Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Najlepší sprievodca WordPress DNS

DNS je skratka pre systém názvov domén, ktorý, ako ste predpokladali, je systém používaný na riadenie vašich domén.

DNS môže byť zastrašujúce, ak nie ste vývojár, musím vedieť, pred rokmi som sa obával, že musím urobiť zmeny v DNS. Existuje veľa rôznych záznamov s číslami, názvami a hodnotami a systém môže byť trochu ohromujúci, ak ste v ňom noví.

Ale nebojte sa, muž DNS je tu! Tu demystifikujete nekonečné spleť záznamov A, menných serverov a hodnôt MX, ktoré môžu mnohým z vás spôsobiť bolesti hlavy.

Čo je to DNS?

Viem, že som povedal, že to znamená systém doménových mien, ale pre začiatočníkov to pravdepodobne ešte veľa neznamená, takže tu je jednoduchá analógia. DNS je ako internetový kalendár. Názvy domén sa ukladajú do telefónneho zoznamu a prevádzajú na adresy IP pomocou systému DNS, aby ponúkli webové stránky tým, ktorí ich navštívia.

Pokiaľ ide o prácu s WordPress, DNS sa zvyčajne používa na označenie toho, čo sa zobrazuje vo vašej doméne, keď ju niekto navštívi, a ako interaguje s rôznymi službami. Napríklad váš záznam A určuje, kde je váš web hostený, a vaše záznamy MX spravujú vaše e-maily.

Ak váš záznam A ukazuje na IP adresu vášho hosťujúceho účtu WP Engine (a sú k dispozícii aj súbory a databáza vašich webových stránok), vaša doména zobrazí webovú stránku WP Engine, keď ju navštívite, pokiaľ neexistujú žiadne iné pravidlá.

Zaregistrujte doménu

Ak chcete spravovať DNS, musíte mať najprv doménu, takže začnime procesom registrácie domény, ktorý je veľmi jednoduchý.

Ak chcete zaregistrovať doménu, musíte navštíviť niekoho, kto ju predáva, napríklad Namecheap. Namecheap ponúka bezplatnú ochranu súkromia vo všetkých doménach, čo z neho robí prirodzenú voľbu, ak vám nevadí, aby sa vaše domény oddelili od vášho hostenia.

Registrácia domény Namecheap

Pokiaľ ide o registráciu domén, môžete urobiť jednu z dvoch vecí:

  1. Zaregistrujte svoje domény u niekoho, ako je Namecheap, a hostujte svoje webové stránky niekde inde.
  2. Zaregistrujte svoju doménu na rovnakom mieste, kde ste si ubytovanie zakúpili.

Niektorí ľudia odporúčajú hostiť vaše webové stránky na jednom mieste a ukladať svoje domény na inom mieste z bezpečnostných dôvodov. Bolo by preto pre niekoho ťažké získať teoretickú kontrolu nad svojimi webovými stránkami a doménou.

Mám klientov, ktorí kvôli ľahšiemu používaniu radšej nechajú všetko pod jednou strechou. Skutočne záleží na osobných preferenciách a požadovanej úrovni zabezpečenia v závislosti od počtu ľudí, ktorí budú mať prístup k vašim účtom a od akej kapacity.

Spravujte DNS

Správa DNS sa vykonáva z miesta, kde sa nachádzajú menné servery. Ak vaše menové servery sídlia u vášho registrátora domény, stačí sa prihlásiť a prejsť do časti Domény alebo upraviť DNS pre konkrétnu doménu.

Ak stále neviete, čo sú menné servery a ešte ste ich neupravili, môžete sa prihlásiť, kde ste zaregistrovali svoju doménu, aby ste mohli upraviť svoje DNS.

Kdekoľvek si kúpite svoju doménu, uistite sa, že máte úplnú kontrolu nad doménou. Niektorí z najlacnejších poskytovateľov na trhu neponúkajú úplnú kontrolu nad doménou, takže nebudete môcť spravovať všetky prvky svojho servera DNS. Toto by ste mali vysvetliť pomocou podpory pred uskutočnením nákupu, ak to nemôžete overiť na predajnom webe.

Pokiaľ ide o správu servera WordPress DNS, existujú 4 hlavné záznamy, s ktorými pravdepodobne budete pracovať.

