Najlep┼í├ş telef├│n s Androidom na fotografovanie: poh─żad na 12 zariaden├ş

Najlep┼í├ş telef├│n s Androidom na fotografovanie: poh─żad na 12 zariaden├ş 1

najlep┼í├ş telef├│n s Androidom na fotografovanie

─Żudia sa pok├║┼íali zachyti┼ą ┼ípeci├ílne momenty v na┼íich ┼żivotoch tak dlho, ako sme boli okolo. V dne┼ínej dobe je to jednoduch┼íie ako kedyko─żvek predt├Żm v─Ćaka tomu, ┼że smartphones a ─Ćal┼íie mobiln├ę zariadenia s├║ v┼íade. V skuto─Źnosti, pod─ża Statista, bolo ich celkom 1.2 bili├│n digit├ílnych fotografi├ş uroben├Żch len minul├Ż rok a 85% z nich bolo uroben├Żch pomocou smartf├│nu.

Samozrejme, z t├Żch tis├şc smartphones k dispoz├şcii, nie v┼íetky s├║ skvel├ę na fotografovanie.

Na┼í┼ąastie pre v├ís som zostavil tento zoznam, ktor├Ż v├ím pom├┤┼że ur─Źi┼ą najlep┼í├ş telef├│n s Androidom na fotografovanie pre v├ís a va┼íe potreby. Tieto zariadenia pon├║kaj├║ najnov┼íiu a najlep┼íiu technol├│giu pre fotografovanie a u┼ż za okamih budete m├┤c┼ą vytv├íra┼ą dokonal├ę z├íbery!

Musie┼ą ─î├şta┼ą: Telef├│ny Android – Ka┼żd├Ż pou┼ż├şvate─ż syst├ęmu Android o tom mus├ş vedie┼ą

Google Pixel 2/ Pixel 2 XL

T├şto smartphones si zasl├║┼żia by┼ą na vrchole n├í┼ího zoznamu ako najlep┼íie telef├│ny s Androidom na fotografovanie. Oba telef├│ny sa m├┤┼żu pochv├íli┼ą rovnak├Żmi 12.2 MP zadn├í kamera. M├í to/1.8 clona s ├║┼żasnou optickou a elektronickou stabiliz├íciou obrazu.

Boli sme jednoducho ohromen├ş jeho ohromuj├║cim v├Żkonom pri slabom osvetlen├ş s najlep┼íou neutr├ílnou a farebnou presnos┼ąou. Pri dobrom svetle a exteri├ęri s├║ v├Żsledky e┼íte p├┤sobivej┼íie s vynikaj├║cim dynamick├Żm rozsahom, vynikaj├║cou s├Żtos┼ąou farieb a presn├Żm vyv├í┼żen├şm bielej.

U┼żijete si pou┼ż├şvanie jeho nov├Żch funkci├ş, medzi ktor├ę patr├ş Motion Photo, ktor├í zachyt├íva kr├ítke video sprev├ídzaj├║ce va┼íe statick├ę z├íbery. V re┼żime Portr├ęt napodob┼łuje efekty pozadia bokeh, ktor├ę ste be┼żne mohli z├şska┼ą iba z digit├ílnych jednook├Żch zrkadloviek.

Pre─Źo by ste si to mali k├║pi┼ą?

Fotografuje fenomen├ílne sn├şmky aj za ch├║lostiv├Żch sveteln├Żch podmienok. Je vodotesn├Ż a ide├ílny pre z├íbery pod vodou. Ve─żmi ─żahk├Ż a ─żahko pou┼żite─żn├Ż softv├ęr, ktor├Ż prin├í┼ía skvel├ę v├Żsledky.

google pixel 2xl

Najlep┼í├ş telef├│n s Androidom na fotografovanie: poh─żad na 12 zariaden├ş 2

HTC U11 Plus

HTC bola v┼żdy jednou z popredn├Żch zna─Źiek, ktor├ę vyr├íbaj├║ ├║┼żasn├Ż telef├│n s Androidom na fotografovanie. M├í zadn├Ż fotoapar├ít s rozl├ş┼íen├şm 12 MP a svetelnos┼ąou f/1.7 clona a UltraPixel 3 sn├şma─Ź. Vytv├íra kr├ísne a jasnej┼íie obr├ízky.

