Najlep┼í├ş mobiln├ş oper├ítori v USA pre medzin├írodn├ę cestovanie

Ste typ ─Źloveka, ktor├Ż nem├┤┼że nikam ├şs┼ą bez v├í┼ího telef├│nu? No je to pochopite─żn├ę. V dne┼ínom svete je telef├│n viac ako potrebn├Ż, aj ke─Ć cestujete. V tomto ─Źl├ínku v├ím teda uk├í┼żeme nieko─żko najlep┼í├şch americk├Żch dopravcov, z ktor├Żch si m├┤┼żete vybra┼ą pri medzin├írodnom cestovan├ş – aby ste za svoje peniaze mohli z├şska┼ą ─Źo najviac bez toho, aby ste museli min├║┼ą majland na ├║─Źtoch.

Ak v├ís oper├ítori nezauj├şmaj├║, uk├í┼żeme v├ím nieko─żko alternat├şv, ako s├║ SIM karty alebo Google Fi – a v├Żhody a nev├Żhody ka┼żd├ęho z nich, aby ste sa pred odchodom na perfektn├║ dovolenku mohli informovane rozhodn├║┼ą.

S├║visiace: ┼ápinav├ę mal├ę tajomstvo pou┼ż├şvania ├║dajov pri cest├ích do zahrani─Źia

Najlep┼íie americk├ę mobiln├ę nosi─Źe pre medzin├írodn├ę cesty

1. Verizon

Logo Verizon - najlep┼í├ş telef├│nny pl├ín pre medzin├írodn├ę cestovanieLogo Verizon

Najpopul├írnej┼íou mo┼żnos┼ąou na Verizone je Cestovn├Ż pas pl├ín. Toto je skvel├ę pre zriedkav├Żch medzin├írodn├Żch cestovate─żov – umo┼ż┼łuje v├ím pou┼żi┼ą rovnak├ę mno┼żstvo hovorov, d├ítov├Żch pl├ínov alebo textov├Żch spr├ív, ak├ę by ste pou┼żili v USA. Na aktiv├íciu tohto pl├ínu sta─Ź├ş prida┼ą ho do aktu├ílneho pl├ínu prostredn├şctvom aplik├ície Verizon.

Budete musie┼ą zaplati┼ą $5 na riadok, na ka┼żd├Ż de┼ł, kedy tento pl├ín pou┼ż├şvate v Mexiku alebo Kanade. Existuje zoznam 130 kraj├şn, v ktor├Żch mus├şte zaplati┼ą 10 dol├írov za riadok za ka┼żd├Ż de┼ł, kedy v t├Żchto krajin├ích pou┼żijete tento pl├ín.

Tu je nieko─żko plusov Cestovn├Ż pas pl├ín, o ktorom by ste mali vedie┼ą:

U┼ż nemus├şte odomyka┼ą telef├│n – st├íle ste v sieti Verizon; Jednoduch├ę pridanie Ve─żk├ę pokrytie Va┼íe ─Ź├şslo zost├íva rovnak├ę

Samozrejme, ako pre v┼íetko, aj pre tento pl├ín existuj├║ ur─Źit├ę nev├Żhody, ktor├ę by ste mali zv├í┼żi┼ą:

M├┤┼że to by┼ą trochu drah├ę, najm├Ą pri dlhodobom pou┼ż├şvan├ş Existuje mnoho miest, ktor├ę e┼íte nie s├║ pokryt├ę

2. T-Mobile

logo t-mobileLogo T-Mobile

S T-Mobile je v┼íetko jednoduch├ę. Existuje Otvoren├Ż pl├ín T-Mobile pre neobmedzen├ę mno┼żstvo d├ít – umo┼żn├ş v├ím udr┼ża┼ą si neobmedzen├ę d├ítov├ę pl├íny, textov├ę spr├ívy a hovory, ke─Ć cestujete do 210 miest na svete. Mali by ste v┼íak vedie┼ą, ┼że aj ke─Ć m├íte neobmedzen├ę mno┼żstvo ├║dajov, obmedzia va┼íu r├Żchlos┼ą na 128 kbps – budete sa teda zasek├íva┼ą na 2G.

Tu je nieko─żko profesion├ílov, ktor├ę by ste o tom mali vedie┼ą Otvoren├Ż pl├ín:

Bezplatn├ę 2G d├ítaVe─żk├ę medzin├írodn├ę pokrytie

A toto s├║ niektor├ę nev├Żhody tohto pl├ínu T-Mobile:

Drah├ę medzin├írodn├ę hovory – v pl├íne nie s├║ zahrnut├ę

3. AT&T

Logo AT&TLogo AT&T

Existuje nieko─żko pl├ínov s AT&T: Unlimited & More, Unlimited & More Premium a Share Plus. S prv├Żm 2, m├┤┼żete pou┼żi┼ą v┼íetky svoje diskusn├ę, textov├ę a d├ítov├ę pl├íny, ktor├ę ste si u┼ż k├║pili v Kanade a Mexiku. S posledn├Żm ich m├┤┼żete pou┼żi┼ą iba v Mexiku.