Typy záznamov DNS

Na záznamy

Kontrola registra, na ktorú je váš web zameraný. Ukazovanie na doménu povie doméne, aby zobrazila webovú stránku nachádzajúcu sa na adrese IP umiestnenia. Záznam A môžete použiť na nasmerovanie svojej domény na web hostený inde, bez toho, aby ste zmenili ostatné záznamy.

Názvové servery

Menné servery určujú, ktorý poskytovateľ je zodpovedný za DNS domény. Inými slovami, ak zmeníte svoje menné servery, povoľujete správcovi DNS iného poskytovateľa. Zmena názvových serverov umožní inému poskytovateľovi spravovať všetky súvisiace záznamy.

V závislosti od toho, ako zmeníte menné servery, môžu byť niektoré vaše záznamy DNS poškodené, ale je možné zachovať rovnaké záznamy, zatiaľ čo meníte menové servery na iného poskytovateľa. Pri zmene menných serverov z tohto dôvodu buďte vždy veľmi opatrní a ak máte ďalšie otázky, požiadajte o pomoc.

Záznamy CNAME

Záznamy CNAME sa bežne používajú na priradenie aliasu z jednej adresy IP na druhú, napríklad ak chcete, aby váš záznam WWW A smeroval k vášmu záznamu @ A. Inými slovami, dajte www.yourwebsite.com tak, aby ukazovali na yourwebsite.com. ,

Záznamy MX

Záznamy MX spravujú e-mail pre vaše domény, odkiaľ pochádzajú a ako sú prijímané. Používanie balíka G Suite pre e-mail je obľúbený trend v e-mailoch, ktorý by napríklad vyžadoval nastavenie záznamov MX na to, čo je potrebné pre balík G Suite.

Nahlasovanie domén

Ukazovanie názvu domény je najbežnejšou úlohou súvisiacou s DNS. Zahŕňa to zmenu záznamu domény A na inú adresu IP, takže doména načíta webovú stránku uloženú inde.

Niekoľko príkladov, kedy možno budete musieť ukázať na doménu, sú:

  • Názov vašej domény je uložený na inom mieste ako váš web
  • Chcete presunúť svoj web na iného poskytovateľa hostingu
  • Má niekoľko doménových mien, ktoré chce každý ukázať na miesto

Ako zacieľovať doménu

A a CNAME

Tu sú podrobné pokyny na upozornenie na doménu:

  1. Najskôr pochopte, čo sa stane, ak zmeníte adresu IP záznamu A, ktorý bude odkazovať na vašu doménu. Vaše existujúce webové stránky sa prestanú zobrazovať používateľom a po šírení (aktualizácii) vášho DNS sa používateľom zobrazí web, ktorý máte na novej adrese IP.
  2. Potrebujete adresu IP alebo zdieľanú adresu IP cieľového hostiteľského účtu. K tomu máte prístup po prihlásení sa do cPanelu a skontrolovaním štatistík, ktoré sa bežne zobrazujú vľavo.
  3. V novom hostingovom účte by mala byť zriadená správne nakonfigurovaná webová stránka WordPress so súbormi uloženými pomocou vašej domény ako podpriečinka, alebo v public_html, ak ide iba o doménu v účte.
  4. Prístup k DNS domény, na ktorú chcete ukazovať, a zmeniť záznam A pre @ a WWW. Nastavte hodnotu @ a WWW na zdieľanú IP adresu, ktorú ste dostali od svojho hostiteľa cPanel. Ak existuje alias CNAME pre WWW a jeho hodnota sa rovná @, stačí zmeniť @ záznam a WWW sa automaticky aktualizuje.

Presmerujte doménu

Spravovať presmerovanie DNS

Presmerovanie domény, ktoré nie je to isté ako smerovanie do domény, zahŕňa použitie trvalého nastavenia presmerovania 301 vo vašom cPaneli.

Presmerovania DNS

Účinok je rovnaký, pretože ak používateľ navštívi doménu old-domain.com, pošle sa na adresu new-domain.com, ale rozdiel spočíva v spôsobe, akým sa to dosiahne.

Toto je niečo, o čom sa musíte porozprávať so špecialistom na SEO, či je pre vás SEO pri spravovaní presmerovaní problémom.

Spravujte ďalšie domény

Vedeli ste, že na jednom hostiteľskom pláne môžete hostiť viac webových stránok? Ak ste tak neurobili, máte šťastie!

Ďalšou doménou je akákoľvek doména, ktorá bola pridaná do vášho plánu hostenia a ktorá nie je primárnou doménou, čo je doména, v ktorej ste otvorili účet.