S t├Żmto telef├│nom z├şskame dvojt├│nov├Ż LED blesk, optick├║ stabiliz├íciu obrazu a dvojpixelov├í f├íza detekuje automatick├ę zaostrovanie, ktor├ę zaru─Źuje r├Żchle zaostrenie na sn├şma─Ź. Z├íbery mali ├║┼żasn├ę detaily, s HDR alebo bez neho. Pri slabom osvetlen├ş vytv├íra ohromuj├║ci obraz s bohat├Żmi farbami a men┼í├şm ┼íumom.

Ak radi fotografujete pod vodou, HTC U11 m├┤┼że by┼ą pre v├ís najlep┼í├şm telef├│nom s Androidom, preto┼że je vodotesn├Ż!

Pre─Źo by ste si to mali k├║pi┼ą?

Vytv├íra neuverite─żne ostr├ę a detailn├ę fotografie aj za zl├Żch sveteln├Żch podmienok. Predn├Ż fotoapar├ít s rozl├ş┼íen├şm 16 MP s vysok├Żm rozl├ş┼íen├şm je ide├ílny pre selfie. Re┼żim Pro m├┤┼żete pou┼żi┼ą na ru─Źn├ę ovl├ídanie nastaven├ş fotoapar├ítu.

Mus├ş┼í si pre─Ź├şta┼ą: Fotografovanie pomocou smartf├│nu: 9 Tipy, triky a hacky

htc u11 plus

Najlep┼í├ş telef├│n s Androidom na fotografovanie: poh─żad na 12 zariaden├ş 2

Samsung Galaxy S9 a S9 Plus

Galaxy 12MP fotoapar├ít S9 a S9 Plus vy┼íiel zo zvy┼íku tohto zoznamu v─Ćaka re┼żimu dvojitej clony. M├í to/1.5 clona pre hlavn├Ż re┼żim a ─Ćal┼í├ş f/2.4 re┼żim clony je najvhodnej┼í├ş na fotografovanie za jasn├ęho denn├ęho svetla.

Okrem 12MP zadn├ęho fotoapar├ítu m├í aj 12MP zadn├Ż sn├şma─Ź s af/2.4 clona a optick├í stabiliz├ícia obrazu. Zaujal ma aj predn├Ż selfie 8MP fotoapar├ít, ktor├Ż m├í af/1.7 clona a automatick├ę zaostrovanie, na ktor├Żch ich vid├şme len m├ílokedy smartphones.

Pre─Źo by ste si to mali k├║pi┼ą?

M├í r├Żchly procesor pre vynikaj├║ci a r├Żchlej┼í├ş v├Żkon fotoapar├ítu. Je prachotesn├Ż a odoln├Ż vo─Źi vode. S ISO r├Żchlosti ISO50 a┼ż ISO1250 a manu├ílny re┼żim na sn├şmanie nespracovan├Żch z├íberov.

samsung s9 plus

Najlep┼í├ş telef├│n s Androidom na fotografovanie: poh─żad na 12 zariaden├ş 2

Huawei Mate 10 Pro

Pre t├Żch, ktor├ş maj├║ s fotografovan├şm trochu sk├║senosti, by sme mo┼żno ocenili Huawei Mate 10 Pro. S t├Żmto telef├│nom sa m├┤┼żete pribl├ş┼żi┼ą alebo fotografova┼ą neuverite─żn├ę obr├ízky pri slabom osvetlen├ş. D├┤vodom je, ┼że spolo─Źnos┼ą Huawei pou┼ż├şva kombin├íciu monochromatick├Żch a farebn├Żch senzorov na z├şskanie najlep┼íej kombin├ície bohat├Żch a slab├Żch obr├ízkov.

