Nabíjačka ABB Terra 360 EV poskytuje dojazd 100 kilometrov za minúty

Spoločnosť ABB oznámila spustenie toho, čo nazýva najrýchlejšou nabíjačkou pre elektromobily na svete. Nabíjačka je Terra 360 a má modulárny dizajn, ktorý umožňuje nabíjať až štyri autá súčasne s využitím dynamickej distribúcie energie. Kľúčovou vlastnosťou nabíjačky EV je prísľub, že dokáže poskytnúť 100 kilometrov dojazdu za menej ako tri minúty.

Schopnosť nabíjačky zvládnuť nabíjanie štyroch vozidiel súčasne by mohla výrazne rozšíriť nabíjaciu infraštruktúru po celom svete. Nabíjačka má maximálny výkon 360 kW a dokáže plne nabiť elektromobil za 15 minút a menej.

ABB tvrdí, že nabíjačka bude dostupná v Európe od konca roka 2021. Terra 360 príde do USA, Latinskej Ameriky a ázijsko-pacifických regiónov v roku 2022. Spoločnosť navrhla nabíjačku tak, aby zvládla každodenné potreby a očakávania vodičov EV. .

Aby majitelia EV porozumeli procesu nabíjania, Terra 360 zobrazuje stav nabitia batérie vozidla a čas pred koncom optimálneho nabíjania. Nabíjačky boli tiež špeciálne navrhnuté s bezbariérovým prístupom a ergonomickým systémom vedenia káblov. Jedným z hlavných cieľov pri návrhu bolo uľahčiť vodičom rýchle pripojenie a nabíjanie.

Okrem inštalácie v nabíjacích staniciach na komerčných miestach bude Terra 360 inštalovaná na obchodných miestach, kde malá pôdorysná plocha nabíjačky umožňuje ich inštaláciu tam, kde je málo miesta. K dispozícii je aj vlastná značka, ktorá umožňuje tým, ktorí si inštalujú nabíjačku, zmeniť farbu svetelných pásov LED a pridať rôzne fólie. Okrem toho je integrovaná 27-palcová obrazovka, ktorá firmám umožňuje inzerovať na nabíjačke prostredníctvom obrázkov alebo videa.