujete kompatibilnú grafickú kartu a monitor. Napríklad si môžete vychutnať beztrestné hranie na obrazovkách certifikovaných AMD FreeSync s grafickými kartami kompatibilnými s AMD, ale nemôžete kombinovať dve konkurenčné technológie značky.

Väčšina lacných herných monitorov je vybavená technológiou AMD FreeSync, ale Nvidia G-Sync je dostupná. V našom špeciálnom článku sa dozviete viac o technológiách a dokonca sa dozviete, ako Nvidia G-Sync pracuje na obrazovkách certifikovaných spoločnosťou AMD FreeSync.

PREČÍTAJTE SI TÚTO: Ako používať Nvidia G-Sync na obrazovke FreeSync

Aký je čas odozvy a fantómový efekt?

Čas odozvy je čas, ktorý potrebuje monitor na prechod z jednej farby na druhú. Výrobca uvádza čas potrebný na zmenu pixlov zo sivej na bielu a späť na sivú (často špecifikované GTG alebo G2G v špecifikáciách monitora) a toto číslo zobrazuje v milisekundách (milisekundách).

Nižšie, povedzme 1 ms vs 10 ms, čím rýchlejšie váš monitor dokáže zobrazovať akciu na obrazovke, vďaka čomu je lepší herný zážitok.

Aby ste však dosiahli minimálnu špecifikovanú dobu odozvy, musíte sa dostať do OSD monitora (obrazovka monitora) a nastaviť nastavenia overdrive na maximum.

Nie všetky monitory však zvládajú rýchlejšie nastavenie nadmerného množstva ľahko; veľa trpí opačným efektom ducha (purpurová hmla / hmla). To môže znížiť vizuálny zážitok av niektorých prípadoch dokonca vynechať dôležitý výstrel hlavy. Odporúčame upraviť nastavenia OSD monitora tak, aby ste našli najkrajšie miesto medzi najrýchlejším časom odozvy a prijateľným množstvom prebytku.

A čo vstupné oneskorenie?

Čas odozvy je často zamieňaný so vstupným oneskorením, ale rovnako dôležité je, ak nie viac: oneskorenie medzi odoslaním obrázka z grafickej karty na monitor a monitorom zobrazujúcim obraz. Vstupné oneskorenie, merané tiež v milisekundách, je v hre veľmi dôležité, pretože určuje, ako rýchlo môžete reagovať na akciu na obrazovke; Monitory s nízkymi vstupmi sa cítia „citlivejšie“, a preto sa lepšie hodia pre konkurenčné hry.

Výrobca neuvádza oneskorenie vstupu, ale ak hľadáte herné monitory, dodržujte tieto podmienky v našej úplnej kontrole.

A čo veľkosť panela, rozlíšenie a typ?

Predtým bol Twisted Nematic (TN) jediným typom panelového prehrávača, ktorý by sa mal zvážiť – nejde len o najlacnejšiu technológiu na trhu, ale ponúka aj najrýchlejší čas odozvy. Konkurenčné technológie, ako sú vertikálne zarovnanie (VA) a prepínanie v rovine (IPS), ktorým sa predtým v dôsledku ich pomalých reakčných časov, ktorým sa predtým vyhýbalo, dnes považujú za vynikajúcu voľbu pre hráčov.

Pokiaľ ide o rozlíšenie a veľkosť, jedná sa väčšinou o osobnú voľbu pre herné monitory, ale záleží to aj na tom, do akej miery chcete, aby bola akcia na obrazovke. Rozlíšenie Full HD vyzerá na 24-palcovom alebo menšom displeji dosť ostré, ale nevyzerá dobre, keď sa rovnaké rozlíšenie vyhodí do výšky 27 palcov a viac. Ak si len potrebujete kúpiť veľký displej, vyberieme rozlíšenie 1440p, takže všetko vyzerá sviežo.

PREČÍTAJTE ĎALŠIE: Náš obľúbený obrázok, ktorý nie je hra zameraná na veky

Monitorujte hry s najlepším rozpočtom na rok 2019

Samsung C24FG73: Skvelá hra s frekvenciou 144 Hz

Cena: 230 GBP Kúp teraz od Amazon

Za 230 GBP nič nie je v porovnaní s Samsung C24FG73 / C24FG70 – ponúka vynikajúcu presnosť farieb a pracuje s obnovovacou frekvenciou 144 Hz. Panely založené na Samsungu Samsung je skutočne krásny; Hra je jasne viditeľná a kontrastný pomer je na špičkovej úrovni.

Odkazy na hru sú veľmi pôsobivé, pretože fungujú pri frekvencii až 144 Hz v rozlíšení Full HD a doba odozvy postačuje aj pre tých najťažších hráčov.

