Najlepšia technológia vozidla pomáha vodičovi zostať na cestách v bezpečí

Väčšina rozhovorov o technológii a automobiloch nesvieti technológiou v najlepšom svetle. Diskusie majú tendenciu pokračovať so zvyšujúcim sa počtom rozptýlených vodičov a ako vyzerajú ako jednotky smartphones Má na starosti. Bezpečnosť na cestách je vážnym problémom, ale technológia automobilu môže byť riešením, nie problémom.

Možno ešte nemáme úplne nezávislé autá, ale technológia jazdy prešla v krátkom čase dlhú cestu. Ak viete, čo hľadať, môžete vás ochrániť pomocou mnohých funkcií, nástrojov a aplikácií. Tu je 10 príkladov technológie cestnej bezpečnosti, ktorú môžete získať dnes.

1, Automatické núdzové brzdenie (AEB)

Rýchlosť rýchlej reakcie je nevyhnutnosťou pre bezpečnú jazdu. Niekedy sa veci dejú veľmi rýchlo a nemôžete spomaliť v čase. Automatické núdzové brzdenie to zvládne za vás.

Tieto systémy zisťujú potenciálne kolízie a brzdia sa automaticky, ak včas neodpovedajú. Senzory nie sú rozptýlené a stroje reagujú oveľa rýchlejšie ako ľudia. Bezpečnostné funkcie AEB sa ťažko ignorujú, takže veľa nových automobilov dnes prichádza buď ako kompaktný, alebo ako alternatíva.

2, Sledovanie odchodu (LDW)

LDW vás upozorní, ak začnete prechádzať do iného jazdného pruhu bez použitia blikajúceho signálu. Ak ste unavení alebo rozptýlení, vaše auto vás upozorní, ak začnete jazdiť bez toho, aby ste si to uvedomili. Keby boli všetky vozidlá dodané s LDW, bolo by to tak Zabraňuje viac ako 55 000 zraneniam , 2015.

Pri vysokých rýchlostiach si možno neuvedomíte, že ste v inom jazdnom pruhu, kým nie je neskoro, ale automatická technológia LDW tomu bráni. Niektoré autá majú pomoc s jazdným pruhom, ktorý automaticky nastavuje riadenie, ak sa vám zdá, že jazdíte.

3, Výstražný systém dopredného nárazu (FCW)

Systém výstrahy pred kolíziou používa rovnakú koncepciu ako LDW, ale uplatňuje ju v budúcich zrážkach. Ak systém zistí nejaké chyby, upozorní vás na zvuk, svetlo alebo dokonca vibrácie. Toto upozornenie vám dáva varovanie, aby ste mohli spomaliť alebo riadiť, aby ste zabránili kolízii.

FCW môže Znižuje čelné zrážky o 27%Podľa štúdie z roku 2017. V kombinácii s AEB toto číslo vyskočí až o 50%. To znamená, že ak má každý automobil automobilovú techniku ​​FCW a AEB, môžeme predchádzať viac ako 400 000 zraneniam ročne.

4, bluetooth

Technológia Bluetooth je v automobiloch už dlhú dobu bežnou súčasťou. Ľudia si často myslia, že je to úľava, ale môže to byť užitočné bezpečnostné zariadenie. Áno, prehrávanie hudby z telefónu je jednoduché, ale Bluetooth vám umožňuje odosielať textové správy a hovory bez použitia rúk.

Väčšina automobilov s rozhraním Bluetooth má na volante tlačidlá na prijímanie alebo ignorovanie telefónnych hovorov. Pomocou nich, ako aj vytáčaním zvukového systému automobilu môžete telefonovať bez zdvihnutia rúk.

5, Dashcams

Ak dôjde k nehode, môže trvať dlho, kým sa poistná udalosť podá. Ak máte kameru na prístrojovej doske, proces sa urýchli tým, že sa určí zodpovednosť. Snímky vám pomôžu získať poistné plnenie, ktoré si zaslúžite, a získať ho rýchlo.

