na 8 Najlep┼íie extern├ę n├ístroje pre dizajn├ęrov WordPress 2020

na 8 Najlep┼íie extern├ę n├ístroje pre dizajn├ęrov WordPress 2020Creazilla fotka

Dizajn├ęri a v├Żvoj├íri patria medzi ┼ípi─Źkov├ę povolania v oblasti nez├ívisl├Żch a vzdialen├Żch pracovn├şkov. ─îiasto─Źne to umo┼ż┼łuj├║ r├┤zne n├ístroje na vzdialen├║ pr├ícu, ako s├║ aplik├ície na komunik├íciu a sledovanie ─Źasu, programy spolupr├íce, platformy na navrhovanie a v├Żvoj a ─Ćal┼íie. V tomto pr├şspevku budeme diskutova┼ą o naju┼żito─Źnej┼í├şch n├ístrojoch pre kohoko─żvek, kto ├║zko spolupracuje s programom WordPress.

WordPress je st├íle najpou┼ż├şvanej┼í├şm syst├ęmom na spr├ívu obsahu (CMS) na svete a ┼żiv├ş asi 40% v┼íetk├Żch str├ínok na internete. Preto┼że WordPress je platforma CMS s otvoren├Żm zdrojom, umo┼ż┼łuje ka┼żd├ęmu, kto m├í spr├ívne zru─Źnosti, pou┼ż├şva┼ą a upravova┼ą softv├ęr WordPress na vytv├íranie prisp├┤soben├Żch online projektov. Okrem toho existuje ve─ża online sprievodcov WordPress, ktor├ę ─żu─Ćom u─żah─Źuj├║ nau─Źi┼ą sa pou┼ż├şva┼ą t├║to platformu.

WordPress tie┼ż pon├║ka n├ívrh├írom a v├Żvoj├írom dobr├║ sadu n├ístrojov na pr├ícu s ich softv├ęrom, ale v niektor├Żch pr├şpadoch to nemus├ş sta─Źi┼ą. Ak pracujete s programom WordPress, ale chcete roz┼í├şri┼ą ┼ítandardn├║ s├║pravu n├ístrojov o ─Ćal┼íie doplnky, aplik├ície a roz┼í├şrenia, s pote┼íen├şm zdie─żame na┼íe 8 ob─ż├║ben├ę n├ístroje pre dizajn├ęrov WordPress. Za─Źnime.

štát

štát

Roots je jedn├Żm z najpopul├írnej┼í├şch n├ístrojov medzi profesion├ílnymi v├Żvoj├írmi. Nejde iba o program, ale o kompletn├║ sadu n├ístrojov ur─Źen├Żch na poskytnutie v┼íetk├Żch potrebn├Żch zdrojov na vytvorenie projektu WordPress. V Roots n├íjdete v┼íetky potrebn├ę funkcie na pokrytie konfigur├ície servera a v├Żvoja t├ęmy.

Tri n├ístroje zahrnut├ę v s├║prave zah┼Ľ┼łaj├║:

 • Sage (po─Źiato─Źn├í t├ęma WP, ktor├í v├ím umo┼ż┼łuje r├Żchlej┼íie vytv├íra┼ą pokro─Źilej┼íie t├ęmy pomocou sady v├Żvojov├Żch n├ístrojov)
 • Bedrock (┼íabl├│na WP, ktor├║ je mo┼żn├ę pou┼żi┼ą na lep┼íiu spr├ívu projektu WordPress, s konfigura─Źn├Żmi s├║bormi a organiz├íciou s├║borov doplnkov)
 • Trellis (pokro─Źil├Ż z├ísobn├şk serverov, ktor├Ż v├ím umo┼ż┼łuje automaticky vytv├íra┼ą a poskytova┼ą server na hos┼ąovanie va┼íej lokality WordPress).
 • Doplnky Elementor a Beaver Builder

  Doplnky Elementor a Beaver Builder

  Editor WordPress m├í spravidla v┼íetky funkcie, ktor├ę m├┤┼że blogger potrebova┼ą. Je ide├ílny na vytv├íranie jednoduch├Żch a efekt├şvnych webov├Żch str├ínok a spolu s r├┤znymi ┼íabl├│nami dostupn├Żmi v t├ęmach WordPress pravdepodobne posta─Źuje pre v├Ą─Ź┼íinu blogerov. Ak v┼íak pracujete na dizajne webov├Żch str├ínok s viacer├Żmi vlastn├Żmi funkciami, doplnky, ktor├ę vytv├íraj├║ str├ínky, s├║ tie, ktor├ę v├ím m├┤┼żu da┼ą v├Ą─Ź┼íiu kontrolu nad dizajnom webov├Żch str├ínok. N├íjdete tu ve─ża mo┼żnost├ş, ale medzi najob─ż├║benej┼íie mo┼żnosti patria Elementor a Beaver Builder. Elementor pon├║ka viac mo┼żnost├ş, pokia─ż ide o mo┼żnosti rozlo┼żenia, a Beaver Builder m├┤┼że poskytn├║┼ą v├Ą─Ź┼íiu kontrolu nad skuto─Źn├Żm k├│dom a funk─Źnos┼ąou str├ínok, ktor├ę navrhujete. Viac inform├íci├ş o rozdieloch medzi dvoma doplnkami n├íjdete tu.

