Najlepšie aplikácie pre videohovory (AKTUALIZOVANÉ)

Zhodou okolnost├ş sme ned├ívno hovorili o tom, ak├ę nevyhnutn├ę bud├║ neobmedzen├ę pl├íny 5G, a jedn├Żm z na┼íich hlavn├Żch argumentov boli videohovory v rozl├ş┼íen├ş 4K. Cel├Ż svet sa v posledn├Żch mesiacoch presunul k videokonferenci├ím a oni to u┼ż ber├║ ako be┼żn├║ s├║─Źas┼ą svojho ┼żivota.

V obchode Android Play Store n├íjdete mnoho platforiem pre videohovory, nehovoriac o jednom opera─Źnom syst├ęme. Ke─Ć┼że je ich v┼íak ve─ża, pou┼ż├şvatelia v┼żdy rad┼íej zostan├║ pri t├Żch najzn├ímej┼í├şch, ale S├║ to najlep┼íie? Nie nevyhnutne. Preto sme sa zhroma┼żdili the 5 najlep┼íie aplik├ície pre videohovory v roku 2021, a nie, WhatsApp medzi nimi nie je.

Čo potrebuje aplikácia pre videokonferencie, aby patrila medzi najlepšie?

Vyvin├║┼ą aplik├íciu pre videokonferencie nie je to len umo┼żnenie komunik├ície dvoch ─żud├ş medzi nimi a je ich mo┼żn├ę vidie┼ą cez kamery. V skuto─Źnosti je to len z├íkladn├Ż koncept a potom existuje cel├Ż rad dodatkov, v─Ćaka ktor├Żm je platforma najlep┼íia.

V tomto zozname je najd├┤le┼żitej┼íie: kvalita zvuku a videa, stabilita videohovoru, po─Źet pou┼ż├şvate─żov s├║─Źasne, pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie a integr├ícia s in├Żmi slu┼żbami. Cena m├┤┼że by┼ą tie┼ż d├┤le┼żit├í, ale v tomto pr├şpade jej d├ívame mierne sekund├írnu poz├şciu. Nech├íme v├ím tie najlep┼íie aplik├ície pre videokonferencie.

Zoom, najzn├ímej┼íia platforma pre videohovory za posledn├ę mesiace, je tie┼ż jednou z najlep┼í├şch

zoom najpopulárnejšia platforma pre videohovory v roku 2020

S m├│dnou platformou za─Źneme v posledn├Żch mesiacoch Zoom Videoconferences. Jedn├í sa o aplik├íciu, ktor├í vy┼żaduje nieko─żko rokov na trhu, ale a┼ż doned├ívna na┼íiel svoju zasl├║┼żen├║ sl├ívu. ┼ákoda, ┼że to trvalo tak dlho, preto┼że je to ve─żmi dobr├ę.

Kvalita zvuku a videa, ktor├║ Zoom pon├║ka, je fantastick├í, dokonca aj na videokonferenci├ích mnoh├Żch ─żud├ş. Jeho maxim├ílna kapacita s├║be┼żn├Żch pou┼ż├şvate─żov je 100 ─żud├ş pre bezplatn├║ verziu, aj ke─Ć sa na obrazovke zobrazuje iba 50. Medzit├Żm v platenej verzii tento ├║daj st├║pa a┼ż 1000 ─żud├ş, v z├ívislosti od pl├ínu, ktor├Ż si najmete.

Zoom len povo─żuje 40 -min├║tov├ę videohovory v bezplatnej verzii, aj ke─Ć v poslednej dobe rozd├ívaj├║ ve─ża neobmedzen├Żch videohovorov. Aj ke─Ć je t├íto platforma fantastick├í, nezaobi┼íla bez ob├ív o bezpe─Źnos┼ą a s├║kromie. Spolo─Źnos┼ą v┼íak v tejto z├íle┼żitosti u┼ż podnikla kroky a taktie┼ż v├ís nau─Ź├şme, ako urobi┼ą zo Zomu bezpe─Źnej┼íiu aplik├íciu.

