Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Najlep┼íie bezplatn├ę volania aplik├íci├ş pre Android

Po cel├ę roky spolo─Źnos┼ą Google Voice zanedb├ívala svoju matersk├║ spolo─Źnos┼ą, preto┼że gigant Silicon Valley sa rozhodol zamera┼ą na ─Ćal┼íie aplik├ície obsiahnut├ę v ich komunika─Źnom bal├şku. V roku 2017 v┼íak spolo─Źnos┼ą Google prekvapila v┼íetk├Żch, ktor├ş v├Żrazne o┼żivili Voice, a predstavili ├║pln├ę prepracovanie vizu├ílneho dizajnu aplik├ície a pr├şs─żub ─Ćal┼í├şch funkci├ş. A zatia─ż ─Źo mnoho z t├Żchto funkci├ş bolo vidie┼ą v in├Żch aplik├íci├ích vytvoren├Żch spolo─Źnos┼ąou Google, je pekn├ę vidie┼ą, ┼że spolo─Źnos┼ą revitalizuje p├┤vodn├Ż s─żub spolo─Źnosti Voice o telef├│nnom ─Ź├şsle odpojenom od v├í┼ího skuto─Źn├ęho zariadenia a zmluvy. V─Ćaka inov├íci├ím a obnoveniu, ktor├ę spolo─Źnos┼ą Google for Voice dokon─Źila v priebehu roku 2017, je ─żahk├ę aplik├íciu znova zv├í┼żi┼ą pre v├Ą─Ź┼íinu va┼íich potrieb v oblasti telefonovania a my kone─Źne m├┤┼żeme aplik├íciu odporu─Źi┼ą ka┼żd├ęmu, kto h─żad├í bezplatn├ę telef├│nne hovory s ostatn├Żmi pou┼ż├şvate─żmi, a to z ┼ít├íty aj v zahrani─Ź├ş. Pozrime sa.

Pri sp├Ątnom poh─żade na Google Voice pred jeho hlavnou aktualiz├íciou v roku 2017 je zrejm├ę, pre─Źo pou┼ż├şvatelia aj spolo─Źnos┼ą Google opustili aplik├íciu. Rozhranie Google Voice bolo z ve─żkej ─Źasti ponechan├ę v stave ÔÇ×HoloÔÇť syst├ęmu Android, ktor├Ż siaha a┼ż do syst├ęmu Android 4.x dn├ş od roku 2011 do roku 2014. Star┼íie verzie slu┼żby Voice obsahovali ┼íkared├ę rozba─żovacie ponuky pre r├┤zne ─Źasti rozhrania vr├ítane hlasov├Żch spr├ív a doru─Źenej po┼íty a hrozn├║ modr├║ a siv├║ t├ęmu pre priame rozhovory. Na┼í┼ąastie sa Android v priebehu tohto desa┼ąro─Źia rozr├ístol a vyvinul sa v modern├Ż opera─Źn├Ż syst├ęm. Aplik├ícia Revented Voice v syst├ęme Android vyzer├í ove─ża modernej┼íie, ako tomu bolo v minulosti. V─Ćaka rozlo┼żeniu materi├ílov zalo┼żen├Żch na karte spolu s posuvn├Żm menu a pl├ívaj├║cim ak─Źn├Żm tla─Źidlom je zrejm├ę, ┼że Google str├ívil nejak├Ż ─Źas prepracovan├şm aplik├ície pre modern├ę publikum. V┼íetko vyzer├í a c├şti sa dobre a jeho pou┼ż├şvanie je jednoduch┼íie ako kedyko─żvek predt├Żm.

Najlep┼íie bezplatn├ę volania aplik├íci├ş pre Android 1

Samozrejme, jedn├Żm z hlavn├Żch sp├┤sobov pou┼żitia slu┼żby Voice je uskuto─Ź┼łovanie a prij├şmanie telef├│nnych hovorov do v├í┼ího zariadenia bez spoliehania sa na v├í┼ího sie┼ąov├ęho oper├ítora. Zd├í sa, ┼że modern├ę VoIP aplik├ície maj├║ dva r├┤zne sp├┤soby: prv├í vy┼żaduje, aby mali obaja pou┼ż├şvatelia ┼ípecifick├║ aplik├íciu, ─Źo znamen├í, ┼że hovory s├║ zvy─Źajne bezplatn├ę kdeko─żvek na svete, ale mo┼żnosti hovorov sa obmedzuj├║ iba na pou┼ż├şvate─żov tejto jedinej aplik├ície. Druh├í met├│da, ktor├║ pou┼ż├şva Voice, vy┼żaduje alternat├şvne telef├│nne ─Ź├şslo a zvy─Źajne umo┼ż┼łuje volanie takmer na ak├Żko─żvek telef├│n na svete, ─Źi u┼ż ide o smartf├│n alebo pevn├║ linku. To m├í evidentn├ę v├Żhody, najm├Ą schopnos┼ą zavola┼ą miestnym podnikom bez toho, aby museli pou┼ż├şva┼ą ak├ęko─żvek min├║ty, ale to znamen├í, ┼że v├Ą─Ź┼íina medzin├írodn├Żch hovorov vy┼żaduje ur─Źit├Ż druh platby.