Ďalšie domény majú vo svojom hostingovom účte svoje vlastné podpriečinky, takže existujú nezávisle od vašej hlavnej webovej stránky, ktorá má svoje súbory v koreňovom adresári svojho účtu v public_html.

Ak chcete spravovať DNS ďalšej domény, musíte vykonať tieto kroky

  1. Pridajte doménu do svojho plánu hostenia. To sa dá dosiahnuť prístupom k vášmu cPanelu a kliknutím na časť Addon Domains. V prípade subdomény, ak ju neplánujete používať, nastavte ju na „test“ alebo niečo podobné.
    Ďalšie domény DNS
  2. Nastavte záznam A pre ďalšiu doménu tak, aby sa jeho hodnota rovnala zdieľanej adrese IP vášho plánu hostenia
  3. Uistite sa, že existuje alias CNAME pre záznam WWW A, alebo vytvorte záznam A pre WWW a túto hodnotu rovnať zdieľanej IP adrese vášho plánu hostenia.

Pekné a jednoduché, však? Nezabudnite, že sme diskutovali o rôznych spôsoboch zmeny záznamov DNS. Záznam A spravuje to, čo sa zobrazí pri návšteve vašej domény, takže ide o jednoduchý spôsob hostenia webových stránok ako dodatočnej domény, keď je doména spravovaná inde.

Zmeňte svoje menové servery

Ako sme už predtým zistili, ich menné servery prideľujú kontrolu nad DNS poskytovateľom. Zmena názvových serverov pre doménu umožňuje inému poskytovateľovi spravovať DNS.

Pozrime sa na kroky na zmenu serverov doménových mien pre prípad, že by ste to chceli urobiť.

  1. Získajte prístup k svojej doméne DNS prihlásením sa všade, kde je doména uložená, a kliknutím na položku „Spravovať doménu / spravovať DNS“ alebo kliknutím na doménu, ak je v zozname domén.
  2. Nájdite sekciu nameserverov.
  3. Zadajte názov servera cieľového poskytovateľa a potom kliknite na tlačidlo Aktualizovať.
    Správa menného servera

Ak je to možné, vyberte možnosť, ktorá vám umožní zachovať rovnaké DNS pri prepínaní názvových serverov, aby sa to všetko stalo v tomto prípade, ak dávate inému poskytovateľovi možnosť vykonávať zmeny DNS v budúcnosti.

Upozorňujeme, že zmena názvových serverov môže v niektorých prípadoch trvať až 24 hodín a počas tejto doby bude váš server DNS nezvládnuteľný.

Šírenie DNS

Keď prvýkrát zavoláte svojmu hostiteľovi, keď dôjde k poklesu vašich stránok, pravdepodobne budete počuť slovo „šíriť“ alebo „šíriť“, keď navrhujú riešenia alebo riešenia, prečo vaše webové stránky klesli.

Propagácia je technické slovo pre „aktualizáciu“. Váš poskytovateľ hostingu hovorí, že váš server DNS sa „aktualizuje“, pretože došlo k zmene vášho servera DNS (ak problém súvisí s serverom DNS, ktorým často je).

Poskytovatelia internetových služieb po celom svete prejavia zmenu DNS tak, aby sa „rozšírila“. Poskytovateľom internetových služieb v rôznych krajinách trvá čas, aby sa na svojich webových stránkach „zaregistrovali“ a potom aktualizovali svoje uzly, aby vyriešili novú verziu svojich webových stránok pre ľudí, ktorí ju navštívia, a vyprázdnili vyrovnávaciu pamäť obsahujúcu starú verziu svojich stránok.

Hostingové spoločnosti vám povedia, že šírenie DNS môže trvať až 48 hodín. Skutočný príbeh je taký, že takmer nikdy netrvá tak dlho. Podľa mojich skúseností je šírenie DNS zvyčajne okamžité alebo sa vyskytuje v priebehu niekoľkých minút. Aktualizácia DNS niekedy môže trvať niekoľko hodín po celom svete, ale proces sa zvyčajne začne v priebehu niekoľkých minút na väčšine miest.

Vo všeobecnosti platí, že ak zmeníte svoje DNS a nevidíte nič pomocou nástroja na propagáciu DNS do jednej hodiny, odporúčame vám skontrolovať u poskytovateľa hostingu, či existujú nejaké problémy.