Okrem v┼íetk├ęho vy┼í┼íie uveden├ęho m├í Zoom virtu├ílne pozadie, tabu─żu, mo┼żnosti pre zdie─żajte obrazovku a zaznamenajte stretnutie, chat a dokonca aj s├║kromn├ę ÔÇőÔÇősch├┤dze. Ste spr├ívcom? Videohovor m├┤┼żete napl├ínova┼ą na konkr├ętny d├ítum a ─Źas a okrem nich Zoom v├ím d├íva absol├║tnu kontrolu o mo┼żnostiach miestnosti. Ich pr├ęmiov├ę pl├íny za─Ź├şnaj├║ na 13,99 eura.

Klady:

 • Podporuje HD video, dokonca aj v bezplatnej verzii, a s ve─żkou stabilitou.
 • Pln├í kontrola nad zasada─Źkou pre spr├ívcu.
 • Pon├║ka ─Ćal┼íie slu┼żby, ako s├║ Zoom Rooms pre fyzick├ę konferencie a hovory v cloude prostredn├şctvom Zoom Phone.
 • Videokonferencie a┼ż pre 1 000 ─żud├ş.

Zápory:

 • Videohovory v bezplatnej verzii iba 40 min├║t.
 • Pri viacer├Żch pr├şle┼żitostiach bolo naru┼íen├ę s├║kromie sch├┤dze (aj ke─Ć sa zd├í, ┼że bolo opraven├ę).

Cloudov├ę stretnutia ZOOM

Cloudov├ę stretnutia ZOOM

Google Meet, aplik├ícia pre videohovory s plnou integr├íciou so slu┼żbami Google

videohovory google meet 250 ─żud├ş kompatibiln├ę s gsuite

Google Meet je s├║─Źas┼ąou G Suite, ekosyst├ęmu podnikov├Żch aplik├íci├ş Google. By┼ą jeho s├║─Źas┼ąou, Google Meet je perfektne integrovan├Ż s in├Żmi slu┼żbami Google ako Gmail, Kalend├ír, YouTube a Drive. Okrem toho v├ím umo┼ż┼łuje zdie─ża┼ą a zaznamen├íva┼ą obrazovku, konfigurova┼ą virtu├ílne pozadia, ma┼ą zobrazenie gal├ęrie a┼ż pre 16 os├┤b a ─Ćal┼íie.

Kvalita zvuku a videa v slu┼żbe Google Meet je ve─żmi dobr├íAj ke─Ć je to sprev├ídzan├ę ve─żkou spotrebou d├ít a vy┼żaduje to dobr├ę pripojenie. Na platforme m├┤┼żete uskuto─Ź┼łova┼ą videohovory z a┼ż 250 ├║─Źastn├şkov, ako aj umo┼żnenie dom├ęne vykon├íva┼ą ┼żiv├ę ┼íou a┼ż pre 100 000 div├íkov.

Ako ka┼żd├í aplik├ícia Google, aj Meet m├í dokonale ├║h─żadn├ę a intuit├şvne rozhranie. V ┼łom nen├íjdete ni─Ź nemiestne, ale tam, kde by malo by┼ą. Tie┼ż je v┼íetko perfektne usporiadan├ę a krivka u─Źenia sa je ve─żmi r├Żchlo nau─Źi┼ą sa ovl├ída┼ą t├║to platformu.

Pr├şstup k slu┼żbe Google Meet z├şskate po zaplaten├ş ak├ęhoko─żvek predplatn├ęho G Suite (od 4, 75 eur). V s├║─Źasnosti je v┼íak k dispoz├şcii zadarmo, a to do 20. septembra, a na pr├şstup v├ím sta─Ź├ş ├║─Źet Google.

Klady:

 • Bezkonkuren─Źn├í kvalita videa pre mnoho platforiem.
 • Pln├í integr├ícia s in├Żmi aplik├íciami Google.
 • ┼Żiv├ę ┼íou a┼ż pre 100 000 div├íkov.
 • Ve─żmi intuit├şvne rozhranie.

Zápory:

 • Videohovory a┼ż s 250 ─żu─Ćmi, dokonca aj v pr├ęmiovej verzii.
 • Vysok├í spotreba d├ít a potreba dobr├ęho pripojenia.

Google Meet

Google Meet

Microsoft Teams, jedna z najlep┼í├şch platforiem produktivity, je tie┼ż jednou z najlep┼í├şch aplik├íci├ş pre videokonferencie

produktivita t├şmov Microsoft a aplik├ícia pre videohovory kompatibiln├í s aplik├íciami Microsoft 365

├Üprimne povedan├ę, Microsoft Teams nie je oby─Źajn├í aplik├ícia na videohovory a v skuto─Źnosti je viac zameran├í na chat. Jeho mo┼żnosti videokonferenci├ş s├║ v┼íak ve─żmi dobr├ę a ke─Ć ich spoj├şte s in├Żmi funkciami, m├íte ├║┼żasn├í aplik├ícia na zv├Ż┼íenie produktivity.

Ako takmer ka┼żd├í aplik├ícia v tomto zozname, aj Microsoft Teams je platforma zameran├í na firmy, ale je ide├ílna aj na videohovory s priate─żmi. Microsoft Teams zdie─ża mnoho podobnost├ş so slu┼żbou Meet, preto┼że je s├║─Źas┼ąou sady Microsoft 365. Tie┼ż ve─żmi dobre sa integruje s in├Żmi aplik├íciami spolo─Źnosti Microsoftnapr├şklad ako Outlook, OneNote, Word, Excel a OneDrive.

Potrebujete pou┼ż├şva┼ą Microsoft Teams s aplik├íciou tretej strany? Platforma m├í viacero roz┼í├şren├ş na pou┼żitie s in├Żmi slu┼żbami. V─Ćaka aplik├ícii Teams m├┤┼żete vytv├íra┼ą informa─Źn├ę kan├íly a necha┼ą va┼íe videohovory vidie┼ą ka┼żd├ęmu, kto je s├║─Źas┼ąou t├Żchto kan├ílov, aj ke─Ć sa k sch├┤dzi nepripoj├ş.

Okrem toho m├í mnoho r├Żchle pr├şkazy, nie─Źo ve─żmi odli┼ín├ę od konkurencie. Jeho kvalita zvuku a videa nie je v├┤bec zl├í a m├┤┼żete sa s n├şm stretn├║┼ą a┼ż 250 ─żud├şbez oh─żadu na to, ak├Ż bal├şk m├íte. Okrem toho v├ím umo┼ż┼łuje zdie─ża┼ą a zaznamen├íva┼ą obrazovku, m├í zobrazenie gal├ęrie (maximum 4 pou┼ż├şvate─żov na obrazovke) a m├┤┼żete si nastavi┼ą dom├ęnu na ┼żiv├ę vysielanie.

Ako produkt├şvna aplik├ícia sa zd├í by┼ą bezpochyby najlep┼íia, aj ke─Ć hovor├şme o platform├ích pre videokonferencie. Aj napriek tomu m├í dostatok z├ísluh by┼ą na tomto vrchole 5, hoci je ┼ąa┼żk├ę konfigurova┼ą ak nem├íte ├║─Źet Microsoft 365. MS Teams m├í bezplatn├Ż z├íkladn├Ż pl├ín a pr├ęmiov├ę predplatn├ę za─Ź├şnaj├║ od 5 eur.

Klady:

 • R├Żchle pr├şkazy.
 • Pln├í integr├ícia s in├Żmi aplik├íciami spolo─Źnosti Microsoft.
 • Prenos videohovorov v streamingu.
 • Viacer├ę roz┼í├şrenia na pou┼ż├şvanie slu┼żieb tret├şch str├ín.
 • Ve─żmi kompletn├í produkt├şvna aplik├ícia.

Zápory:

 • Videohovory a┼ż s 250 ─żu─Ćmi, dokonca aj v pr├ęmiovej verzii.
 • Je ┼ąa┼żk├ę nastavi┼ą, ak nem├íte ├║─Źet Microsoft 365.

T├şmy spolo─Źnosti Microsoft

T├şmy spolo─Źnosti Microsoft

Messenger Miestnosti, nov├í platforma pre videohovory, ktor├í m├í tie┼ż k dispoz├şcii prostriedky pre roz┼í├şren├║ realitu

aplik├ícia pre videohovory v messengeri s filtrami pre roz┼í├şren├║ realitu

S Messenger Izby, Facebook Splnil dve zo svojich hlavn├Żch fant├ízi├ş: prelomenie hran├şc videohovorov WhatsApp a umo┼żnenie kr├ş┼żovej komunik├ície medzi v┼íetk├Żmi jeho platformami. Po prv├ę, zav├ídza nov├║ zna─Źku pre spolo─Źnos┼ą s miestnos┼ąami a┼ż pre 50 ├║─Źastn├şkov. Druhy, zasadaciu miestnos┼ą si m├┤┼żete vytvori┼ą z WhatsApp, Instagram, Facebook a Messenger, a nech ─żudia poch├ídzaj├║ z ka┼żd├ęho z nich.

Aj ke─Ć to nie je najkompletnej┼íia aplik├ícia, ak├║ n├íjdete, multiplatformov├í komunik├ícia sta─Ź├ş na to, aby bola zaraden├í do tohto zoznamu. Nie je to v┼íak jedin├í pozoruhodn├í vec, ktor├║ Rooms pon├║ka: je ├║plne zadarmo, nem├í ┼żiadne ─Źasov├ę limity ako Zoom, a zriadenie miestnosti je hra─Źka.

Chce┼í viac? Messenger Miestnosti v├ím umo┼ż┼łuj├║ prida┼ą 360 stup┼łov├ę pozadie na va┼íu obrazovku, preto┼że tie stretnutia, ktor├ę v├ís zastihli v miestnosti, urobili chaos. A najlep┼íie? Ve─żmi bude ─Źoskoro kompatibiln├Ż s filtrami roz┼í├şrenej reality ktor├ę m├┤┼żete aplikova┼ą na svoju tv├ír alebo na tv├ír svojich priate─żov.

Zvuk a video v aplik├ícii Mesenger Rooms s├║ celkom dobr├ę, aj ke─Ć sa to e┼íte m├┤┼że zlep┼íi┼ą. Predpoklad├íme v┼íak, ┼że to m├┤┼że by┼ą sp├┤soben├ę t├Żm ist├Żm ako v WhatsApp, ─Źo najviac optimalizuje spotrebu d├ít.

Miestnosti nemusia by┼ą tou najlep┼íou aplik├íciou na videohovory, ktor├║ m├┤┼żete v tomto zozname n├íjs┼ą, ale je to nov├í platforma a ur─Źite ─Źoskoro dostane ve─ża nov├Żch funkci├ş.

Klady:

 • ├Üplne zadarmo a bez ─Źasov├Żch obmedzen├ş.
 • Jednoduch├í konfigur├ícia.
 • Plne integrovan├ę do Facebook, WhatsApp, Instagram a Messenger.
 • 360 stup┼łov├ę tapety.

Zápory:

 • Videohovory s maxim├ílne 50 ─żu─Ćmi.
 • St├íle m├í k dispoz├şcii nieko─żko funkci├ş.
 • Vylep┼íen├í kvalita zvuku a videa.
 • Nem├í vlastn├║ in┼ítalovate─żn├║ aplik├íciu.

Messenger Rooms je aplik├ícia, ktor├í sa integruje s in├Żmi platformami, tak┼że moment├ílne nem├í vlastn├║ aplik├íciu. Pr├şstup v┼íak m├íte Messenger Miestnosti z jej webov├Żch str├ínok prostredn├şctvom tohto odkazu:

Rovnako tak m├íme ─Źl├ínok, ktor├Ż vysvet─żuje, ako vytvori┼ą izbu v Messenger Izby z WhatsApp a Instagram.

Cisco WebEX Meetings, stretnutie, ktor├ę v├ím umo┼żn├ş hovori┼ą s pou┼ż├şvate─żmi telef├│nov IP

Stretnutia Cisco WebEX s videohovormi kompatibiln├Żmi s telef├│nom IP

Cisco WebEX Meetings je tie┼ż ide├ílnou aplik├íciou pre spolupr├ícu na dia─żku. Slu┼żba pon├║ka bezplatn├║ verziu a r├┤zne pl├íny predplatn├ęho v z├ívislosti od potrieb pou┼ż├şvate─ża. Jeho maxim├ílna kapacita na tom istom stretnut├ş je 200 pou┼ż├şvate─żov za pr├ęmiov├ę tarify, a 100 za bezplatn├ę ├║─Źty.

Rovnako ako ostatn├ę aplik├ície v tomto zozname, WebEX Meetings umo┼ż┼łuje zdie─żanie obrazovky aj nahr├ívanie a m├í tie┼ż vlastn├║ tabu─żu a virtu├ílne pozadia. Jeho integr├ícia s in├Żmi slu┼żbami je celkom dobr├í, najm├Ą v pr├şpade bal├şka Microsoft 365.

WebEX Meetings je podporuje video v kvalite 1080pA s podporou expertnej sie┼ąovej spolo─Źnosti, ako je Cisco, je jej stabilita senza─Źn├í. The videohovory nie s├║ ─Źasovo obmedzen├ę, a okrem stretnut├ş WebEX m├í dve ve─żmi zauj├şmav├ę funkcie:

Prv├í je, ┼że prostredn├şctvom platformy m├┤┼żete vykon├íva┼ą prieskumy, ale m├┤┼żete na ne odpoveda┼ą aj zdvihnut├şm ruky, skvel├ę nie? ─Äal┼íou mo┼żnos┼ąou, ktor├║ sme milovali, je funkcia ÔÇ×Zavolaj miÔÇť. S ┼łou, k sch├┤dzi sa m├┤┼że pripoji┼ą ktoko─żvek s telef├│nom s hlasom alebo videom cez IP, aj ke─Ć za hovor mus├şte zaplati┼ą.

Cisco WebEX Meetings m├í bezplatn├ę z├íkladn├ę predplatn├ę a jeho pr├ęmiov├ę pl├íny za─Ź├şnaj├║ od 12 eur mesa─Źne na hostite─ża.

Klady:

 • V bezplatnej verzii nie s├║ ┼żiadne ─Źasov├ę limity.
 • Super stabiln├ę videohovory v rozl├ş┼íen├ş 1080p.
 • Dobr├í integr├ícia so slu┼żbami tret├şch str├ín.
 • Pripoji┼ą sa m├┤┼żu ─żudia s telef├│nmi s technol├│giou VoIP a Video-Over-IP.
 • Prieskumy vo─żnou rukou.

Zápory:

 • Videohovory s maxim├ílne 200 ─żu─Ćmi.
 • Obmedzen├í technick├í slu┼żba pre bezplatn├ę ├║─Źty.

Stretnutia Cisco Webex

Stretnutia Cisco Webex

Ako zauj├şmavos┼ą by sme v├ím chceli nie─Źo poveda┼ą, tvorca Zoom pracoval v Cisco a mo┼żno aj preto mohol uvies┼ą na trh svoj optimalizovan├Ż a vylep┼íen├Ż produkt (┼ít├║dium v┼íetk├Żch nedostatkov a v├Żhod tejto poslednej aplik├ície, ktovie …). Vedel si?