Najlep┼íie bezplatn├ę volania aplik├íci├ş pre Android 2

Pri nastavovan├ş svojho hlasov├ęho ├║─Źtu budete ma┼ą mo┼żnos┼ą zvoli┼ą si nov├ę ─Ź├şslo zo skupiny hlasov├Żch ─Ź├şsel, ktor├ę spolo─Źnos┼ą Google pridelila jeho pou┼ż├şvate─żom. Zvy─Źajne sa vytv├íraj├║ z v├í┼ího smerov├ęho ─Ź├şsla, ale ak to chcete urobi┼ą, m├┤┼żete ho zmeni┼ą. Po z├şskan├ş nov├ęho ─Ź├şsla budete musie┼ą za─Źa┼ą pou┼ż├şva┼ą nastavenia slu┼żby Voice, aby ste mohli za─Źa┼ą pou┼ż├şva┼ą toto ─Ź├şslo na volanie. V ponuke nastaven├ş slu┼żby Voice m├┤┼żete nastavi┼ą, aby va┼íe zariadenie uskuto─Ź┼łovalo hovory z v├í┼ího ─Ź├şsla Voice namiesto zvy─Źajn├ęho ─Ź├şsla, a to bu─Ć pri v┼íetk├Żch hovoroch, iba pri medzin├írodn├Żch hovoroch, alebo umo┼ż┼łovalo v├í┼ímu pr├şstroju, aby v├ím poskytoval mo┼żnos┼ą zaka┼żd├Żm, ke─Ć uskuto─Źn├şte hovor.

To znamen├í, ┼że ka┼żd├Ż hovor, ktor├Ż uskuto─Źn├şte, sa uskuto─Źn├ş prostredn├şctvom ┼ítandardnej telef├│nnej aplik├ície namiesto aplik├ície Voice, ─Źo by mohlo pom├┤c┼ą, aby sa hovory c├ştili trochu obozn├ímenej┼íie, ne┼ż by boli inak zvyknut├ş. Telef├│ny mo┼żno nastavi┼ą aj na prij├şmanie hovorov pomocou funkcie Prepojen├ę ─Ź├şsla v nastaveniach slu┼żby Voice. M├┤┼żete prida┼ą a┼ż ┼íes┼ą prepojen├Żch ─Ź├şsiel, ktor├ę presmeruj├║ va┼íe hovory na va┼íe ─Ź├şslo Google Voice na va┼íe ┼ítandardn├ę ─Ź├şslo, aj ke─Ć to nie je tak├ę u┼żito─Źn├ę, ak sa sna┼ż├şte vyhn├║┼ą tomu, aby ste sa sna┼żili vyhn├║┼ą pou┼ż├şvaniu min├║t alebo zvy┼íovaniu faktur├ície u svojho oper├ítora. Kvalita hovoru znie dobre, ale nie ├║plne v s├║lade so ┼ítandardom HD Voice, ktor├Ż sme videli na v├Ą─Ź┼íine modern├Żch zariaden├ş, a ke─Ć┼że Voice pou┼ż├şva so svoj├şm pr├şstrojom ┼ítandardn├║ telef├│nnu aplik├íciu, m├┤┼że sa to p├í─Źi┼ą viacer├Żm pou┼ż├şvate─żom, ktor├ş by sa za be┼żn├Żch okolnost├ş vyh├Żbali pou┼ż├şvaniu ne┼ítandardn├í volacia aplik├ícia.

