Mulan: Prečo boli vykonané najväčšie zmeny v remake naživo

Mulan: Prečo boli vykonané najväčšie zmeny v remake naživo 1

Disneyho remíza Mulan naživo je takmer na nás. Ako však vieme, tento film nebude presným „odrazom“ animovanej klasiky z roku 1998. Predtým, ako si to zaznamenáte, namierte ukazovák na náhodne prechádzajúci kriket a zaškrekte: „Nečestný čin na celú vašu rodinu! Nehanebný na vás! Zneuctenie vašej kravy! Dis- “, pozrime sa na to, čo podnietilo tvorcov k vykonaniu týchto zmien.

REKLAMA

Článok publikoval Collider nedávno podrobne navštívil súbor vojnového eposu Niki Cara na zelených pastvinách Nového Zélandu. Producent Mulan, Jason Reed, bol na mieste, aby poskytol určitý prehľad o tom, prečo bolo vykonaných niekoľko zmien. Podľa neho boli tieto zmeny potrebné na dosiahnutie rovnováhy medzi dvoma odlišnými cieľovými skupinami, konkrétne Čínou a zvyškom širokej verejnosti, ktorá vyrastala s animovaným filmom. Napríklad jednou konkrétnou zmenou, ktorú ľudia neboli príliš potešení, bolo vylúčenie Mushu. Tu musí Reed povedať:

Drak je znakom úcty a je to znakom sily a moci, a taký spôsob jeho použitia ako hlúpeho pomocníka sa s tradičným čínskym publikom veľmi dobre nehral.

Zistilo sa však, že dôjde k „mytologickému pomocníkovi druhov“. Vskutku, krátke pohľady na takéto stvorenie nám boli ukázané prostredníctvom vydaných prívesov a televíznych spotov.

Okrem toho, zatiaľ čo hudobné čísla mohli byť našim detským zápchou a sú do veľkej miery kľúčovou súčasťou animovaných filmov Disney, tentokrát ich zostanú pozadu.

Existuje niekoľko piesní, ktoré sú pre tento film ikonické a rozprávajú skvelú verziu príbehu a sú nám veľmi nápomocné pri zostavovaní filmu. V animácii je o niečo ľahšie udržať napätie a realitu na mieste a napriek tomu sa ľudia majú preniknúť do piesne a spievať (do) kamery. Rozhodli sme sa, že chceme svet udržať, aj keď je to fantázia, viac podložená a realistickejšia, takže tieto emócie sa skutočne hrali a hrozba je veľmi reálna, takže hudbu využívame trochu inak.

Mulan: Prečo boli vykonané najväčšie zmeny v remake naživo 2

Ja som napríklad veľmi otvorená tomuto druhu prepúšťania. Prispôsobenie nemusí byť prestávkou typu beat-to-beat, čo sme už predtým zažili. Preto som vykopal Willa Smitha ako charizmatického džina v roku 2018 pri prestavbe Aladdina. Nebol tam, aby sa dokázal ako nový Robin Williams, pretože to sa od neho neočakávalo. Vzal rolu, poofed niektoré jeho kúzla Fresh Prince na to a. Vyrobený. To. Jeho. Vlastné. Je dôležité vzdať hold zdroju, ale vždy by sme mali privítať nový rozbeh a pohľad na už zavedenú IP. Alebo … len budeme po celý život žiť na levoch CG bez emócií, ktoré pobehujú po obrazovke.

Prinajmenšom existuje riziko, že s interpretáciou ženskej bojovnice Liu Yeifei bude, a za to tlieskam.

REKLAMA

Mulan sa účtuje do malajzijských kín 26. marca 2020.