Najlepšie aplikácie na začiatok vašej cesty za finančnou zdatnosťou

Nedávna pandémia sa stala nielen globálnou zdravotnou krízou, je aj ekonomickou. Vzhľadom na to, že súčasťou globálnej recesie v blízkej budúcnosti je, je pre nás dôležitejšie ako kedykoľvek predtým správne spravovať svoje peniaze. Nie je to vždy jednoduché, najmä ak práve začínate. Bez ohľadu na to, či ste čerstvý absolvent, ktorý práve vstúpil do pracovného procesu, alebo reformovaný profesionál, ktorý si uvedomil, že nikdy nie je priskoro začať s budovaním dôchodkového fondu, pre ľudí, ktorí si začínajú s budovaním kreditu, môže byť náročné byť finančne úplne gramotní. Našťastie existuje niekoľko aplikácií, ktoré vám môžu pomôcť so správou peňazí.

Či už chcete lepšie zvládať svoje každodenné výdavky alebo chcete mať prehľad o svojom núdzovom fonde, tu je niekoľko aplikácií, ktoré vám pomôžu prevziať plnú kontrolu nad svojimi financiami.

Aplikácie, ktoré vám pomôžu prevziať plnú kontrolu nad svojimi financiami

  1. Potrebujete rozpočet

Každý, kto má problém udržať si rozpočet, ocení vysoko hodnotenú aplikáciu na rozpočtovanie Potrebujete rozpočet. Tento nástroj, ktorý vám pomôže prestať žiť od výplaty k výplate, vám nedovolí vytvárať rozpočty za peniaze, ktoré nemáte. Namiesto toho to funguje iba s vašim aktuálnym príjmom. V prípade, že zídete mimo trať, poradí vám, ako sa postaviť na nohy. Začiatočníci si to môžu vyskúšať zadarmo na 34 dní a zaregistrovať sa buď za mesačný plán 11,99 USD (911 INR) alebo za 84 USD (INR) 6, 384) ročný plán. V súčasnosti je k dispozícii na webe, App Store, Google Play a Alexa od Amazon.

  1. Okvetné lístok

Petal je k dispozícii v obchode App Store aj Google Play a je navrhnutý tak, aby vám pomohol lepšie porozumieť peniazom. Je ideálny pre ľudí s tenkou úverovou históriou a je prepojený s vašou kreditnou kartou Petal a poskytuje vám prehľad o tom, koľko úrokov platíte za svoj účet a ako sa vaše kreditné skóre priebežne zlepšuje. Aj keď sa väčšina spoločností vydávajúcich kreditné karty pozerá na vašu úverovú správu len na posúdenie vašej bonity, Petal berie do úvahy aj vaše bežné a sporiace účty, aby zistil, či máte peňažný tok potrebný na zaplatenie účtov včas. Aplikácia vám tiež umožňuje nastaviť mesačný rozpočet a spôsob, ako si udržať prehľad o tom, ako proti nemu míňate. Najlepšie zo všetkého je, že na to, aby vás povzbudili k včasnému zaplateniu, získate okamžitý prístup 1% cashback pri platbách.

  1. Wally

Wally ponúka jednoduchý spôsob, ako sledovať svoje výdavky. Odstránenie nadbytočných funkcií ponúka zjednodušený proces sledovania vašich osobných výdavkov podobný podaniu správ o profesionálnych výdavkoch alebo úhradách. Namiesto toho, aby ste sa museli ručne prihlasovať k jednotlivým výdavkom na konci dňa, týždňa alebo mesiaca, vám to umožní namiesto toho odfotiť vaše potvrdenia a všetky ich automaticky zaeviduje. Môžete tiež zadať svoje príjmy, účty a mesačné členstvá, ako sú účty Netflix a Spotify, čo vám poskytne ľahký spôsob, ako sledovať všetko, čo sa vám na bežnom účte deje. Wally je momentálne k dispozícii v App Store aj na Google Play.