Najlep┼íie bezplatn├ę volania aplik├íci├ş pre Android 3

N├íjdete cel├Ż dokument pre Ceny slu┼żby Google Voice tu, s mo┼żnos┼ąou vyh─żadania jednotliv├Żch kraj├şn a sadzieb v z├ívislosti od oper├ítora volan├ęho pou┼ż├şvate─ża, ale vo v├Ą─Ź┼íine pr├şpadov za jednotliv├ę hovory plat├şte pribli┼żne cent za min├║tu a za hovory v r├ímci v├┤bec ni─Ź USA alebo Kanade. Toto nie je ├║plne bezplatn├í aplik├ícia, ale pre v├Ą─Ź┼íinu pou┼ż├şvate─żov, ktor├ş sa pok├║┼íaj├║ oslovi┼ą firmu vo svojom okol├ş alebo sa pok├║┼íaj├║ zavola┼ą niekomu v ich v┼íeobecnom susedstve, nebude za poplatok za slu┼żbu Wi-Fi ├║─Źtovan├í ┼żiadna cent. Nemala by sa tie┼ż zni┼żova┼ą schopnos┼ą vola┼ą na ─Ź├şslo z Google Voice. Spolo─Źnos┼ą Google vytvorila skvel├║ aplik├íciu na bezplatn├ę volanie, ktor├í v├ím u─żah─Ź├ş pr├şstup k vonkaj┼íiemu zdroju, ak z ak├ęhoko─żvek d├┤vodu nem├íte pr├şstup k svojmu ┼ítandardn├ęmu telef├│nnemu ─Ź├şslu na uskuto─Ź┼łovanie hovorov. Je v┼íak potrebn├ę poznamena┼ą, ┼że na registr├íciu v slu┼żbe Voice budete potrebova┼ą existuj├║ce telef├│nne ─Ź├şslo.

Najlep┼íie bezplatn├ę volania aplik├íci├ş pre Android 4

Rovnako ako v├Ą─Ź┼íina ostatn├Żch aplik├íci├ş VoIP, aj Voice m├í v aplik├ícii zabudovan├║ ve─ża ─Ćal┼í├şch funkci├ş, ktor├ę m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą. Preto┼że Voice do zna─Źnej miery funguje ako n├íhrada za va┼íe ┼ítandardn├ę telef├│nne ─Ź├şslo (a ve─żmi dobre funguje s dopravcom spolo─Źnosti Project Fi MVNO od spolo─Źnosti Google), nie je ┼żiadnym prekvapen├şm, ┼że aplik├ícia podporuje aj spr├ívy SMS, a to u┼ż nieko─żko rokov. V─Ćaka tomu je skvel├í mo┼żnos┼ą pou┼ż├şva┼ą kdeko─żvek na cest├ích, ─Źi u┼ż ste doma alebo na polceste, preto┼że svojim priate─żom m├┤┼żete posla┼ą textov├║ spr├ívu z ─Ź├şsla Google Voice bez toho, aby v├ím boli ├║─Źtovan├ę centy. Hlas teraz podporuje aj MMS, nie─Źo, ─Źo sa kone─Źne skon─Źilo, ke─Ć bola aplik├ícia obnoven├í za─Źiatkom tohto roka. Okrem svojho volacieho syst├ęmu m├í Voice tie┼ż zabudovan├Ż syst├ęm hlasovej schr├ínky, ─Źo je vo v├Ą─Ź┼íine produktov VoIP pomerne zriedkav├ę. Nakoniec m├í Voice webov├ęho klienta, ktor├Ż v├ím umo┼ż┼łuje telefonova┼ą, kontrolova┼ą hlasov├║ schr├ínku a odosiela┼ą texty priamo z prehliada─Źa Chrome, ─Ź├şm je dostupn├Ż takmer na ka┼żdom zariaden├ş.

Celkovo Voice nie je dokonal├í aplik├ícia na bezplatn├ę volanie, najm├Ą preto, ┼że vy┼żaduje platbu pre v├Ą─Ź┼íinu kraj├şn mimo USA a Kanady. Pre v├Ą─Ź┼íinu ─Źitate─żov to v┼íak v├┤bec nie je probl├ęm. V├Ą─Ź┼íina pou┼ż├şvate─żov slu┼żby Voice zist├ş, ┼że ponuky spolo─Źnosti Google s├║ najkompletnej┼íie zo v┼íetk├Żch ostatn├Żch aplik├íci├ş na volanie zadarmo v syst├ęme Android, najm├Ą od jej prepracovania za─Źiatkom tohto roka. Doplnkov├ę funkcie vr├ítane podpory SMS a hlasovej schr├ínky s├║ jednoducho ─Źere┼íni─Źkou na torte pre aplik├íciu, ktor├í pon├║ka volaj├║cu aplik├íciu, ktor├í sa ─żahko pou┼ż├şva. S plnou silou spolo─Źnosti Google, ktor├í stoj├ş za touto aplik├íciou, s├║ medzin├írodn├ę sadzby hovorov jedn├Żm z najni┼ż┼í├şch, ktor├ę sme celkovo videli. ─îi u┼ż h─żad├íte sekund├írne telef├│nne ─Ź├şslo alebo chcete prejs┼ą v├Żlu─Źne na online volanie cez VoIP, je to aplik├ícia, ktor├║ m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą na bezplatn├ę hovory na Androide.