najlepší 5 Bezplatný nástroj na overenie SSD 2020

najlepší 5 Bezplatný nástroj na overenie SSD 2020

Ak hovoríme o najdôležitejších hardvérových komponentoch počítača, mnohí z nás by mysleli na procesor a RAM. Aj keď je niečo v poriadku, pevné disky tiež zohrávajú dôležitú úlohu. Nezáleží na tom, či máte procesor i5 alebo i7, ak je váš pevný disk zastaraný, systém bude bežať pomalšie a programy sa budú zavádzať pomaly.

To je jediný dôvod, prečo dnes pokročilí používatelia prevádzajú na SSD. Inštalácia nového disku SSD môže zmeniť celý zážitok s počítačom. Môže vdýchnuť vášmu počítaču nový život a dokáže to rýchlejšie. Windows Neposkytujte používateľom žiadny vstavaný nástroj na overenie SSD. Takže ak ste pripravení vedieť, či váš SSD funguje dobre, musíte použiť softvér tretích strán.

najlepší 5 Bezplatný nástroj na overenie SSD 2020

Existuje veľa nástrojov na meranie výkonu počítača, ktoré môžu vašim zariadeniam poskytnúť test výkonnosti, aby zistili, ako fungujú. Testom získate jasnú predstavu, či je váš SSD v poriadku alebo potrebuje inú alternatívu. V tomto článku preto uvedieme niektoré z najlepších štandardných nástrojov pevného disku roku 2020.

1, krištáľ

Je to jeden z najlepších a najľahších nástrojov na meranie výkonu počítača. Tento nástroj je kompatibilný s Windows Operačný systém vykonáva záťažové testy na jednotkách USB, RAM, SSD a pevných diskoch. Na testovanie môžete nastaviť veľkosť testu medzi 50 MB a 4 GB, Po získaní výsledkov môžete porovnať aktuálnu rýchlosť čítania a zápisu s normálnou rýchlosťou.

2, AS SSD benchmark

AS SSD benchmark "width =" 513 "height =" 509

Benchmark spoločnosti SSD spoločnosti AS je podobný CrystalDiskMark, ale zameriava sa viac na meranie SSD. Najdôležitejšia vec, ktorá sa týka štandardu AS SSD, je to, že vám umožňuje testovať výkonnosť náhodného čítania a zápisu, ako aj postupného čítania a zápisu. Je to prenosný nástroj, čo znamená, že ho môžete prehrávať na iných počítačoch prostredníctvom zariadenia USB.

3, Úložné zariadenia nákov

Použite skladovacie zariadenia "width =" 700 "height =" 406

Úložné nástroje Anvilu sú v porovnaní s ostatnými dvoma vyššie uvedenými nástrojmi o niečo vyspelejšie. Okrem absolvovania úplného testu čítania a zápisu ukazuje aj ďalšie veci, ako napríklad čas odozvy, operácie vstup / výstup za sekundu, rýchlosť MB / s atď. Okrem toho dostal aj tlačidlo snímky obrazovky na uloženie rýchlej snímky obrazovky s výsledkom testu. Nástroj Anvil Storage Utilities je teda ďalším komplexným nástrojom na meranie SSD na trhu.

4, Súprava Intel SSD

Súprava Intel SSD "width =" 625 "height =" 470

Ak používate Intel SSD a hľadáte nástroje na meranie SSD na overenie SSD, Intel Solid State Drive Toolbox môže byť najlepšou voľbou. Rozpráva všetko o jednotke SSD, ako je číslo modelu, zdravotný stav vozidla, odhadovaná doba prevádzky, funkcie SMART atď. Okrem štandardu tiež aktualizuje firmvér a optimalizuje zariadenie SSD.

5, SSD život

SSD life "width =" 441 "height =" 622

Ako už názov tohto nástroja hovorí, jedná sa o nástroj vyhradený pre SSD, ktorý sa na ňom dá použiť Windows Operačný systém. S SSD Life môžete ľahko merať zdravie a rýchlosť vášho SSD. Nielen to, ale tiež zobrazuje podrobnosti SSD, ako je verzia firmvéru, číslo modelu atď. V opačnom prípade sa počíta životnosť SSD, aktuálny stav atď.

Ide teda o najlepšie bezplatné nástroje na monitorovanie bezpečnosti SSD a sledovanie výkonu. Dúfam, že vám tento článok pomohol! Zdieľajte to aj so svojimi priateľmi.

SSD nástroje