Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Najlep┼íia vn├║torn├í telev├şzna ant├ęna


S jeho aktualizovan├Ż dizajn a komponenty to Marat├│nov├í digit├ílna telev├şzna ant├ęna sa stala jednou z najpopul├írnej┼í├şch jednotiek v tomto v├Żklenku. Zah┼Ľ┼ła zosil┼łova─Ź pri k├║pe, ktor├Ż pom├íha odfiltrova┼ą ┼íum a z├írove┼ł zvy┼íuje ─Źistotu sign├ílu.

T├íto zosilnen├í ant├ęna bola navrhnut├í na pripojenie k ┼ítyrom alebo viacer├Żm telev├şzorom, ─Źo je medzi jej konkurentmi ve─żmi zriedkav├ę. Je tie┼ż navrhnut├Ż tak, aby automaticky programoval kan├íly, a z├írove┼ł je schopn├Ż zachyt├íva┼ą rozhlasov├ę sign├íly AM a FM.

Marathon skon┼ítruoval t├║to ant├ęnu s maxim├ílnym dosahom 100 m├ş─ż. Premyslen├í mont├í┼ż je nevyhnutn├í pre dosiahnutie najlep┼í├şch v├Żsledkov. Na┼í┼ąastie bol navrhnut├Ż na mont├í┼ż v interi├ęri, exteri├ęri alebo v podkrov├ş.

Toto je Antanov├í vn├║torn├í telev├şzna ant├ęna ktor├ę sa daj├║ polo┼żi┼ą naplocho do okna alebo namontova┼ą vysoko, aby zachytili najlep┼íiu ─Źistotu sign├ílu. P├┤vodne bol navrhnut├Ż tak, aby mal dosah 35 m├ş─ż, ale s premyslen├Żm umiestnen├şm je schopn├Ż prij├şma┼ą spo─żahliv├Ż sign├íl a┼ż do 45 m├ş─ż.

Na pomoc s t├Żm Antan obsahuje 16.5- koaxi├ílny k├íbel. To v├ím umo┼żn├ş vysk├║┼ía┼ą si r├┤zne polohy vo va┼íej dom├ícnosti a n├íjs┼ą najlep┼í├ş pr├şjem sign├ílu bez toho, aby ste sa museli stara┼ą o premiestnenie telev├şzora.

M├í maxim├ílne rozl├ş┼íenie obr├ízkov 1080p, ale je technicky hodnoten├ę ako kompatibiln├ę so 4K, ak je k dispoz├şcii. Aby ste ju mohli vyu┼ż├şva┼ą, budete potrebova┼ą aj telev├şzor s rozl├ş┼íen├şm 4 kB. Nezabudnite, ┼że v tejto ve─żmi dostupnej cene nie je dod├ívan├Ż so zosil┼łova─Źom.

Antop Dvojsmern├í vonkaj┼íia telev├şzna ant├ęna bol navrhnut├Ż tak, aby bol rovnako pohodln├Ż vo vn├║tri, ako je v podkrov├ş alebo je namontovan├Ż vonku na vonkaj┼íej strane domu. Dod├íva sa s koaxi├ílnym k├íblom s d─║┼żkou 33 st├┤p a je vyroben├Ż z odoln├Żch materi├ílov odoln├Żch vo─Źi poveternostn├Żm vplyvom. Ant├ęna je tvarovan├í na zachytenie sign├ílov z 360-stup┼łovej vertik├ílnej a horizont├ílnej roviny.

T├íto ant├ęna m├í dosah 65 m├ş─ż a obsahuje zosil┼łova─Ź, ktor├Ż vyu┼ż├şva technol├│giu SMARTPASS spolo─Źnosti Antop. Pom├íha to vyl├║─Źi┼ą niektor├ę z najbe┼żnej┼í├şch foriem, ako napr├şklad bunkov├ę sign├íly 3G a 4G. Antop ─Ćalej podporuje t├║to digit├ílnu telev├şznu ant├ęnu s 30-d┼łovou z├írukou vr├ítenia pe┼łaz├ş a 12-mesa─Źnou z├írukou.

Ur─Źite sa to p├í─Źi majite─żom domov, ktor├ş potrebuj├║ zachyti┼ą telev├şzne sign├íly, ako aj cestuj├║cim RV, ktor├ş sa chc├║ jednoducho pribl├ş┼żi┼ą k miestu svojho kempingu a pozera┼ą telev├şziu bez toho, aby museli umiestni┼ą ant├ęnu.

Ako sme vybrali

Revol├║cia ÔÇ×Cut the CordÔÇť pokra─Źuje v ┼ąahan├ş st├íle v├Ą─Ź┼íieho po─Źtu dom├ícnost├ş od k├íbla k in├Żm mo┼żnostiam. Modern├í technol├│gia a sign├íly digit├ílneho vysielania umo┼żnili, aby sa vn├║torn├ę ant├ęny vyv├şjali z ich zastaran├Żch ÔÇ×kr├íli─Ź├şch u┼í├şÔÇť, aby sa stali spo─żahliv├Żm sp├┤sobom, ako vy┼ąa┼żi┼ą maximum z miestnych vysielac├şch sign├ílov.

N├íjdenie toho, ktor├ę je pre v├ís najvhodnej┼íie, za─Ź├şna ur─Źen├şm po─Źtu a rozsahu vysielac├şch ve┼ż├ş vo va┼íom okol├ş. FCC to poskytuje ako bezplatn├║ slu┼żbu prostredn├şctvom adresy URL https://www.fcc.gov/media/engineering/dtvmaps,

Takto z├şskate z├íkladn├ę inform├ície o tom, ak├Ż rozsah dosahu je potrebn├ę ur─Źi┼ą v ant├ęne. V├Ą─Ź┼íina z nich je spo─żahlivo ohodnoten├í na menej ako 50 m├ş─ż. Modern├í technol├│gia a za─Źlenenie zosil┼łova─Źov v┼íak niekedy m├┤┼żu zv├Ż┼íi┼ą tento dosah na 100 kilometrov alebo viac.

Len nezabudnite, ┼że mnoh├ę z t├Żchto hodnoten├ş sa spoliehaj├║ na zosil┼łova─Źe, aby roz┼í├şrili svoj realizovate─żn├Ż dosah na vzdialenos┼ą, ktor├í im umo┼żn├ş zatieni┼ą ich konkurentov na papieri. Sila sign├ílu a rozl├ş┼íenie obrazu, ktor├ę z├şskate, sa s najv├Ą─Ź┼íou pravdepodobnos┼ąou zn├ş┼żi so zvy┼íuj├║cou sa vzdialenos┼ąou k najbli┼ż┼íej vysielacej ve┼żi.

S oh─żadom na to sme dali pozor na bal├ş─Źky ant├ęn digit├ílnej telev├şzie v interi├ęri, ktor├ę obsahovali nejak├Ż typ technol├│gie zosil┼łova─Źa alebo zosilnenia sign├ílu. V niektor├Żch z nich vid├şte pridan├ę zvon─Źeky a p├ş┼í┼ąalky, ako s├║ IC ─Źipy a in├ę typy patentovan├Żch technol├│gi├ş, ktor├ę pom├íhaj├║ zni┼żova┼ą ┼íum alebo statiku. V├Ą─Ź┼íina z nich je navrhnut├í tak, aby v podstate odstra┼łovala ┼íum z FM a celul├írnych sign├ílov a zvy┼íovala zvy┼ín├Ż sign├íl do telev├şzora.

To samozrejme tie┼ż znamen├í, ┼że zosil┼łova─Ź potrebuje ur─Źit├Ż druh energie. Niektor├ę z univerz├ílnej┼í├şch mo┼żnost├ş je mo┼żn├ę zapoji┼ą priamo do z├ísuvky s nap├Ąt├şm 110 V alebo priamo pripoji┼ą k nap├íjaniu telev├şzora pomocou k├íbla USB.