Pokiaľ ide o dva názvy modelov, predchádzajúci Samsung 24CFG70, ktorý sme skontrolovali presne na rovnakom paneli, ale vybral si hranatú zátvorku. Vždy skontrolujte, či sú zapnuté C24FG73 a C24FG70 Amazon, pretože ich ceny kolíšu.

Hlavné špecifikácie – veľkosť obrazovky: 24in; Rozhodnutie: 10,920 x 10,080; Technológia displeja: GOES; Vstup videa: DisplayPort 1,2, 2 x HDMI 1,4; obnovovacia frekvencia: 144 Hz; Uvedený čas odozvy: 1 Chýbať; Prispôsobiteľná synchronizácia: Áno, AMD FreeSync

2, AOC C24G1: najlepšie za menej ako 200 GBP

Cena: 180 GBP | Kúp teraz od Amazon

Najlepší rozpočet herný monitor 2019 - najlepší britský herný monitor 75 Hz a 144 Hz 1

AOC C24G1 je 24-palcový displej, ktorý mu dáva vynikajúci vzhľad a ponúka citlivý panel VA. Rovnako ako spoločnosť Samsung, AOC prekročila očakávania týkajúce sa presnosti farieb a kontrastu.

Neexistuje ani hadica pre konkurenčné hry, pretože má režim nízkeho vstupu, maximálnu obnovovaciu frekvenciu 144 Hz a ohýbanie 1500 R, ktoré vám pomôžu zostať ponorené vo vašich obľúbených hrách. Ak chcete niečo citlivejšie a ochotnejšie obetovať kvalitu obrazu, zvážte Miesto toho BenQ Zowie XL2411P.

Hlavné špecifikácie – veľkosť obrazovky: 24in; Rozhodnutie: 10,920 x 10,080; Technológia displeja: GOES; Vstup videa: DisplayPort 1,2, 2 x HDMI 1,4, VGA; obnovovacia frekvencia: 144 Hz; Uvedený čas odozvy: 1 Chýbať; Prispôsobiteľná synchronizácia: Áno, AMD FreeSync

3, AOC G2260VWQ6: najlepšie do 100 GBP

Cena na kontrolu: 80 GBP | Kúp teraz od Amazon

Najlepší rozpočet herný monitor 2019 - najlepší britský herný monitor 75 Hz a 144 Hz 2

Malý herný monitor AOC je dobrou voľbou pre tých, ktorí majú rozpočet. 21,5in G2260VWQ6, asi 80 libier, poskytuje rozlíšenie Full HD 75 Hz.

Panel TN je veľmi citlivý a vstupné oneskorenie je obmedzené na minimum. Bez ohľadu na cenu, je kompatibilný s AMD FreeSync. Bohužiaľ má zlú presnosť farieb a má hrozný kontrastný pomer. Ak chcete niečo trochu väčšie, zvážte použitie zariadenia iiyama GB2530HSU-B1, pretože má 24 funkcií.5 namiesto panelu TN.

Hlavné parametre – veľkosť obrazovky: 21.5in; Rozhodnutie: 10,920 x 10,080; Technológia displeja: TN; Vstup videa: DisplayPort, VGA, HDMI; Obnovovacia frekvencia: 75Hz; Doba odozvy: 1 Chýbať; Prispôsobiteľná synchronizácia: Áno, AMD FreeSync

4, AOC Q3279VWFD8 – Najlepší rozpočet 1440p monitor

Cena: 200 GBP | Kúp teraz od Amazon

Najlepší rozpočet herný monitor 2019 - najlepší britský herný monitor 75 Hz a 144 Hz 3

Neočakávam, že nájdem 31,5in 1440p obrazovku pod 200 libier, ale AOC Q3279VWFD8 je presne to. Funguje dokonca pri frekvencii 75 Hz. Panel IPS je tiež fantastický; Sublimovaná presnosť farieb, perfektné pozorovacie uhly a krvácanie do zadných svetiel sú obmedzené na minimum.

To je tiež veľmi citlivé. Hry môžete ľahko hrať konkurenčne, pretože vstupné oneskorenie je dosť dobré pre váš monitor triedy. Ak hľadáte monitor 31.5 palec a vaša grafická karta zvládne vysokú obnovovaciu frekvenciu 1440p, mali by ste namiesto toho zvážiť AOC Q3279VWFD8.

Prečítajte si našu úplnú recenziu AOC Q3279VWFD8 pre viac informácií

Hlavné špecifikácie – veľkosť obrazovky: 31,5in; Rozhodnutie: 20,560 x 10,440; Technológia displeja: IPS; Vstup videa: VGA, DVI, HDMI, DisplayPort; obnovovacia frekvencia: 75 Hz; Prispôsobiteľná synchronizácia: Áno, AMD FreeSync