  FontAwesome

  FontAwesome

  FontAwesome, ako by mohol nazna─Źova┼ą n├ízov n├ístroja, je zameran├Ż na poskytnutie dizajn├ęrom prostriedky na prisp├┤sobenie p├şsma a ikonografie na webe WordPress. Doplnok je dod├ívan├Ż s kompletnou kni┼żnicou ikon vr├ítane ikon pre webov├ę aplik├ície, ikon pre dostupnos┼ą a transport, ikon pre gest├í a ┼ż├ínre, ikon typu s├║borov a rotuj├║cich ikon. Jednou z hlavn├Żch v├Żhod doplnku je, ┼że pon├║ka vysoko kvalitn├ę ikony v porovnan├ş s mnoh├Żmi bezplatn├Żmi funkciami. Ikony boli ┼ípeci├ílne navrhnut├ę tak, aby vyzerali dobre v akejko─żvek ve─żkosti a s├║ to v┼íetky vektory, ─Źo znamen├í, ┼że zmena mierky nebude probl├ęmom.

  Canva

  Canva

  Canva je pravdepodobne jedn├Żm z najpopul├írnej┼í├şch r├Żchlych n├ístrojov pre n├ívrh za─Źiato─Źn├şkov a sk├║senej┼í├şch pou┼ż├şvate─żov. Ako doplnok WordPress v├ím Canva umo┼ż┼łuje vytv├íra┼ą vlastn├ę soci├ílne bannery, log├í dizajnu, mot├şvy, infografiky, obr├ízky zdrojov a ─Ćal┼íie. Je to jednoduch├Ż, ale efekt├şvny sp├┤sob prisp├┤sobenia blogu a pr├íce s grafikou webov├Żch str├ínok, ke─Ć potrebujete nie─Źo r├Żchle a bohat├ę na funkcie. S programom Canva m├íte k dispoz├şcii n├ístroje na ├║pravu fotografi├ş a vide├ş a m├┤┼żete si vytvori┼ą vlastn├║ kni┼żnicu m├ędi├ş. Okrem toho m├íte pr├şstup aj k rozsiahlej kni┼żnici existuj├║cich vzorov a obr├ízkov, ktor├ę v├ím pri pr├íci na projekte m├┤┼żu u┼íetri┼ą ve─ża ─Źasu. Aj ke─Ć Canva m├í svoje obmedzenia, pokia─ż ide o profesion├ílny dizajn, je to vynikaj├║ca vo─żba pre r├Żchle n├ívrhov├ę rie┼íenia a v─Ćaka pou┼ż├şvate─żsky pr├şjemn├ęmu rozhraniu ho m├┤┼żu ─żahko pou┼żi┼ą za─Źiato─Źn├şci.

  disk Google

  disk Google

  Ka┼żd├Ż, kto pracuje s ve─żk├Żmi medi├ílnymi s├║bormi ka┼żd├Ż de┼ł, bude potrebova┼ą efekt├şvne cloudov├ę rie┼íenie na ukladanie obr├ízkov. Ak si ich v┼íetky nech├íte na svojom PC, z dlhodob├ęho h─żadiska sa stan├║ nesp├┤sobil├Żmi a ─Źoskoro budete h─żada┼ą mo┼żnos┼ą online ├║lo┼żiska, ktor├║ mo┼żno ─żahko integrova┼ą do WordPress. Disk Google m├┤┼że by┼ą sk├║sen├Żm hr├í─Źom v ter├ęne, zost├íva v┼íak vysoko efekt├şvny a, ─Źo je najd├┤le┼żitej┼íie, do zna─Źnej miery kompatibiln├Ż s ostatn├Żmi prvkami ekosyst├ęmu Google. S Diskom Google z├şskate 15 GB vo─żn├Ż priestor a mo┼żnosti, aby ste ho roz┼í├şrili e┼íte viac, ke─Ć ho potrebujete s platen├Żm predplatn├Żm. Ukladanie, zdie─żanie a organiz├ícia s├║borov je jednoduch├ę a intuit├şvne a rozhranie je zn├íme ka┼żd├ęmu, kto pou┼ż├şva Google a Gmail. Disk Google u─żah─Źuje t├şmom spolupr├ícu a v├Żmenu projektov pri pr├íci na dia─żku. K dispoz├şcii je aj ┼ípeci├ílny doplnok WordPress, v─Ćaka ktor├ęmu je pou┼ż├şvanie n├ístroja e┼íte pohodlnej┼íie.

  Prekvitaj├║ci tvorca obsahu

  Prekvitaj├║ci tvorca obsahu

  Thrive Content Builder je prakticky kompletn├ę rie┼íenie na vytvorenie frontendu str├ínok WordPress. Je vhodn├Ż na pr├ícu so v┼íetk├Żmi typmi str├ínok, od vstupn├Żch str├ínok s predajom po cenov├ę str├ínky a zachyt├ívanie potenci├ílnych z├íkazn├şkov prostredn├şctvom e-mailu. Doplnok sa dod├íva s rozhran├şm drag and drop a predstavuje jednoduch├ę, ale v├Żkonn├ę rie┼íenie na vytv├íranie a ├║pravu obr├ízkov na str├ínke WordPress. Pomocou programu Thrive Content Builder m├┤┼żete vizu├ílne vytv├íra┼ą a prisp├┤sobova┼ą webov├║ str├ínku

  hlavi─Źky, p├Ąty, ┼íabl├│ny blogov├Żch pr├şspevkov, rozlo┼żenie, str├ínky vyh─żad├ívania, 404 a ─Ćal┼íie. V r├ímci doplnku z├şskate ve─ża u┼żito─Źn├Żch funkci├ş vr├ítane ikon, p├şsiem, odde─żova─Źov a blokov str├ínok, n├ístrojov na konverziu, n├ístrojov na spr├ívu farieb a ─Ćal┼í├şch. Budete ma┼ą mo┼żnos┼ą vytv├íra┼ą statick├ę a prisp├┤soben├ę blogov├ę pr├şspevky pomocou doplnku.

  Traqq

  Traqq

  Ak pracujete na projekte projektu WP, do ktor├ęho je zapojen├Ż ve─żk├Ż t├şm pracuj├║ci na r├┤znych miestach, mo┼żno budete potrebova┼ą aj n├ístroj na sledovanie produktivity zamestnancov na dia─żku. Traqq v├ím m├┤┼że pom├┤c┼ą skontrolova┼ą celkov├║ produktivitu v├í┼ího projektu WordPress bez zasahovania do postupu va┼íich spoluhr├í─Źov alebo vy┼żadovania ─Ćal┼í├şch zdrojov od va┼íich syst├ęmov. T├íto aplik├ícia je n├ístroj na sledovanie ─Źasu so sn├şmkami obrazovky, ktor├Ż v├ím tie┼ż umo┼ż┼łuje zisti┼ą, na ─Źom va┼íi kolegovia pracuj├║ v re├ílnom ─Źase, bez toho, aby ich preru┼íovali alebo po┼żadovali aktualiz├ície bez preru┼íenia. Najlep┼íie na Traqq je to, ┼że aplik├ícia je ├║plne zadarmo a neznamen├í to iba bezplatn├║ sk├║┼íobn├║ verziu. Z├şskate pln├Ż pr├şstup k slu┼żb├ím a funkci├ím aplik├ície bez uvedenia podrobnost├ş o kreditnej karte. T├Żmto sp├┤sobom riskujete, ┼że nebudete investova┼ą do nie─Źoho, ─Źo by ste z dlhodob├ęho h─żadiska nemuseli pou┼ż├şva┼ą, ale st├íle m├┤┼żete zisti┼ą, ─Źi vy a v├í┼í t├şm m├┤┼żete ma┼ą ├║┼żitok zo sledovania ─Źasu a sledovania aktivity.

  XAMPP

  XAMPP

  XAMPP je u┼żito─Źn├Żm n├ístrojom produktivity pre dizajn├ęrov, preto┼że v├ím umo┼ż┼łuje lok├ílne konfigurova┼ą str├ínky WordPress na po─Ź├şta─Źi. T├Żmto sp├┤sobom nepotrebujete akt├şvny server na vytv├íranie a pr├ícu na svojom webe a svoj projekt m├┤┼żete vytvori┼ą odkia─żko─żvek bez ┼żivej demon┼ítr├ície mo┼żn├Żch ch├Żb. Ke─Ć┼że XAMPP je otvoren├Ż zdroj, je zadarmo, ─żahko stiahnute─żn├Ż a pomerne ─żahko konfigurovate─żn├Ż.

  ─Äal┼íou skvelou vecou aplik├ície je to, ┼że ide o multiplatformov├ę rie┼íenie a mo┼żno ho pou┼żi┼ą v Windows, Linux a Mac. Program je ├║─Źinn├Ż pri v├Żvoji a nasadzovan├ş mal├Żch a stredn├Żch webov├Żch str├ínok a m├┤┼że sa pou┼żi┼ą v spojen├ş s in├Żmi n├ístrojmi na vytvorenie pokro─Źilej┼í├şch webov├Żch str├ínok.

  Toto nie je z─Ćaleka rozsiahly zoznam aplik├íci├ş a roz┼í├şren├ş, ktor├ę m├┤┼żu by┼ą u┼żito─Źn├ę pre ka┼żd├ęho, kto pracuje s webmi WordPress. D├║fame, ┼że sa n├ím podar├ş poskytn├║┼ą nieko─żko ─Ćal┼í├şch n├ípadov, ako roz┼í├şri┼ą svoju s├║pravu n├ístrojov WordPress o efekt├şvne a bezplatn├ę programy.