Nezabudnite tie┼ż na d─║┼żku k├íbla. ─î├şm je koaxi├ílny k├íbel dlh┼í├ş, t├Żm je pravdepodobnej┼íie, ┼że bude trpie┼ą degrad├íciou sign├ílu. Z├írove┼ł sme h─żadali aj jednotky, ktor├ę obsahovali koaxi├ílny k├íbel, ktor├Ż bol dostato─Źne dlh├Ż na to, aby v├ím umo┼żnil experimentova┼ą s r├┤znymi miestami ant├ęny, bez toho, aby ste sa museli ob├íva┼ą premiestnenia telev├şzora z v├í┼ího preferovan├ęho umiestnenia.

XFTREE 15-130 HDTV vn├║torn├í digit├ílna telev├şzna ant├ęna so zosil┼łova─Źom

XFTREE 15 - 130 HDTV

Špecifikácie:

 • Polo┼żte ploch├║ ant├ęnu
 • Zahrnut├Ż zosil┼łova─Ź
 • 130 m├ş─żov├Ż rozsah
 • ─îip Intelligent Integrated Circuit (IC)
 • Nastavenie dlh├ęho doletu pre dosah nad 35 m├ş─ż
 • 17-noha k├íbel
 • V├Żstup alebo nap├íjanie USB
 • 90-d┼łov├í z├íruka vr├ítenia pe┼łaz├ş
 • Z├íruka 24 mesiacov

Interi├ęrov├í digit├ílna telev├şzna ant├ęna XFTREE 15-130 HDTV sa dod├íva so zosil┼łova─Źom zahrnut├Żm v po─Źiato─Źnom zak├║pen├ş. Vyu┼ż├şva najmodernej┼íiu technol├│giu na zabezpe─Źenie primerane spo─żahlivej ─Źistoty sign├ílu vo vzdialenosti do 130 m├ş─ż od najbli┼ż┼íej ve┼że.

XFTREE 15 - 130 HDTV

Nepochybne to rob├ş najlep┼íie na 35 m├ş─ż alebo menej. Pre ─żud├ş, ktor├ş ┼żij├║ vo viac vidieckych alebo vzdialen├Żch poloh├ích, m├í v┼íak nastavenie ÔÇ×Dia─żkov├Ż dosahÔÇť, ktor├ę m├┤┼żete pou┼żi┼ą na zlep┼íenie jasnosti na v├Ą─Ź┼íiu vzdialenos┼ą. Je to ─Źiasto─Źne sp├┤soben├ę inteligentn├Żm ─Źipom integrovan├ęho obvodu (IC) zabudovan├Żm do syst├ęmu alebo optimaliz├íciou v├Żkonu.

Sledovanie ┼íportov├Żch prenosov na telev├şzore XFTREE 15-130 HDTV

Je dod├ívan├Ż s 17-noha dlh├Żm k├íblom, ktor├Ż v├ím umo┼żn├ş umiestni┼ą ho vo va┼íej dom├ícnosti, kde dostane najlep┼í├ş sign├íl, bez toho, aby ste museli meni┼ą umiestnenie telev├şzora. Ant├ęnu je mo┼żn├ę nap├íja┼ą tak, ┼że ju zapoj├şte do ┼ítandardnej dom├ícej elektrickej z├ísuvky alebo cez port USB telev├şzora.

─îo sa n├ím p├í─Źilo

Vylep┼íen├í technol├│gia so zahrnut├Żm zosil┼łova─Źom je pr├şjemn├Żm dotykom, ktor├Ż pom├íha definova┼ą XFTREE 15-130 ako ┼ípi─Źkov├║ mo┼żnos┼ą vn├║tornej ant├ęny. Praktick├Ż je aj 17-metrov├Ż k├íbel a mo┼żnos┼ą zapojenia do sie┼ąovej z├ísuvky alebo portu USB.

celkovo

T├íto vn├║torn├í telev├şzna ant├ęna je vynikaj├║cou vo─żbou pre ─żud├ş, ktor├ş ┼żij├║ v mestsk├Żch oblastiach so spo─żahlivou intenzitou sign├ílu, ako aj pre t├Żch, ktor├ş ┼żij├║ v krajine a potrebuj├║ zachyti┼ą obmedzen├ę kan├íly na dosah viac ako 35 m├ş─ż. Z├íruka vr├ítenia pe┼łaz├ş a z├íruka 24 mesiacov s technickou podporou v├ím umo┼ż┼łuj├║ nakupova┼ą s d├┤verou.

Telev├şzna ant├ęna s zosilnen├Żm zosil┼łova─Źom GE UltraPro HD

Telev├şzna ant├ęna s zosilnen├Żm zosil┼łova─Źom GE UltraPro HD

Špecifikácie:

 • TV, n├ístenn├í alebo stoln├í mont├í┼ż
 • Vr├ítane zosil┼łova─Źa
 • Rozl├ş┼íenie do 1080p
 • Technol├│gia filtrovania hluku
 • 55 m├ş─żov├Ż rozsah

Telev├şzna ant├ęna s zosilnen├Żm zosil┼łova─Źom GE UltraPro HD bola navrhnut├í na namontovanie v bl├şzkosti telev├şzora na bl├şzku stenu, stolov├║ dosku alebo na samotn├Ż telev├şzor. Dod├íva sa s 5-foot koaxi├ílny k├íbel a je schopn├Ż HDTV VHF UHF.

Zosilnen├í telev├şzna ant├ęna GE UltraPro HD a pr├şslu┼íenstvo

K dispoz├şcii je zosil┼łova─Ź s technol├│giou filtrovania ┼íumu, ktor├Ż poskytuje najjasnej┼í├ş mo┼żn├Ż pr├şjem.

Telev├şzna ant├ęna s zosilnen├Żm zosil┼łova─Źom GE UltraPro HD

T├íto vn├║torn├í ant├ęna, ak je k dispoz├şcii, m├┤┼że poskytn├║┼ą rozl├ş┼íenie 1080p. M├í maxim├ílny dolet a┼ż 55 m├ş─ż.

─îo sa n├ím p├í─Źilo

T├íto vn├║torn├í ant├ęna je navrhnut├í tak, aby bola bl├şzko telev├şzora, ale jej elegantn├Ż dizajn ju umo┼ż┼łuje zapadn├║┼ą. Pr├şle┼żitostn├Ż pozorovate─ż by si to ani nev┼íimol. Z├írove┼ł je pekn├Ż dotyk aj prilo┼żen├Ż zosil┼łova─Ź s technol├│giou filtrovania ┼íumu. Pom├íha udr┼żiava┼ą obraz ─Źist├Ż napriek mo┼żn├ęmu hluku zo stien a vonkaj┼í├şch prvkov.

celkovo

Telev├şzna ant├ęna GE UltraPro HD je pravdepodobne zameran├í na ─żud├ş, ktor├ş ┼żij├║ v mestsk├Żch oblastiach, kde je intenzita sign├ílu najsilnej┼íia. Aj ke─Ć s technol├│giou filtrovania ┼íumu 55 kilometrov a technol├│giou ┼íumu sp├írovanou so zosil┼łova─Źom bude pravdepodobne fungova┼ą rovnako dobre na predmestiach alebo na vidieku v bl├şzkosti ne─Ćalekej vysielacej ve┼że.