Tu je nieko─żko plusov o medzin├írodn├Żch pl├ínoch od AT&T, o ktor├Żch by ste mali vedie┼ą:

Jednoduch├ę pridanie k aktu├ílnemu pl├ínu prostredn├şctvom v├í┼ího ├║─Źtu Nie je potrebn├Ż odblokovan├Ż telef├│n M├┤┼żete si ponecha┼ą rovnak├ę ─Ź├şslo

Mali by ste si v┼íak uvedomi┼ą aj nasleduj├║ce nev├Żhody, ktor├ę s t├Żmito medzin├írodn├Żmi pl├ínmi s├║visia:

Existuje mnoho miest, ktor├ę nie s├║ pokryt├ę. Existuje poplatok 10 USD za de┼ł, ktor├Ż sa m├┤┼że pri dlhodobej dovolenke s─Ź├şta┼ą

4. Šprint

Logo Sprint - najlep┼í├ş telef├│nny pl├ín pre medzin├írodn├ę cestovanieLogo Sprint

Existuje pl├ín jarn├ęho glob├ílneho roamingu, ktor├Ż m├┤┼żete prida┼ą k svojmu aktu├ílnemu na cest├ích. Tento pl├ín pokr├Żva 185 miest po celom svete. R├Żchlos┼ą d├ítov├Żch pl├ínov je v┼íak iba 2 GB a hlas nie je zahrnut├Ż v pl├íne, ─Źo stoj├ş ─Ćal┼íie $00,20 za min├║tu.

Tu je nieko─żko dobr├Żch bodov, ktor├ę je potrebn├ę zv├í┼żi┼ą pred cestou:

Dobr├ę ponuky pre Mexiko a Kanadu Pokrytie pre 185 miest Dobr├ę ponuky pre Japonsko

A ako obvykle, o pl├íne Sprint Global Roaming by ste mali vedie┼ą nieko─żko nev├Żhod:

Drah├ę ceny pre pokrytie ChinaBad v USA

Najlep┼íia alternat├şvna vo─żba pre dopravcov pre medzin├írodn├ę cesty

5. Google Fi

Najlep┼í├ş mobiln├ş oper├ítori v USA pre medzin├írodn├ę cestovanie 2

Google Fi nie je be┼żnou alternat├şvou oper├ítora, ale jeho popularita u cestovate─żov st├íle rastie. So slu┼żbou Google Fi m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą mobiln├ę ve┼że americk├Żch dopravcov, ako s├║ Sprint, T-Mobile a ─Ćal┼í├ş, a m├í pokrytie na 200 miestach. M├íte neobmedzen├Ż po─Źet textov a $00,20 za min├║tu pri hlasov├Żch hovoroch, pokia─ż nem├íte WiFi – potom s├║ bezplatn├ę.

Tu je nieko─żko profesion├ílov, ktor├Żch je potrebn├ę zv├í┼żi┼ą pri prem├Ż┼í─żan├ş o slu┼żbe Google Fi:

Rovnak├ę zaobch├ídzanie s dom├ícimi aj medzin├írodn├Żmi hovormi170 pokrytie miestMesa─Źn├ę predplatn├ę – bez zmluvy

Ako obvykle, tu s├║ nev├Żhody Google Fi:

Nie v┼żdy skvel├ę pokrytie ┼Ąa┼żk├Ż proces

─îast├ę ot├ízky

M├┤┼żem pou┼ż├şva┼ą svoj mobiln├Ż telef├│n v inej krajine?

V├Ą─Ź┼íinu telef├│nov m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą v ktorejko─żvek krajine, ale na telefonovanie, pou┼ż├şvanie d├ítov├Żch pl├ínov alebo odosielanie textov├Żch spr├ív budete potrebova┼ą medzin├írodn├Ż tarif alebo alternat├şvu k oper├ítorom.

Maj├║ americk├ş dopravcovia medzin├írodn├ę pl├íny?

Ano oni robia! V┼íetky s├║ odli┼ín├ę a maj├║ nieko─żko v├Żhod a nev├Żhod, tak┼że ak e┼íte nie ste predplaten├Żm dopravcom a ve─ża cestujete, odpor├║─Źame v├ím, aby ste si ho pred v├Żberom dobre pre─Ź├ştali a informovali sa.

Existuj├║ nejak├ę alternat├şvy k americk├Żm dopravcom?

Samozrejme! Ak ste cestovate─ż a nechcete sa tr├ípi┼ą so zmluvami a oper├ítormi, v┼żdy m├íte k dispoz├şcii karty Google Fi, bezdr├┤tov├Ż internet alebo SIM karty.

Najlep┼í├ş americk├ş dopravcovia pre medzin├írodn├ę cestovanie – napl├ínujte si dovolenku dopredu

Je v├í┼í zoznam ├║loh pripraven├Ż na va┼íu nadch├ídzaj├║cu dovolenku? M├íte GPS? Ak ch├Żba iba to, ako by ste mohli komunikova┼ą s ─żu─Ćmi, ktor├Żch nech├íte doma, d├║fame, ┼że sme v├ím pomohli pri rozhodovan├ş. Bez oh─żadu na to, ─Źi sa k svojmu aktu├ílnemu pl├ínu pripoj├şte k ─Ćal┼íej mo┼żnosti od oper├ítora alebo sa rozhodnete pre alternat├şvu, v tomto ─Źl├ínku ur─Źite n├íjdete svoju odpove─Ć.

Ak├║ mo┼żnos┼ą ste si teda vybrali? Ak├ę ste mali sk├║senosti? M├íte nejak├ę n├ívrhy? Porozpr├ívajte sa s nami v ni┼ż┼íie uveden├Żch koment├íroch!

Nasleduj├║ce ─Ź├ştanie: Najlep┼íie aplik├ície pre hlasov├Ż preklada─Ź Android, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu naplno vyu┼żi┼ą va┼íu cestu

Odpor├║─Źan├Ż obr├ízok