Šírenie DNS

Ale nebojte sa, existuje jednoduchý nástroj s názvom Čo je môj DNS? Pomocou ktorého môžete kedykoľvek skontrolovať stav svojho šírenia DNS. Stačí zadať názov svojej domény a pomocou rozbaľovacej ponuky vyberte záznam, ktorý chcete overiť.

Ak teda chcete skontrolovať záznam A vašej domény, zadajte adresu your-website.com a potom kliknite na tlačidlo Hľadať, pretože predvolene je vybratý záznam A.

Tento nástroj môžete použiť na overenie záznamov A, záznamov MX, názvových serverov, ktoré sú k nim priradené.

Vzťah medzi doménami a e-mailom

Skôr som vysvetlil, že záznamy MX spravujú e-maily pre doménu, čo je celkom jednoduché.

Jedinou vecou, ​​ktorú ľudia často prehliadajú, je skutočnosť, že ich záznamy MX možno prepísať zmenou názvových serverov, čo môže narušiť ich e-maily.

Rozbitie záznamu MX sa najčastejšie vyskytuje pri zmene názvových serverov alebo pri prenose domény. Pri vykonávaní ktorejkoľvek z vyššie uvedených situácií je dôležité zabezpečiť, aby DNS vašej domény zostal rovnaký, konkrétne záznamy MX, ak si prezeráte e-maily. V mnohých prípadoch, keď dôjde k zmene názvu servera alebo k prenosu domény, vám bude ponúknutá možnosť zachovať DNS z účtu prenosu.

Pri zmene názvových serverov alebo pri prenose domény vždy urobte snímku obrazovky domény DNS, aby ste ju mohli ručne obnoviť, ak sa niečo pokazí alebo nefunguje podľa plánu.

Zmenou názvových serverov môže byť váš DNS nastavený na predvolený DNS pre hosťujúcu spoločnosť. Napríklad som sa nedávno zaoberal problémom, keď doména mala svoje doménové servery spravované prostredníctvom hostiteľskej spoločnosti, ale bola zaregistrovaná v službe GoDaddy. Museli sme zmeniť názvy serverov späť na GoDaddy, aby DNS mohli podávané znova odtiaľ.

Keď som mal v tomto procese predchádzajúce skúsenosti, vedel som, že po aktualizácii názvových serverov na používanie názvových serverov GoDaddys by sa DNS nastavil na predvolené DNS servera GoDaddy. Vedel som, že by to v skutočnosti spôsobilo zlyhanie webovej stránky a prerušenie e-mailov, pretože záznam A by bol zaparkovaný a záznamy MX by boli nastavené na predvolený GoDaddy, a nie na balík G Suite. Takže som musel ručne znova vytvoriť záznamy A a MX, ktoré som skopíroval z predchádzajúceho hostiteľa. Našťastie je to veľmi rýchly proces a zvyčajne sa dá urobiť skôr, ako sa váš DNS rozšíri, ak ste na ihrisku.

Vzťah medzi vyrovnávacou pamäťou a DNS

Vyrovnávacia pamäť je dvojsečný meč, ktorý môže pre vaše webové stránky generovať veľké zvýšenie rýchlosti, ale môže to byť tiež zdrojom frustrácie, pokiaľ ide o DNS a videnie „skutočnej živej verzie“ vášho webu.

Ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress ukladá verziu vášho webu a zobrazuje ju vašim návštevníkom, čím sa proces zrýchľuje, pretože už máte k dispozícii predinštalovanú verziu svojho webu.

Problém je v tom, že keď na svojom webe vykonáte zmeny, ktoré nie sú v súlade s verziou v pamäti cache, skončíte zobrazením staršej verzie svojho webu.

Môže to byť frustrujúce, pokiaľ ide o DNS v prípadoch, keď potrebujete zistiť, ako vyzerá vaša webová stránka pri načítaní z iného miesta, t. J. Nového hostiteľa.

Predpokladajme, že ste práve zmenili svoj záznam A a nasmerovali svoju webovú stránku na nového hostiteľa. Môže sa zdať, že je všetko v poriadku, ale mohli by ste si prezerať verziu svojej webovej stránky v vyrovnávacej pamäti a môžu sa vyskytnúť chyby, ktoré sa zobrazia používateľom, ktorí predtým nenavštívili vaše webové stránky, pretože k tejto verzii nemajú prístup.

