Najlepšie aplikácie pre iPhone pre krátke videá a videá

Aplikácie pre krátke filmy

Existuje ve─ża aplik├íci├ş, pomocou ktor├Żch m├┤┼żete vytv├íra┼ą kr├ítke filmy, niekedy s ├║plne odli┼ín├Żm pr├şstupom. V tomto zozname ich uv├ídzame za v├ís.

Aplikácia pre fotoaparát od Apple pre krátke videá

Na vytvorenie pekn├ęho a kr├ítkeho videa nepotrebujete ┼ípeci├ílnu aplik├íciu. Pou┼ż├şvajte iba ┼żiv├ę fotografie, ktor├ę m├┤┼żete nasn├şma┼ą pomocou fotoapar├ítu iPhone! S├║ to kr├ítke filmy trvaj├║ce nieko─żko sek├║nd so zvukom a pohybom. Po vytvoren├ş videa m├┤┼żete prida┼ą ─Ćal┼íie efekty, napr├şklad efekt odrazenia alebo dlh┼íiu expoz├şciu.

Byte pre krátke videá

Pam├Ąt├íte si Vine? Bola to aplik├ícia pre kr├ítke vide├í okolo roku 2015. Bohu┼żia─ż to zmizlo, ale tvorcovia s├║ teraz sp├Ą┼ą s novou aplik├íciou: Byte. Aj tu ide o v├Żrobu a sledovanie kr├ítkych filmov. M├┤┼żu trva┼ą maxim├ílne ┼íes┼ą sek├║nd. Byte je vlastne n├ístupcom Vina. Aplik├íciu otvor├şte, vytvor├şte videoklip pomocou fotoapar├ítu a potom ho zverejn├şte online. Mo┼żnosti ├║pravy videa s├║ obmedzen├ę, ale to by mohla by┼ą sila. Nechcete tr├ívi┼ą hodiny kr├ítkym videom. Postupne sa prid├íva viac efektov a filtrov.

Bajtov├ę obrazovky aplik├íci├ş

M├┤┼żete tie┼ż sledova┼ą kr├ítke vide├í v byte, ako ste zvyknut├ş v in├Żch aplik├íci├ích soci├ílnych m├ędi├ş. Nov├ę vide├í n├íjdete na karte Discover. M├┤┼żete zobrazi┼ą str├ínku profilu v├Żrobcu a sledova┼ą ─żud├ş. Ak e┼íte nem├íte ┼żiadneho priate─ża v slu┼żbe Byte, m├┤┼żete si pozrie┼ą odpor├║─Źania redaktorov. Ako zabezpe─Ź├ş Byte, aby ste pre┼íli od mnoh├Żch alternat├şv? Najm├Ą pon├║kan├şm lep┼í├şch odmien ├║spe┼ín├Żm tvorcom. B├Żval├ę hviezdy v├şnnej r├ęvy Chris Melberger, Lance Stewart a Joshdarnit sa u┼ż zmenili. D├┤raz by sa mal kl├ís┼ą aj na kreativitu.

Instagram pre krátke filmy

Instagram v roku 2013 predstavila mo┼żnos┼ą vytv├íra┼ą a zdie─ża┼ą kr├ítke filmy. Instagramvide├í vo va┼íom pr├şbehu trvaj├║ maxim├ílne 15 sek├║nd, ale m├┤┼żete ich da┼ą nieko─żko za sebou. V pr├şspevku m├┤┼żete zaznamena┼ą 60-sekundov├ę vide├í. IGTV u┼ż nejak├Ż ─Źas existuje aj pre dlh┼íie filmy.