Vonkaj┼íia telev├şzna ant├ęna s dia─żkov├Żm dosahom GE Pro so zosil┼łova─Źom a mont├í┼żnym hardv├ęrom

Vonkaj┼íia telev├şzna ant├ęna s dia─żkov├Żm dosahom GE Pro so zosil┼łova─Źom a mont├í┼żnym hardv├ęrom

Špecifikácie:

 • Exteri├ęr alebo podkrovie
 • Zahrnut├Ż hardv├ęr odoln├Ż proti poveternostn├Żm vplyvom
 • Zahrnut├Ż zosil┼łova─Ź / zosil┼łova─Ź sign├ílu
 • Dosah 70 m├ş─ż
 • Obmedzen├í do┼żivotn├í z├íruka
 • 1080p, ak je k dispoz├şcii
 • Pr├şjem HDTV, VHF, UHF
 • Obmedzen├í do┼żivotn├í z├íruka

Domov vo viac vidieckych lokalit├ích alebo vo v├Ą─Ź┼íej vzdialenosti od najbli┼ż┼íej vysielacej ve┼że je ─Źasto frustrovan├Ż zl├Żm a┼ż obmedzen├Żm pr├şjmom pon├║kan├Żm ant├ęnami ÔÇ×zabudovan├ŻmiÔÇť alebo telev├şznymi. Fyzick├í pr├ştomnos┼ą stien, in├Żch ┼ítrukt├║r a vonkaj┼íej topografie jednoducho zn├ísobuje ─Źistotu pr├şjmu.

Vonkaj┼íia telev├şzna ant├ęna GE Pro s dlh├Żm dosahom

V situ├ícii, ako je t├íto, m├┤┼że by┼ą rie┼íen├şm, ktor├ę potrebujete, dosta┼ą kan├íly, ktor├ę potrebujete, v po┼żadovanom rozl├ş┼íen├ş v├Ą─Ź┼íia atika alebo exteri├ęrov├í ant├ęna, ako je GE Pro Outdoor. Je navrhnut├Ż tak, aby bol namontovan├Ż na vonkaj┼íej strane v├í┼ího domu alebo v podkrov├ş, aby vytvoril vynikaj├║ci v├Żh─żad s najbli┼ż┼íou vysielacou ve┼żou.

Vonkaj┼íia telev├şzna ant├ęna GE Pro s dlh├Żm dosahom

Je dod├ívan├Ż so zosil┼łova─Źom sign├ílu, ktor├Ż odstra┼łuje potenci├ílny ┼íum sign├ílu a poskytuje jasn├Ż obraz. Ak je k dispoz├şcii, dok├í┼że vytv├íra┼ą rozl├ş┼íenie 1080p a dok├í┼że zachyt├íva┼ą sign├íly HDTV, VHF a UHF v dosahu a┼ż 70 kilometrov.

Mont├í┼żny hardv├ęr odoln├Ż vo─Źi poveternostn├Żm podmienkam je s├║─Źas┼ąou p├┤vodn├ęho n├íkupu. Cel├í ant├ęna meria iba pri 29 palcoch a 20 palcoch. Spolo─Źnos┼ą GE ju podporuje obmedzenou do┼żivotnou z├írukou a ┼ípecializovan├Żm z├íkazn├şckym servisom a podporou.

─îo sa n├ím p├í─Źilo

Schopnos┼ą namontova┼ą GE Pro von alebo do podkrovia, kde m├┤┼że z├şska┼ą jasn├║ ─Źiaru doh─żadu s najbli┼ż┼íou vysielacou ve┼żou, umo┼ż┼łuje zachyti┼ą jasn├ę sign├íly v rozsahu 70 m├ş─ż. Zosil┼łova─Ź sign├ílu ─Ćalej odstra┼łuje ak├Żko─żvek pretrv├ívaj├║ci hluk a dod├íva v├í┼ímu telev├şzoru najjasnej┼í├ş mo┼żn├Ż sign├íl

celkovo

Je to vynikaj├║ca vo─żba pre dom├ícnosti na vidieku alebo je to jednoducho vo ve─żkej vzdialenosti od najbli┼ż┼íej vysielacej ve┼że. Pri mont├í┼żi v podkrov├ş alebo na boku v├í┼ího domu je in┼ítal├ícia trochu in├í, ale kvalita obrazu s odmenou a┼ż do 1080p pri 70 km.

Vn├║torn├í ant├ęna digit├ílnej telev├şzie so zosil┼łova─Źom od domova Grannyho

Vn├║torn├í ant├ęna digit├ílnej telev├şzie so zosil┼łova─Źom od domova Grannyho

Špecifikácie:

 • Maxim├ílny dosah 120 m├ş─ż
 • Zosil┼łova─Ź s ─Źipom Smart IC
 • Technol├│gia Crystal Clear Filter
 • 3-Meter koaxi├ílny k├íbel
 • 12-mesa─Źn├í z├íruka

T├íto vn├║torn├í digit├ílna telev├şzna ant├ęna spolo─Źnosti Granny's Home obsahuje kompaktn├Ż dizajn spojen├Ż so sofistikovan├Żm zosil┼łova─Źom.

Vn├║torn├í ant├ęna digit├ílnej telev├şzie so zosil┼łova─Źom od domova Grannyho

Vstavan├Ż ─Źip Smart IC Chip s technol├│giou Crystal Clear Filter bol navrhnut├Ż na zachytenie slab┼í├şch sign├ílov a┼ż do vzdialenosti 120 m├ş─ż a na zv├Ż┼íenie jasnosti. Za spr├ívnych podmienok dok├í┼że dosiahnu┼ą kvalitu obrazu a┼ż do 1080p.

Vn├║torn├í ant├ęna digit├ílnej telev├şzie so zosil┼łova─Źom

Dod├íva sa s 3-meter koaxi├ílny k├íbel, ─Źo znamen├í, ┼że ho budete musie┼ą umiestni┼ą relat├şvne bl├şzko TV, aby sa zabezpe─Źila spr├ívna integrita sign├ílu. Podporuje sa aj 12-mesa─Źn├í z├íruka.

─îo sa n├ím p├í─Źilo

Zosil┼łova─Ź s technol├│giou Smart IC Chip a technol├│giou ÔÇ×Crystal Clear Filter TechnologyÔÇť pom├íha zni┼żova┼ą ┼íum a z├írove┼ł vy┼ąa┼żi┼ą maximum z dostupn├ęho sign├ílu.

celkovo

Jedn├í sa o mal├║ dostupn├║ vn├║torn├║ digit├ílnu telev├şznu ant├ęnu, ktor├í zni┼żuje ┼íum sp├┤soben├Ż slab├Żmi sign├ílmi. Hoci dosah 120 m├ş─ż m├┤┼że by┼ą trochu podozriv├Ż alebo bol p├┤vodne testovan├Ż za ide├ílnych podmienok. Ak v┼íak m├íte byt s primeranou intenzitou sign├ílu v oblasti, m├┤┼że to by┼ą iba diskr├ętna ant├ęna, ktor├║ potrebujete na vychutnanie skuto─Źne bezplatnej telev├şzie.

ANTAN HDTV ant├ęna s vn├║torn├Żm oknom s dosahom 35 – 45 m├ş─ż

ANTAN HDTV ant├ęna s vn├║torn├Żm oknom s dosahom 35 - 45 m├ş─ż

Špecifikácie:

 • Maxim├ílny rozsah 35 a┼ż 45 m├ş─ż
 • 1080p HDTV, 4K VHF, UHF
 • 16.5-Foot koaxi├ílny k├íbel
 • 30-d┼łov├í z├íruka vr├ítenia pe┼łaz├ş
 • 12-mesa─Źn├í podpora z├íkazn├şkov

Jedn├í sa o ploch├║ vn├║torn├║ telev├şznu ant├ęnu, ktor├║ je mo┼żn├ę polo┼żi┼ą rovno, ale vo v┼íeobecnosti z├şska najlep┼í├ş pr├şjem, ke─Ć je namontovan├í na okno alebo je umiestnen├í vysoko. Prednostne oto─Źen├í k najbli┼ż┼íej vysielacej ve┼żi.