Preto je dôležité porozumieť cache a ako ju vyprázdniť. Vyprázdnenie vyrovnávacej pamäte znamená vyprázdnenie vyrovnávacej pamäte, takže novú aktuálnu verziu vášho webu môžete uložiť do vyrovnávacej pamäte (predbežne načítať) a zobrazovať návštevníkom. Výsledkom by mala byť nová aktuálna verzia vášho webu, ktorá sa zobrazí vám aj každému, kto ju navštívi.

Ak chcete vymazať vyrovnávaciu pamäť, budete musieť vykonať tieto kroky:

  1. Vypočítajte, koľko vyrovnávacích pamätí musíte vyčistiť. Ak máte doplnok pre vyrovnávaciu pamäť, jedná sa o vyrovnávaciu pamäť. Môžete mať vyrovnávaciu pamäť servera, napríklad veľa hostiteľských vyrovnávacích pamätí na úrovni servera. Ak váš web používa technológiu Cloudflare, môže existovať aj medzipamäť CDN prostredníctvom služby Cloudflare. Ďalšie podrobnosti nájdete v našom úplnom sprievodcovi, ako vymazať vyrovnávaciu pamäť WordPress.
    Vyčistiť vyrovnávaciu pamäť doplnku
    Premývacia vyrovnávacia pamäť
  2. Vyprázdnite každú z vašich vyrovnávacích pamätí. Ak používate doplnok, v CMS bude existovať možnosť v Nastaveniach / Nástroje alebo na hlavnom paneli WordPress. pre tento doplnok. V prípade vyrovnávacej pamäte servera to urobte vo svojom cPaneli a pre Cloudflare to môžete urobiť v časti „Vyrovnávacia pamäť“.
    Cache of Cloud Flare
  3. Tvrdé aktualizácie vašich webových stránok. Úplnú aktualizáciu prehliadača Google Chrome získate stlačením CTRL a kliknutím na tlačidlo Aktualizovať. Týmto sa načíta váš web bez vyrovnávacej pamäte a vo väčšine prípadov by sa mal zobraziť aktuálny stav vášho webu. Ak sa snažíte monitorovať obzvlášť dôležitú zmenu DNS, odporúčame vám okrem všetkých vyššie uvedených krokov vymazať aj vyrovnávaciu pamäť a súbory cookie a prípadne sa pokúsiť zobraziť webovú stránku na zariadení, ktoré ste nikdy predtým nevideli, aby bola bezpečná.

Spravujte DNS prostredníctvom CDN

Sieť na doručovanie obsahu alebo skrátene CDN je sieť serverov a dátových centier rozmiestnených po celom svete, ktorá poskytuje návštevníkom verziu svojich webových stránok z dátového centra, ktoré je im najbližšie.

Dovoľte mi to vysvetliť. Povedzme napríklad, že vaše webové stránky sú hostené na serveri v Londýne. Ak je návštevníkom z USA UU. Na svoj web sa musíte dostať na server založený v Londýne, ktorý vám pošle údaje potrebné na načítanie vášho webu.

Ak váš web používa CDN ako Cloudflare, bude tento návštevník nasmerovaný na bližší server so sídlom v USA. UU. To znamená, že váš web sa načíta rýchlejšie a nemusíte čakať, kým dorazí údaje z Londýna.

Znie to brilantne a celkovo to je, ale spravuje to DNS navyše ďalšiu úroveň zložitosti. Keďže sa služby ako Cloudflare stali veľmi populárnymi, často sa stretávam s tým, že pomáham svojim klientom orientovať sa v problémoch s DNS, kde sa vyskytuje Cloudflare, takže som zahrnul túto časť, aby ste mohli vyriešiť svoje bolesti hlavy DNS súvisiace s CDN. ,

Ako to funguje

Aby Cloudflare fungoval, musíte ich v zásade nechať spravovať servery s menami. Pamätáte si predtým, ako sme hovorili o menných serveroch, ktoré určujú, kto spravuje DNS pre doménu?

To znamená, že ak zmeníte svoje DNS mimo Cloudflare, nebudú mať žiadny účinok. To je príčinou mnohých bolestí hlavy pre tých, ktorí nedokážu pochopiť, ako fungujú menové servery.

Keďže služba Cloudflare je počas používania DNS zodpovedná za vaše DNS, musíte zmeny v DNS vykonať v rámci služby Cloudflare.

Nastavenia DNS v cloude

Ak zmeníte svoje menné servery späť na svojho hostiteľa alebo registrátora domény, Cloudflare prestane fungovať a môžete znova vykonať zmeny DNS z ktoréhokoľvek z týchto miest.

