Najľahší ľahký launcher pre Android: recenzia inteligentného launchera

Nie každé zariadenie Android je rovnaké a práve vďaka tomu je platforma úžasná. Aj keď na špičkových zariadeniach môžu bežať najnáročnejšie odpaľovače, s rozpočtom sa musíte spoliehať na pekný ľahký spúšťač Android, aby ste mali zdroje pod kontrolou. Iste, najrýchlejší spúšťač môžete získať aj vo svojom telefóne, ale ak chcete životnosť batérie ešte o niečo predĺžiť, ľahký odpaľovač Android túto úlohu zvládne pekne.

Už sme uviedli 15 najlepších odpaľovačov pre Android predtým, ale tento článok sa bude podrobne zaoberať najľahším spúšťačom pre Android. Smart Launcher ma zaujal už pri prvom spustení a teraz je vo verzii 2.

Aj keď predchádzajúca verzia spúšťača bola štýlová a minimalistická, tento odpaľovač je v skutočnosti najľahší. Samotný spúšťač zaberie na vašom zariadení s Androidom iba 2 MB miesta; už nemôžeš byť ľahší.

Smart Launcher bol dôkladne testovaný na zariadení Samsung Galaxy Poznámka 4 a Samsung Galaxy Mladý smartphones. Aplikácia fungovala takmer identicky na hornom aj dolnom konci spektra smartfónov, čo jej verilo vďaka vynikajúcej optimalizácii a stabilite.

Naše hodnotenie: 4 mimo 5 hviezdy

Hodnotenie Google Play: 4.4 mimo 5 hviezdy.

Stiahnuť na Google PlayBezplatná verzia

Stiahnuť na Google PlayPlatená verzia

Dobro

Smart Launcher robí všetko jednoduché a minimalistické. V dôsledku rozloženia ikon som si skutočne pomýlil domovskú obrazovku s obrazovkou uzamknutia. Toto nie je štandardný spúšťač systému Android, ani z ďaleka. Zásuvka je úžasne optimalizovaná a aplikácie sú automaticky organizované úhľadne a pohodlne.

Tento spúšťač spotrebuje predovšetkým pri použití veľmi malé množstvo systémových zdrojov. Môj osobný favorit, Nova Launcher, šetrí batériu výrazne viac ako Smart Launcher. Spúšťač funguje úžasne aj na tabletoch.

Zlý

Pre najľahší spúšťač Android je k dispozícii veľmi obmedzený počet možností prispôsobenia. Myslím, že je to cena, ktorú musíme zaplatiť za dobre naolejovaný zážitok s perovou váhou. K dispozícii sú témy so skvelým pozadím, ale rozloženie domovskej obrazovky skutočne nemôžete zmeniť.

Neexistujú ani žiadne ďalšie domovské obrazovky, takže môžete používať iba jednu miniaplikáciu. Rád by som mal aspoň tri domáce obrazovky s rôznymi widgetmi. V zásuvke aplikácií tiež neexistuje karta „všetky aplikácie“, čo je trochu nepríjemné.

Spodný riadok

Napriek tomu, že možnosti prispôsobenia domovskej obrazovky sú obmedzené, Smart Launcher je stále najľahším spúšťačom systému Android. Aplikácia zaberie vo vašom zariadení s Androidom iba 2 MB úložného priestoru a zmení ju na nové a vylepšené prostredie.

Spúšťač funguje ako kúzlo aj na zariadeniach nižšej triedy a nezaťažuje rozhranie zbytočnými grafickými trikami a zdĺhavými animáciami. Budete si musieť zvyknúť, najmä s nedostatkom tradičnej zásuvky na aplikácie, ale výmena je efektívna a zďaleka šetrí čas.

K dispozícii je aj profesionálna verzia spúšťača, ktorá umožňuje niekoľko funkcií. The Pro verzia stojí $4.12 a umožní vám používať ovládanie gestami a získať vynikajúcu podporu miniaplikácií.

Ak potrebujete podporu gestami, je to skvelý spôsob, ako minúť svoje ťažko zarobené peniaze. V opačnom prípade je základná aplikácia plne schopná poskytovať úplné používateľské prostredie. Je potrebné poznamenať, že bezplatná aplikácia je úplne bez reklám.

Začíname byť múdrymi – 4 mimo 5 Hviezdy

Nastavenie inteligentného spúšťača nie je veľký problém. Jednoducho si nainštalujte aplikáciu z oficiálnej stránky Obchodu Play a počkajte, kým sa stiahne. Po stiahnutí aplikáciu otvorte a položí vám niekoľko základných otázok.

Otázky slúžia na určenie, ktoré predvolené aplikácie sa vám budú zobrazovať na kruhovom koliesku aplikácií umiestnenom na domovskej obrazovke aplikácie. Ak ste vybrali nesprávnu odpoveď, nemusíte sa obávať, aplikácie môžete jednoducho zmeniť na ceste.

Ľahký spúšťač Android

Po zodpovedaní jednoduchých otázok sa dostanete na hlavnú sólovú domovskú obrazovku. Všimnete si, že na domovskej obrazovke sa zobrazuje iba čas, veľa aplikácií usporiadaných do kruhu a jedinečná ikona v ľavom dolnom rohu aplikácie.

Pri spustení Smart Launcheru sa vám môže, ale nemusí zobraziť nasledujúca obrazovka, jednoducho vyberte Smart Launcher a klepnutím na vždy z neho urobíte svoj predvolený spúšťač.