Fotoapar├ít Mate 10 Pro m├í v┼íak pri priemernom svetle sk├┤r priemern├Ż v├Żkon. Mo┼żno budete musie┼ą vynalo┼żi┼ą ur─Źit├ę ├║silie na fotografovanie. O tom bolo nieko─żko spr├ív blikanie obrazovky so star┼í├şmi modelmi, ale Huawei Mate 10 Pro sa tentokr├ít vr├ítil silnej┼í├ş.

Pre─Źo by ste si to mali k├║pi┼ą?

M├í vynikaj├║cu v├Żdr┼ż bat├ęrie a┼ż dva dni, ─Źo je vynikaj├║ce na fotografovanie mnoh├Żch fotografi├ş. ┼ápi─Źkov├Ż procesor na ur├Żchlenie AI pre fotoapar├ít Re┼żim clony, ktor├Ż v├ím umo┼żn├ş odp├íli┼ą viac do z├íberu.

huawei mate 10 pro

Najlep┼í├ş telef├│n s Androidom na fotografovanie: poh─żad na 12 zariaden├ş 2

LG G7 ThinQ

Spolo─Źnos┼ą LG pr├íve predstavila LG G7 ThinQ, ktor├Ż sa m├┤┼że pochv├íli┼ą vysoko inteligentn├Żm fotoapar├ítom, ktor├Ż dok├í┼że rozpozna┼ą osemn├ís┼ą kateg├│ri├ş vr├ítane krajiny, ─żud├ş, dom├ícich mil├í─Źikov, kvetov, jedla a ─Ćal┼í├şch, a automaticky sa pod─ża toho prisp├┤sob├ş doladeniu nastaven├ş, aby v├ím poskytol perfektn├Ż z├íber.

M├í 16 megapixelov├Żch du├ílnych zadn├Żch kamier, ktor├ę pomocou pixelov├ęho binningu produkuj├║ lep┼íie sn├şmky za zl├Żch sveteln├Żch podmienok. Dosahuje to kombin├íciou ┼ítyroch pixelov do jedn├ęho superpixelu, aby sa zv├Ż┼íila citlivos┼ą pri slabom svetle. Pri extr├ęmne slabom osvetlen├ş sa svetl├Ż re┼żim automaticky aktivuje, aby sa objekt osvetlil bez blesku alebo na fotografii sp├┤soboval pr├şli┼í ve─ża ┼íumu.

Pre─Źo by ste si to mali k├║pi┼ą?

M├í 8MP selfie objekt├şv s automatick├Żm zaostrovan├şm a dok├í┼że rozpozna┼ą a┼ż p├Ą┼ą ─żud├ş. To urob├ş v┼íetku pr├ícu za v├ís, v┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je uk├íza┼ą a vystreli┼ą. Intuit├şvna AI pom├íha zaisti┼ą, ┼że v┼żdy vytvor├şte neuverite─żne ohromuj├║ce obr├ízky.

LG G7 tenk├Ż

Najlep┼í├ş telef├│n s Androidom na fotografovanie: poh─żad na 12 zariaden├ş 2

OnePlus 5T

OnePlus 5T m├┤┼że by┼ą najlep┼í├şm telef├│nom s Androidom na fotografovanie vo svojej cenovej kateg├│rii. M├í dve zadn├ę kamery, ktor├ę pracuj├║ ruka v ruke pri vytv├íran├ş vysokokvalitn├Żch z├íberov. Hlavn├Ż fotoapar├ít m├í 16 MP s clonou f/1.7 clona a ─Ćal┼í├ş s 20 MP f/1.7 hne─Ć ved─ża.

Pri slabom osvetlen├ş sa Oneplus 5T prepne na druh├║ zadn├║ kameru. Umo┼ż┼łuje v├ím vytv├íra┼ą p├┤sobiv├ę fotografie bohat├ę na farby a detaily, a to aj v prostred├ş so slab├Żm osvetlen├şm.