ANTAN Ant├ęna HDTV pre vn├║torn├ę okn├í

Bol navrhnut├Ż tak, aby zvl├ídol dosah 35 kilometrov, ale so spr├ívnym umiestnen├şm a dobr├Żmi vonkaj┼í├şmi podmienkami dok├í┼że spo─żahlivo zachyti┼ą sign├íly a┼ż do vzdialenosti 45 m├ş─ż. M├í maxim├ílne rozl├ş┼íenie obr├ízkov 1080p a tie┼ż sn├şma UHF a VHF. Technicky sa hodnot├ş zachytenie obrazu s rozl├ş┼íen├şm 4 kB, ak je k dispoz├şcii.

ANTAN HDTV ant├ęna v interi├ęri na TV

Je dod├ívan├Ż so 16.5- koaxi├ílny k├íbel. Aj ke─Ć v linke nie je ┼ípecifick├Ż zosil┼łova─Ź. Napriek tomu to vid├şte vo ve─żmi dostupnom cenovom bode.

─îo sa n├ím p├í─Źilo

Je to ultratenk├í, ─żahk├í a ─żahko pripevnite─żn├í ant├ęna. 16.5-kontaktn├Ż koaxi├ílny k├íbel v├ím umo┼ż┼łuje nastavi┼ą ho tam, kde z├şskate najlep┼í├ş sign├íl, a z├írove┼ł ma┼ą dostato─Źn├Ż vo─żn├Ż priestor na to, aby ste TV udr┼żali tam, kde ho chcete.

Skuto─Źnos┼ą, ┼że prich├ídza s 30-d┼łovou z├írukou vr├ítenia pe┼łaz├ş a 12-mesa─Źnou technickou podporou, je tie┼ż pekn├Żm per├şm v ─Źepici Antana.

celkovo

T├íto vn├║torn├í telev├şzna ant├ęna Antan je navrhnut├í tak, aby oslovovala mestsk├ę a pr├şmestsk├ę dom├ícnosti s vysielac├şmi ve┼żami v bl├şzkosti.

NCVI HDTV Vn├║torn├í digit├ílna HDTV ant├ęna so zosil┼łova─Źom sign├ílu zosil┼łova─Źa

NCVI HDTV Vn├║torn├í digit├ílna HDTV ant├ęna so zosil┼łova─Źom sign├ílu zosil┼łova─Źa

Špecifikácie:

 • Dosah a┼ż 120 m├ş─ż
 • Posil┼łova─Ź sign├ílu zosil┼łova─Źa
 • Inteligentn├Ż ─Źip IC
 • A┼ż do rozl├ş┼íenia 1080p
 • Koaxi├ílny k├íbel 13 st├┤p
 • Nap├íjan├ę cez USB alebo ┼ítandardn├║ z├ísuvku striedav├ęho pr├║du
 • 1-Ro─Źn├í z├íruka

Vn├║torn├í digit├ílna HDTV ant├ęna HDVV HDTV prich├ídza so vstupn├Żm zosil┼łova─Źom. Obsahuje ─Źip Smart IC, ktor├Ż pom├íha zosil┼łova┼ą sign├íl a zni┼żuje ┼íum z celul├írnych a FM sign├ílov. Je to obzvl├í┼í┼ą u┼żito─Źn├ę, ak ┼żijete viac ako 60 kilometrov od najbli┼ż┼íej vysielacej ve┼że.

Zosil┼łova─Ź pre t├║to vn├║torn├║ digit├ílnu telev├şznu ant├ęnu je mo┼żn├ę zapoji┼ą do ┼ítandardnej sie┼ąovej z├ísuvky alebo m├┤┼że by┼ą nap├íjan├Ż cez USB. Je dod├ívan├Ż s 13-stopov├Żm koaxi├ílnym k├íblom, ktor├Ż v├ím umo┼żn├ş umiestni┼ą ant├ęnu pre najlep┼í├ş pr├şjem bez toho, aby ste museli meni┼ą umiestnenie telev├şzora.

NCVI podporuje t├║to ant├ęnu a 3- n├íhrada mesiaca a 1-ro─Źn├í z├íruka.

─îo sa n├ím p├í─Źilo

Cena je poctivo jednou z najatrakt├şvnej┼í├şch funkci├ş tejto vn├║tornej digit├ílnej telev├şznej ant├ęny. Pr├şjemn├í je aj schopnos┼ą posun├║┼ą ant├ęnu do vzdialenosti 13 st├┤p a nap├íja┼ą zosil┼łova─Ź cez USB alebo be┼żn├║ dom├ícu z├ísuvku.

celkovo

Je to vynikaj├║ca z─żava pre dom├ícnosti, ktor├ę s├║ od najbli┼ż┼íej vysielacej ve┼że vzdialen├ę viac ako 20 a┼ż 30 m├ş─ż. K├íbel s d─║┼żkou 13 st├┤p v├ím umo┼żn├ş hra┼ą sa s najlep┼í├şm mo┼żn├Żm pr├şjmom. Va┼ía najlep┼íia ┼íanca je, ┼że ju st├íle pripevn├şte vysoko alebo na okno.

Winegard FL5500A FlatWave Amped Digit├ílna HD vn├║torn├í zosilnen├í telev├şzna ant├ęna

Winegard FL5500A FlatWave Amped Digit├ílna HD vn├║torn├í zosilnen├í telev├şzna ant├ęna

Špecifikácie:

 • 55 m├ş─żov├Ż rozsah
 • Vr├ítane zosil┼łova─Źa
 • Multi-Directional
 • Nap├íjan├ę cez USB alebo ┼ítandardn├║ z├ísuvku
 • Polo┼żte byt, okno alebo na stenu
 • 18.5-Foot koaxi├ílny k├íbel
 • Zah┼Ľ┼ła pr├şkazov├ę p├ísy

Ako u┼ż n├ízov napoved├í, vn├║torn├í ant├ęna FlatWave Am55 Winegard FL5500A sa dod├íva so zosil┼łova─Źom, ktor├Ż pom├íha zosilni┼ą sign├íl a odfiltrova┼ą ┼íum. M├í maxim├ílny dosah 50 m├ş─ż a pova┼żuje sa za viacsmern├Ż.

Vin├íre┼ł FL5500A

To znamen├í, ┼że ho m├┤┼żete polo┼żi┼ą rovno alebo pripevni┼ą na stenu. Aj ke─Ć najlep┼í├şm rie┼íen├şm pre ide├ílny pr├şjem je jeho pripojenie k oknu bl├şzko najsilnej┼íieho vysielacieho sign├ílu. M├┤┼że to vy┼żadova┼ą, aby ste sa pohybovali viackr├ít, najm├Ą ak je vo va┼íom okol├ş viac ako jedna siln├í vysielacia ve┼ża. Na┼í┼ąastie je to ─żahk├ę, preto┼że Winegard obsahuje Command Strips by 3M, ─Źo u─żah─Źuje vysk├║┼íanie r├┤znych umiestnen├ş ant├ęn.

Vin├íre┼ł FL5500A v telev├şzii

Tento konkr├ętny bal├şk je dod├ívan├Ż s bal├şkom 18.5- koaxi├ílny k├íbel. Zosil┼łova─Ź m├┤┼że by┼ą nap├íjan├Ż k├íblom USB alebo ┼ítandardnou 110 voltovou sie┼ąovou z├ísuvkou.