Ľahký spúšťač Android

Zásuvka na aplikácie – 4 mimo 5 Hviezdy

Zásuvku s aplikáciami je možné spustiť kliknutím na ikonu šiestich malých kruhov v dolnej ľavej časti obrazovky. Po klepnutí sa dostanete do nového druhu zásuvky pre aplikácie.

Ľahký spúšťač Android

Aj keď sa to môže zdať trochu zvláštne alebo dokonca zastrašujúce, bude to mať nakoniec úplný zmysel, ak sa budete trochu hrať. Aplikácie sú zoradené do rôznych kategórií, napríklad všetky hry, ktoré ste si nainštalovali, nájdete priamo na karte hier.

Potrebujete nájsť mediálnu aplikáciu? Nebojte sa. Všetky sa nachádzajú v kategórii médiá. Aplikácia to robí automaticky a s veľkou presnosťou. Považoval som túto funkciu za mimoriadne očarujúcu a pôsobivú. Môžete dokonca skryť zriedka používané aplikácie alebo tie, ktoré nepotrebujete.

Ľahký spúšťač Android

Ak chcete nájsť konkrétnu aplikáciu, jednoducho zadajte do vyhľadávacieho panela abecedu a aplikácia zobrazí zodpovedajúce výsledky. Je pravda, že vyhľadávací panel nie je taký robustný, ako ten, ktorý sa nachádza v najrýchlejšom spúšťači Android, svoju prácu plní uspokojivo.

Obmedzené prispôsobenie -3 mimo 5 Hviezdy

Aplikácia, ako som už spomenul, má veľmi obmedzené možnosti prispôsobenia domovskej obrazovky. Môžete zmeniť, ktorý widget chcete zobrazovať, ale niektoré nebudú oficiálne podporované a bude potrebné zmeniť veľkosť ručne.

Ľahký spúšťač Android

Ciferník je možné zmeniť na niekoľko ďalších, ale žiadny z nich nie je zapamätateľný alebo jedinečný. Farbu hodín je možné tiež prispôsobiť tak, aby zodpovedala celkovej schéme.

Ľahký spúšťač Android

Aplikácia obsahuje motívy, ale pred použitím si ju musíte stiahnuť. Jedna dobrá vec na aplikácii je, že umožňuje inštaláciu balíkov ikon tretích strán. Vďaka tomu je to podľa mňa oveľa lepší launcher.

Ľahký spúšťač Android

Pridané vlastnosti – 4 mimo 5 Hviezdy

Najľahší launcher pre Android má v rukáve aj niekoľko skvelých trikov. Aplikácia má špeciálnu možnosť uzamknutej obrazovky, ktorá sa skutočne integruje do celého vzhľadu spúšťača. Jediná vec, ktorá robí to nie je úžasné, je nedostatok zámkov PIN alebo vzor.

Ľahký spúšťač Android

Tiež je možné nainštalovať doplnok pre oznámenia, ktorý bude poskytovať vizuálne znázornenie upozornení. Je to skvelý spôsob, ako dobre a organizovane zistiť, ktorá aplikácia si vyžaduje vašu pozornosť. Doplnok si môžete nainštalovať z tohto odkazu:

Stiahnuť na Google Play

Ak máte radi estetiku, máte k dispozícii aj niekoľko animácií. Od animácií spúšťača po spustenie aplikácií; na výber je veľa roztomilých a vzrušujúcich.

Ľahký spúšťač Android

Povolenia – 5 mimo 5 Hviezdy

Ľahký spúšťač Android odvádza skvelú prácu, keď chráni nos pred citlivými informáciami. Aplikácia môže aktivovať iba aplikácie SMS alebo aplikácie vytáčania, ale v skutočnosti nemôže uskutočňovať hovory ani správy.

Aplikácia tiež nemá prístup k žiadnym osobným informáciám uloženým v zariadení. Je to obrovská úľava pre tých, ktorí si cenia súkromie a potrebujú do svojich zariadení dostať ten najľahší launcher pre Android.

Čo hovoria používatelia inteligentného spúšťača

Dobro

„Zásuvka na aplikácie si ma skutočne získala. Prial by som si, aby existovalo viac zásuviek na aplikácie, ktoré by kategorizovali moje aplikácie. “

Väčšina recenzií chváli svoj jedinečný priečinok s aplikáciami a jeho neskutočnú schopnosť organizovať aplikácie. Mnoho ďalších je zamilovaných do jej jednoduchosti a jednoduchosti.

Zlý

Veľkou súčasťou je nedostatok zásuvky na aplikácie „všetky aplikácie“. Všetko by som mohol pridať ručne, ale stále je to nešikovné. Žiadne widgety nie sú frustrujúce, pravdepodobne aj v platenej verzii. “

V spúšťači skutočne neexistuje tradičný „priečinok všetkých aplikácií“. Iste, môžete vidieť aplikácie zoradené podľa abecedy, ale to nie je to isté. Widget je presne to isté, o čom som hovoril vyššie, a áno, je to trochu nepríjemné, keď nemám na svojej domovskej obrazovke nastavených niekoľko skutočne úžasných widgetov na počasie.

Záver

Tento ľahký launcher pre Android je presne tým, čím má byť; ľahký spúšťač pre Android. Iste, o Smart Launcheri je veľa skvelých vecí, ale sú tam aj nejaké do očí bijúce kulisy.

Ak ste ochotní pozrieť sa na problém s miniaplikáciami v bezplatnej verzii aplikácie, čaká vás úžasne navrhnutý a intuitívny spúšťač.