Pre─Źo by ste si to mali k├║pi┼ą?

Predn├Ż fotoapar├ít s rozl├ş┼íen├şm 16 MP vytv├íra lichotiv├ę fotografie so spr├ívnou expoz├şciou. Jeho v├Żkon by sa mohol rovna┼ą in├Żm drah├Żm telef├│nom s Androidom. Dostanete viac, ako ste zaplatili.

oneplus 5t

Najlep┼í├ş telef├│n s Androidom na fotografovanie: poh─żad na 12 zariaden├ş 2

Samsung Galaxy Poznámka 8

Spolo─Źnos┼ą Samsung prekonala sam├Żch seba s Galaxy Pozn├ímka 8. M├í 12MP du├ílny zadn├Ż fotoapar├ít s clonou f/1.7 ┼íirokouhl├Ż sn├şma─Ź a ─Ćal┼í├ş teleobjekt├şv so svetelnos┼ąou f/2.4 objekt├şv s clonou. Podporuje dvojn├ísobn├Ż optick├Ż zoom, dvojt├│nov├Ż blesk, optick├║ stabiliz├íciu obrazu a automatick├ę zaostrovanie.

Funkcia Live Focus n├ím umo┼ż┼łuje upravi┼ą rozostrenie pozadia pred alebo dokonca po nasn├şman├ş sn├şmky. Vytv├íra z├íbery so ┼żiv├Żmi farbami, ktor├ę zostan├║ ostr├ę a ─Źist├ę aj pri slabom osvetlen├ş.

Pre─Źo by ste si to mali k├║pi┼ą?

M├í dlh┼íiu v├Żdr┼ż bat├ęrie. Neuverite─żne jednoduch├ę pou┼żitie. Predn├Ż fotoapar├ít s rozl├ş┼íen├şm 8 megapixelov m├í inteligentn├ę automatick├ę zaostrovanie, ktor├ę je skvel├ę na fotografovanie selfie.

poznámka samsung 8


Najlep┼í├ş telef├│n s Androidom na fotografovanie: poh─żad na 12 zariaden├ş 2

Asus ZenFone 3 Pribl├ş┼żenie

To m├┤┼że by┼ą najlep┼í├ş rozpo─Źet telef├│n s fotoapar├ítom na s├║─Źasnom trhu. ZenFone 3 Zoom m├í dva 12MP zadn├ę fotoapar├íty s 2.3x optick├Ż zoom, 4-osov├í optick├í stabiliz├ícia obrazu a vyhraden├Ż sn├şma─Ź korekcie farieb.

Senzor korekcie farieb zais┼ąuje, ┼że na┼íe fotografie bud├║ ma┼ą najpresnej┼íie odtiene, odtiene a vyv├í┼żenie bielej. A jeho re┼żim Pro s pln├Żmi funkciami v├ím umo┼ż┼łuje ru─Źne ovl├ída┼ą v┼íetky nastavenia fotoapar├ítu a zlep┼íi┼ą tak z├íber.

Pre─Źo by ste si to mali k├║pi┼ą?

M├í neuverite─żn├║ schopnos┼ą pribl├ş┼żenia bez toho, aby bol objemn├Ż. P├┤sobiv├í dlh├í ┼żivotnos┼ą bat├ęrie a rozhodne lacn├í. Predn├í kamera s rozl├ş┼íen├şm 13 MPx m├í re┼żim kr├ísy, ktor├Ż v├ím umo┼żn├ş prisp├┤sobi┼ą si selfie pod─ża seba bez in┼ítal├ície ─Ćal┼í├şch aplik├íci├ş.

asus zenfone 3 pribl├ş┼żenie

Najlep┼í├ş telef├│n s Androidom na fotografovanie: poh─żad na 12 zariaden├ş 2

Huawei P20 Pro

Huawei P20 Pro je prv├Żm smartf├│nom s trojit├Żm fotoapar├ítom. M├í 40MP RGB sn├şma─Ź, 8MP teleobjekt├şv a 20MP monochromatick├Ż sn├şma─Ź. A je tie┼ż schopn├Ż a┼ż 5 -n├ísobn├ęho hybridn├ęho zoomu.

