Na 5G iPade Pro sa údajne pracuje, ale možno nie na rok 2020

Apple môže fungovať na 5G iPad Pro. Zdroje citované Digitimes uviedli, že spoločnosť pracuje na iPade, ktorý podporuje technológiu mmWave.

Na zariadení 5G iPad Pro sa údajne pracuje

Správa Digitimes stojí za platobnou bránou, ale spoločnosť MacRumors uvádza, že Advanced Semiconductor Engineering so sídlom na Taiwane poskytne technológiu v balení pre tablety a telefóny iPhone vybavené 5G. Aj keď Digitimes neuvádza, že príslušný iPad bude modelom Pro, dáva zmysel, že by to bolo tým, že podpora 5G je stále drahšou funkciou, ktorá prináša vyššie výrobné náklady.

Počuli sme mnohokrát, že rada iPhone 12 bude v tomto roku k dispozícii 5G, ale Digitimes neuviedol, kedy bude 5G iPad Pro vydaný. Je bežné, že do radu iPhone sú pridané veľké nové funkcie skôr, ako sa dostanú do akéhokoľvek modelu iPadu, aj keď to nie je ťažké a rýchle pravidlo. Spoločnosť MacRumors poznamenáva, že iPad tretej generácie získal podporu LTE v marci 2012-pred iPhone 5 s podporou LTE bol vydaný ešte ten rok.

Čo je to technológia mmWave?

Ďalšou významnou súčasťou správy o 5G iPad Pro je, že údajne bude podporovať mmWave, čo je skratka pre milimetrovú vlnu. mmWave je špecifický rozsah 5G frekvencií, ktoré ponúknu extrémne vysoké rýchlosti na krátke vzdialenosti. Frekvencie mmWave by boli perfektné na použitie v hustých mestských oblastiach.

Na druhej strane, sub-6 GHz Mac 5G je pomalší, ale môže cestovať na dlhšie vzdialenosti, čo je podľa MacRumors lepšie pre vidiecke a prímestské oblasti. WCCFtech vysvetľuje, že by to mohlo mať zmysel Apple vyrobiť 5G iPad Pro s podporou mmWave, ale nie sub-6 Podpora GHz, pretože spoločnosť by sa mohla zamerať na mestá, kde je zavedenie 5G v počiatočných fázach. Rozšírenie sietí 5G mimo veľkých miest môže trvať o niečo dlhšie, čo môže byť dôvod Apple môže uprednostňovať technológiu mmWave pred sub-sub-dlhším rozsahom6 GHz 5G.

Viac informácií o tom, ako sa 5G líši od technológie LTE, nájdete v našom sprievodcovi tu.

Ďalšie možné vlastnosti

Počuli sme ďalšie fámy o pripravovaných modeloch iPad. Vlani to navrhla IHS Markit Apple pracoval na skladacom modeli 5G iPad Pro. Povedal IHS Apple musel však vydať model iPhone s podporou 5G predtým, ako vydal skladací iPad s podporou 5G.

Vzhľadom na to sa zdá trochu skoro začať počuť o 5G iPad Pro Apple analytik Ming-Chi Kuo očakáva, že bude k dispozícii až budúci rok. To sme počuli aj minulý rok Apple možno fungoval na iPade s displejom, ktorý by bol veľký asi ako malý MacBook. Táto fáma však prišla z čínskych médií a odvtedy sa často neopakovala.