─îo sa n├ím p├í─Źilo

18.5- koaxi├ílny k├íbel je dos┼ą dlh├Ż na to, aby v├ím umo┼żnil pohybova┼ą ant├ęnou okolo a n├íjs┼ą najlep┼í├ş mo┼żn├Ż sign├íl, ale nie pr├şli┼í dlho na to, aby sa zn├ş┼żila zrozumite─żnos┼ą sign├ílu. Zosil┼łova─Ź tie┼ż pom├íha zni┼żova┼ą ┼íum.

Nezabudnite na skuto─Źnos┼ą, ┼że prich├ídza s pr├║┼żkami 3M, ktor├ę v├ím umo┼żnia experimentova┼ą s najlep┼í├şm umiestnen├şm ant├ęny.

celkovo

50-m├ş─żov├Ż dosah Winegard Flatwave so zosil┼łova─Źom sign├ílu v├ím d├íva najlep┼íiu mo┼żn├║ ┼íancu na siln├Ż a jasn├Ż sign├íl. Mnoho ─Ćal┼í├şch vn├║torn├Żch digit├ílnych ant├ęn vyu┼ż├şva za─Źlenenie zosil┼łova─Źa na zv├Ż┼íenie svojho maxim├ílneho dosahu.

S Flatwave vy┼ąa┼ż├şte maximum zo sign├ílu, ktor├Ż m├íte vo vzdialenosti 55 m├ş─ż. V─Ćaka tomu je skvelou vo─żbou pre mestsk├ę a pr├şmestsk├ę oblasti. Nemus├ş to by┼ą najlep┼íia vo─żba pre vzdialenej┼íie alebo vidiecke domy.

Antop obojsmern├í vonkaj┼íia telev├şzna ant├ęna s inteligentn├Żm zosil┼łova─Źom Smartpass s vysok├Żm ziskom

Antop obojsmern├í vonkaj┼íia telev├şzna ant├ęna s inteligentn├Żm zosil┼łova─Źom Smartpass s vysok├Żm ziskom

Špecifikácie:

 • Dosah 65 m├ş─ż
 • V┼íesmerov├Ż pr├şjem 720 stup┼łov
 • Zosil┼łova─Ź S technol├│giou SMARTPASS
 • Hluk filtra 4G LTE
 • Materi├íly odoln├ę vo─Źi po─Źasiu
 • 33-noha z├íruka vr├ítenia pe┼łaz├ş
 • 12-mesa─Źn├í z├íruka

Antop Dual-Omni-Directional Outdoor TV Anttenna bola navrhnut├í z odoln├Żch materi├ílov odoln├Żch vo─Źi poveternostn├Żm vplyvom, ktor├ę sa daj├║ namontova┼ą vonku. In┼ítal├ícia v podkrov├ş alebo na inom vysokom mieste v dom├ícnosti je rovnako pohodln├í. Ant├ęna samotn├í je tvarovan├í na zachytenie sign├ílov z 360-stup┼łovej vertik├ílnej a horizont├ílnej roviny.

M├í dosah 65 m├ş─ż a je dod├ívan├Ż so zosil┼łova─Źom, ktor├Ż vyu┼ż├şva technol├│giu SMARTPASS. To mu umo┼ż┼łuje v z├ísade vyl├║─Źi┼ą niektor├ę z najbe┼żnej┼í├şch foriem hluku. Vr├ítane bunkov├Żch sign├ílov 3G a 4G. Je tie┼ż dod├ívan├Ż s 33-noha koaxi├ílny k├íbel, ktor├Ż v├ím umo┼żn├ş pripoji┼ą ho takmer kdeko─żvek, bez ob├ív o umiestnenie alebo umiestnenie v├í┼ího telev├şzora.

Antop podporuje t├║to digit├ílnu telev├şznu ant├ęnu s 30-d┼łovou z├írukou vr├ítenia pe┼łaz├ş a 12-mesa─Źnou z├írukou.

─îo sa n├ím p├í─Źilo

Zosil┼łova─Ź s technol├│giou SMARTPASS na potla─Źenie ┼íumu a zv├Ż┼íenie sily sign├ílu je skuto─Źne najmodernej┼í├ş. V kombin├ícii s 720 stup┼łov├Żm ant├ęnnym profilom si m├┤┼żete by┼ą ist├ş, ┼że dost├ívate najlep┼í├ş mo┼żn├Ż sign├íl do vzdialenosti 65 m├ş─ż od va┼íej polohy.

celkovo

Aj ke─Ć t├íto jednotka Antop bola p├┤vodne navrhnut├í pre dom├íce exteri├ęry a podkrovia, m├í svoje miesto aj vo v├Żklenku RV. Mnoho parkov RV m├í ve─ża ┼íumu z bunkov├Żch sign├ílov in├Żch kemperov a sila sign├ílu m├┤┼że by┼ą nekonzistentn├í s pochybn├Żmi.

Marathon Indoor Outdoor Cel├Ż dom Ant├ęna

Marathon Indoor Outdoor Cel├Ż dom Ant├ęna

Špecifikácie:

 • Maxim├ílny dosah 100 m├ş─ż
 • Amplified
 • Najmodernej┼íie obvody
 • Mount Indoor, Outdoor or Attic
 • Navrhnut├ę na pripojenie a┼ż ┼ítyroch telev├şzorov

T├íto ant├ęna digit├ílnej telev├şzie od spolo─Źnosti Marathon je jednou z najpopul├írnej┼í├şch jednotiek na tomto trhu. Bol navrhnut├Ż s najmodernej┼í├şmi obvodmi a zosil┼łova─Źom na odfiltrovanie ┼íumu a zv├Ż┼íenie jasnosti sign├ílu. Zosil┼łova─Ź in-line sa prip├íja do akejko─żvek ┼ítandardnej 110 V dom├ícej z├ísuvky.

Marathon Cel├Ż dom ant├ęna

Marathon navrhol pripojenie k ┼ítyrom alebo viacer├Żm telev├şzorom a automaticky programuje dostupn├ę kan├íly.

Marathon Cel├Ż dom ant├ęna

M├í maxim├ílny dolet 100 kilometrov. Aj ke─Ć tento rozsah z├ívis├ş od miesta, kde ho namontujete. Na┼í┼ąastie ho Marathon navrhol na mont├í┼ż v interi├ęri, exteri├ęri alebo v podkrov├ş.

To v├ím d├íva mo┼żnos┼ą s istotou ju umiestni┼ą na ide├ílne miesto. T├íto ant├ęna bola navrhnut├í aj na pr├şjem sign├ílov AM a FM na ─Źasy, ke─Ć si len chcete po─Ź├║va┼ą r├ídio.

─îo sa n├ím p├í─Źilo

V─Ćaka najnov┼í├şm modern├Żm obvodom a skuto─Źnosti, ┼że zosilnen├Ż sign├íl sa m├┤┼że pripoji┼ą a┼ż k ┼ítyrom telev├şzorom, je t├íto vn├║torn├í digit├ílna ant├ęna Marathon skuto─Źnou ant├ęnou ÔÇ×Cel├Ż domÔÇť. Dosah 100 kilometrov je v─Ćaka mo┼żnosti mont├í┼że v interi├ęri, exteri├ęri alebo v podkrov├ş skvelou vo─żbou pre dom├ícnosti vo vidieckych oblastiach ─Ćaleko od najbli┼ż┼íej vysielacej ve┼że.

celkovo

Marathon sa m├┤┼że pochv├íli┼ą t├Żm, ┼że t├íto ant├ęna je jednou z najlep┼í├şch dostupn├Żch na trhu. Ke─Ć sa podrobne pozriete na odoln├ę materi├íly, obvody a dizajn, ─żahko uvid├şte, pre─Źo s├║ tak├ş ist├ş.