V┼íetky jeho fotoapar├íty maj├║ laserov├ę automatick├ę zaostrovanie a sn├şma─Ź teploty farieb, ktor├ę zais┼ąuj├║ presn├ę a presn├ę vyv├í┼żenie bielej. S pomocou AI dok├í┼że tento telef├│n rozpozna┼ą sc├ęnu a automaticky upravi┼ą svoje nastavenia, aby sa zlep┼íila kvalita obrazu.

Pre─Źo by ste si to mali k├║pi┼ą?

Je to sn├şma─Ź v├Ą─Ź┼íieho rozsahu, ktor├Ż m├í v├Ą─Ź┼íiu schopnos┼ą zachyt├íva┼ą svetlo a vytv├íra┼ą ─Źistej┼íie a lep┼íie z├íbery. M├í no─Źn├Ż re┼żim, v ktorom kamera v re├ílnom ─Źase vyva┼żuje svetl├í a tiene z kompozitn├Żch obrazov. Automaticky dok├í┼że rozpozna┼ą a┼ż 19 r├┤znych typov sc├ęn.

huawei p20 pro

Najlep┼í├ş telef├│n s Androidom na fotografovanie: poh─żad na 12 zariaden├ş 2

LG V30

Napriek tomu, ┼że je LG V30 ┼ípeci├ílne navrhnut├Ż na sn├şmanie vysokokvalitn├Żch vide├ş, m├í tie┼ż vysoko v├Żkonn├Ż fotoapar├ít s dvoma objekt├şvmi. Kombinuje 16 MP f/1.6 Objekt├şv a 13 MP f/1.9 objekt├şv. Namiesto pou┼żitia druh├ęho objekt├şvu na sn├şmanie bokeh efektu vytv├íra ┼íirokouhl├ę z├íbery, ktor├ę v├ím umo┼żnia ove─ża viac zapadn├║┼ą do z├íberu.

Spolo─Źnos┼ą LG taktie┼ż vynalo┼żila ur─Źit├ę ├║silie na to, aby za─Źiato─Źn├şkov nau─Źila pou┼ż├şva┼ą profesion├ílny re┼żim, aby sme v┼íetci mohli naplno vyu┼żi┼ą svoje fotografie.

Pre─Źo by ste si to mali k├║pi┼ą?

Ide├ílne na fotografovanie n├ídhern├Żch, rozsiahlych scen├ęri├ş, svahov a mestsk├Żch scen├ęri├ş. M├í ve─ża jedine─Źn├Żch funkci├ş. M├í schopnos┼ą vytv├íra┼ą fotografie s profesion├ílnym stup┼łovan├şm farieb s dokonal├Żm kontrastom, osvetlen├şm a s├Żtos┼ąou pre ka┼żd├║ sc├ęnu.

lg v30


Najlep┼í├ş telef├│n s Androidom na fotografovanie: poh─żad na 12 zariaden├ş 11

Sony Xperia XZ2

Spolo─Źnos┼ą Sony pr├íve uviedla na trh lode Xperia XZ2, najpokro─Źilej┼íiu kameru pre smartf├│ny na trhu. M├í objekt├şv Sony G, sn├şma─Ź Exmor RS pre mobil a mobiln├Ż obrazov├Ż procesor Bionz.

19-megapixelov├í kamera Motion Eye pon├║ka funkcie predikt├şvneho sn├şmania a s├ęrie automatick├ęho zaostrovania, ktor├ę vylep┼íuj├║ z├íbery pri slabom osvetlen├ş a zameriavaj├║ sa na pohybuj├║ce sa ciele, tak┼że nepreme┼ík├íme ┼żiadny z├íber. Vytv├íra fotografie, ktor├ę s├║ kri┼ít├í─żovo ─Źist├ę, ostr├ę a s lep┼í├şmi farbami.

