Nain┼ítalujete a pou┼ż├şvate portugalsk├║ sledovaciu aplik├íciu na COVID-19?

Jedn├Żm z opatren├ş na zastavenie alebo aspo┼ł zastavenie ┼í├şrenia pand├ęmie COVID-19 je pou┼żitie aplik├ície na sledovanie a sledovanie chor├┤b.

Portugalsk├í aplik├ícia na zis┼ąovanie v├şrusov StayAway COVID je prakticky pripraven├í a mala by pr├şs┼ą za menej ako dva t├Ż┼żdne. V na┼íej ot├ízke tento t├Ż┼żde┼ł chceme vedie┼ą, ─Źi chcete nain┼ítalova┼ą a pou┼ż├şva┼ą n├írodn├║ sledovaciu aplik├íciu na COVID-19.

Nain┼ítalujete a pou┼ż├şvate portugalsk├║ sledovaciu aplik├íciu na COVID-19? 1

Sme v okamihu, ke─Ć sme pre┼íli defla─Źnou f├ízou a ─żudia obnovili svoj ┼żivot na ├║rovni bl├şzkej norm├ílu. T├íto a ─Ćal┼íie situ├ície v┼íak prispeli k zv├Ż┼íeniu po─Źtu pr├şpadov infekcie, ─Źo znamen├í, ┼że mus├şme by┼ą v bezpe─Ź├ş ka┼żd├Ż de┼ł bez v├Żnimky.

Jedn├Żm zo sp├┤sobov, ako zabr├íni┼ą ┼í├şreniu v├şrusu, je preto pou┼żitie mobiln├Żch aplik├íci├ş na sledovanie infikovan├Żch ─żud├ş.

Pre─Ź├ştajte si tie┼ż: COVID-19: Ako napokon funguj├║ rie┼íenia sledovania kontaktov?

V s├║hrne tieto aplik├ície signalizuj├║ pou┼ż├şvate─żom COVID-19 a upozor┼łuj├║ ostatn├Żch, ak s├║ bl├şzko k infikovanej osobe.

Portugalsk├í aplik├ícia na zis┼ąovanie v├şrusov sa naz├Żva StayAway COVID a m├┤┼że by┼ą pripraven├í za menej ako 15 dn├ş.

Ka┼żd├Ż mobiln├Ż telef├│n vysiela v okol├ş anonymn├ę identifik├ítory a uklad├í identifik├ítory distribuovan├ę mobiln├Żmi telef├│nmi, ku ktor├Żm sa lok├ílne prip├íja. T├íto inform├ícia v├ím umo┼żn├ş zisti┼ą va┼íu bl├şzkos┼ą infikovanej osoby.

Nain┼ítalujete a pou┼ż├şvate portugalsk├║ sledovaciu aplik├íciu na COVID-19? 2

Osoba potvrden├í ako infikovan├í v├şrusom COVID-19 budete m├┤c┼ą so s├║hlasom zdravotn├şckych org├ínov zverejni┼ą svoje anonymn├ę identifik├ítory, ktor├ę ste zdie─żali online za posledn├Żch 14 dn├ş. V─Ćaka t├Żmto verejn├Żm inform├íci├ím m├┤┼że aplik├ícia ka┼żdej osoby ─żahko auton├│mne pos├║di┼ą, ─Źi bol v predch├ídzaj├║cich d┼łoch bl├şzko infikovanej osoby.

Pou┼żitie aplik├ície je dobrovo─żn├ę a neinvaz├şvne. Pod─ża Jos├ę Manuela Mendonca, predsedu INESC TEC a profesora na Strojn├şckej fakulte univerzity v Porto:

V pr├şpade osoby, ktor├í nie je chor├í a nem├í ┼żiadny kontakt s infikovanou osobou, bude jej jedinou interakciou s aplik├íciou jej in┼ítal├ícia do smartf├│nu. T├íto aplik├ícia bude efekt├şvnej┼íia, ─Ź├şm v├Ą─Ź┼í├ş bude po─Źet pou┼ż├şvate─żov.

Pou┼ż├şvate─ż ich mus├ş iba nain┼ítalova┼ą, ale zdie─żanie osobn├Żch ├║dajov nie je potrebn├ę ani povinn├ę.

Preto na┼ía ot├ízka tento t├Ż┼żde┼ł s├║vis├ş so z├ímermi ─Źitate─żov nain┼ítalova┼ą portugalsk├║ sledovaciu aplik├íciu COVID-19. Zapojte sa!

Op├Żtajte sa na na┼íu ot├ízku tento t├Ż┼żde┼ł

Na─Ź├ştava ... Na─Ź├ştava ÔÇŽ

─Äakujeme za ├║─Źas┼ą!

V tejto ─Źasti kladieme ot├ízky o aktu├ílnych, aktu├ílnych a u┼żito─Źn├Żch t├ęmach, aby sme sa dozvedeli o n├ízoroch a trendoch na┼íich ─Źitate─żov vo svete technol├│gi├ş, najm├Ą v na┼íej krajine.

Potom n├ím zanechajte n├ívrhy na t├ęmy v poli s koment├írmi alebo ich odo┼ílite [email┬áprotected]