Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Najlep┼íie aplik├ície s vegetari├ínskymi receptami: pripojte sa k # t├Ż┼żd┼łov├ęmu m├Ąsu

Najlep┼íie aplik├ície s vegetari├ínskymi receptami: pripojte sa k # t├Ż┼żd┼łov├ęmu m├Ąsu 1

N├írodn├Ż t├Ż┼żde┼ł bez m├Ąsa za─Źal. Je to iniciat├şva, ktorej cie─żom je upozorni┼ą ─żud├ş, ┼że jes┼ą menej m├Ąsa je dobr├ę. V skuto─Źnosti je ve─żmi ─żahk├ę zvoli┼ą zeleninov├Ż pokrm ─Źastej┼íie. Konzum├íciou men┼íieho mno┼żstva m├Ąsa sa zabije nielen menej zvierat, ale aj menej emisi├ş CO2 a spotrebuje sa menej vody. Z├║─Źast┼łujete sa aj n├írodn├ęho t├Ż┼żd┼ła bez m├Ąsa alebo h─żad├íte nov├║ in┼ípir├íciu do kuchyne? Uviedli sme mno┼żstvo u┼żito─Źn├Żch aplik├íci├ş pre vegetari├ínov a flexitaristov! V j├║ni to m├┤┼żete znova zopakova┼ą, preto┼że potom svetov├Ż t├Ż┼żde┼ł bez m├Ąsa (15. a┼ż 21. j├║na 2020).

┼á┼ąastn├í krava

Ak chcete jes┼ą vonku, nechcete prech├ídza┼ą mestom donekone─Źna a prezera┼ą si menu ka┼żdej re┼ítaur├ície. Webov├í str├ínka Happycow.net m├í pre v├ís rie┼íenie. M├┤┼żete ─żahko vyh─żada┼ą vegetari├ínske alebo veg├ínske re┼ítaur├ície. Maj├║ tie┼ż aplik├íciu pre v├ís. Najprv ozna─Źte, ─Źi h─żad├íte vegetari├ínsku, veg├ínsku alebo vegetari├ínsku re┼ítaur├íciu. Potom si m├┤┼żete vybra┼ą, ─Źi chcete n├íjs┼ą re┼ítaur├íciu vo va┼íej bezprostrednej bl├şzkosti alebo na inom mieste. Zobrazia sa v┼íetky re┼ítaur├ície na mape alebo v zozname. S├║ vyzdoben├ę farbami, ktor├ę ozna─Źuj├║ typ re┼ítaur├ície. N├íjdete re┼ítaur├ície po celom svete, tak┼że aj ke─Ć ste v zahrani─Ź├ş, je u┼żito─Źn├í aplik├ícia ma┼ą so sebou. V tejto aplik├ícii m├┤┼żete tie┼ż vyh─żad├íva┼ą ekologick├ę obchody.

Zelen├í kuchy┼ła

Praktick├í aplik├ícia, ke─Ć h─żad├íte chutn├ę recepty zalo┼żen├ę na rastlin├ích. Tie┼ż u┼żito─Źn├ę, ak nechcete jes┼ą m├Ąso cel├Ż de┼ł. Chutn├ę recepty s minim├ílnym obsahom lepku, cukrov a mlie─Źnych v├Żrobkov. Kreat├şvne recepty s├║ vybaven├ę kr├ísnymi fotografiami a podrobn├Żmi a ─żahko pou┼żite─żn├Żmi pokynmi. Existuje 159 pr├ęmiov├Żch receptov a ─Ćal┼í├şch 28 receptov, ktor├ę m├┤┼żete z├şska┼ą ako n├íkup v aplik├ícii. M├┤┼żete ulo┼żi┼ą ob─ż├║ben├ę polo┼żky a vytvori┼ą n├íkupn├Ż zoznam. Pri ka┼żdom recepte m├┤┼żete vidie┼ą, ako dlho trv├í pr├şprava a po─Źas varenia m├┤┼żete klepnut├şm na obrazovku ozna─Źi┼ą ka┼żd├Ż krok ako pripraven├Ż. Presne sa v ┼łom uv├ídza, ─Źi je recept vyroben├Ż veg├ínsky, surov├Ż, bezlepkov├Ż alebo s celozrnn├Żmi obilninami. Ak chcete recept vytla─Źi┼ą (nepriazniv├Ż z h─żadiska ┼żivotn├ęho prostredia), m├┤┼żete tak urobi┼ą prostredn├şctvom AirPrint.

Zelen├í kuchy┼ła (1, 09, iPhone / iPad + IAP, iOS 11.0+) –

Oh, ona ┼żiari

Sta─Ź├ş pri poh─żade na fotografie v tejto aplik├ícii voda steka┼ą do ├║st. Recepty v tejto aplik├ícii s├║ veg├ínske, tak┼że aj bez ┼żivo─Ź├ş┼ínych produktov, ako je mlieko a vajcia. Rovnako ako vo v├Ą─Ź┼íine aplik├íci├ş receptov tu m├┤┼żete ulo┼żi┼ą svoje ob─ż├║ben├ę recepty, aby ste ich mohli ─żahko znova n├íjs┼ą. Aplik├ícia sa tie┼ż ─żahko pou┼ż├şva po─Źas varenia, preto┼że zost├íva akt├şvna. Tak┼że sa nemus├şte b├í┼ą ┼ípinav├Żch prstov na va┼íom iPhone alebo iPade.

Je to Vegan?

Samozrejme viete, ┼że v ban├ínoch alebo jablk├ích neexistuj├║ ┼żiadne ┼żivo─Ź├ş┼íne produkty. ─îasto je v┼íak ┼ąa┼ż┼íie odhadn├║┼ą produkty, ktor├ę poch├ídzaj├║ z poh├íra alebo plechovky. Potom sa hod├ş aplik├ícia Is It Vegan. V─Ćaka tomu m├┤┼żete ─żahko zisti┼ą, ─Źi s├║ v├Żrobky veg├ínske. Sta─Ź├ş naskenova┼ą ─Źiarov├Ż k├│d a glukometer uk├í┼że, ─Źi ide o produkt Vegan. K dispoz├şcii je tie┼ż funkcia vyh─żad├ívania, pomocou ktorej m├┤┼żete vyh─żad├íva┼ą produkty alebo pr├şsady a zisti┼ą, ─Źi s├║ veg├ínske. Uv├ídza tie┼ż, ktor├ę zlo┼żky s├║ veg├ínske a ktor├ę nie.

Z Paulininej kuchyne

Potravinov├Ż blogger Pauline zabezpe─Ź├ş, aby ste na st├┤l v┼żdy polo┼żili nie─Źo zdrav├ę a vo svojej aplik├ícii zlo┼żila v┼íetky vegetari├ínske recepty, aby ste si mohli bez probl├ęmov vybera┼ą zdrav├ę recepty. Vytvorili ste si ├║─Źet? Potom si m├┤┼żete recepty ulo┼żi┼ą a urobi┼ą ich inokedy. T├Żmto sp├┤sobom nemus├şte zaka┼żd├Żm prech├ídza┼ą cel├Żm zoznamom, ale m├íte spolu v┼íetky chutn├ę recepty.

Viac aplik├íci├ş s vegetari├ínskymi receptami

  • Vyberte si zdrav├ę? (zadarmo, iPhone, iOS 9,0+) – Aplik├ícia na zistenie, ktor├ę produkty s├║ zdrav┼íie konzumovate─żn├ę. Stav├şme sa, ┼że zelenina vyjde zdrav┼íie ako frikandel?
  • Foto kuch├írka (zadarmo, iPhone / iPad + IAP, iOS 10.0+) – Za p├ír eur si m├┤┼żete k├║pi┼ą bal├şk 60 vegetari├ínskych receptov, ktor├ę m├┤┼żete implementova┼ą krok za krokom.
  • ┼Żuva─Źka (zadarmo, iPhone, iOS 10.3+) – T├║to aplik├íciu vytvorila holandsk├í osoba a ka┼żd├Ż t├Ż┼żde┼ł v├ím poskytuje preh─żad vegetari├ínskych receptov pod─ża va┼íich preferenci├ş.
  • Appie od Alberta Heijna (zadarmo, iPhone / iPad, iOS 11.0+) – Aplik├ícia Albert Heijn v├ím tie┼ż pom├íha s vegetari├ínskou stravou. Pomocou funkcie vyh─żad├ívania m├┤┼żete ─żahko n├íjs┼ą v┼íetky vegetari├ínske recepty. A u┼żito─Źn├ę je, ┼że ich m├┤┼żete prida┼ą priamo do svojho n├íkupn├ęho zoznamu, aby ste pri nakupovan├ş nemohli ni─Ź zabudn├║┼ą.
  • Vegansk├ę Amino pre: Veganizmus (zadarmo, iPhone, iOS) 9,0+) – Toto je aplik├ícia, v ktorej n├íjdete nielen recepty in├Żch vegetari├ínov a veg├ínov, ale m├┤┼żete sa s nimi tie┼ż skontaktova┼ą tu. Soci├ílne m├ędium zameran├ę na vegetari├ínov a veg├ínov.
  • Ako vari┼ą v┼íetko Veg (10.99, iPhone / iPad, iOS) 9,0+) – Vegetari├ínska verzia sl├ívnej kuch├írskej knihy Marka Bittmana. Obsahuje viac ako 2.000 receptov z p├┤vodnej knihy, teda o nie─Źo vysokej ceny.
  • Nie ste vegetari├ín alebo veg├ín, ale m├íte ┼ípeci├ílne stravovacie potreby alebo potravinov├║ alergiu? Potom skontrolujte nasleduj├║cu spr├ívu pomocou praktick├Żch aplik├íci├ş.