Pre─Źo by ste si to mali k├║pi┼ą?

M├í vynikaj├║ci automatick├Ż re┼żim, ktor├Ż rozpozn├íva sc├ęny a automaticky upravuje parametre fotoapar├ítu. Redukcia ┼íumu Multi-Frame produkuje n├ídhern├ę z├íbery pri slabom osvetlen├ş aj bez stat├şvu. Disponuje ultrar├Żchlou vyrovn├ívacou pam├Ą┼ąou, s ktorou senzory pracuj├║ r├Żchlo bez toho, aby museli ─Źaka┼ą na vyrovnanie pam├Ąte.

sony xperia xz2

Najlep┼í├ş telef├│n s Androidom na fotografovanie: poh─żad na 12 zariaden├ş 2

Huawei Honor 7X

Fotoapar├ít na telef├│ne Honor 7X od spolo─Źnosti Huawei m├í 16MP rozl├ş┼íenie a f/2.2 clona s automatick├Żm zaostrovan├şm s f├ízovou detekciou a 2MP sn├şma─Ź pou┼ż├şvan├Ż na inform├ície o h─║bke. Umo┼ż┼łuje v├ím simulova┼ą clony medzi f/00,95 a┼ż f/16.

Honor 7X m├í p├┤sobiv├Ż panoramatick├Ż re┼żim, ktor├Ż vytv├íra sn├şmky s rovnomernou expoz├şciou, vynikaj├║cim pre┼í├şvan├şm, detailn├Żmi a dobr├Żm dynamick├Żm rozsahom. Medzi ─Ćal┼íie dostupn├ę re┼żimy patr├ş Pro, HDR, Ma─żovanie svetlom a mnoho ─Ćal┼í├şch.

Pre─Źo by ste si to mali k├║pi┼ą?

Je to najlep┼í├ş fotoapar├ít vo svojej n├şzkej cenovej kateg├│rii. Re┼żim ┼íirokej clony v├ím umo┼ż┼łuje zmeni┼ą ohnisko va┼íich fotografi├ş. M├í re┼żim Pro, ktor├Ż v├ím umo┼żn├ş manu├ílne ovl├ída┼ą a meni┼ą nastavenia fotoapar├ítu na zv├Ż┼íenie kvality obrazu.

huawei honor 7x

Najlep┼í├ş telef├│n s Androidom na fotografovanie: poh─żad na 12 zariaden├ş 2

Zr├ítan├ę a pod─Źiarknut├ę, najlep┼í├ş telef├│n s Androidom na fotografovanie

Existuje nespo─Źetn├ę mno┼żstvo mo┼żnost├ş, ako si k├║pi┼ą ten najlep┼í├ş smartphone s Androidom. V─Ćaka tis├şcom dostupn├Żch mo┼żnost├ş, bez oh─żadu na to, ─Źo rob├şte so svojim mobiln├Żm zariaden├şm, v┼żdy existuje smartphone, ktor├Ż bude perfektne vyhovova┼ą va┼íim po┼żiadavk├ím a potreb├ím vr├ítane zachyt├ívania fotografi├ş.

Teraz, ke─Ć m├íte predstavu o tom, ktor├ę zariadenia by mohli by┼ą va┼íim najlep┼í├şm telef├│nom s Androidom na fotografovanie, pozrite sa na niektor├ę u┼żito─Źn├ę aplik├ície pre efekty jednoducho upravujte a vylep┼íujte svoje fotografie!

Na┼íli ste v tomto zozname to, ─Źo potrebujete? M├íte nie─Źo, ─Źo by ste chceli prida┼ą? Pode─żte sa o svoje n├ípady v sekcii koment├írov ni┼ż┼íie. Zachy┼ąte ka┼żd├║ chv├ş─żu, aby bola v├Żnimo─Źn├í a dlho vydr┼żala.

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku