Najlep┼íia alternat├şva aplik├ície Photoshop pre Mac v roku 2019

Pokia─ż si pam├Ąt├íte, Adobe Photoshop sa stal z├íkladnou aplik├íciou pre fotografov, grafikov a takmer ka┼żd├ęho. Na po─Ź├şta─Źoch Mac je ┼ąa┼żk├ę porazi┼ą a Photoshop sa stal s├║─Źas┼ąou n├í┼ího lexik├│nu pre korekciu farieb, klonovanie, airbrushing at─Ć. Aj ke─Ć sa st├íle pova┼żuje za zlat├Ż ┼ítandard, existuje ve─ża alternat├şv Photoshopu pre Mac. ─îi u┼ż h─żad├íte lep┼íiu cenu alebo priate─żskej┼íie rozhranie, tu je nieko─żko najlep┼í├şch dostupn├Żch mo┼żnost├ş.

1, Fotografie pr├şbuzenstva

Najlep┼íia alternat├şva aplik├ície Photoshop pre fotografie Mac Affinity Photos

K dispoz├şcii pre Mac a iOS, Affinity Photos Eliminujte v┼íetky bolesti hlavy sp├┤soben├ę n├íkladmi na predplatn├ę Adobe Photoshop. Pri jednorazovom n├íkupe 49,99 dol├írov je aplik├ícia vybaven├í funkciami. ├Üpravy form├ítu RAW s├║ jednoduch├ę, ako napr├şklad korekcia farieb, zmie┼íavanie HDR, viacvrstvov├ę kompoz├şcie, digit├ílny obraz a ─Ćal┼íie. Najlep┼íia ─Źas┼ą? Affinity Photo prid├íva ├║pravy PSD, tak┼że m├┤┼żete nahr├íva┼ą s├║bory Photoshopu. Nie je potrebn├ę konvertova┼ą, tak┼że sta─Ź├ş spusti┼ą. Niet poch├Żb o tom, ┼że tu definovan├Ż zdroj bude sl├║┼żi┼ą profesion├ílom a za─Źiato─Źn├şkom. T├íto aplik├ícia je ─Źo najbli┼ż┼íie k alternat├şvam aplik├ície Photoshop na po─Ź├şta─Źoch Mac. Pridajte verziu iOS aj na ├║pravy kdeko─żvek a je nevyhnutn├ę, aby Apple Fan├║┼íik

2, Photoscape X

Najlep┼íia alternat├şva aplik├ície Photoshop pre Mac Photoscapex

Aplik├ícia Photoscape X je nabit├í pokro─Źil├Żmi funkciami a cenami, ktor├ę je ┼ąa┼żk├ę prehliadnu┼ą. Namiesto pruhov V pr├şpade n├ístrojov a paliet je hlavn├ę okno ├║prav sk├┤r ako webov├Ż preh─żad├íva─Ź so z├ílo┼żkami v hornej ─Źasti okna. Ke─Ć┼że je ka┼żd├í karta mapovan├í na jednu ├║lohu, predstavuje jedine─Źn├║ mo┼żnos┼ą v organiz├ícii a funguje dobre. Po v├Żbere profesion├ílneho predplatn├ęho za 39,99 dol├írov sa mno┼żina funkci├ş roz┼í├şri tak, aby pon├║kla viac mo┼żnost├ş vydavate─ża. V┼íetko od ├║pravy rozmazania, vyv├í┼żenia bielej a farieb po klonovac├ş n├ístroj. Je tu ve─ża vec├ş na presk├║manie, v─Ćaka ─Źomu je ide├ílny pre v┼íetky ├║rovne ├║pravy fotografi├ş. Chcete vytvori┼ą animovan├Ż GIF? Photoscape X je va┼ía nov├í ob─ż├║ben├í aplik├ícia.

3, Maják Adobe

Najlep┼íia alternat├şva aplik├ície Photoshop pre Mac Adobelightroom

Nedovo─żte, aby v├ís Lightroom na tomto zozname zmias┼ą: Adobe Photoshop nie je jedin├Żm n├ístrojom na ├║pravu fotografi├ş spolo─Źnosti. Svetl├Ż priestor Stoj├ş to polovicu, ale obsahuje prekvapuj├║cu sadu funkci├ş, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuj├║ robi┼ą s va┼íimi fotografiami takmer ─Źoko─żvek. Hlavn├Żm zameran├şm Lightroom je zdie─żanie 1 TB medzi stoln├Żmi po─Ź├şta─Źmi, mobiln├Żmi zariadeniami a webom, ─Ź├şm sa st├íva miestom na tomto zozname. Pri z├ílohovan├ş tis├şcov fotografi├ş vr├ítane obr├ízkov RAW je to aplik├ícia pre fotografov, ktor├ş potrebuj├║ priamy pr├şstup do svojej kni┼żnice obr├ízkov. Vysk├║┼ía┼ą prv├Ż t├Ż┼żde┼ł je zadarmo, tak ─Źo mus├şte strati┼ą?