Instagram obsahuje v┼íetky druhy filtrov, pomocou ktor├Żch m├┤┼żete svojim vide├ím da┼ą svoj vlastn├Ż vzh─żad. Stabiliz├ícia obrazu zais┼ąuje, ┼że filmy vykazuj├║ ─Źo najmen┼íie vibr├ície. Instagram pridal tie┼ż mo┼żnos┼ą sp├║┼í┼ąa┼ą va┼íe vide├í v nekone─Źnej slu─Źke s Boomerangom a ─Ćal┼í├şmi funkciami, v─Ćaka ─Źomu sa spolo─Źnos┼ą Vine stala od za─Źiatku ve─żmi popul├írnou.

Instagram  Pr├şbeh: vytvorte kol├í┼ż

Kr├ísa toho Instagram je, ┼że v┼íetky funkcie n├íjdete v samotnej aplik├ícii. Ak chcete viac, existuj├║ r├┤zne druhy aplik├íci├ş tret├şch str├ín. A vzh─żadom na ve─żk├Ż po─Źet pou┼ż├şvate─żov je pravdepodobn├ę, ┼że va┼íi priatelia sa tie┼ż z├║─Źastnia Instagram posa─Ćte sa. Pomocou zna─Źiek hash m├┤┼żete n├íjs┼ą vide├í o konkr├ętnych t├ęmach.

Snapchat pre krátke videá

Slu┼żba Snapchat je zn├íma t├Żm, ┼że vide├í zmizn├║ automaticky po ich prehrat├ş va┼íimi priate─żmi. Maxim├ílna d─║┼żka filmov bola 10 sek├║nd po dlh├║ dobu, ale teraz je pred─║┼żen├í na 60 sek├║nd. Ak je video pr├şli┼í dlh├ę, m├┤┼żete ho skr├íti┼ą. K videu m├┤┼żete prida┼ą aj nieko─żko doplnkov, napr├şklad farebn├ę filtre, aktu├ílny ─Źas a teplotu a vlastn├Ż text.

Šošovky Snapchat

Chcete zdie─ża┼ą video priamo so svoj├şm cel├Żm zoznamom priate─żov? Potom to zl├║─Źte ako pr├şbeh. Tu si m├┤┼żu va┼íi priatelia prezera┼ą va┼íe v├Żtvory 24 hod├şn bez toho, aby po prehr├ívan├ş zmizli. Okrem pr├şbehov od va┼íich priate─żov m├┤┼żete vidie┼ą aj zviazan├ę vide├í, ktor├ę Snapchat zhrnie po─Źas v├Żznamn├Żch udalost├ş, ako je napr├şklad Fashion Week. Geo filtre a ve─ża kreat├şvnych mo┼żnost├ş ├║prav s├║ plusov├Żmi bodmi tejto aplik├ície. Skuto─Źnos┼ą, ┼że aplik├íciu pou┼ż├şvaj├║ najm├Ą t├şned┼żeri a nie je pr├şli┼í intuit├şvna z h─żadiska pou┼ż├şvate─żsk├ęho rozhrania, m├┤┼że niektor├Żch pou┼ż├şvate─żov odradi┼ą.

Apple Klipy pre krátke filmy

Predt├Żm, ako budete m├┤c┼ą zdie─ża┼ą kr├ítke video, mus├şte si ho vytvori┼ą. AppleAplik├ícia Klipy je na to plne zameran├í, aj ke─Ć t├íto aplik├ícia sa nikdy nemus├ş sta┼ą tak popul├írnou ako Apple d├║fal. Pomocou Klipy m├┤┼żete zostavova┼ą z├íbavn├ę kr├ítke vide├í a prid├íva┼ą efekty, ktor├ę s├║ ide├ílne na zdie─żanie na soci├ílnych m├ędi├ích. K dispoz├şcii s├║ tie┼ż retro filtre a v┼íetky druhy samolepiek. A to je tie┼ż ve─żmi u┼żito─Źn├ę: texty, ktor├ę zaznamen├ívate, m├┤┼żete okam┼żite nap├şsa┼ą do textu. St├íle viac ─żud├ş sleduje vide├í bez zvuku, tak┼że to m├┤┼że by┼ą ve─żmi u┼żito─Źn├ę. H─żad├íte bezplatn├Ż n├ístroj a jednoduch├Ż editor videa, ktor├Ż je tie┼ż z├íbavn├Ż na pou┼ż├şvanie, potom m├┤┼żete Apple Ur─Źite vysk├║┼íajte klipy.

