Na to, aby ste vo svojom Huawei mali skvel├ę aplik├ície, nepotrebujete Google Play …

alternat├şvy k obchodu Play pre v├í┼í huawei

Prakticky z Huawei P30 Google nepodporuje takmer ┼żiadny mobil tejto zna─Źky. Blokovanie slu┼żieb Google (GMS) ─Ź├şnskej spolo─Źnosti je sprev├ídzan├ę nieko─żk├Żmi obmedzeniami, ale najv├í┼żnej┼í├şm z nich je ur─Źite nedostatok Obchodu Play.

Je pravda, ┼że existuj├║ sp├┤soby, ako nain┼ítalova┼ą Obchod Play na v├í┼í Huawei, ale ┼żiadny nov├Ż mobil od tejto spolo─Źnosti to ofici├ílne nem├┤┼że urobi┼ą. Toto v┼íak nie je jedin├Ż obchod s aplik├íciami pre Android, existuje ich ove─ża viac a niektor├ę s├║ vynikaj├║ce. Chcete ich spozna┼ą? Ma┼ą 5 Alternat├şvy k slu┼żbe Google Play, ktor├ę si m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą do telef├│nov Huawei.

Alternat├şvne obchody v syst├ęme Android, ak├ę s├║ ich v├Żhody a nev├Żhody?

v├Żhody a nev├Żhody alternat├şvnych obchodov s Androidom

Ako vo v┼íetkom, ─Źo s├║vis├ş s Androidom, na v├Żber je viacero mo┼żnost├ş ak nechcete (alebo nem├┤┼żete) pou┼żi┼ą Google Play Store na va┼íom mobile. Nie v┼íetky mo┼żnosti s├║ v┼íak dobr├ę a niektor├ę m├┤┼żu by┼ą dokonca nebezpe─Źn├ę. Z tohto d├┤vodu odpor├║─Źame, aby ste si o tom pre─Ź├ştali a vybrali si odpor├║─Źan├Ż.

Medzi v├Żhody patr├ş jedna z pozit├şvnych vec├ş, ktor├ę tieto obchody pon├║kaj├║, a to, ┼że m├┤┼żete z├şska┼ą aplik├ície, ktor├ę nie s├║ v Obchode Play. Rovnako tak m├┤┼żete vopred n├íjs┼ą aj aplik├ície, ktor├ę e┼íte nie s├║ k dispoz├şcii v obchode Google. Na druhej strane, region├ílne obmedzenia prakticky neexistuj├║, a m├┤┼żete vysk├║┼ía┼ą aplik├ície, ktor├ę nie s├║ k dispoz├şcii vo va┼íej krajine.

Na druhej strane mince, mo┼żno najv├Ą─Ź┼íou nev├Żhodou alternat├şvnych obchodov, je mno┼żstvo aplik├íci├ş. Vo v┼íetk├Żch n├íjdete najob─ż├║benej┼íie aplik├ície, ale ak h─żad├íte ┼ípecializovan├║ aplik├íciu mo┼żno budete musie┼ą skontrolova┼ą viacero obchodov k├Żm to nen├íjdem. Rovnako tak v alternat├şvnych obchodoch sa m├┤┼żu pravidl├í vr├ítenia pe┼łaz├ş l├ş┼íi┼ą od pravidiel slu┼żby Google Play, preto t├Żmto veciam venujte pozornos┼ą.

Ak├ę s├║ najlep┼íie alternat├şvne obchody pre v├í┼í Huawei?

Ako sme u┼ż spomenuli, existuje nieko─żko obchodov s aplik├íciami pre Android. Niektor├ę s├║ dobr├ę, niektor├ę nie s├║ tak├ę dobr├ę, ale vo v┼íeobecnosti maj├║ tendenciu pr├ícu zvl├ídnu┼ą. Ak v┼íak h─żad├íte najlep┼í├ş obchod s aplik├íciami pre svoj Huawei, mali by ste si ich pozrie┼ą.

Amazon AppStore, perfektn├Ż obchod, ak sa potrebujete c├şti┼ą podporovan├ş ve─żkou spolo─Źnos┼ąou

nainštalujte si amazon appstore na huawei

Ako jeden z popredn├Żch svetov├Żch predajcov mobiln├Żch telef├│nov nie je prekvapen├şm Amazon ma┼ą svoj vlastn├Ż obchod s aplik├íciami. P├┤vodne bol vydan├Ż pre ich tablety Fire, ale nesk├┤r bol dostupn├Ż pre v┼íetk├Żch pou┼ż├şvate─żov syst├ęmu Android.

Mo┼żno je mo┼żnos┼ą najviac podobn├í obchodu Google Play, ke─Ć┼że m├í aplik├ície, ale aj mnoho ─Ćal┼í├şch vec├ş. V Amazon V obchode AppStore si m├┤┼żete k├║pi┼ą a stiahnu┼ą stovky filmov, tis├şce piesn├ş a seri├ílov a mili├│ny kn├şh.

Jeho katal├│g je jedn├Żm z najkompletnej┼í├şch tohto v├Żberu z h─żadiska aplik├íci├ş, ─Źo z neho rob├ş vysoko odpor├║─Źan├║ mo┼żnos┼ą. Navy┼íe t├Żm, ┼że bude ma┼ą poru─Źn├şctvo Amazon, M├┤┼żete by┼ą kv├┤li svojej bezpe─Źnosti celkom pokojn├ş.

Stiahnu┼ą | Amazon Obchod s aplikaciami

Obchod APKMirror, zameran├Ż na bezplatn├ę aplik├ície a obch├ídzaj├║ce region├ílne obmedzenia

alternat├şvny obchod s aplik├íciami apkmirror pre huawei

Na rozdiel od predch├ídzaj├║cej mo┼żnosti nie je APKMirror obchod, ktor├Ż je nain┼ítalovan├Ż vo va┼íom mobile, ale internetov├Ż obchod s aplik├íciami. Je pravda, ┼że maj├║ APKMirror Installer, ale viac ako obchod je to prostredn├şk medzi va┼íim mobilom a webom.

APKMirror je obchod plne udr┼żiavan├Ż komunitou Android a jeho filozofia je ve─żmi jasn├í: s├║ publikovan├ę iba bezplatn├ę aplik├ície, a robia pre to maximum prekona┼ą geografick├ę obmedzenia. T├Żmto sp├┤sobom v APKMirror n├íjdete mnoho aplik├íci├ş, ktor├ę s├║ v obchode Play region├ílne zablokovan├ę, a m├┤┼żete si ich bez probl├ęmov nain┼ítalova┼ą do mobilu.

Rovnako je to platforma navrhnut├í pre v├ís na pr├şstup k aktualiz├ície pred k├Żmko─żvek in├Żm, bez ─Źakania ako v Google Play. M├íte strach o bezpe─Źnos┼ą? V├Żvoj├íri, ktor├ş stoja za touto platformou, na to ve─żmi ┼żiarlia a maj├║ ve─żmi pr├şsne z├ísady, ktor├ę zabra┼łuj├║ zverej┼łovaniu ┼íkodliv├Żch aplik├íci├ş. Ba ─Źo viac, mysl├şme si, ┼że sa tu nach├ídza menej ┼íkodliv├ęho softv├ęru ako v Obchode Play.

Prihl├ísi┼ą sa | APKZrkadlo

GetJar, legenda medzi alternat├şvnymi obchodmi pre Android, ktor├í st├íle bojuje

na s┼ąahovanie aplik├íci├ş pou┼żite na svojom huawei getjar

GetJar je jeden z najstar┼í├şch obchodov s aplik├íciami. Bola zalo┼żen├í v roku 2004 a podobne ako APKMirror je domovom mnoh├Żch bezplatn├Żch aplik├íci├ş. Jeho zoznam nemus├ş by┼ą najv├Ą─Ź┼í├ş zo v┼íetk├Żch, ale vo v┼íeobecnosti n├íjdete najob─ż├║benej┼íie aplik├ície s ├║plnou istotou.

Najlep┼íie na GetJar je v┼íak to, ┼że napriek tomu, ┼że ide o webov├Ż obchod, m├í distrib├║ciu pod─ża kateg├│ri├ş a ─Ćal┼í├şch. To napr├şklad APKMirror ch├Żba, tak┼że je to plusov├Ż bod pre t├║to alternat├şvu.

Reklamy m├┤┼żu by┼ą niekedy trochu ru┼íiv├ę, ale nie je to zvykom, inak by sme to neodpor├║─Źali. Okrem toho GetJar m├í priestor aj pre in├ę opera─Źn├ę syst├ęmy, napr├şklad aplik├ície pre iOS.

Prihl├ísi┼ą sa | GetJar

F-Droid, obchod s aplik├íciami s otvoren├Żm zdrojov├Żm k├│dom, ktor├Ż si komunita v├Żvoj├írov ob─ż├║bila

F-Droid Huawei

F-Droid je ├║lo┼żisko v├Żlu─Źne open source aplik├ície. V tomto obchode nen├íjdete ┼żiadne aplik├ície, ktor├ę pou┼ż├şvaj├║ reklamu alebo sledovanie ├║dajov, ─Źo je skvel├ę. Podobne v programe F-Droid nen├íjdete aplik├ície s integrovan├Żmi n├íkupmi, preto┼że do┼ílo k niektor├Żm ned├ívnym zmen├ím v z├ísad├ích spolo─Źnosti Google.

