Musí každý užívateľ nainštalovať VPN?

VPN je užitočná pre mnoho aktivít. S pomocou VPN môžete ľahko obísť vládne webové stránky a sociálne siete, ktoré šetria, šetria peniaze, keď nakupujete online, ľahko menia svoju IP adresu atď. Pri cestovaní je nevyhnutná aj bezplatná služba VPN, pretože pri pripojení k verejnej sieti Wi-Fi to bude pre vás hák. VPN zašifruje všetky informácie odoslané do siete a pomôže skryť vašu polohu.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa služba VPN každým dňom zvyšuje, je príležitosť voľne surfovať po webe. Na služobnej alebo turistickej ceste budete pravdepodobne potrebovať prístup k obsahu blokovanému v tejto krajine. Názory používateľov na NordVPN vám umožní nájsť najlepšiu možnosť a zistiť, ako sa môžete chrániť a ako pristupovať na všetky potrebné webové stránky.

Musí každý užívateľ nainštalovať VPN? 1

Pri výbere VPN je potrebné venovať pozornosť

Pri výbere siete VPN je potrebné zvážiť mnoho aspektov. Tu je niekoľko z nich.

 • Táto služba by mala byť rýchla a súkromná. Poskytovatelia VPN často zverejňujú údaje o rýchlosti na svojich webových stránkach; Najlepší spôsob, ako si vybrať skutočne rýchlu službu, je však skontrolovať rýchlosť pripojenia pred a po zapnutí siete VPN a zároveň ju bezplatne testovať. Rýchlosť kanála je významná pre všetkých, bežných používateľov aj hráčov. Čím rýchlejšia je reakcia, tým lepšia je hra.
 • Je dôležité, aby služba pracovala na rôznych jednotkách. Používatelia sú zvyknutí na prácu s mobilnými zariadeniami, ktoré majú nejaký druh operačného systému a potrebujú ochranu. Zákazníci často iba spolupracujú Windows OS. Ak je sieť neustále prihlásená z rôznych zariadení, musíte pre ňu vybrať správnu sieť VPN.
 • Pre väčšinu používateľov je cena veľmi dôležitým faktorom. Nie je prekvapujúce, že sa používatelia vždy pozerajú na cenu, pretože nikto nie je ochotný preplatiť. Lacní poskytovatelia vám často dávajú zlé spojenie a prevádzka sa končí takmer okamžite.

Platené a bezplatné služby poskytujú úplne inú škálu služieb, záruk a údržbárskych operácií. Bezplatná sieť VPN vždy stráca platené najmenej, pokiaľ ide o potenciálne príležitosti súvisiace s finančnými faktormi. Platené VPN zabezpečujú vysoko kvalitné služby, vysokú úroveň ochrany, spoľahlivé servery bez preťaženia a zložité kódovanie. Výnimkou sú testovacie a testovacie obdobia plateného softvéru VPN.

V takom prípade sa poskytuje bezplatné alebo dočasné použitie (skúšobná prevádzka). Takéto plány sú známe obmedzenou prevádzkou a nízkou rýchlosťou, ako aj existujú reklamy a ďalšie obmedzenia. Vyskúšajte VPN, môžete sa rozhodnúť na základe svojich vlastných skúseností a buď si ho kúpiť, alebo pokračovať v hľadaní iného. Bezplatná sieť VPN má svoje vlastné pravidlá, zásady ochrany osobných údajov, ktoré by ste si mali prečítať. Pri výbere služby venujte osobitnú pozornosť nasledujúcim nuanciám:

 • aká je bezpečná VPN a ako dlho funguje;
 • či sú vaše denníky na serveri alebo nie;
 • ako dlho server uchováva vaše denníky, aká vysoká je úroveň zabezpečenia;
 • či sa protokoly zasielajú na žiadosť vlády, súdu atď.

Na základe týchto parametrov môžete vyvodiť závery o anonymite a ochrane osobných údajov. Aj napriek tomu, že ste s jednou alebo druhou službou spokojní, nedôverujte bezplatným serverom. Najmä nová, neznáma VPN bez recenzií. Pokúste sa zistiť čo najviac.

Špičková VPN

V posledných rokoch sa VPN stala rozšíreným anonymným nástrojom a spôsobom šifrovania prenášaných údajov. Zvýšený dopyt viedol k vytvoreniu rôznych služieb, ktoré sa líšia v rýchlosti, úrovni ochrany, ľahkom používaní a podporovaných platformách.

Vo všeobecnosti VPN umožňuje používateľom chrániť svoje údaje prenášané na internet prostredníctvom verejných sietí, zabezpečovať integritu sieťovej činnosti a prekonávať geografické obmedzenia. Bežné proxy servery, na rozdiel od VPN adries, skryjú IP adresy, ale nešifrujú prenášané údaje, ktoré môžu ukradnúť podvodníci a hackeri. VPN vytvára šifrované tunely medzi počítačmi a servermi používateľov a poskytuje účinnejšiu ochranu pred sieťovými hrozbami.

VPN je vymeniteľná služba pre ľudí, ktorí sa zapájajú do verejných aktivít a trávia veľa času na webe. Blogeri, ktorí sa podieľajú na vytváraní a speňažovaní svojho blogu, si vytvárajú povesť už mnoho rokov. Bezpečnosť je tu kľúčová: strata integrity môže zničiť povesť vytvorenú v priebehu rokov a často zničiť celý projekt,

Niektorí poskytovatelia VPN berú základné služby VPN ako základ a prenášajú ich na základnú novú úroveň rozširovaním funkcií, poskytovaním ďalších bezpečnostných služieb a zvyšovaním použiteľnosti. Toto sú dodávatelia NordVPN patrí. Obrovská sieť špecializovaných serverov, automatické zabíjanie Switch odpojovacie tlačidlo, dvojité šifrovanie je obzvlášť pozoruhodné medzi jeho mnohými funkciami.

Čo je najdôležitejšie, NordVPN striktne dodržiava politiku nulového záznamu. Toto sa stalo možným, pretože služba sa nachádza na území Panamy, kde neexistujú žiadne povinné zákony o uchovávaní údajov. Z hľadiska záujmu používateľa, ako aj ponúkaných funkcií je to jedna z najlepších sietí VPN, ktoré sa majú nainštalovať.

 • Servery obfuscatora nielen šifrujú údaje, ale tiež skryjú samotnú skutočnosť, že počas bežného protokolu HTTPS používajú maskovanie siete VPN. To znamená, že nie je možné zistiť, či sa VPN používa. Je to vynikajúci odbyt pre používateľov žijúcich v krajinách, kde sú zakázané služby VPN, napríklad v Číne.
 • Môžete použiť technológie Double VPN (prevádzka prechádza 2 servery a sú šifrované na každom serveri) a sieť Onion Over VPN (prenos prechádza najlepším anonymizátorom), s výnimkou štandardu pre všetkých najlepších poskytovateľov šifrovania AES-256.
 • CyberSec (ochrana proti rušivej reklame, škodlivému softvéru a spamovým filtrom), funkcia KillSwitch (okamžité pripojenie z internetového pripojenia po odpojení VPN) a ochrana proti únikom DNS.
 • Technológia Smart Play priateľská k P2P, ktorá umožňuje prístup k streamingovým službám na celom svete, vysokokvalitný prenos dát.

Spoločnosť NordVPN neuchováva žiadne záznamy o vašej online aktivite. Jediné údaje používateľa NordVPN Keep sú e-mailové adresy, užívateľské mená a informácie o platbe. Dokonca aj najviac postihnutí používatelia sa budú cítiť chránení anonymnými e-mailovými službami a platobnými systémami, ako sú bitcoiny podporované spoločnosťou NordVPN, spolu s prístupom Tor-via-VPN a duálnym šifrovaním.

Chráňte sa online

Musí každý užívateľ nainštalovať VPN? 2

Vo svete pokročilých technológií je dôležité starať sa o svoju bezpečnosť. Bude ťažšie sa chrániť pred podvodníkmi, ktorí sa pokúšajú získať prístup k vašim e-mailovým a bankovým informáciám. Používatelia internetu naďalej strácajú údaje a zabudnú na bezpečnostné opatrenia alebo sa pripájajú k nebezpečným sieťam.

Keď sa pripájate k sieti Wi-Fi na verejných miestach, ako sú hotely, letiská a kaviarne, môžete kedykoľvek pracovať a posielať osobné texty; ale musíte pamätať na to, že to môže byť neisté. Týka sa to najmä používateľov, ktorí pracujú na diaľku. Len chyba môže ohroziť celú spoločnosť, pre ktorú pracujete. Strata osobných údajov sa môže zmeniť aj na veľké problémy.

Ak chcete vybrať najlepšiu službu VPN, musíte premýšľať o dôvodoch, prečo ju kupujete. Pred výberom služby VPN zvážte niekoľko otázok, ktoré si musíte položiť.

 • Koľko za to platíte? Medzi stovkami poskytovateľov VPN sú bezplatné a platené služby. Uvedomte si, že bezplatní poskytovatelia VPN okrem toho, že vás rušia online, zobrazujú kontextovú reklamu, často sledujú vašu aktivitu. Je veľmi pravdepodobné, že vaše online aktivity uložia a prispôsobia zobrazované reklamy.
 • Koľko zariadení sa môžete pripojiť súčasne? Služby VPN je možné nainštalovať na takmer akýkoľvek typ počítača vrátane stolových počítačov, prenosných počítačov, kariet, smartphones, Niektoré služby umožňujú pripojenie naraz iba jedného zariadenia, zatiaľ čo iné umožňujú pripojenie viacerých zariadení súčasne.
 • Aké sú zásady ochrany osobných údajov? Musíte zabezpečiť, aby služba VPN chránila vás a vaše údaje.
 • Aká je vzdialenosť medzi serverom VPN a serverom, ku ktorému sa chcete pripojiť? Toto je dôležitý aspekt, pretože ovplyvňuje rýchlosť vašej práce v sieti. Medzi ďalšie aspekty, ktoré ovplyvňujú rýchlosť pripojenia, patrí výkon servera, šírka kanála a počet ľudí, ktorí sa k serveru pripájajú súčasne.
 • Aké dobré sú technické opatrenia a funkcie zabezpečenia služieb? Dokáže účinne odolávať hackerom a útokom tretích strán?
 • Poskytuje služba platformu podporu svojim zákazníkom? Ak chcete používať službu VPN na ľubovoľnom zariadení, musíte vedieť, či má vhodné aplikácie alebo aspoň inštalačné pokyny pre rôzne operačné systémy a platformy.
 • Koľko serverov má služba, kde sú? Ak potrebujete navštíviť rôzne webové stránky umiestnené na serveroch z rôznych krajín sveta, musíte nájsť službu VPN s veľkým počtom dostupných serverových miest.
 • Má táto služba bezplatnú skúšobnú verziu? Ako môžete rýchlo a ľahko zistiť, či je pre vás niektorá služba vhodná? Správne, mali by ste si to na chvíľu vyskúšať.

Pred výberom poskytovateľa služieb VPN sa s ním správne zoznámte, prečítajte si recenzie, pozrite si sťažnosti, pozrite si publikácie na webe. Pamätajte: najlepšia služba VPN je tá, ktorá vám dáva na výber.