Sprievodca pre kupuj├║cich

Pred p├Ą┼ądesiatimi rokmi boli telev├şzne sign├íly vysielan├ę takmer v├Żlu─Źne cez vzdu┼ín├ę vlny, aby ich zachytili dom├íce ant├ęny. Niektor├ş majitelia domov investovali do vysok├Żch leteck├Żch jednotiek, ktor├ę sa t├Ż─Źili nad ich domami a pon├║kali lep┼í├ş celkov├Ż pr├şjem. St├íle v┼íak boli obdobia, ke─Ć aj tieto drah├ę jednotky boli viac ne┼ż trochu frustruj├║ce. Najm├Ą ak ste b├Żvali na od─żahlom mieste, ktor├ę bolo ─Ćaleko od najbli┼ż┼íej vysielacej ve┼że.

Domy, ktor├ę mali o nie─Źo viac rozpo─Źtu, mali na vrchole obrovsk├Żch konzolov├Żch telev├şzorov namontovan├ę ant├ęny ÔÇ×Rabbit EarÔÇť. Tieto jednotky boli ─Źasto nest├íle. Museli ste ich oto─Źi┼ą a ohn├║┼ą, aby ste urobili men┼íie vylep┼íenia ich pr├şjmu. Niekedy bolo treba trochu pridanej hlin├şkovej f├│lie, aby ste z├şskali ÔÇ×stanicuÔÇť a jasnos┼ą, ktor├║ ste chceli.

─îast├ę frustr├ície z t├Żchto zastaran├Żch mo┼żnost├ş pr├şjmu v podstate vydl├í┼żdili cestu popularite ÔÇ×k├íblovejÔÇť telev├şzie koncom 70. rokov. Toto bolo e┼íte podporen├ę priazniv├Żmi zmenami v regul├ícii za─Źiatkom 80. rokov.

Po cel├ę desa┼ąro─Źia, ak ste chceli spo─żahliv├Ż sign├íl a prvotriednu z├íbavu, bola k├íblov├í telev├şzia to, ─Źo ste h─żadali. Akon├íhle k├íbel za─Źal vysiela┼ą internetov├Ż sign├íl, rozmach v tomto odvetv├ş pos├║val ceny do tej miery, ┼że mnoh├ş ─żudia dnes h─żadaj├║ n├íkladovo efekt├şvne sp├┤soby ÔÇ×preru┼íenia ┼ín├║ryÔÇť.

Na┼í┼ąastie vn├║torn├ę telev├şzne ant├ęny potichu pre┼íli vlastn├Żm v├Żvojov├Żm procesom. Do tej miery, ┼że dnes mnoho dom├ícnost├ş vy─Źle┼łuje zastaran├ę predsudky o ÔÇ×kr├ílikov├Żch u┼íiachÔÇť na investovanie do vysoko kvalitn├Żch jednotiek. Niektor├ę z nich s├║ dokonca schopn├ę poskytova┼ą obr├ízky vo vysokom rozl├ş┼íen├ş z asi tuctu kan├ílov.

Hne─Ć ved─ża netopiera mus├şte ur─Źi┼ą najbli┼ż┼íie vysielacie ve┼że. Toto nie je probl├ęm, ak ┼żijete v mestskom alebo pr├şmestskom prostred├ş a mohlo by to by┼ą pre v├ís, ak ┼żijete vo vidieckych oblastiach, rys. Vlastn├şci RV, ktor├ş pl├ínuj├║ v├Żlet, by si mali pozrie┼ą nieko─żko min├║t na prieskum vysielac├şch ve┼ż├ş v ich pl├ínovan├Żch zast├ívkach a na zam├Ż┼í─żanom mieste ur─Źenia.

Na┼í┼ąastie je to dos┼ą ─żahk├ę. FCC m├í online n├ístroj, ktor├Ż v├ím umo┼żn├ş vyh─żada┼ą vysielacie ve┼że a o─Źak├ívan├║ silu sign├ílu pomocou PS─î. https://www.fcc.gov/media/engineering/dtvmaps

Akon├íhle budete ma┼ą predstavu o vzdialenosti medzi vami a najbli┼ż┼í├şmi vysielac├şmi ve┼żami, m├┤┼żete z├║┼żi┼ą vn├║torn├║ telev├şznu ant├ęnu, ktor├í je najlep┼íia pre va┼íu polohu. Ak b├Żvate vo v├Żznamnom meste, m├┤┼żete by┼ą na v├Żber s viacer├Żmi vysielac├şmi ve┼żami vzdialen├Żmi 30 kilometrov od v├ís. Av┼íak t├ş, ktor├ş ┼żij├║ vo vidieckych oblastiach, mo┼żno bud├║ musie┼ą h─żada┼ą ant├ęnne jednotky s ratingom na ve─żk├ę vzdialenosti 70 a┼ż 100 m├ş─ż alebo viac.

─î├şm je samozrejme v├Ą─Ź┼íia vzdialenos┼ą medzi vami a najbli┼ż┼íou vysielacou ve┼żou, t├Żm je pravdepodobnej┼íie, ┼że naraz├şte na probl├ęmy s rozl├ş┼íen├şm ┼íumu a obrazu. Najlep┼í├şm sp├┤sobom, ako to vyrie┼íi┼ą, je uprednostni┼ą ant├ęnny bal├şk, ktor├Ż obsahuje zosil┼łova─Ź alebo zosil┼łova─Ź sign├ílu.

V├Ą─Ź┼íina zosil┼łova─Źov prich├ídza s nejak├Żm typom filtra─Źnej technol├│gie, ako je ─Źip IC alebo patentovan├í technol├│gia, ktor├í odfiltruje ne┼żiaduce sign├íly, ako s├║ bunkov├ę, vysokofrekven─Źn├ę a statick├ę sign├íly, ktor├ę by mohli s├║visie┼ą s ter├ęnom. Potom je zvy┼ín├Ż ─Źist├Ż sign├íl zosilnen├Ż prostredn├şctvom nap├íjan├ęho sign├ílu, cez koaxi├ílny k├íbel k telev├şzoru. Kone─Źn├Żm v├Żsledkom je takmer kri┼ít├í─żovo ─Źist├Ż obraz na obrazovke.

Pokia─ż ide o rozl├ş┼íenie, existuj├║ ant├ęny, ktor├ę sa m├┤┼żu pochv├íli┼ą schopnos┼ąou vytvori┼ą obraz s rozl├ş┼íen├şm 4 kB. Aj ke─Ć to znie skvele na papieri, len ve─żmi m├ílo vysielac├şch ve┼ż├ş vytv├íra t├║to ├║rove┼ł rozl├ş┼íenia obrazu a telev├şzory 4K st├íle z├şskavaj├║ trakciu. Realistickej┼íie by ste chceli vidie┼ą ant├ęnu, ktor├í je ohodnoten├í na 1080p alebo 1080i.

Fyzick├Ż profil ant├ęny m├┤┼że by┼ą tie┼ż faktorom. Pre niektor├ę dom├ícnosti s├║ preferovan├ę ploch├ę alebo tanierov├ę ant├ęny. Maj├║ ┼íirok├║ plochu povrchu, ktor├║ je mo┼żn├ę polo┼żi┼ą na exponovan├║ policu, namontova┼ą na stenu alebo pripevni┼ą k oknu umiestnen├ęmu smerom k najbli┼ż┼íej vysielacej ve┼żi. Tento typ ant├ęnneho profilu je ─Źoraz ob─ż├║benej┼í├ş. M├┤┼że to by┼ą u┼żito─Źn├ę, ak ┼żijete vo vidieckych oblastiach a v primeranej vzdialenosti je iba jedna vysielacia ve┼ża.

