Nahnevan├ş aktivisti p├ília ve┼że telef├│nu proti obav├ím z koron├írneho 5G

Kon┼ípira─Źn├í te├│ria, ktor├í sp├íja 5G s koronav├şrusom, sa na─Ćalej ┼í├şri ako lesn├ę po┼żiare. V skuto─Źnosti ve─ża ─żud├ş ver├ş, ┼że t├íto te├│ria je, ┼że ve─ża ─żud├ş spa─żuje ve┼że s 5G bunkami vo Ve─żkej Brit├ínii, ale existuje nejak├í pravda v tvrdeniach, ┼że 5G sp├┤sobuje ┼í├şrenie koronav├şrusu? Pozrime sa na mo┼żn├ę zdravotn├ę rizik├í spojen├ę s technol├│giou.

if (typeof jQuery == 'undefined') {document.write ('');}}

Zais┼ąovacie fondy spr├ívy a konferencie na Q1 2020 a viac

Kon┼ípira─Źn├í te├│ria sp├íja 5G s koronav├şrusom

Wired sa riadi kon┼ípira─Źnou te├│riou, ktor├í sp├íja 5G s koronav├şrusom pre belgick├Ż tla─Źov├Ż rozhovor s Dr. Chrisom Van Kerkofenom. ÔÇ×Sie┼ą 5G ohrozuje ┼żivot a nikto to nevie,ÔÇť nap├şsal. Na tomto mieste n├íjdete tweet, ktor├Ż ukazuje novinov├Ż ─Źl├ínok tu, hoci tento ─Źl├ínok bol z webovej str├ínky nov├şn vymazan├Ż.

Artikel verwijderd. Zegt Weer genoeg. pic.twitter.com/AGOGpYdprR

– F├│rum NWO (NWOforum) 2 Febru├ír 2020

V rozhovore Van Kerkofen nielen tvrdil, ┼że technol├│gia 5G bola nebezpe─Źn├í, ale tie┼ż uviedol, ┼że by mohla by┼ą spojen├í s koronav├şrusom. V ─Źase p├şsania tohto ─Źl├ínku, COVID-19 e┼íte nebol glob├ílnou pand├ęmiou. V├Ą─Ź┼íina zranen├Żch bola vo Wuhan v ─î├şne.

─îl├ínok, ktor├Ż podnietil kon┼ípira─Źn├║ te├│riu sp├íjaj├║cu 5G s koronav├şrusom, nazna─Źoval, ┼że od roku 2019 bolo okolo Wu-chanu vybudovan├Żch ve─ża ve┼ż├ş 5G buniek. Potom sa autor pozrel na to, ─Źi je v├şrus 5 G m├┤┼że s├║visie┼ą.

ÔÇ×Nesk├║mal som fakty,ÔÇť nap├şsal. ÔÇ×M├┤┼że to v┼íak s├║visie┼ą so s├║─Źasn├Żmi udalos┼ąami.ÔÇť

─îo hovor├ş kon┼ípira─Źn├í te├│ria?

V tomto okamihu sa kon┼ípira─Źn├í te├│ria dostala medzi skupiny soci├ílnych m├ędi├ş a online f├│ra. Existuj├║ r├┤zne verzie.

Pod─ża Guardiana niektor├ş nazna─Źuj├║, ┼że koronav├şrus je skuto─Źn├Ż, ale 5G ho zhor┼íuje. In├ş tvrdia, ┼że pr├şznaky, ktor├ę mnoh├ş ─żudia mali, s├║ v skuto─Źnosti sp├┤soben├ę 5G horoskopmi namiesto koronav├şrusu. In├ş tvrdia, ┼że pand├ęmia nie je ani skuto─Źn├í. Namiesto toho sa m├í epid├ęmia navrhn├║┼ą tak, aby zakr├Żvala in┼ítal├íciu ve┼ż├ş 5G.