Bude pre v├ís ┼ąa┼żk├ę z├şska┼ą mnoho ob─ż├║ben├Żch aplik├íci├ş, ale ak patr├şte k t├Żm, ktor├ş radi vysk├║┼íaj├║ v┼íetko, je to fantastick├Ż obchod. Rovnako tak existuje mnoho aplik├íci├ş s otvoren├Żm zdrojov├Żm k├│dom, ktor├ę s├║ neuverite─żn├ę a ur─Źite v├ím neunikn├║ ─Ćal┼íie patentovan├ę.

F-Droid apart m├í ve─żk├║ v├Żhodu, a to je, ┼że si m├┤┼żete nain┼ítalova┼ą jeho aplik├íciu na mobil a pohodlnej┼íie vst├║pi┼ą do obchodu. Je toho viac? ├üno! F-Droid sa star├í o spr├ívu aktualiz├íci├ş va┼íich aplik├íci├ş, rovnako ako to rob├ş Obchod Google Play. A ─Źo bezpe─Źnos┼ą? Vo F-Droid si dokonca m├┤┼żete stiahnu┼ą k├│d v┼íetk├Żch dostupn├Żch aplik├íci├ş, a tak sami skontrolova┼ą, ─Źi je v┼íetko v poriadku.

Stiahnu┼ą | F-Droid

Uptodown, naj─żah┼í├ş alternat├şvny obchod, ktor├Ż m├┤┼żete vo svojom Huawei pou┼ż├şva┼ą

alternat├şvny obchod s aplik├íciami uptodown

Jednou z ve─żk├Żch v├Żhod Uptodownu je, ┼że jeho dizajn je ve─żmi podobn├Ż obchodu Play Store. Tak├Żmto sp├┤sobom bude prisp├┤sobenie sa mu skuto─Źne jednoduch├ę, tak┼że si nebudete musie┼ą robi┼ą starosti. Ako v├Ą─Ź┼íina, Uptodown je webov├Ż obchod s aplik├íciami, aj ke─Ć m├í aj svoju vlastn├║ aplik├íciu.

Po─Źet dostupn├Żch aplik├íci├ş nie je tak├Ż ve─żk├Ż ako v obchode Play, ale vo v┼íeobecnosti n├íjdete v┼íetky stredne ob─ż├║ben├ę. Pokia─ż ide o bezpe─Źnos┼ą, Uptodown m├í integrovan├Ż vlastn├Ż syst├ęm detekcie ┼íkodliv├ęho softv├ęru, tak┼że je to celkom bezpe─Źn├Ż alternat├şvny obchod.

E┼íte nie─Źo? Uptodown nie je hostite─żom iba aplik├íci├ş pre Android, ale aj pre Windows a Mac, dve platformy, kde je to skuto─Źne ve─żmi siln├í mo┼żnos┼ą.

Stiahnu┼ą | Uptodown

Ako nain┼ítalova┼ą tieto alternat├şvy do Obchodu Play vo va┼íom Huawei

V ka┼żdej ─Źasti uv├ídzame, ─Źi je obchod s aplik├íciami zalo┼żen├Ż na webovej platforme alebo in┼ítalovate─żnej mobilnej aplik├ícii. Ak je to druh├Ż pr├şpad, ur─Źite sa p├Żtate ÔÇťAko m├┤┼żem nain┼ítalova┼ą tieto stany?

Tento proces je skuto─Źne jednoduch├Ż, preto┼że je stiahnite si APK, ude─żte p├ír povolen├ş, nain┼ítalujte a m├íte hotovo. Ak v┼íak neviete ako, pozrite sa na n├í┼í ─Źl├ínok o in┼ítal├ícii APK pre Android.

Ak pozn├íte alternat├şvne obchody, m├┤┼że v├ím Aptoide ch├Żba┼ą, ver├şme, ┼że tieto 5 obchody s├║ lep┼íie ako Aptoid aj ke─Ć ten posledn├Ż je ur─Źite najpou┼ż├şvanej┼í├şm zo v┼íetk├Żch, ale aj najmenej bezpe─Źn├Żm kv├┤li ve─żk├ęmu po─Źtu ├║lo┼ż├şsk, ktor├ę obsahuje. Bude to bezpe─Źn├ę iba vtedy, ak viete, ako ho pou┼ż├şva┼ą, a preto sme ho nezaradili do zoznamu.

Po pou┼żit├ş ktor├ęhoko─żvek z t├Żchto obchodov n├ím povedzte, ktor├Ż sa v├ím najviac p├í─Źil.