Na čo sa dá použiť USB OTG kábel na mobilnom…

triky používajú USB otg kábel android

Android je veľmi otvorený systém a je kompatibilný (takmer) so všetkým, na čo si spomeniete. To znamená, že dnes môžete pripojiť všetko a ešte viac vďaka zahrnutiu USB typu C. Určite ste už o tom počuli OTG kábel. Ide o adaptér, ktorý premení konektor vášho mobilu na USB A všetkého života.

Možností, ktoré tento ponúka, nie je málo, v podstate dávame ruku do ohňa, že ich všetky nepoznáte… Dnes vám ukážeme 10 najbežnejších aplikácií pre tento konektor.

Všetky použitia vám môže poskytnúť kábel USB OTG

V prvom rade si z tohto článku overíte, či je váš mobil kompatibilný s technológiou OTG. Väčšina z nich je, ale ak máte low-end alebo starý model, môžete nie je kompatibilný. Nestane sa tak, že si kúpite OTG (mimochodom, skratky znamenajú USB na cestách) a potom zostane ako ozdoba v zásuvke.

Napriek tomu si myslíme, že mať jeden doma vám urobí dobre. Nikdy neviete, kedy ho budete potrebovať, a ak ste huslista, skôr či neskôr sa vám bude naozaj hodiť.

Pripojte klávesnicu a myš pomocou OTG

pripojiť kábel myši android otg

Jednou z jeho najobľúbenejších pomôcok je pripojenie periférií. Nemá to žiadnu záhadu, pripojte OTG k mobilu a potom k myši/klávesnici. Odtiaľ dostanete a kurzor na obrazovke alebo môžete písať z klávesnice bez ďalších krokov. Môže byť veľmi užitočný, ak sa vám napríklad pokazí dotykový displej alebo pri používaní Bluetooth periférií.

Pripomíname vám, že vás tu naučíme vidieť obrazovku vášho mobilu na PC a používať klávesnicu a myš. Ak potrebujete toto áno alebo áno a nemáte po ruke OTG, bude to pre vás dobré.

Použitie ovládača konzoly s OTG

pripojiť ovládač ps3 android otg

Ak máte ovládač pre PS3, PS4, Xbox One alebo iné značky, určite existuje spôsob, ako s ním pracovať na vašom Androide a hrať tie najlepšie hry ako nikdy predtým. Napríklad takto môžete pripojiť ovládač a hrať Call Of Duty: Mobile. Mnoho hier to podporuje natívne a na iné budete potrebovať externé aplikácie, faktom je, že mať OTG je najlepší spôsob Aby to fungovalo.

Nabite iný mobil cez USB OTG

nabite android otg mobil

Áno, čítate správne. Určite vám to už niekto povedal „Hej, mohol by si mi nechať trochu bubnov, nemyslíš? … No, ak nosíte tento kábel na sebe, môžete pripojiť bežný nabíjací kábel do USB a odovzdajte ďalšiu batériu svojmu priateľovi. Testovali sme to a rýchlosť načítania je 1 Amp (dvakrát toľko ako USB počítača).

Rýchlosť nabíjania sa môže líšiť av niektorých starých mobiloch to nemusí fungovať, ale neveríme, že to tak je. Osvedčilo sa nám to v Mi 5 od roku 2016 načítavanie Mi 9 Žiaden problém.

Pripojte zvukovú kartu

Toto je jedna z vecí, o ktorej ste určite nepremýšľali, pripojenie zvukovej karty k mobilu s Androidom. Takto môžete zlepšiť kvalitu zvuku (aj keď dnes tie integrované nie sú vôbec zlé) a mimochodom vyhrať dlho očakávaný jack of 3.5 mm. Tiež príde vhod, ak chcete jeden port pre mikrofón a jeden pre zvuk.

Najlepšie zo všetkých? Tieto typy kariet sú naozaj lacné v Amazon a máte všetky druhy. Odporúčame ten z Creative Labs, pomerne uznávaná značka a jedna z najlepších možností.

A samozrejme pripojiť k mobilu externý mikrofón

Môžete nahrávať videá zo svojho Androidu, máte pokazený mikrofón, máte dôležitý videohovor, v ktorom chcete byť dokonale vypočutí… Nevieme prečo, ale pomocou OTG kábla sa môžete pripojiť akýkoľvek USB mikrofón ktoré tam máš. Ak má jack konektor, môžete použiť zvukovú kartu vyššie. Ľahké a jednoduché.

Pripojte svoj externý pevný disk k Androidu pomocou OTG

pripojiť externý mobilný pevný disk android otg

Toto je niečo, čo sme považovali za skutočne užitočné. Ak máte nejaký urobiť zálohy, pripojenie vášho Androidu priamo k pevnému disku robí všetko celkom pohodlným, potrebujete len dobrý prieskumník súborov. Vďaka tomu budete môcť spravovať všetky svoje dokumenty z mobilu, kdekoľvek budete chcieť a s dobrou rýchlosťou čítania a zápisu.

Za sekundu namontujete baterku

pripojiť led usb android otg

To je niečo, čo som ja osobne dosť využíval na festivaloch alebo keď idete kempovať. Ak zapnete mobilný blesk a pripojíte USB s LED diódami, ako je ten, ktorý necháme nižšie, máte naozaj baterku mocný ideálne na prechádzky na tmavých miestach alebo dokonca na prácu Fotografie v noci. Dokonca sa hodí aj ako predný blesk na selfie.

Príslušenstvo, ktoré vám ponecháme vyššie, má 6 LED diódy (náš má 3 a dostatočne svieti) a môžete ovládať intenzitu. Len stojí za to 5 eur takže už viete. 😉

Internet plnou rýchlosťou cez Ethernet s USB OTG

Nie, ethernetové káble nie sú len pre počítače. S týmto káblom môžete využiť maximálnu rýchlosť zo smerovača a dosiahnuť tak úrovne, ktoré sú na mobile ťažko viditeľné. Jediná zlá vec je, že potrebujete a Adaptér Ethernet na USB a sú trochu drahé, ale … Keď to raz budete mať, vydrží navždy. Ten, ktorý vám tu necháme, je od TP Link a je kompatibilný s Androidom.

Posielajte dokumenty do tlačiarne cez USB OTG

Ak má vaša tlačiareň port USB, môžete ho použiť na priame odosielanie dokumentov a ich tlač. Samozrejme, možno budete potrebovať nainštalovať aplikáciu Maker aby všetko dobre dopadlo. Nikdy nezaškodí mať možnosť, ak napríklad počítač z akéhokoľvek dôvodu nefunguje.

Ovládajte nastavenia fotoaparátu alebo posúvajte fotografie

Tento kábel sa môže hodiť, ak máte fotoaparát reflex. Váš Android to rozpozná ako a USB zariadenie z ktorého môžete kopírovať alebo prezerať fotografie na lepšej obrazovke. Tiež (v závislosti od modelu) môžete nastavenia ovládania ako napr ISO alebo výstava z dotykového panela vášho mobilu, Nie je to zlé, nemyslíš?

Bonus: prejsť TWRP ROM

pripojiť usb otg roms android twrp

Dobre, vieme, že nie každý je užívateľ root a používa obnovy ako TWRP každý deň, ale… Ak ste jedným z nich, OTG kábel je povinné príslušenstvo. V takom prípade váš počítač nemusí z akéhokoľvek dôvodu rozpoznať váš novo naformátovaný systém Android jediný spôsob, ako odovzdať firmvér, ROM atď.; ide cez OTG kábel a a pendrive.

Je jasné, že USB OTG je užitočný, ale ktorý si mám kúpiť?

Mať kábel s týmito vlastnosťami je niečo, čo môžete využiť veľa, nikdy nie je na škodu ho mať. V určitom okamihu vám to určite bude vyhovovať a existujú veľmi lacné možnosti, ako je tento kábel OTG (typ C), ktorý máme. Aj tak odporúčame tieto od MAJTE na Amazon.

Sú jedny z najpredávanejších, majú vzor pre Micro USB a typ C, Majú dobrú cenu a ich konštrukcia je vynikajúca. Keďže si kúpite kábel tohto typu (a poznáte všetky jeho použitia), veríme tomu oplatí sa priplatiť si a mať kvalitný. Vedeli ste o všetkých možnostiach využitia USB OTG? Čítame vás!