Náhlavná súprava Sony VR môže smerovať do Xperia 1 II a III

Spoločnosť Sony je možno známejšia pre svoje produkty súvisiace so zábavou, no na veľkej obrazovke, v obývačke a na konzolách. Je to práve preto, že mnohí majitelia telefónov Xperia boli dosť sklamaní, že spoločnosť nevyužila tieto vlastnosti na to, aby pre Android priniesla aspoň zážitok z PlayStation. Teraz sa zdá, že spoločnosť môže priniesť filmový zážitok do svojich špičkových telefónov Xperia vďaka náhlavnej súprave VR, ako sú zaniknuté Google Daydream a Samsung Gear VR.

Sony už VR robí, ale namiesto Google Daydream alebo Cardboard to vzalo stránku zo starých kníh Oculus a HTC Vive. PlayStation VR musí byť pripojený ku konzole PS4 alebo PS5 a musí zostať pripútaný k týmto boxom. Keďže sa v súčasnosti stávajú módne samostatné náhlavné súpravy VR, spoločnosť Sony sa zjavne pokúsi oživiť starý koncept používania smartfónu ako mozgu a očí systému VR.

Obrázky, ktoré sa spoločnosti Sony Alpha Rumours podarilo získať, obsahovali pomerne objemnú náhlavnú súpravu, ktorá prevyšuje aj Daydream VR a Gear VR. Má predný panel, kde je Xperia 1 II alebo Xperia 1 III by bol ukotvený v doku, zatiaľ čo jeho kamery by boli bez prekážok. Teoreticky by tento dizajn umožnil kamerám pôsobiť ako senzory na správne umiestnenie používateľa do virtuálneho priestoru alebo alternatívne umožniť „priechodný“ pohľad na skutočný svet ala zmiešaná realita.

Zaujímavé je, že uniknuté materiály naznačujú podporu 8K HDR 360-stupňového videa, a to aj napriek Xperii 1 III maximálne rozlíšenie 4K. O samotnej náhlavnej súprave toho, žiaľ, nie je veľa, aj keď by to nemalo byť príliš prekvapujúce. VR výbava poháňaná smartfónom necháva všetko na smartfón a stará sa len o správne rozdelenie displeja pre každé oko.

Spoločnosť Sony má za menej ako dve hodiny udalosť, na ktorej by mohla byť táto mobilná VR formálne oznámená. Môže tiež zdieľať pódium s Xperia PRO-I druhej generácie a jej príslušenstvom na kardan. Vzhľadom na odlišný dizajn tohto „telefónu vloggerov“ je nepravdepodobné, že bude kompatibilný s týmto uniknutým headsetom VR.