Najlacnejšia kamera Nest a jej Nest Cam s Floodlight sa začínajú predávať

Najnovšie pripojené bezpečnostné kamery Nest – vrátane prvej so zabudovaným systémom reflektorov – sú teraz na objednávku a ponúkajú nové možnosti zvnútra aj zvonku. Nest Cam (káblové) a Nest Cam s Floodlight boli ohlásené už v auguste spolu s Nest Doorbell druhej generácie a novým Nest Cam (bezdrôtovým).

Posledné dva produkty sa začali predávať minulý mesiac, ale len dnes si môžete kúpiť najdostupnejšiu novú kameru Nest a jej vonkajšiu reflektorovú kameru. Nest Cam (káblové) má cenu 99,99 USD, zatiaľ čo Nest Cam s funkciou Floodlight stojí 279,99 USD.

Nest Cam (káblové) má za cieľ cenovo dostupné zabezpečenie

Prvá kamera Nest do 100 dolárov, káblová Nest Cam (2021) je navrhnutá pre miesta v dosahu napájacieho kábla. Je to tiež kamera určená len do interiéru, ktorej chýba odolnosť voči poveternostným vplyvom drahšej – a bezdrôtovej – Nest Cam (bezdrôtovej). Okrem iných výhod to však tiež znamená, že sa nemusíte obávať pravidelného nabíjania.

Google má pre fotoaparát štyri rôzne povrchové úpravy. Snow, Linen a Fog majú obvyklé polykarbonátové základne s pohyblivým držiakom na nastavenie uhla šošovky. Verzia javora má medzitým základ zo skutočného dreva.

Všetky štyri majú a 2-megapixelový snímač, ktorý streamuje alebo zachytáva video až do 1080p 30fps. K dispozícii je nočné videnie až do 15 stôp a reproduktor a mikrofón na počúvanie ľudí a rozprávanie sa s nimi. Kábel je pripojený, má dĺžku 10 stôp a na druhom konci má konektor USB-A.

Nest Cam s funkciou Floodlight zaženie tmu

Nest Cam with Floodlight, určená na vonkajšie použitie, je prvým modelom Nest s integrovaným LED svetlom. Táto funkcia je kombinovaná s palubným strojovým učením: nielenže môžete spresniť, aké upozornenia dostávate na svoj telefón – napríklad vás neupozorňujú na všeobecný pohyb, ale iba vtedy, keď je spozorovaná osoba alebo vozidlo – svetlá sa môžu selektívne rozsvietiť iba v určité podmienky.

Prípadne môžete svetlá zapnúť manuálne na diaľku. Rutiny podporujú nastaviteľný jas, citlivosť a dobu, po ktorú zostane svetlomet zapnutý. K dispozícii sú dve svetelné jednotky spolu so 180-stupňovou detekciou pohybu.

Rovnako ako v prípade kamery Nest Cam (káblové), aj nový model Floodlight je navrhnutý tak, aby sa dal natrvalo zapojiť. Nest ponúka inštaláciu za 179 dolárov drahšiu, aj keď by malo ísť o smerovanie napájacieho kábla do zásuvky a následné priskrutkovanie kamery k stene. . Rovnako ako u ostatných najnovších modelov je tu nočné videnie, kvalita 1080p HD a súčasťou balenia 3 hodinová história videa udalosti. Ak chcete viac než to – alebo inteligentné upozornenia na známe tváre a zvuky – budete potrebovať predplatné Nest Aware.