Ak si nie ste istí, čo sa deje s vašimi menovými servermi, môžete na overenie použiť What´s My DNS. Stačí vybrať NS z rozbaľovacej ponuky zobrazenej na obrázku nižšie.

Názvové servery typu cloudflare

Pro tip: ukážka zmien DNS

A teraz je čas na odborné rady, o ktorých vaši vývojári a hostingové spoločnosti vedia, ale často s vami nezdieľajú.

Použitím súboru hosts si môžete prezrieť zmeny DNS pred ich vykonaním. Toto je užitočné najmä pri presúvaní vašich webových stránok k novému hostiteľovi.

hosts.cx

Váš súbor hostiteľov mapuje hostiteľa na adresy IP, dá sa použiť na to, aby váš počítač videl webovú stránku, ako keby bol jeho záznam A nastavený na niečo iné ako. Súbor hosts však môže byť trochu mätúci / nepríjemný, takže existuje online nástroj, ktorý môžete použiť a ktorý sa ešte ľahšie nazýva hosts.cx

Použitie hosts.cx na zobrazenie ukážky aktualizovaného servera DNS

Tento nástroj vám umožní prezerať a upravovať vaše webové stránky na inom hostiteľovi bez aktualizácie vášho záznamu A. Robí všetko, čo robí súbor .hosts, bez akýchkoľvek problémov.

Ak chcete použiť hosts.cx, postupujte takto:

  1. Duplikujte svoje webové stránky s novým hostiteľom. Uistite sa, že súbory a databáza sú exportované a nakonfigurované správne a že pri pripojení súborov a databáz postupujete podľa krokov (.wp-config edition atď.).
  2. Otvorte hosts.cx
  3. Po nastavení vášho webu na novom hostiteľovi vezmite zdieľanú IP adresu účtu cPanel nového hostiteľa.
  4. Pri výzve na zadanie adresy servera v hosts.cx prilepte zdieľanú IP adresu
  5. Pre názov webovej stránky v hosts.cx zadajte názov domény vášho webu
  6. Kliknite na „Získať moju testovaciu webovú adresu“ a budete si môcť zobraziť ukážku svojej webovej stránky, ktorá bude vykreslená s novým hostiteľom

Čo je skvelé na tomto nástroji je to, že vám umožňuje ladiť chyby a vykonávať zmeny na vašom webe na novom hostiteľovi bez toho, aby ste na to poukazovali.

Do generovaného URL hosts.cx sa môžete prihlásiť do svojho dashboardu WordPress a všetko, čo urobíte, sa uloží do súborov / databázy, akoby vaše webové stránky boli živé na novom hostiteľovi. Toto je absolútne nevyhnutné pre citlivé migrácie WordPress a je to nástroj, ktorý pravidelne používam.

Stručný prehľad DNS

V súhrne sú to najdôležitejšie body, ktoré je potrebné z tohto článku odstrániť a ktoré sa vzťahujú na prácu s WordPress DNS.

  1. Záznam A sa najčastejšie používa na „nasmerovanie“ vašich webových stránok na poskytovateľa hostingu, ktorý ich tam zobrazí.
  2. Ak máte pochybnosti o zmene DNS a nevidíte očakávaný výsledok, vymažte vyrovnávaciu pamäť na úrovni servera, doplnku a CDN (ak ju máte).
  3. Väčšina DNS šírenia sa vyskytuje v minútach až hodine. V pokynoch sa uvádza, že to môže trvať až 24 hodín, ale ak ste v priebehu hodiny nevideli žiadne zmeny, vyprázdnite všetky medzipamäte a pomocou podpory hostingu skontrolujte, či všetko funguje podľa plánu a že tento proces nič nebráni.
  4. Pred vykonaním zmien na serveri DNS / live doméne vždy použite ukážku hosts.cx. Hosts.cx môžete použiť na ladenie / opravu akýchkoľvek problémov namiesto toho, aby ste museli bojovať na živých webových stránkach.
  5. Pri prepínaní na nového hostiteľa nezabudnite opätovne vydať certifikáty SSL pomocou príkazu Poďme šifrovať.

Máte nejaké otázky o tom, ako zmeniť alebo spravovať svoje DNS? Alebo možno máte nejaké tipy, ktoré môžete pridať? Zanechajte komentár nižšie!