1 Druh├Ż ka┼żd├Ż de┼ł

Samozrejme nemus├şte zverej┼łova┼ą v┼íetky svoje kr├ítke vide├í na soci├ílnych sie┼ąach. M├┤┼żete si ich vyrobi┼ą aj sami. S t├Żmto videom ka┼żd├Ż de┼ł nakr├║tite svoj kr├ítky film. Sta─Ź├ş len 1 za sekundu a po chv├şli v├ím poskytne pekn├Ż preh─żad o tom, ako ste sa v priebehu ─Źasu zmenili. Klipy s├║ ulo┼żen├ę v telef├│ne a na va┼íom ├║─Źte Google. V t├Żchto bezplatn├Żch aplik├íci├ích neexistuje ┼żiadna reklama a m├┤┼żete tie┼ż prepoji┼ą pozn├ímky ku klipom, tak┼że viete, ─Źo sa v tom ─Źase dialo. Preto┼że v 1 za druh├ę samozrejme nem├┤┼żete rozpr├íva┼ą cel├Ż pr├şbeh. Niektor├ę funkcie s├║ k dispoz├şcii iba platiacim pou┼ż├şvate─żom.

Po pou┼żit├ş tejto aplik├ície na chv├ş─żu m├┤┼żete pou┼żi┼ą 1 vide├í za sekundu za sebou po dlh┼íom videu. T├Żmto sp├┤sobom z├şskate ve─żmi osobn├ę video.

Video Vigo

V┼żdy sme si mysleli, ┼że Flipagram je dobr├ę meno, ale tvorcovia si vybrali in├ę meno: Vigo Video. Toto je u┼żito─Źn├Ż n├ístroj na kombinovanie fotografi├ş do prezent├ície, ktor├║ m├┤┼żete publikova┼ą ako kr├ítke video. Aplik├ícia chce pr├şstup k ├║─Źtom va┼íich fotoapar├ítov a ├║─Źtom soci├ílnych m├ędi├ş, aby ste si mohli vybra┼ą nieko─żko pekn├Żch fotografi├ş. Potom sledujte prezent├íciu a pridajte hudbu. Aplik├ícia je k dispoz├şcii aj pre Android.

TikTok pre krátke videá

Len sledujte alebo sa z├║─Źastnite sami, je to v┼íetko mo┼żn├ę v TikTok. Tieto kr├ítke vide├í s├║ n├ívykov├ę, preto┼że s├║ tak├ę spont├ínne a skuto─Źn├ę. Na ka┼żdej t├ęme n├íjdete kr├ítke filmy a v┼żdy sa mus├ş nie─Źo smia┼ą. Napr├şklad bumbling in├ęho. D─║┼żka videa bola p├┤vodne 6 sek├║nd a teraz je roztiahnut├Ż na 15 sek├║nd. Ak ste na┼íli ob─ż├║ben├║ hudobn├║ skladbu, m├┤┼żete si prezera┼ą r├┤zne vari├ície. Ale tie┼ż sa m├┤┼żete dozvedie┼ą nie─Źo nov├ę na TikTok. Ide├ílne pre chv├şle odpo─Źinku.

Aplikácia TikTok pre iPhone

M├┤┼żete tie┼ż ─żahko vytvori┼ą vlastn├ę vide├í, po─Źas ktor├Żch m├┤┼żete po─Źas nahr├ívania nieko─żkokr├ít pozastavi┼ą. M├┤┼żete tie┼ż bezplatne prida┼ą svoju ob─ż├║ben├║ hudbu alebo zvuky a jednoducho ich upravova┼ą. Samozrejme existuj├║ aj stovky filtrov, efektov a AR objektov.