  1. Fudget

Fudget je kompatibilný so zariadeniami iPhone aj Android a je jednoduchou aplikáciou, ktorá používateľom uľahčuje a zjednodušuje zostavovanie rozpočtu. Umožňuje vám pridať ciele mesačného rozpočtu, sledovať každý jeden z vašich výdavkov a výdavkov na týždennej a mesačnej báze, pridávať a upravovať položky rozpočtu, viesť zoznam výdavkov a množstvo ďalších funkcií. Ale asi najväčšou devízou je jeho jednoduchosť a rýchlosť. Napriek tomu, že je bohatý na funkcie, ponúka čisté a intuitívne používateľské rozhranie, čo mnohým plánovačom rozpočtu alebo aplikáciám pre osobné financie chýba. Neexistujú žiadne komplexné kategórie na správu ani grafy na interpretáciu. Neexistuje ani strmá krivka učenia, takže je ideálna pre začiatočníkov.

  1. Spendee

Aplikácia Spendee je ideálna pre ľudí žijúcich so spolubývajúcimi a partnermi a umožňuje vám spravovať finančné návyky vašej domácnosti. Vylepšené plány sú k dispozícii na webe, iOS a Androide – ceny začínajú od USD 10,99 (151 INR) mesačne a 14,99 USD (INR 1, 139) ročne – umožňuje rodinným príslušníkom, partnerom a spolubývajúcim zdieľať peňaženky. Každý používateľ má možnosť udržiavať si prehľad o peňažných tokoch vo svojej preferovanej mene, nastavovať a udržiavať rozpočty a jednoduchým spôsobom zrozumiteľným spôsobom kontrolovať, kam idú ich peniaze. Všetky zadané údaje sú synchronizované a zálohované na všetkých zariadeniach, aby sa zabezpečila zodpovednosť za domácnosť a transparentnosť, ktoré určite každý ocení.

  1. mäta

Mäta má v aplikácii na sledovanie financií a rozpočtu takmer všetko, čo hľadáte. Je zadarmo v App Store aj na Google Play a je navrhnutý tak, aby vám pomohol získať úplnú kontrolu nad vašim finančným životom a poskytol vám spôsob, ako sledovať všetky aspekty vašich výdavkových návykov. Integruje všetky vaše finančné prostriedky, transakcie, zostatky na účtoch a celkovú čistú hodnotu do jedného krásne navrhnutého rozhrania. Okrem funkcií rozpočtovania a sledovania ponúka aj veľa možností prispôsobenia vrátane nástrojov na nastavenie pripomienok k účtom. Dokonca berie do úvahy vaše finančné návyky a vydáva personalizované tipy na to, ako ďalej zlepšiť svoje kreditné skóre, odstrániť bankové poplatky a oveľa viac.

  1. Jasné peniaze

Ak máte pocit, že máte viac predplatných, ako by ste chceli vedieť, Clarity Money ponúka rozsiahlu škálu funkcií, z ktorých budú mať prospech rozpočtári aj sporitelia. Vyžaduje si to, aby ste prepojili svoje sporiace a kontrolné účty, kreditné karty, investičné účty a pôžičky. Výsledkom bude koláčový graf zobrazujúci vaše financie a ukazujúci, kedy míňate peniaze. Tiež identifikuje vaše opakujúce sa výdavky, ako sú vaše streamingové aplikácie a členstvo v telocvični, a upozorní vás, keď dôjde k zvýšeniu alebo zníženiu ceny. Dokonca vám umožní zrušiť nechcené účty, ktoré nepoužívate a iba vyčerpávajú vašu peňaženku. A čo viac, je vybavený aj nástrojom na sporenie, ktorý vám umožňuje prevádzať a šetriť peniaze na neúročenom poistenom účte. Týmto spôsobom si môžete vybrať, koľko a ako často chcete uložiť.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/35l9huf