Niektor├ş tvrdia, ┼że Wuhan bol prv├Żm mestom na svete, ktor├ę postavilo ve┼że 5G, ale to nie je pravda. ─î├şnske mesto dostalo technol├│giu 5G v auguste 2019, pribli┼żne 18 mesiacov po tom, ─Źo O2 spustilo prv├Ż test v Lond├Żne. Okrem toho m├í Ir├ín ve─ża pr├şpadov COVID-19, nem├í v┼íak ┼żiadne ve┼że 5G.

─Äal┼íie obvinenia nazna─Źuj├║, ┼że ve┼że 5G sp├┤sobuj├║ ┼żiarenie, v─Ćaka ktor├ęmu s├║ ─żudia n├íchylnej┼í├ş k chorob├ím, ako je COVID-19.

Kon┼ípira─Źn├ę te├│rie, ktor├ę sp├íjaj├║ nov├ę technol├│gie so zdravotn├Żmi probl├ęmami, nie s├║ ni─Ź├şm nov├Żm. Ke─Ć mobiln├ę siete nain┼ítalovali zariadenie 3G v polovici prvej dek├ídy 21. storo─Źia, do┼ílo k podobn├ęmu v├Żkriku, ktor├Ż si vy┼żadoval spojenie medzi 3G a zdravotn├Żmi probl├ęmami. In├ş uviedli podobn├ę zdravotn├ę tvrdenia t├Żkaj├║ce sa mikrov─║n a siet├ş Wi-Fi.

Mnoho celebr├şt sko─Źilo na rozbehnut├Ż voze┼ł skupiny a na svojich ├║─Źtoch v soci├ílnych m├ędi├ích zverejnilo ├║dajne odkazy na 5G s koronav├şrusom.

Odha─żte m├Żtus, ktor├Ż sp├íja 5G s koronav├şrusom

Sabot├ęri, ktor├ş sp├ílili ve┼że 5G vo Ve─żkej Brit├ínii, uverejnili vide├í o svojich sabot├í┼żach na soci├ílnych sie┼ąach. Vedci v┼íak tvrdia, ┼że neexistuje ┼żiadny d├┤kaz, ┼że 5G sa d├í sp├íja┼ą s koronav├şrusom. Pod─ża BBC Stephen Bowes, lek├írsky riadite─ż spolo─Źnosti NHS v Anglicku, opisuje te├│riu o sprisahan├ş ako ÔÇ×najhor┼í├ş druh falo┼ín├Żch spr├ívÔÇť.

Simon Clark z Reading University uviedol, ┼że obvinenia z 5G, ktor├ę robia ─żud├ş n├íchylnej┼í├şmi na COVID-19 alebo nejak├Żm sp├┤sobom pou┼ż├şvan├Żm na prenos v├şrusu, s├║ ÔÇ×├║pln├ę odpadkyÔÇť. Aj ke─Ć ve─żmi siln├ę r├ídiov├ę vlny m├┤┼żu veci zahrieva┼ą, 5G nie je dostato─Źne v├Żkonn├Ż na to, aby zahrieval ─żud├ş na ak├║ko─żvek zmyslupln├║ ├║rove┼ł. Povedal, ┼że mnoho ┼ít├║di├ş preuk├ízalo, ┼że energetick├ę ├║rovne r├ídiov├Żch v─║n 5G s├║ mal├ę, tak┼że nie s├║ dostato─Źne siln├ę na to, aby mali negat├şvny vplyv na imunitn├Ż syst├ęm.

In├ş odborn├şci sa domnievaj├║, ┼że s 5G s├║ spojen├ę v├í┼żne zdravotn├ę rizik├í, aj ke─Ć nie s├║ spojen├ę s koronav├şrusom.

.fb_iframe_widget_fluid_desktop iframe {display: 100%! D├┤le┼żit├ę;}}

Rozzloben├Ż let├ík spa─żuje telef├│nne ve┼że kv├┤li obav├ím z debutovania v├şrusu 5G v├şrusom na ValueWalk.