Dashcams nie sú tiež cenné na účely poistenia. Zvýšené používanie Povzbudzuje ľudí, aby jazdili bezpečne Aby sa predišlo právnym problémom. Keď ľudia vedia, že ich môžu nahrať aj iní, nebudú jazdiť agresívne.

6, AT&T DriveMode

Telefóny často rušia vodiča, ale veľa aplikácií pre smartfóny môže pomôcť rozptýliť ich. Jedným z najlepších je AT&T DriveMode. Táto bezplatná aplikácia funguje na oboch Apple A upozornenia na Android a ticho, keď prekročia 15 km / h.

Môžete tiež nastaviť automatické odosielanie textových odpovedí, aby ľudia vedeli, že šoférujete. Aplikácia obsahuje aj špeciálne funkcie pre rodičov. Môžu nastaviť, aby ich upozornil, ak ich dieťa aplikáciu vypne.

7, iOS 11

Smartfóny majú v súčasnosti zabudované bezpečnostné prvky. S iOS 11 má váš iPhone funkciu „Nerušiť počas jazdy“, ktorú nájdete v nastaveniach. Týmto sa vypnú upozornenia počas jazdy.

Rovnako ako AT&T DriveMode, neobťažujte sa pri odosielaní automatických textových odpovedí. Túto funkciu môžete aktivovať manuálne alebo nastaviť, aby sa aktivovala automaticky, keď telefón zistí, že šoférujete.

8, REŽIM POHONU

Na používanie služieb automatickej zabezpečenej jazdy nepotrebujete iPhone. Kód jednotky, ktorý sa nesmie zamieňať s AT&T DriveMode, je aplikácia pre Android, ktorá stlmí upozornenia a poskytuje ovládanie hlasitosti. Okrem čítania textu môžu ovládacie prvky zvuku pracovať aj s hudbou a navigáciou.

Režim jazdy tiež Mení rozhranie vášho telefónu Aby to bolo menej rušivé. To vám umožní vykonávať úlohy v telefóne pomocou jednoduchého potiahnutia alebo kliknutia, takže trávite menej času prezeraním obrazovky.

9, záchranca

LifeSaver ponúka dokovacie a sledovacie služby pre rodiny a flotily. prihláška Automaticky blokuje upozornenia a sleduje bezpečnú jazdu, Keď vodič dosiahne cieľové miesto, aplikácia odošle aktualizáciu rodičom alebo manažérom.

S portálom LifeSaver Driver Portal môžu používatelia skontrolovať, koľkokrát vodiči odomkli svoje telefóny alebo vypli aplikáciu. Táto aplikácia umožňuje používateľom nastaviť mesačné odmeny za bezpečnú jazdu. LifeSaver je k dispozícii zadarmo pre iPhone aj Android.

10. Inteligentná jazda

Niektoré aplikácie, napríklad Drive Smart, sa zameriavajú na zlepšenie vašich vodičských schopností, nielen na odstránenie rozptýlenia. Aplikácia je k dispozícii na oboch Apple A telefónov s Androidom sleduje veci, ako je vaša rýchlosť, brzdenie a otáčanie. Na základe týchto informácií vám môžu poskytnúť tipy, ako sa stať lepším vodičom.

Zlé techniky jazdy môžete pravidelne trénovať bez toho, aby ste o tom vedeli. Aplikácia Drive Smart zvýrazní tieto oblasti vylepšenia, aby ste mohli opraviť potenciálne nebezpečné návyky.

Bezpečná jazda s technológiou

Vedenie vozidla môže byť nebezpečné, ale je oveľa menej nebezpečné ako predtým. Autonehody sú v súčasnosti menej časté a menej smrteľné ako vo väčšine príbehov. Vďaka vylepšenej technológii je jazda stále bezpečnejšia, to však neznamená, že nemusíte jazdiť opatrne.

Ani s pokročilou technológiou nemôžete počítať s tým, že stroje urobia všetko. S inteligentnými metódami jazdy a použitím týchto techník sa však môžete dostať na bezpečnejšie miesto.

Čo si myslíte o niektorých technikách automobilov používaných v automobiloch na zvýšenie bezpečnosti? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie alebo ďalej Twitter, Facebookalebo ja,