4, Pixelmator Pro

Najlep┼íia alternat├şva aplik├ície Photoshop pre Mac Pixelmatorpro

Pixelmator je vlastne cel├ę meno aplik├ície, ktor├í je k dispoz├şcii na po─Ź├şta─Źoch Mac, ale je to Pixelmator Pro Toto skuto─Źne s├║peri s aplik├íciou Adobe Photoshop. Nie s├║ k dispoz├şcii ┼żiadne n├ístroje na profesion├ílnej ├║rovni as intuit├şvnym dizajnom je u─Źebn├í krivka pred Photoshopom nieko─żko rokov. Redaktori ocenia rozhranie jedn├ęho okna, ktor├ę obsahuje v┼íetko od jednoduch├Żch farebn├Żch dotykov a┼ż po zlo┼żitej┼íie n├ívrhy. Nie je prekvapuj├║ce, ┼że s├║ podporovan├ę fotografie a n├ístroje na klonovanie RAW a na vytv├íranie vlastnej vektorovej grafiky. Chcete spracova┼ą obr├ízky pomocou siedmich r├┤znych akci├ş automatu? Aplik├ícia Pixelmator Pro v├ís pokryla. Potrebujete aplik├íciu na automatick├ę zarovnanie obr├ízkov s n├ístrojom Oreza┼ą s detekciou horizontu? Z├şskajte Pixelmator Pro teraz.

5, GIMP

Najlep┼íia alternat├şva aplik├ície Photoshop k po─Ź├şta─Źu Mac Gimp

Neexistuje zoznam aplik├íci├ş na ├║pravu fotografi├ş, ktor├ę by boli ├║pln├ę bez aplik├ície GIMP. Toto bola ob─ż├║ben├í alternat├şva Photoshopu u┼ż roky. Ak s├║ zdroje dostupn├ę vo Photoshope, pravdepodobne ich zrkadlil GIMP. V┼íetko, od ├║pravy kontrastu, zmeny farieb a orezania, z neho rob├ş odpor├║─Źan├Ż a ─żahk├Ż n├ístroj na manipul├íciu s fotografiami. Pou┼ż├şvatelia po─Ź├şta─Źov Mac po─Źas ├║prav upravovali na svojich fotografi├ích GIMP ÔÇ×predÔÇť a ÔÇ×poÔÇť. Rozhranie, ktor├ę nie je po─Ź├şta─Źom Mac, je trochu prekvapuj├║ce, ale to je jedin├í nev├Żhoda tohto bezplatn├ęho viac├║─Źelov├ęho n├ístroja. GIMP tie┼ż neposkytuje hardv├ęrov├║ akceler├íciu ┼ípecifick├║ pre Mac, preto┼że je otvoren├Żm zdrojom. Ak to, ─Źo h─żad├íte, je bezplatn├ę a funk─Źn├ę, nebude to lep┼íie.

To najlepšie zo zvyšku

Hoci vy┼í┼íie uveden├Żch p├Ą┼ą aplik├íci├ş je najlep┼íou vo─żbou pre alternat├şvy aplik├ície Photoshop, nie s├║ jedinou mo┼żnos┼ąou. Ak chcete z fotografie odstr├íni┼ą iba ne┼żiaduce predmety alebo ─żud├ş, Snapheal je va┼ía najlep┼íia st├ívka, ak v┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je r├Żchle orezanie alebo oto─Źenie fotografie, spustite ┼ítandardn├ę zobrazenie aplik├ície Apple,

záver

Nenechajte sa zmias┼ą ob─żubou jeho mena. Photoshop u┼ż nie je zbyto─Źn├Żm kr├í─żom ├║prav fotografi├ş na po─Ź├şta─Źoch Mac. S in├Żmi programami, ktor├ę sa ─żah┼íie u─Źia a lacnej┼íie s podobn├Żmi sadami funkci├ş, je ─Źas, aby loj├ílni pou┼ż├şvatelia aplik├ície Photoshop vysk├║┼íali nie─Źo nov├ę. Ak├Ż je v├í┼í cie─ż pre ├║pravu fotografi├ş na po─Ź├şta─Źi Mac?

Obrazov├Ż kredit: gimp na mac os x lion

Tento ─Źl├ínok bol u┼żito─Źn├Ż, ak ste to neurobili