Tam s├║ tie┼ż niektor├ę ant├ęny, ktor├ę s├║ sk├┤r ako pole, ktor├ę m├┤┼żu by┼ą namontovan├ę mimo v├í┼í domov alebo vysoko v podkrov├ş. V├Ą─Ź┼íina z nich je nastavite─żn├í, ─Źo v├ím umo┼ż┼łuje nasmerova┼ą ich do v┼íeobecn├ęho smeru jednej alebo dvoch vzdialen├Żch vysielac├şch ve┼ż├ş. Preto mus├şte uprednostni┼ą bal├şk, ktor├Ż obsahuje nejak├Ż typ zosil┼łova─Źa alebo zosil┼łova─Źa sign├ílu.

Aj ke─Ć existuj├║ niektor├ę jednotky, ktor├ę pon├║kaj├║ 360-stup┼łov├ę, viacsmerov├ę alebo v┼íesmerov├ę ant├ęny. Tieto jednotky maj├║ tendenciu by┼ą popul├írnej┼íie v mestsk├Żch oblastiach alebo na predmestsk├Żch roz─żahl├Żch miestach, kde by mohlo by┼ą viac vysielac├şch ve┼ż├ş do 20 alebo 30 m├ş─ż.

Majitelia RV maj├║ tieto ant├ęny tie┼ż radi, tak┼że m├┤┼żu veri┼ą, ┼że z├şskavaj├║ ─Źo najviac kan├ílov pre svoju polohu bez toho, aby sa museli h├Żba┼ą so zmenou polohy ant├ęny zaka┼żd├Żm, ke─Ć sa zastavia na noc.

Existuje tie┼ż nieko─żko ant├ęn, ktor├ę s├║ ur─Źen├ę na pripojenie k hornej ─Źasti telev├şzora. Pekn├í vec na nich je, ┼że s├║ pre nevidite─żn├ęho pozorovate─ża takmer nevidite─żn├ę. Zvy─Źajne vyzeraj├║ ako s├║─Źas┼ą r├ímu telev├şzora. Nev├Żhodou je, ┼że zvy─Źajne maj├║ men┼í├ş dosah ako in├ę v├Ą─Ź┼íie jednotky.

Skuto─Źnos┼ą, ┼że nie s├║ navrhnut├ę tak, aby sa ve─ża pohybovali, znamen├í, ┼że z n├ístennej ant├ęny pravdepodobne nedostanete maxim├ílny po─Źet kan├ílov. V kone─Źnom d├┤sledku s├║ tieto vn├║torn├ę ant├ęny namontovan├ę na TV lep┼íie pre dom├ícnosti v miestach, kde sa nach├ídza viac vysielac├şch ve┼ż├ş.

─Źasto kladen├ę ot├ízky

Ot├ízka: Kto pou┼ż├şva intern├ę telev├şzne ant├ęny?

A: Interi├ęrov├ę ÔÇőÔÇőtelev├şzne ant├ęny oslovuj├║ viac ne┼ż len skromne zm├Ż┼í─żaj├║cich ─żud├ş, ktor├ş h─żadaj├║ sp├┤sob, ako u┼íetri┼ą peniaze ÔÇ×odrezan├şm k├íblaÔÇť. Iste, s├║ skvel├ę pre dom├ícnosti, ktor├ę vysielaj├║ telev├şziu prostredn├şctvom vysokor├Żchlostn├ęho pripojenia na internet, ale napriek tomu chc├║ miestne kan├íly. pre spr├ívy a ─Ćal┼íie popul├írne predstavenia.

Interi├ęrov├ę ÔÇőÔÇődigit├ílne telev├şzne ant├ęny s├║ ve─żmi ob─ż├║ben├ę aj pre vidiecke dom├ícnosti, ktor├ę nechc├║ investova┼ą do dlhodob├Żch zml├║v a mesa─Źn├Żch poplatkov za satelitn├║ TV. Len aby sa na┼íiel sign├íl zhasnut├Ż v┼żdy, ke─Ć pr┼í├ş alebo sne┼ż├ş.

Z├írove┼ł cestuj├║ci RV ─Źoraz ─Źastej┼íie pou┼ż├şvaj├║ intern├║ digit├ílnu ant├ęnu na zachyt├ívanie vysokokvalitn├Żch telev├şznych sign├ílov po─Źas cestovania. Mnoh├Żm z nich je ┼ąa┼żk├ę zd├┤vodni┼ą n├íklady na satelitn├║ telev├şziu, ─Źo m├┤┼że by┼ą iba nieko─żko t├Ż┼żd┼łov v roku.

Ot├ízka: Pre─Źo je rozsah d├┤le┼żit├Ż?

A: R├┤zne interi├ęrov├ę ÔÇőÔÇőtelev├şzne ant├ęny maj├║ r├┤zne rozsahy a sp├┤soby, ako zosil┼łuj├║ sign├íl. Rozsah je v podstate t├Żm najspo─żahlivej┼í├şm odhadom toho, ┼że dan├í jednotka dok├í┼że jasne vyzdvihn├║┼ą jeden z najbli┼ż┼í├şch vysielac├şch ve┼ż├ş.

Zvy┼íuj├║ca sa popularita vn├║torn├Żch telev├şznych ant├ęn podporila aj ┼íirok├║ ┼ík├ílu webov├Żch str├ínok s cie─żom poskytn├║┼ą online n├ístroje na n├íjdenie najbli┼ż┼íej vysielacej ve┼że. K─ż├║─Źov├ę slov├í ÔÇ×Najbli┼ż┼íia vysielacia ve┼żaÔÇť zaberaj├║ len internet. FCC pon├║ka aj str├ínky s podobnou funkciou, ale nehovor├ş v├ím ve─ża o obsahu stanice. https://www.fcc.gov/media/engineering/dtvmaps

Len pred nieko─żk├Żmi rokmi boli limity rozsahu hodnoten├ę medzi 35 a┼ż 50 m├ş─żami, pri─Źom nieko─żko jednotiek s vysokou cenou uv├ídzalo potenci├ílne pochybn├ę tvrdenia o ve─żkej zrozumite─żnosti na 100 m├ş─ż. Preto┼że dopyt zv├Ż┼íil svoju poh├í┼łan├║ inov├íciu do bodu, ke─Ć dnes existuj├║ nejak├ę vn├║torn├ę telev├şzne ant├ęny, ktor├ę dok├í┼żu zachyti┼ą primerane jasn├Ż sign├íl na vzdialenos┼ą viac ako 100 kilometrov. Nezab├║dajte, ┼że mnoh├ę z nich s├║ dod├ívan├ę s posil┼łova─Źom, alebo si mus├şte nain┼ítalova┼ą sekund├írny zosil┼łova─Ź, aby ste maximalizovali jasnos┼ą na najvy┼í┼íej ├║rovni svojho sortimentu.

Ot├ízka: M├┤┼żem rozdeli┼ą sign├íl z jednej ant├ęny na dva telev├şzory?

A: Existuje nieko─żko zosilnen├Żch vn├║torn├Żch telev├şznych ant├ęn, ktor├ę dok├í┼żu zvl├ídnu┼ą rozdelenie sign├ílu na miesto s dobr├Żm sign├ílom. Toto je pravdepodobnej┼íie, ak b├Żvate vo v├Żznamnom meste a chcete si vyzdvihn├║┼ą miestnu telev├şznu spravodajsk├║ stanicu.

Ak ┼żijete vo vidieckych oblastiach alebo je sila miestneho sign├ílu dokonca probl├ęmom na dia─żku, dobr├Żm pravidlom je vyhradi┼ą pre ka┼żd├║ telev├şziu jednu ant├ęnu. Rozdelenie sign├ílu m├┤┼że nakoniec vies┼ą k zl├ęmu pr├şjmu na oboch telev├şzoroch, ke─Ć budete ma┼ą dobr├Ż pr├şjem na jednom.

