Na prvý pohľad: Adata SE800 1TB SSD Review

Táto stránka môže získavať provízie za provízie z odkazov na tejto stránke. Podmienky používania. Na prvý pohľad: Adata SE800 1TB SSD Review 1

Externé disky SSD spoločnosti Adata, ktoré sú k dispozícii v kapacitách 512 GB a 1 TB, sú pripravené prijať robustnú pobočku externého trhu SSD. Obsahuje množstvo bezpečnostných funkcií a podporu pre najnovšie USB 3,2 Gen 2 Protokoly prenosu dát sú SE800 dobre pripravené na dlhý boj s konkurenciou.

dizajn

Adata zapuzdril SE800 SSD do hliníkovej skrinky s gumenými koncami. Disk má klasifikáciu IP68, čo znamená, že je odolný voči prachu a vode až do hĺbky 5 stôp po dobu 30 minút. SE800 tiež podporuje USB 3,1 Gen 2 Port typu C a je určený na prenos údajov až do 1, 000 MB / s.

Na prvý pohľad: Adata SE800 1TB SSD Review 2

Adata spája dva softvérové ​​nástroje s touto jednotkou. OStoGo vám umožňuje používať SE800 ako spúšťaciu jednotku pre beh Windows alebo iný operačný systém. Ďalším nástrojom je HDDToGo, ktorý sa dá použiť na zálohovanie údajov a šifrovanie súborov.

Referenčné hodnoty a testovanie

Naša sesterská stránka PCMag otestovala robustné vlastnosti pohonu z prvej ruky a vykonala ho prostredníctvom niekoľkých kritérií. Aby bolo testovanie spustené, recenzent na PCMag spustil disk na niekoľko minút do džbánu s vodou. Zdá sa však, že to nič nezmení a pohon pokračoval bez problémov.

Na prvý pohľad: Adata SE800 1TB SSD Review 3

Porovnanie disku s vlastným testom prenosu priečinkov PCMag ukazuje, že Adata SE800 je zviazaná na prvom mieste so spoločnosťou SanDisk Extreme Pro. V teste Crystal DiskMark je však SE800 veľtrh menej úspešný a patrí na druhé miesto. Výkonnosť sekvenčného čítania disku nie je problém, pretože sa v podstate spájala s väčšinou konkurencie, ale rýchlosť zápisu SE800 bola meager 676 MB / s.

Na prvý pohľad: Adata SE800 1TB SSD Review 4

záver

Podľa PCMag Adata nastavil SE800 na MSRP 259,99 dolárov. Zdá sa, že spoločnosť sa rozhodla znížiť túto cenu, aby lepšie konkurovala na trhu, keďže je v súčasnosti uvedená na predaj za 189,99 dolárov od Amazon, Nezdá sa tiež, že by to bola predajná cena a túto cenu má k dispozícii aj niekoľko ďalších maloobchodníkov.

Adata SE800 je založená na výkone jednotiek a cenovej cene 189,99 dolárov, ak je k dispozícii externá jednotka SSD, je vynikajúcou voľbou, ale nie je jedinou možnosťou. Crucial X8 nemá užitočné softvérové ​​nástroje, ktoré sú súčasťou modelu SE800, ale ponúka porovnateľný výkon a nižšiu cenu 164,95 dolárov. Ak chcete iba jednoduchý disk na prenos súborov, potom je Crucial X8 pravdepodobne lepšou voľbou, ale ak chcete používať pokročilejšie funkcie poskytované softvérovými nástrojmi, potom je SE800 vynikajúcou voľbou.

Teraz prečítané: