Najlep┼íie bezdr├┤tov├ę mechanick├ę kl├ívesnice

Kvalita toho, ─Źo je v ponuke, nehovoriac o apel├ícii na spotrebite─żov, ktor├ş h─żadaj├║ lep┼íiu tabu─żu, znemo┼ż┼łuje zv├í┼żenie tejto kl├ívesnice.

Za─Źnime s vizu├ílnym dizajnom. G613 je s├║─Źas┼ąou hernej zostavy Logitech, o ─Źom sved─Ź├ş aj zahrnutie p├şsmena G do n├ízvu produktu aj do ─żav├ęho horn├ęho rohu poml─Źky. Napriek tomu, ┼że hracia plocha je v├Ą─Ź┼íinou zameran├í na hry, dizajn je ove─ża podhodnotenej┼í├ş ako model Corsair.

Pozoruhodn├ę vlastnosti

 • P├şsmo na kl├ívesoch je z├íkladn├ę, ale modern├ę, s jednoduch├Żm bezpatkov├Żm p├şsmom, ktor├ę vyzer├í dobre pri ka┼żdodennom pou┼ż├şvan├ş. Samotn├ę p├şsmo je na ─Źiernych kl├íves├ích biele a jedin├í farba na kl├ívesnici poch├ídza z programovate─żn├ęho makra ÔÇ×G-KeysÔÇť pozd─║┼ż ─żavej strany kl├ívesnice.
 • Na pravej strane poml─Źky je umiestnen├í numerick├í kl├ívesnica s desiatimi kl├ívesami a nad ┼łou n├íjdete vyhraden├ę multimedi├ílne kl├ívesy na ovl├ídanie prehr├ívania na va┼íom zariaden├ş.
 • Kl├ívesov├ę skratky v hornej ─Źasti kl├ívesnice tie┼ż povo─żuj├║ a deaktivuj├║ bezdr├┤tov├ę pripojenie, Bluetooth, hern├Ż re┼żim a mal├Ż indik├ítor bat├ęrie.
 • Fyzick├Ż dizajn kl├ívesnice je vynikaj├║ci, preto┼że pon├║ka z├íkladn├Ż, ale elegantn├Ż dizajn, ktor├Ż umo┼ż┼łuje jeho pou┼żitie doma alebo v kancel├írii. Neexistuje ┼żiadny ┼ítrukt├║rovan├Ż medzern├şk, ┼żiadna nadmerne navrhnut├í opierka dlan├ş a ┼żiadne lepiv├ę svetl├í, ktor├ę kri─Źia: ÔÇ×Som hr├í─Ź.ÔÇť
 • Pocit je ─żahk├Ż a kliknutie je tich├ę, ke─Ć stla─Ź├şte veko. Cestn├í vzdialenos┼ą je pribli┼żne o jeden milimeter krat┼íia ako ─Źerven├í a krat┼í├ş ovl├ídac├ş bod znamen├í, ┼że k─ż├║─Źe sa registruj├║ r├Żchlej┼íie ako typ porovnate─żnej ─Źervenej.
 • Spolo─Źnos┼ą tvrd├ş, ┼że spolu s dvomi bat├ęriami AA, ktor├ę s├║ s├║─Źas┼ąou balenia, sa na pou┼ż├şvanie kl├ívesnice pou┼ż├şva celkom 18 mesiacov, pokia─ż kl├ívesnicu pou┼ż├şvate osem hod├şn denne a vyp├şnate ju, ke─Ć ju nepou┼ż├şvate.
 • G613 nem├í podsvietenie, farbu, inak je pou┼żitie poml─Źky v tme omnoho v├Ą─Ź┼íou v├Żzvou, ako by to bolo inak.

  Nedostato─Źn├ę podsvietenie sa vypl├íca v priestore pre bat├ęriu, ako si to v┼íimneme za okamih, ale v┼żdy je lep┼íie ma┼ą mo┼żnos┼ą zapn├║┼ą alebo vypn├║┼ą ho, ako ├║plne vynecha┼ą.

  Najlep┼íie bezdr├┤tov├ę mechanick├ę kl├ívesnice 1

  Rovnako ako in├ę kl├ívesnice spolo─Źnosti Logitech, G613 nepou┼ż├şva prep├şna─Źe Cherry; Namiesto toho spolo─Źnos┼ą Logitech vyvinula svoj vlastn├Ż mechanick├Ż sp├şna─Ź naz├Żvan├Ż sp├şna─Źe Romer-G, ─Źo by sme pod─ża pocitov op├şsali ako kr├ş┼żenie medzi sp├şna─Źmi Cherry MX Red a Brown.

  Je potrebn├ę poznamena┼ą, ┼że sp├şna─Źe Romer-G maj├║ ove─ża dlh┼íiu ┼żivotnos┼ą ako konkuren─Źn├ę ─Źerven├ę a dosahuj├║ 70 mili├│nov ├║derov oproti iba 50 mili├│nom.

