Nahrávanie obrazovky Android 10 sa môže vrátiť

Ak ste sa tešili na funkciu nahrávania obrazovky Android 10, pravdepodobne ste boli sklamaní, keď zmizol vo finálnom verejnom vydaní. Zdá sa však, že táto funkcia nie je úplne stratená, pretože niektorí uvádzajú, že zdá sa, že opäť funguje.

Funkcia nahrávania obrazovky systému Android 10 môže byť späť

Toto vlákno Reddit sa zameriava na odstránenie funkcie, ktorá bola v beta verzii. Jeden z tých, ktorí odpovedali na vlákno, povedal, že ho dokázali aktivovať prostredníctvom ADB, ale uviedli, že táto funkcia je poškodená. Keď sa pokúsili zastaviť nahrávanie svojej obrazovky, zobrazila sa chyba a k videu sa nepodarilo uložiť ani získať prístup neskôr. Očividne nebolo pripravené na verejné vydanie, takže ho spoločnosť Google vo finálnej verejnej verzii systému Android 10 odstránila.

PiunikaWeb si všimol ďalšie vlákno Reddit od niekoho, kto povedal, že sa zdá, že je funkcia nahrávania obrazovky Android 10 späť. Ostatní reagovali na vlákno a potvrdili, že táto funkcia fungovala aj na ich zariadeniach Pixel. Má to však háčik. Na jej povolenie je potrebná určitá dodatočná práca.

Ako používať funkciu

Rovnako ako predtým, funkcia nahrávania obrazovky Android 10 vyžaduje, aby používatelia prehrali svoje zariadenie s počítačom a povolili ladenie USB. Potom musia otvoriť príkazový riadok CMD alebo PowerShell a napísať tento príkaz: Nastavenia adb shellu dajú globálne nastavenia_obrazový záznam_dlhý_tlačítka hodnotu true. Počítač musí mať na sebe aj ADB, aby túto funkciu povolil, čo bez ADB nefunguje.

Keď je táto funkcia povolená, stačí dlho stlačiť vypínač a potom dlho stlačiť tlačidlo snímky obrazovky. Neznie to, že by táto funkcia fungovala na každom zariadení, aj keď použijete túto metódu. Nie je tiež jasné, prečo by sa táto funkcia mohla vrátiť, ale mohlo by to znamenať, že Google ju čoskoro plánuje oficiálne pridať do aktualizácie systému Android.

To ukáže len čas, ale určite by bolo lepšie mať funkciu natívnej nahrávania obrazovky pre zariadenia s Androidom, pretože aplikácie tretích strán uľahčujú bezohľadným vývojárom používať nahrávky zachytené pomocou svojich aplikácií na vlastné účely.