Nabíjačky Xiaomi GaN 65W môžu byť hacknuté, pozor!

xiaomi prestáva predávať nabíjačku gan 65w, pretože ju možno hacknúť

Technológie rýchleho nabíjania sa každým rokom posúvajú na úroveň stratosféry. Sú stále výkonnejšie a lacnejšie, existujú mobily strednej triedy, ktoré dokážu dobiť 50 percent batérie vo veľmi krátkom čase a to sa nám páči. Xiaomi bolo vždy dobré v získavaní ultravýkonných nabíjačiek, ale … Zdá sa, že nie sú dokonalé.

Vaše modely s technológiou Gan môžu byť hacknuté a predstavujú pre svojich používateľov dosť značný problém. Všetko vám prezradíme nižšie.

Xiaomi sťahuje svoje 65 W rýchle nabíjačky GaN, majú zraniteľnosť

Prvým je trochu kontextu. Použitie nabíjačiek GaN nitrid gália (vodivý materiál oveľa účinnejší ako normálny kremík) získať oveľa viac energie na oveľa menšom priestore. V mobiloch zatiaľ nie sú veľmi rozšírené, no v nabíjačkách na notebooky či prenosných konzolách sú.

Problém nastáva, keď spoločnosť zistí, že modely Xiaomi majú zraniteľnosť, ktorá môže spôsobiť nebezpečné problémy. Tieto nabíjačky používajú a čip betón schopný byť prepísané Používa sa na riešenie problémov a aktualizáciu protokolov načítania. Problém je v tom, že k nemu majú prístup hackeri a môžu ho upravovať.

problém s preťažením nabíjačiek gan xiaomi

V podstate môžu vyrobiť posiela sa viac energie ako je potrebné a spôsobuje preťaženie, v závislosti od toho, čo sa načítava. To môže byť naozaj nebezpečné a prvá vec, ktorú urobili, je odstráňte rýchlonabíjačky 65 W na trhu bez blikania.

Používateľom, ktorí ho už majú, odporučili, aby sa nepoužíval, ale nemal by byť ani problém. Moderné zariadenia majú bezpečnostné systémy A v prípade napadnutia nabíjačky by sa po reštarte nemalo stať nič. Tu sa dozviete, ako funguje nabíjačka smartfónu.

Teraz sa uvidí, čo s tým Xiaomi urobí. Určite čoskoro vydajú novú prepracovanú verziu, O všetkých novinkách vás budeme priebežne informovať!

Zdroj | India dnes