Ot├ízka: Ko─żko kan├ílov m├┤┼żem vyzdvihn├║┼ą pomocou vn├║tornej telev├şznej ant├ęny?

A: Odpove─Ć na t├║to ot├ízku sa m├┤┼że l├ş┼íi┼ą v z├ívislosti od toho, kde sa nach├ídzate, a od vysielac├şch ve┼ż├ş vo va┼íej oblasti. Realisticky by ste mali by┼ą schopn├ş vyzdvihn├║┼ą hlavn├ę vysielacie siete ako ABC, CBS, FOX a NBC. Je dokonca mo┼żn├ę z├şska┼ą kan├íly ako PBS, The CW, Comet, Buzzr a MeTV.

Ot├ízka: Ak├Ż druh rozl├ş┼íenia m├┤┼żem z├şska┼ą z vn├║tornej telev├şznej ant├ęny?

A. To sa m├┤┼że l├ş┼íi┼ą v z├ívislosti od vysielate─ża. Mo┼żno v├ís v┼íak prekvap├ş, ┼że v├Ą─Ź┼íina kan├ílov je k dispoz├şcii v rozl├ş┼íen├ş 720p, aj ke─Ć niektor├ę z nich vysielaj├║ sign├íl vo form├íte 1080p. Je to s├şce menej, ako pon├║kaj├║ mnoh├ş poskytovatelia k├íblov├Żch siet├ş, ale je to st├íle ove─ża lep┼íie ako zl├í kvalita sign├ílu v 60. a 70. rokoch.

Ot├ízka: Ovplyv┼łuje topografia silu sign├ílu?

A: Digit├ílne telev├şzne sign├íly sa najlep┼íie hodia tam, kde je jasn├Ż a priamy v├Żh─żad. Kopce, stromov├í pokr├Żvka a zmeny nadmorskej v├Ż┼íky m├┤┼żu ru┼íi┼ą silu sign├ílu.

Ot├ízka: M├┤┼że vn├║torn├í telev├şzna ant├ęna z├şska┼ą miestne kan├íly?

A: Interi├ęrov├ę ÔÇőÔÇőtelev├şzne ant├ęny s├║ ─Źoraz ob─ż├║benej┼íie pre ─żud├ş, ktor├ş vysielaj├║ z├íbavn├║ telev├şziu prostredn├şctvom svojej internetovej slu┼żby, ale st├íle chc├║ miestne kan├íly a spr├ívy. V├Ą─Ź┼íina miestnych spravodajsk├Żch kan├ílov a hlavn├Żch vysielate─żov je k dispoz├şcii bezplatne prostredn├şctvom miestnych rozhlasov├Żch vysielan├ş.

Ot├ízka: Potrebujem zosil┼łova─Ź alebo zosil┼łova─Ź sign├ílu ant├ęny?

A: Existuje nieko─żko vn├║torn├Żch telev├şznych ant├ęn, ktor├ę sa dod├ívaj├║ so zosil┼łova─Źom alebo zosil┼łova─Źom sign├ílu. Ak nie, m├┤┼żete ma┼ą z├íujem o k├║pu zosil┼łova─Źa, aby ste maximalizovali ─Źistotu sign├ílu. Najm├Ą ak ste v od─żahlej oblasti alebo ste v minulosti mali probl├ęmy so zvukom a silou sign├ílu.

Mus├şte ho nain┼ítalova┼ą priamo medzi ant├ęnu a telev├şzor. V podstate odfiltruje ┼íum zo sign├ílu a potom zosil┼łuje inak ─Źist├Ż sign├íl smerovan├Ż do telev├şzora.

Ot├ízka: Z├íle┼ż├ş na d─║┼żke koaxi├ílneho k├íbla?

A: D─║┼żka koaxi├ílneho k├íbla, ktor├Ż prich├ídza do va┼íej vn├║tornej ant├ęny, je dvojak├Ż. Po prv├ę, ─Ź├şm dlh┼í├ş je k├íbel, t├Żm viac sily sign├ílu m├┤┼żete strati┼ą. Hlavne ak uva┼żovan├í jednotka neprich├ídza so zosil┼łova─Źom sign├ílu alebo zosil┼łova─Źom.

Odhaduje sa, ┼że za 100 metrov dlh├Ż k├íbel by ste mohli strati┼ą a┼ż 33% integrity sign├ílu. Toto sa ─Źasto prejavuje zv├Ż┼íen├Żm ┼íumom alebo zlou ─Źistotou obrazu.

─Äal┼í├şm d├┤le┼żit├Żm faktorom je d─║┼żka k├íbla v mo┼żnosti posun├║┼ą ant├ęnu a n├íjs┼ą najlep┼í├ş sign├íl vo va┼íej dom├ícnosti. Je mo┼żn├ę, ┼że v├í┼í najlep┼í├ş sign├íl prich├ídza z vysielacej ve┼że z okna orientovan├ęho na juh. Ak m├íte iba 5- k├íbel, mo┼żno budete musie┼ą premiestni┼ą telev├şzor, aby ste mali ide├ílny pr├şjem.

Dlh┼í├ş k├íbel v├ím umo┼żn├ş uchova┼ą telev├şzor presne tam, kde ho chcete, a z├írove┼ł z├şska┼ą najlep┼í├ş pr├şjem. Vo v┼íeobecnosti je najlep┼íie dodr┼ża┼ą vzdialenos┼ą od telev├şzora k vn├║tornej ant├ęne pod 20 st├┤p.

Ot├ízka: Ako m├┤┼żem pripevni┼ą ploch├║ ant├ęnu na okno alebo na stenu?

A: Niektor├ş v├Żrobcovia interi├ęrov├Żch ant├ęn bud├║ ma┼ą svoj vlastn├Ż syst├ęm ve┼íiakov. Aj ke─Ć to nie je v┼żdy tak. Ak si nie ste ist├ş, ─Źi s├║ s├║─Źas┼ąou ramen├í, m├┤┼żete v┼żdy vysk├║┼ía┼ą odn├şmate─żn├ę pr├║┼żky na zavesenie na stenu.

Pr├şkazov├ę pr├║┼żky od 3M s├║ k dispoz├şcii v ┼íirokej ┼ík├íle ve─żkost├ş. Daj├║ sa ─żahko pripevni┼ą a odstr├íni┼ą, bez toho aby museli neust├íle meni┼ą stenu, okno alebo r├ím okna. Pr├şkazov├Ż obr├ízok – z├ívesn├ę pr├║┼żky s├║ k dispoz├şcii v r├┤znych hodnot├ích hmotnosti.

záver

The first step in determining the type of indoor antenna that is right for your home is to get a good understanding of the broadcast towers in your area. This will help you filter out the range limit you need.

For example, letÔÇÖs say you go to the FCCÔÇÖs website and find that the strongest broadcast signals near you are 60 miles away. Right off the bat, you can eliminate units that are rated for 60 miles or less. This also means your reception is more likely to be affected by noise caused by other signals, and possible changes in terrain. So, you will likely also prioritize a unit that comes with an amplifier, or some type of signal booster technology.

In contrast, someone living in a 10th-floor apartment in a major city might be spoiled for choice when it comes to the nearby broadcast towers. In this scenario, long-range ratings might not be a major priority, though you might want to look for an antenna that has the highest possible image resolution. Then you can prioritize 4K or 1080p rated antennas, to make sure the clearest possible picture appears on your TV screen.

When it comes time for the install, you need to remember that patience is a virtue. You might need to move the antenna around to try multiple places for the best reception. You might find yourself settling on one spot, only to try a different spot a few weeks later to compare the results. Just remember that the money you are saving on free TV outweighs the few minutes it takes to explore your placement options.

Product Boxes: Last updated on 2020-02-08 / Affiliate links / Images from Amazon Product Advertising API

Table of Contents