  Najlep┼íie bezdr├┤tov├ę mechanick├ę kl├ívesnice 2

  Pokia─ż ide o pripojenie k po─Ź├şta─Źu, vr├ítane nano-prij├şma─Źa v krabici, ktor├í kombinuje bezdr├┤tov├║ technol├│giu 2,4 GHz s technol├│giou Bluetooth, ─Ź├şm sa vytvor├ş viac bodov pripojenia.

  G613 m├┤┼że pou┼ż├şva┼ą z├íkladn├ę Bluetooth na pripojenie k viacer├Żm zariadeniam, ─Źi u┼ż ide o v├í┼í po─Ź├şta─Ź, notebook alebo smartf├│n. Ak chcete z├şska┼ą najlep┼í├ş ─Źas odozvy, mus├şte sa uisti┼ą, ┼że pou┼ż├şvate nano-prij├şma─Ź v balen├ş na z├şskanie pr├şstupu k technol├│gii Logitech's Lightspeed, ktor├í umo┼ż┼łuje krat┼íiu dobu odozvy ako 1 milisekunda.

  Nie je obmedzen├ę na jeden alebo druh├Ż; Pomocou tla─Źidiel v hornej ─Źasti zariadenia m├┤┼żete zvoli┼ą, ─Źi sa chcete pripoji┼ą k svojim zariadeniam prostredn├şctvom prij├şma─Źa alebo Bluetooth.

  Na rozdiel od Corsair sa zd├í, ┼że doska Logitech neposkytuje bezpe─Źnos┼ą pri z├ípise cez bezdr├┤tov├ę pripojenie. Pre v├Ą─Ź┼íinu pou┼ż├şvate─żov to nemus├ş by┼ą probl├ęm.

  Pokia─ż ide o nap├íjanie zariadenia, G613 sa rozhodol pou┼żi┼ą dve AA bat├ęrie na nab├şjate─żn├║ l├ştium-i├│nov├║ bat├ęriu, ktor├í by sa mohla pova┼żova┼ą za v├Żhodu alebo nev├Żhodu, v z├ívislosti od toho, ako sa c├ştite pri nab├şjan├ş bezdr├┤tov├Żch zariaden├ş.

  Najlep┼íie bezdr├┤tov├ę mechanick├ę kl├ívesnice 3

  Nieko─żko ─Ćal┼í├şch my┼ílienok o G613: po prv├ę, k─ż├║─Źe. Aj ke─Ć s├║ tvar a ┼ít├Żl pevn├ę, p├şsmen├í sa tla─Źia sk├┤r, ako vkladaj├║ priamo na ob├ílku. Pre niektor├Żch to nemus├ş by┼ą probl├ęm, ale vybran├ş recenzenti poznamenali, ┼że k─ż├║─Źe boli odpojen├ę a pou┼żit├ę iba na t├Ż┼żdne pou┼ż├şvania.

  Opierka dlan├ş je integrovan├í do kl├ívesnice, v─Ćaka ─Źomu je nepohybliv├í zo zariadenia. Ak v├ím to nevad├ş, je to ├║plne prijate─żn├ę, ale je to ─Ćal┼íia oblas┼ą, v ktorej by vo─żba pou┼ż├şvate─ża prekro─Źila mo┼żnosti, ktor├ę poskytuje spolo─Źnos┼ą Logitech.

  Kone─Źne neexistuje ┼íirok├Ż dr┼żiak pr├şslu┼íenstva, napr├şklad laptop Corsair, ale jednotka sa dod├íva s dr┼żiakom smartf├│nu na pou┼ż├şvanie kl├ívesnice s smartf├│nom alebo tabletom.

  Na konci d┼ła je G613 pevn├í bezdr├┤tov├í mechanick├í kl├ívesnica, najm├Ą pre hr├í─Źov. Nezasiahne to najvy┼í┼íie hodnoty modelu Corsair, m├í v┼íak svoje vlastn├ę v├Żhody, ktor├ę konkurencia nepon├║ka, vr├ítane ┼żivotnosti bat├ęrie a ceny.

  Hoci sa MSRP na webovej str├ínke Logitech jav├ş ako 149 dol├írov, je v s├║─Źasnosti k dispoz├şcii na adrese Amazon za 69,99 dol├írov, ─Źo z neho rob├ş spo─żahliv├║ vo─żbu pre niekoho, kto h─żad├í mechanick├║ kl├ívesnicu v plnej ve─żkosti, ktor├í vyu┼ż├şva kvalitn├ę prep├şna─Źe a poskytuje dobr├Ż z├í┼żitok pri hran├ş hier na gau─Źi alebo pri stole.